Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Tam bir hakem komedisi.
Alt 30.11.2011, 11:36   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Tam bir hakem komedisi.

Engin Baytar' ın Borjan'a kafa atmasını neye bağlıyorsunuz? O dakikaya kadar maçın yıldızıydı. 'Terim'in yanında düzeldi' şeklinde yorumlar yapılıyordu ancak tam da Fenerbahçe maçı arifesinde takımını yalnız bıraktı.
Senin takımın 2-1 galipken kaleciye kafa atılır mı? Ama işte sen Melo'nun cezasına Tahkim Kurulu'nda itiraz edersen, adam da kafayı atar. 'Engin sorunlu futbolcu!' Hayır; Engin sorunlu değil. Sorunlu olan Galatasaray. Ben olayın Galatasaray'ın yönetiminde bak bakalım; orada sorumsuzluk olacak mı? 24 saatte muma dönerler, dönmeyen de gider. Herkes de bilecek ki muma dönmeyen de gidecek. Bak bakalım dönüyor mu dönmüyor mu?

Utanmadan kabahati hakem de buluyorlar. "Kaleci Borjan, Engin'e vurmuş da..." Engin'in kalecinin önünde ne işi var? Doğrudan sarı kartlık bir suç o... Sivas 2-1 galip durumda, oyunun son dakikaları oynanıyor, kaleci topu bir an evvel oyuna sokmak isterken Engin yolunu kesiyor. Kitapta yazıyor; sarı kart...

Benim futbol yorumcularım ki bunların içinde Bülent Yavuz gibi Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış biri var. "Efendim hakem kalecinin yaptığına faul verseydi, Engin de kafayı atmazdı." Yok ya... 'Engin'in orada ne işi var?' demiyor Bülent Yavuz! Türkiye'de Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış, şimdi hakem yorumculuğu yapıyor!..

Fatih Terim'in hakemi beğenmesini bir "Jest" olarak yorumladı benim medyam. Hayır; tabii beğenecek. Hakem sayesinde kazandı Galatasaray...

Galatasaray'ın birinci golü gol değil. Alenen ve resmen, dünyanın her yerinde ayağını fazla kaldırma endirekt serbest vuruş. Hakem golü verdi.

Penaltı; ben vermezdim. Tartışmaya açık ama ben vermezdim. Fatih Terim ile beraber seyredelim. Milan Baros'un topla alakası yok. Milan Baros, kalecinin oraya uzanacağını biliyor ve doğrudan kalecinin üzerine gidiyor ve ayaklarının ikisini birden yerden kesmiyor ki kaleciye takılsın ve düşsün. Milan Baros, penaltı almak için giriyor oraya... Kaleci penaltı yapmak için değil... Kalecinin uçuşu topu kurtarmak için... Milan Baros'un girişi penaltı yaptırmak için...

Hukukta, adalette kasıt önemlidir. Kalecinin kastı ne; Baros'un kastı ne? Kalecinin kastı topu kurtarmak, Baros'un kastı penaltı almak. Hakem, Baros'un oyununa geldi.

Hıncal Uluç
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Kaleciye kafa atılır mı?
Alt 30.11.2011, 12:07   #2
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Kaleciye kafa atılır mı?

Hıncal ustaya hürmetler.Adalet ve namus budur.Ellerinden öperim.Gözleri kör olan fanatik spor yazarı müsveddeleri okusunlar.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.11.2011, 12:09   #3
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 722 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein

helal olsun diğer yazarlar gibi yalakalik yapmamış ne gördü ise onu yazmış
Alt 30.11.2011, 12:20   #4
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 834 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein

Baros her mac penaltiya yatiyor cok aptalca birsey
Bu hakem malina 8 puan vermisler insallah ayaklarina dolanir insallah fitil fitil cikar
Alt 30.11.2011, 12:27   #5
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 718 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

hayret!! ilk defa bizim lehimize bir yazı yazmış hıncal bey...
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2011, 12:38   #6
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Objektif bakış budur, keşke herkes Hıncal Uluç gibi bu maçı yorumlayabilseydi ama medyanın ne mal olduğu ortada yapacak birşey yok malesef
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DoomsDay58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.11.2011, 12:45   #7
izmirliyigido
Gast

Hıncal Uluç'tan böyle dürüst ve objektif yazı beklemezdim. Gördüğünü yazmış. Engin'in yaptığının başlangıcını kalecimiz Borjan'a çıkartan isimler (!) utansın. Tabi ki kırmızı kart doğru. Kırmızıyı görecek hareketi yapmasa sarı kart görmesi lazımdı, hareket halindeki kaleciye oynama izni vermediği için.

Öte yandan Fatih Terim tabi ki, hakeme teşekkür eder. Hakem sayesinde kazandılar. Aksini söylese hakeme karşı mahcup olacaktı. Ah, birde galip gelemeselerdi, maç 2-2 bitseydi o zaman da "hakem iyiydi, kırmızı kartlarda haklıydı" der miydi? Orası merak konusu olarak kaldı.

.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.11.2011, 12:46   #8
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
mucahitbaba58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Baros her mac penaltiya yatiyor cok aptalca birsey
Bu hakem malina 8 puan vermisler insallah ayaklarina dolanir insallah fitil fitil cikar
Hakem mal değil malın gözü.İşine öyle geliyor.Baros bir Burak iki; eskiden Arif Erdem vardı şimdi bunlar.Yazıklar olsun..
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.11.2011, 12:50   #9
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 724 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI

Bu adamı hiç sevmezdim ne güzel yazmış bravo.
Gerçekleri yazacak delikanlı yazar hala varmış.

cin con yalakaları bu yazıyı okusalarda gerçekler nasıl yazılıyormuş görseler....
Alt 30.11.2011, 13:48   #10
Rallim58
Gast

röportajın devamında ise.....

Baros'un penaltıdan önce de yerde kaldığı bir pozisyon var ama hakem orada devam ettirmeyi tercih etti. Belki o pozisyonda kart da düşünülebilirdi.
O pozisyonda hakeme "Aferin" dedim ama kartı çıkartmadı. Kartı çıkarsaydı Baros ikinciyi yapamazdı. Sadece Baros da değil.

Semih'in hareketi!.. Net penaltı, kırmızı karttı. Kırmızı kartını çıkartmamak için penaltıyı da vermedi. 'Hem hem penaltı hem kırmızı kartı taşıyamam' dedi!

Sadece penaltıyı verme hakkı olsa o penaltıyı çalardı. O penaltıyı görmemeye imkan ihtimal yok çünkü...
Sonrası daha da komik; 'Maç bitsin' diye çırpındı. Galatasaray 18'i içinde Ayhan'ın yere düşmesine çaldığı ve Navradil'e sarı kart gösterdiği pozisyon var. Dünyanın bütün hakem kurslarında gösterilmeli. Paniğe kapılmış, panik atak içindeki bir hakem maçı bitirmek için nasıl savaşır? Ayhan hiçbir şey yokken kendini yere atıyor ki oyun dursun. Zaten saniyeler var. Galatasaray oradan topu tepsin, öteki tarafa gitsin de maç bitsin.

Tamam da Navradil'e niye sarı kart gösteriyorsun? Günahı yok, bir şey yok. Sarı kart niye; 'Ben faul olduğundan eminim' demek için!.. Temas bile yok.
Çünkü kafasında 'Aman bu maç 2-1 bitsin' düşüncesi var. 'İki kırmızı kart nedeniyle beni ezerler, benim hakemliğim bitebilir. Ben perişan olabilirim. Aman bari maç 2-1 bitsin!'

'Ben iki kırmızı kartı da doğru çıkardım' yüreği yok. Son dakikalarda kendi doğru kararlarının ardında duramadığını gösterdi. 4 dakika uzattı; o 4 dakika ya oynandı ya oynanmadı. Tutsunlar kronometreyi...
Bir dakika uzatılmış maçın, 3 dakika daha oynandığını gördüm ben Türkiye'de... 4 dakika uzatıldı maç, 1.5 dakika oynandı!

Tam bir hakem komedisi

Alkışlamaktan başka ne denilir ki.....
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
atılır, gündemi, haftanın, hakem, hıncal, kafa, kaleciye, komedisi, tam, uluç

Seçenekler Arama
Stil