Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bilinçli taraftar semineri yapıldı
Alt 28.12.2013, 17:35   #1
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok
Standart Bilinçli taraftar semineri yapıldı

Sivas Emniyet Müdürlüğü ve kulübümüz iş birliği ile;
futbolda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine
yönelik "Bilinçli Taraftar Eğitim Semineri"
gerçekleştirildi. Seminerde konuşan Sportif
Direktörümüz Roberto Carlos, "Her zaman
söylediğim gibi; Sivasspor taraftarı örnek bir taraftar. Sahaya her zaman takımlarını desteklemek
için gelmiştir. Umuyoruz diğer bütün takımların
taraftarları da Sivasspor taraftarından bu anlamda
örnek alırlar" dedi. Seminerde konuşan Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz taraftarların önemine vurgu yaptı. Otyakmaz sözlerine şöyle devam etti: "Türk dil kurumuna baktım taraftar ne demek diye. Sporcuların temsil ettikleri renklere, kulübe veya derneğe bağlı kimse diye yazmakta. Taraftar ise kulübün gücü, maddi destekçisi, ekonomik değerlerde en önemli pay sahibi, kulübün kendisi, güç aldığı en büyük kaynaktır. Tarafsız kulüplerin durumu hepimizce malumdur. Taraftarsız bir kulüp tuzsuz bir yemektir ve büyük başarılara da imza atması pek mümkün değildir. Kısacası taraftar bir kulübün her şeyidir ve her şey onlar içindir. Bununla birlikte ancak bilinçli taraftar takımına faydalı olabilir. Kulüp üzerinde otokontrol sağlar, bilet alır ürün alır, kamuoyu oluşturur tezahüratlarıyla takımına destek olur. Sonuca etki eder moral verir. Eğer taraftar yeterince bilinçlenmediyse verdiği zararlar hem kulübüne hem de Türk futboluna çok ciddi zararlar verir. Son dönemde Beşiktaş'ın yaşadığı kötü tezahürat ve saha olaylarını hepimiz yakından takip ettik" Önemli bu günde ve önemli bir projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Sportif Direktörümüz Roberto Carlos, "Biz bu durumu hem Türk futbolunda görüyoruz hem de Brezilya futbolunda da görüyoruz bu şiddet olaylarını. Emniyetin yapmış olduğu bu proje gerçekten futbol adına çok önemli bir proje. Türkiye ve dünyanın bir çok yerinde yaşanan bazı şiddet olayları. Türkiye'de en son Beşiktaş - Galatasaray maçında gerçekten bir şiddet olayı görmüştük. Brezilya'da da Atletico Paranaense ile Vasco De Gama arasında oynanan maçta bu şekilde şiddet olayları yaşanmıştı. Maalesef çok çirkin görüntüler ortaya çıkmıştı. Taraftarların birbirlerine saldırmaları ve birbirlerine karşı taş atmaları, sopalarla taşlarla kavga etmeleri gibi çok çirkin görüntüler ortaya çıkmıştı. Bence bu tip durumlarda
sahalara sadece agresiflik için, kavga için giden insanlar için çok daha sert kararlar alınmalıdır. Sadece futbolda değil bir basket sahası yada tenis kortu da olabilir. Emniyet ve devletin bu konuda gerçekten sert kararlar almaları ve sert uygulamalar yapmaları gerekmektedir. Spor spordur ve hiçbir zaman suçla ve agresiflikle karıştırılmaması gerekir. Spor keyif almak ve sağlık içindir. Hiçbir zaman suç veya zulüm sebebi olmamalıdır. O yüzden emniyetin uygulamakta olduğu bu projeyi destekliyorum. Çocuklarımız, ailelerimiz seyircilerimiz sahaya geldiklerinde keyif alsınlar ve hiçbir şekilde suçla karşılaşmasınlar. Her zaman söylediğim gibi; Sivasspor taraftarı örnek bir taraftar. Sahaya her zaman takımlarını desteklemek için gelmiştir. Umuyoruz diğer bütün takımların taraftarları da Sivasspor taraftarından bu anlamda örnek alırlar" dedi. Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay ise Türkiye futboluna ve takımımıza renk katan Roberto Carlos'un aralarında bulunmasından dolayı mutlu elduklarını belirterek, "Sivasspor'un ve taraftarlarının bugüne kadar ki izlediği tutum ve davranışlar hep örnek olmuştur. Neyiyle örnek olmuştur; seyircinin taraftarın takımını mağlupken bile desteklemesi, galibiyete ulaştığında da çok aşırı tepkisini göstererek diğer taraftarları da çok fazla etkilemeden tezahüratlarını yapmışlardır. Beğendiğimiz çok faz la şiddete kaçmayan bir taraftar olduğu için Sivasspor taraftarımızı kutluyorum. Hakikaten testi kırılmadan önce önlem alınmalıdır. Acizane yapılarda çalışmadık bütün Türkiye'de spor müsabakaları bu şekilde önce önlemler alınarak mümkün olduğunca şiddete kaçmadan ve kan akmadan seyredilmesi amacını taşımaktadır. En büyük isteğimiz güzelce zevk alarak maç seyretmektir. Bunun yapılması hepinizin bu tür çalışmalara destek vermesini diliyorum. bundan sonra da bu çalışmalarla beraber izleyeceğimiz maçların da istediğimiz şekilde olmasını hepinizden rica ediyorum" diye konuştu. Seminerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Uzmanı Ali Özer, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Salih Tezel ve Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sezer Ayan taraftarlarımıza eğitim verdi. Seminerde As Başkanlarımız Faruk Taşseten, Mehmet Oflaz, Uğur Akkuş ve Mehmet Ali Topal da yer aldı.
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bilinçli taraftar semineri yapıldı
Alt 28.12.2013, 18:13   #2
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 567 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Bilinçli taraftar semineri yapıldı

Geçen seneden beri gündemdeydi iyi oldu. Onun harici sivasspor okuluna geliyor kampanyası vardı. Ondan ses çıkmıyor
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58fatihcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.12.2013, 20:18   #3
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 791 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Bizim taraftarımız gerçekden süper ligin en örnek taraftarıdır ufak tefek olaylar haricinde tabi
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2013, 20:34   #4
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 626 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

böyle seminerler elbetteki faydalıda ,bilinçli taraftar önce takımını seven tanıyan,sezon başında kombinesini alan ,maçlara enazından bir sivasspor atkısı yada şapkasıyla gelen,yensede yenilsede ,sondakkaya kadar takımını destekleyen,rakip taraftarlara gereksiz şekilde küfür yada fiziki saldırıda bulunmayan ,5 tl verip sahaya yabancı cisim atıp kulübe 100 milyar ceza aldırmayan ,takımının haKKI yenildiğinde hukuk kuralı içinde demokratik şekilde tepkisini koyan tataftardır,sivasspor henüz bu bilinçli taraftara sahip değildir,öyle maçlar oluyorki adam soruyor balili nerde ,petkoviç nerde,mehmet yıldız nerde yedekmi?diye soruyor yaw gırgırmı geçiyon hemşerim diyorum ,yok ben ilkdefa geliyorum sivas maçına diyor bunlar gene iyi süperligde sivasspor diye takım olduğunu bilmeyen yüzbinlerce sivaslı var,takımın hakkı yeniyor,koca istanbulda 15 20 kişi ,protestoya geliyor,büyütülmüş takımlarla maç yapıyoruz bu şehrin insanı rakip taraftarla birolup kendi halkına küfrediyor oda yetmiyor meydanda sivaslı gençlere saldırıyor,yine büyütülmüş takımların taraftarı sivassporlu oyunculara küfrederken ,onların arasında sivasspor formasıyla eşlik ediyor,3.liglerde bile biletler 10 tlden satılırken sivasda stad nerdeyse bomboş sayılır ,store ürünleri sivasspora hiç katkı sağlamıyor,tüm bu nedenlerden bilinçli taraftar olmadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim,umarım birgün bilinçli taraftar oluruz
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.12.2013, 22:39   #5
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
böyle seminerler elbetteki faydalıda ,bilinçli taraftar önce takımını seven tanıyan,sezon başında kombinesini alan ,maçlara enazından bir sivasspor atkısı yada şapkasıyla gelen,yensede yenilsede ,sondakkaya kadar takımını destekleyen,rakip taraftarlara gereksiz şekilde küfür yada fiziki saldırıda bulunmayan ,5 tl verip sahaya yabancı cisim atıp kulübe 100 milyar ceza aldırmayan ,takımının haKKI yenildiğinde hukuk kuralı içinde demokratik şekilde tepkisini koyan tataftardır,sivasspor henüz bu bilinçli taraftara sahip değildir,öyle maçlar oluyorki adam soruyor balili nerde ,petkoviç nerde,mehmet yıldız nerde yedekmi?diye soruyor yaw gırgırmı geçiyon hemşerim diyorum ,yok ben ilkdefa geliyorum sivas maçına diyor bunlar gene iyi süperligde sivasspor diye takım olduğunu bilmeyen yüzbinlerce sivaslı var,takımın hakkı yeniyor,koca istanbulda 15 20 kişi ,protestoya geliyor,büyütülmüş takımlarla maç yapıyoruz bu şehrin insanı rakip taraftarla birolup kendi halkına küfrediyor oda yetmiyor meydanda sivaslı gençlere saldırıyor,yine büyütülmüş takımların taraftarı sivassporlu oyunculara küfrederken ,onların arasında sivasspor formasıyla eşlik ediyor,3.liglerde bile biletler 10 tlden satılırken sivasda stad nerdeyse bomboş sayılır ,store ürünleri sivasspora hiç katkı sağlamıyor,tüm bu nedenlerden bilinçli taraftar olmadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim,umarım birgün bilinçli taraftar oluruz
Kardesım dedıklerıne kısmen katılıyorum. Ama o dedıklerın 5 yıl once falandı sımdı o kadar degıl, mıllet yavas yavas bılınclenıyor, SIVASSPORun kıymetını anlamayya baslıyor.
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bilincli, semineri, taraftar, yapıldı

Seçenekler Arama
Stil