Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bir Öneri:YAŞLI AMCALARA AYRI YER
Alt 03.04.2012, 15:46   #1
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok
Standart Bir Öneri:YAŞLI AMCALARA AYRI YER

Siz de rastgelmişsinizdir. Stadta tezahürat yaparken arkanızdan bir el omzunuza dokunur ve şu meşhur cümleyi söyler ''oturda biz de görek''. Bu el genelde yaşlı bir amcaya aittir. Siz de abi takımı desteklemeyelim mi oturmaya mı geldik dediğinizde, yav otur yav diye bir cevap gelir. Mecburen saygıdan oturursunuz. Sonra maçı göremez siz de önünüzdekileri oturtursunuz onlarda kendi önlerindekini.......bu böyle sürer gider. Ve artık tüm stad sus pus oturmaktadır. Bir yaşlı amca bile nelere mal oldu gördünüz mü.

Yani bir önerim olacak acaba stadta yaşlılar için belli bir yer tahsis edilebilir mi? Orada istedikleri gibi maçlarını izlerler. Gençler de rahat rahat tezahüratını yapar. Dinamizmimiz artar. Bence bizim taraftarın suskun kalmasındaki en büyük nedenlerden biridir bu. NE DERSİNİZ YAŞLI YİĞİDOLARIMIZA AYRI BİR YER TAHSİS EDİLEBİLİR Mİ?
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bir Öneri:YAŞLI AMCALARA AYRI YER
Alt 03.04.2012, 16:28   #2
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 842 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Bir Öneri:YAŞLI AMCALARA AYRI YER

Alıntı:
poolat58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Siz de rastgelmişsinizdir. Stadta tezahürat yaparken arkanızdan bir el omzunuza dokunur ve şu meşhur cümleyi söyler ''oturda biz de görek''. Bu el genelde yaşlı bir amcaya aittir. Siz de abi takımı desteklemeyelim mi oturmaya mı geldik dediğinizde, yav otur yav diye bir cevap gelir. Mecburen saygıdan oturursunuz. Sonra maçı göremez siz de önünüzdekileri oturtursunuz onlarda kendi önlerindekini.......bu böyle sürer gider. Ve artık tüm stad sus pus oturmaktadır. Bir yaşlı amca bile nelere mal oldu gördünüz mü.

Yani bir önerim olacak acaba stadta yaşlılar için belli bir yer tahsis edilebilir mi? Orada istedikleri gibi maçlarını izlerler. Gençler de rahat rahat tezahüratını yapar. Dinamizmimiz artar. Bence bizim taraftarın suskun kalmasındaki en büyük nedenlerden biridir bu. NE DERSİNİZ YAŞLI YİĞİDOLARIMIZA AYRI BİR YER TAHSİS EDİLEBİLİR Mİ?
sende bir gün yaşlanacaksın kendini onların yerine koy bakim stadda maçı nerde seyretmek isterdin acaba stada gelenlerin ortalama yüzde 40 ı 45 yaş üstü yani maça gelmesinler diyorsun ozaman stadı nasıl dolduracasınız.???
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.04.2012, 16:36   #3
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

Yok kardeşim ben onları alıp köşeye atalım demiyorum ki gerekirse maratonun en ortasında otursunlar ama gençler bir arada olsun ben bundan bahsediyorum yoksa biz yokken onlar vardı onlar bizden daha çok hakediyor maç izlemeyi başımızın tacılar
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 18:53   #4
etzel1967
Usta Yiğido

483 Mesajına 869 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yaşlı amcalar dediğin insanlar olmasa kimsenin maça geldiği yok...bizim gençler internet kafe köşelerinde oyun oynamakla, karı kız peşinde koşmakla meşgul...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı etzel1967'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 18:57   #5
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

765 Mesajına 1.895 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 58_SEMİH_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
etzel1967 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yaşlı amcalar dediğin insanlar olmasa kimsenin maça geldiği yok...bizim gençler internet kafe köşelerinde oyun oynamakla, karı kız peşinde koşmakla meşgul...
Stada gelen gençte tribünde çekindiği fotoğraflarla facebookta etiket peşinde.
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58_SEMİH_58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 20:35   #6
MMK
Yiğido

106 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 669 MMK Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Bu iş yaş iş değil,gönül işi,memleket işi,şehrine sahip çıkma işi.Sivas aşkı olan insan yaşlıda olsa genç de olsa aynı coşkuyla maçını izler.Aynı coşkuyla takımına sahip çıkar.Sivaslılıkta başka takım tutma yoktur,ancak Sivası ve geçmişini tam olarak bilmeyenler ancak çekirdek yiyerek maçı izlerler.Zaten futbol kültürleri de yoktur.Maç sırasında da hiç boş durmazlar,anlamsız yorumlar yaparlar,ya oyuncuya küfrederler ya da teknik direktörlüğe soyunurlar.İyi akşamlar.
MMK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı MMK'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 20:59   #7
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

cok karışık bır mevzu, ehl-i kâmil'ler genelde kombıne biletli olup maraton trıbunun ortalarında(B,C) de mac ızlerler,onlar teknik dırektor'dur,onlar için skobord onemlidır
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda infial§'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.04.2012, 21:04   #8
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 665 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Maçı Maratondaki gençlerin yanında seyrettim. Yaşım da 40. Gençler uzunca bir zaman buraya yazamayacağım bir küfürlü tezahüratı bağırdılar. Zaten biraz dikkatli bakarsanız içinde küfür olmayan tezahürat yapamıyor bizim gençlerimiz. O tezahürata da katkı bekliyorlar. Ben kendi adıma o tezahürata katılamazdım. Ne zamanki 'Sivas gol gol gol, yada haydi Sivas haydi Sivas haydiii,tam zamanı ...' gibi daha herkesin katılacağı tezahüratlara sıra geldi katıldım. Zaten maçtan sonra eve sesim kısık geliyorsam (ki öyle de oldu) görevimi yapmışım diyorum kendime.
Stada gelen seyircilere bindirirken küfürlü tezahürattan sözeden yok. 40 yaş üstü insanlar Sivas'ta belli bir işi gücü olan tanınan kimseler, öyle ayaküstü küfür edemeyiz kusura bakmayın. Biz ortayaşlar maçtan sonrasını da düşünmek durumundayız. Gençlerin içinden sahaya yabancı madde atan daha küçük yaştakilere bağırıp uyardığımdaysa bana 'uzaydan gelmişim' gibi baktılar. Milyarlarca cezayı siz mi ödüyorsunuz demiştim.
Ha sırf küfür etmeye gelen 40yaş üstü emmiler de vardı. Maçı bırakmış tel örgüden yan hakemin sülalesiyle ilgilenen emmiye 'Yapma emmi,gerek yok' deyince yanlış bayrak kaldırdı i....... ya' cevabı geldi.
Velhasıl, sırf çekirdekçi deyip geçmeyin bize, işin kolayına kaçmayın. Stadda şiddet,keyfiyet,küfür,fanatizm bitmedikçe tek ses olmamız zor. Siz gençler bilinçlenmedikçe, biz ehdiyarlar yanınızda maç seyretmeyi zaten istemiyoruz.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2012, 21:28   #9
Cley
Usta Yiğido

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.297 Mesajına 3.046 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 918 Cley BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Birçok maçta tribünler boş oluyor. Bağırmak isteyen kişiler Maraton A veya Kale arkası Gar tarafına girerek bağırabilir. Yaşlıları bahane etmek boşuna.
Alt 04.04.2012, 11:18   #10
ydurdag
Acemi Yiğido

ydurdag - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

30 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ydurdag ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

BEN KALB AMELİYATI OLAN BİR ORTA YAŞLI İNSANIM AMA BİZİM STADYUMA GELMEMİZDEN RAHATSIZ OLANLARA TAVSİYEM ŞUDURKİ SİZDAHA DÜNYAYI GÖRMEDEN BİZLER OSAHAYI TEZAHÜRATLA İNLETİRDİK AMA KÜFÜRSÜZ NAMAZIMDA OLAN BİR SİVASSPOR SEVDALISI OLMAM NEDENİYLE NEFSİME SÖZ GEÇİREMİYORUM YİNEDE TÜM RİSKLİ OLMAMA RAGMEN AİLEMİ DİNLMEYİP MAÇLARA GELİYORUM BEN YAŞLILAR GELMESİN DİYEN ZİHNİYETE TAMAMEN KARŞI OLDUM SİZLERİN GELMEMİZİ İSTEMEMİNİZE RAGMEN YİNEDE BÜTÜN VARLIGIMLA GELECEGİM KUSRA BAKMAYIN BU DEDELERİNİZİ İDARE EDİVERİN BİZDE SİVAS SEVDALISIYIZ ZATEN BU SEVDAMIZ OLMASA YALVARILSADA ORAYA GELEMEYİZ SİVASIMA BAŞARI DİLEKLERİMLE
ydurdag isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı ydurdag'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
amcalara, ayri, yer, ÖneriyaŞli