Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yıldız Şikeyi Anlatacak
Alt 31.05.2014, 22:09   #11
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1061 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Cevap: Yıldız Şikeyi Anlatacak

Alıntı:
ihtiyar yiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış misali, şike yapan ve teşvik primi veren Trabzonspor, ama en çok yaygarayıda yapan yineTrabzonspor. İşte bu şuçluluk psikolojisi.
Yavuz hirsiz ev sahibini bastirirmis tekerlemesini ilk defa duyuyorum.Acaba bu söz Sivas tekerlemesimi?.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.05.2014, 23:26   #12
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yavuz hirsiz ev sahibini bastirirmis tekerlemesini ilk defa duyuyorum. Acaba bu söz Sivas tekerlemesimi?.
Abicim bu söz vardır nasıl duymadın

"Dedikoduları aktardım rakam söylemedim"
Otyakmaz'ın Trabzonlular'ın 1 milyon dolar teşvik teklif ettiğini söylediği Mehmet Yıldız şöyle konuştu: "Ben sadece dedikoduları aktardım, rakam söylemedim"
al bi tutarsızlık daha . isim söyleyemedikten sonra sadece dedikodu olur bunun adı. bize isim lazım .

Semavi Uzun, Mecnun Otyakmaz'ın şikeyle ilgili açıklamalarına cevap verdi
Sivasspor Kulübü Başkanı Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın, kendisi için, "Trabzonspor için şike teklif etti" iddiasında bulunduğu Semavi Uzun, "İğrenç iftiraları şiddetle reddediyor, müfterileri kınıyorum" dedi.
Futbolculuk yaşamı boyunca ahlak dışı hiçbir olaya karışmadığını söyleyen Uzun'un açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
"Şike yaptıkları yetkili merciler tarafından kanıtlanan şahısların iftiralarını medya organları aracılığıyla öğrendim. Ben, başta Trabzonspor olmak üzere ülkemizin saygın kulüplerinde profesyonel ve amatör olarak yıllarca futbol oynadım. Aktif futbol hayatım süresince ve sonrasında; futbol, hukuk ve ahlak dışı hiçbir olaya karışmadım. Şahsım ve ailemin rızkını helal ve meşru yollarla elde ettim, ediyorum ve edeceğim. İğrenç iftiraları şiddetle reddediyor, müfterileri kınıyorum."
http://tr.eurosport.com/futbol/super...83/story.shtml

Mecnun başkanım senin dediklerin başka bunların ki başka
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda astaravisa'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.06.2014, 00:53   #13
B.DUMANLI
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1061 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Hersey bir yana Trabzon´un sahsi cikarlari icin su anda kac kisi huzursuz olmus durumda.Kupayi haketmedigi halde sahte sike suclamalarini ortaya atan ve suyu bulandirmaya calisan bu laz toplulugu bizi Avrupa´ya ve Dünya´ya rezil etmek icin son kozlarinida oynadi ve 3 Haziran öncesi UEFA´YA YAPTIGI SIKAYETLE sabirlari tasirdi.
Bu yüzdendirki Mecnun baskan bu aciklamayi yapma ihtiyacini duydu.Fakat durusmalar sirasinda savcinin bu suclamayi ciddiye almamasi,bizi UEFA nezdinde cok kücük düsürecektir.
Bazi guruplarin Trabzon´u kolladigi artik resmen su yüzüne cikmistir.Umarim Trabzon´un para teklif ettigi ispatlanir ve küme düsürülürler.
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.06.2014, 02:05   #14
58YIGIDO58
Usta Yiğido

58YIGIDO58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

576 Mesajına 843 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
MaXiMuM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Allah belanızı versin sizin trabzonlu köpekler.
Ülkeyi yangın yerine çevirdiler yine kupa kupa diye.
Herkes bu şer.fsizler yüzünden huzursuz.
Defolun gidin rusyada oynayın siz hamsi kafalılar.
Aynen yahu rum sporlu kopekler !!!
Bas bekalari nedir bu itlerden cektiklerimiz yahu.
Hamsi kafalilar
58YIGIDO58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2014, 07:40   #15
B.DUMANLI
Usta Yiğido

Şike süreci bu yaz da transferin önüne geçti; 3 Temmuz 2011'den beri süren davaların sonu gelmiyor

Futbola sıcak yaz!
Haberi Dinle

Editöre E-posta
Arkadaşına Gönder
Sayfayı Yazdır

Trabzonspor'un şikayeti üzerine UEFA'nın Federasyon için başlattığı soruşturma, 17 Temmuz'da karara bağlanacak. Sürpriz bir karar çıkabilir!

Fenerbahçe, Trabzonspor'un teşvik verdiği iddialarını UEFA ve TFF'ye yeni delillerle taşıyacak. Kanarya, Trabzon'un disipline verilmesini isteyecek...

Eskişehirspor ve Sivasspor'un kaderleri bu hafta belli olacak. 2 takım Pazartesi ve Salı savunma yapacak. Avrupa'dan men cezası tehlikesi var!

Futbolda ligler bitti ama ateş sönmedi… Haziran ayına girdiğimiz şu günlerde arka arkaya yaşanan gelişmeler yaz ayının da futbol dünyası için çok sıcak geçeceğinin göstergesi oldu. Önce Trabzonspor'un UEFA'ya yaptığı başvuru kabul edildi ve TFF hakkında soruşturma açıldı. 17 Temmuz'a kadar TFF, UEFA'ya bir savunma dosyası hazırlayacak. 17 Temmuz'da ya UEFA, TFF'yi disipline sevk edecek ya da bu iş kapanacak. Bir diğer önemli gelişme ise F.Bahçe cephesinde yaşanıyor. F.Bahçe yeni delillerle hem UEFA'nın hem de TFF'nin kapısını çalacak ve Trabzonspor'u teşvik verdiği iddiasıyla şikayet edecek. Ayrıca bu hafta ayrı bir önem daha taşıyor... Eskişehir ve Sivas'ın kaderleri belli olacak. Pazartesi ve Salı günü takımlarımız UEFA'ya savunma verecek. Eğer UEFA tatmin olmazsa, iki kulübümüz şike soruşturması nedeniyle muhtemelen Avrupa'dan men edilecekler.

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Dilaver: Trabzonspor'a kupa ve diğer ödülleri verilecek
Yaşanan gelişmeyi SABAH'a değerlendiren Trabzonspor Hukuk Kurulu üyesi Atilla Dilaver, şunları söyledi: "Türkiye'deki futbolda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu soruşturma şikenin tespiti değil, tespit edilen şikenin cezalarının verilmemesi ve Trabzonpor'un kupası ve diğer ödüllerin iadesiyle ilgili bir soruşturma. Trabzonspor burada TFF'nin, UEFA ve FIFA talimatlarının ihlal ettiğini belirterek, UEFA'dan gereğini yapmasını istedi. Şimdi bu yargılama yapılacak. Eğer UEFA'daki disiplin yargılaması duruşmalı olur ise biz de mağdur taraf olarak orada yerimizi alacağız. UEFA'nın böyle kararlar almasına TFF'nin kararları ilham verdi. Yani Türkiye'deki federasyonun şike sürecindeki tutarsızlıkları nedeniyle bu kararlar alındı."

TEŞVİĞİN ÜSTÜ KAPATILAMAZ!
F.Bahçe: Biz rahatız. Kulübümüzle ilgili soruşturma yok
Olayın duyulmasının ardından Fenerbahçe, UEFA'nın kendilerinden bir savunma istemediği gibi hiçbir dosyanın Disiplin Kurulu'na sevk bile edilmediğini açıklamıştı. Sarı-lacivertli kulüp, olayın bir prosedürden ibaret olduğunu iddia ederek "Bu şikayet üzerine kulübümüzden herhangi bir savunma talebinde bulunulmadığı gibi şikayetin ciddiyeti ile orantılı olarak dosya bir UEFA müfettişine dahi sevk edilmemiştir. Amaçlanan Trabzonspor'un hukuken subuta eren teşvik eylemleri ve bunlarla ilgili kesin delillerin uyandıracağı etkiyi ortadan kaldırmak ve kamuoyunun dikkatlerini başka yöne çekmek için yapılmış bir algı yönetimi girişimidir" ifadeleri kullanıldı.

GEREKEN CEZAYI VERDİK
TFF'nin, UEFA'ya göndereceği savunmada "Biz şikenin üstünü örtmedik. Şikeye teşebbüs eden kişilere gerekli cezaları verdik" diyeceği öğrenildi
TFF'den henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat hukukçularla bir zirve gerçekleştiren federasyon savunma stratejisini belirlemeye başladı. TFF, 17 Temmuz'da açıklanacak karar öncesi şike davasının üstünü örtmediklerini ve cesaretle konunun üzerine gittiklerini UEFA'ya bildirecek. Futbol Federasyonu'nun UEFA'ya göndereceği yazıda, "Biz şikenin sahaya yansımadığına karar verdik. Bu karar Tahkim Kurulumuz tarafından da onaylandı. Şikeye teşebbüs eden veya etik davranmayan kişilere de gerekli cezaları verdik" ifadelerini kullanacağı öğrenildi.

İŞTE İDDİA EDİLEN KÖTÜ SENARYOLAR
UEFA'nın 17 Temmuz'da yapacağı toplantıda konu kapanabilir ya da süreç devam edebilir. Bu noktada TFF'nin yapacağı savunma çok önem kazanıyor. TFF; UEFA tarafından kendi organizasyonlarından bir sene men edilebilir. Bir başka yorum da federasyon, UEFA'nın direktifi doğrultusunda yeniden yargılama yapıp kulüplere cezalar verebilir.

İKİ UZMAN GÖRÜŞÜ
EMİN ÖZKURT - Avukat
TFF'nin cevabı çok önemli
UEFA Trabzonspor'un şikayeti üzerine inceleme başlattı. UEFA'nın attığı bu adıma şu an için aşırı manalar yüklememek lazım, zira UEFA'nın bu yazısı bir ceza talebi değil sadece inceleme. Bu inceleme sürecinin Trabzonspor'un başvurusu ile açılmış olması önemlidir. Eğer Trabzonspor başvurusunda Tahkim Kurulu'nun 3 Temmuz sürecine dair kararlarında siyasi etkiden bahsetmişse o takdirde, TFF'nin cevabı daha bir önem arz edecektir. Şu an için ne F.Bahçe için ne de TFF için bir ceza söz konusu değil. Eğer UEFA 17 Temmuz günü vereceği kararda "Burada bir disiplin ihlali söz konusu ve ceza verilsin" derse işte o takdirde soruşturmaya taraf olanların savunma yapması ve bunun neticesinde çıkacak karara razı olması gerekecek.

ALPAY KÖSE - Avukat
Soruşturmanın şekli belli değil
UEFA'nın ne gibi soruşturma yapacağı henüz net değil. Belgelere bakılırsa Fenerbahçe için mi, Türkiye Futbol Federasyonu için mi soruşturma açılacak bunu bilemiyoruz. Hafta içi konuyla ilgili net bilgiler ortaya çıkar. Zaten 17 Temmuz tarihine kadar bu konu hep gündemde kalır ve çeşitli yorumlar, görüşler ortaya atılır.

SABAH GAZETESI

Bu olaylarin Avrupa´ya tasinmasi migde bulandirici cinsten.Bir kupa icin Türk,Türk´ü Avrupa futbol mahkemelerine sikayet ediyor.Prestijimiz bu Trabzonlulardan ötürü ayaklar altina alindi.Insan bu olaylar karsisinda üzülüyor.Isin icinde Sivaslilik oldugu icin degil TÜRK oldugum icin.

Yaziklar olsun Trabzon umarim bu HIRSLA sonunu hazirlarsin....
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2014, 09:23   #16
B.DUMANLI
Usta Yiğido

Bizim sorunlarimizi UEFA´ya tasimamiz ve Avrupalilardan medet ummamiz ne derece dogru bunu Trabzon yasayacak ve görecek.

Sen üst üste sampiyon oldugun zamanlar Karadeniz takimlari sizleri desteklemedimi?.Samsun,Ordu,Gi resun,Rize ve hatta Zonguldak o yillar Trabzon´a puan vermedimi.Bunun adi neydi kardeslik dayanismasimi?.

Sonra üst üste sampiyon oldun Karadeniz´deki takimlar sana fazla gelmeye basladi.Tek gayen vardi Karadeniz´de tek takim olmak.Sonra sana destek veren takimlari birer birer bir alt kümeye düsürdün.HIRSIN ve kompleksin hala dinmemis olacakki üc takimi UEFA´ya sikayet ettin.Bunu iyi yapmadin bu sefer cetin bir kayaya carptin.UEFA Sivasspor´un sahitlerini dinleyecektir.Türkiye´deki savcilar gibi olayi gecistirmiyeceklerdir.Senin Sivasspor´a teklif ettigin para ispat edilirseki edilecektir,Trabzon taraftari sizi asla affetmiyecektir ve bu ligden öyle bir düseceksinizki bir daha cikamiyacaksiniz.

Kupa HIRSIN ve KOMPLEKSLI olusun senin sonunu hazirlayacak Trabzon.Umarim diger kulüplerin basini yakmazsin kendinle beraber.
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2014, 11:15   #17
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Türkiye'yi şikeyle tanıştıran ilk kulüp olan fransız !!! abilerinin izinden gidiyor rum bozuntuları. Bu dava sonunuzun başlangıcı olur inşallah.
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı MaXiMuM'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2014, 12:23   #18
burak58as553
Usta Yiğido

burak58as553 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

550 Mesajına 1.071 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 burak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekannt

Zaten o zaman 16 maçın 15'ini almış bir Fenerbahçe var ve ligin sondan 4.sü olan takımı şike yapmadan yenemeyecek !! Şu mantığa bakın da gülün az
Alt 01.06.2014, 19:23   #19
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
astaravisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Abicim bu söz vardır nasıl duymadın

"Dedikoduları aktardım rakam söylemedim"
Otyakmaz'ın Trabzonlular'ın 1 milyon dolar teşvik teklif ettiğini söylediği Mehmet Yıldız şöyle konuştu: "Ben sadece dedikoduları aktardım, rakam söylemedim"
al bi tutarsızlık daha . isim söyleyemedikten sonra sadece dedikodu olur bunun adı. bize isim lazım .

Semavi Uzun, Mecnun Otyakmaz'ın şikeyle ilgili açıklamalarına cevap verdi
Sivasspor Kulübü Başkanı Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın, kendisi için, "Trabzonspor için şike teklif etti" iddiasında bulunduğu Semavi Uzun, "İğrenç iftiraları şiddetle reddediyor, müfterileri kınıyorum" dedi.
Futbolculuk yaşamı boyunca ahlak dışı hiçbir olaya karışmadığını söyleyen Uzun'un açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
"Şike yaptıkları yetkili merciler tarafından kanıtlanan şahısların iftiralarını medya organları aracılığıyla öğrendim. Ben, başta Trabzonspor olmak üzere ülkemizin saygın kulüplerinde profesyonel ve amatör olarak yıllarca futbol oynadım. Aktif futbol hayatım süresince ve sonrasında; futbol, hukuk ve ahlak dışı hiçbir olaya karışmadım. Şahsım ve ailemin rızkını helal ve meşru yollarla elde ettim, ediyorum ve edeceğim. İğrenç iftiraları şiddetle reddediyor, müfterileri kınıyorum."
http://tr.eurosport.com/futbol/super...83/story.shtml

Mecnun başkanım senin dediklerin başka bunların ki başka

o zaman sen git o şikecinin palavralarına inan..işiniz gücünz mecnun başkanla uğraşmak..yeter ayıptır ayıp sivassporlu görünüp başka işler peşinde koşmayın..sen ve senin gibi 3-4 kişi daha bu sitede ne zaman bu şike olayı açılsa mecnun başkan aleyhine bir durum olsa anında damlıyorsunuz..yazıklar olsun size.bunun sebebi de belli..mecnun başkanın daha önceden fb üyesi olması kadıköyde büyüdüğü için fbye yakınlığı olması...galiba sen ve senin gibi 3-4 kişi gsli olduğunuz için mecnun başkanın önceki geçmişi size batıyor..ama merak etmeyin bu davada alacağımız sonuçla o şikeci tsli şerefsizleri de içimzide sizin gibi başkan düşmanlarını da bozguna uğratacağız..yazıklar olsun size burada kimse başkandan ve sivasspordan en ufak şüphe duymazken sizin gibi art niyetliler nerden ne bulurum da saldırırım derdindesiniz ama sizin de gereken cevabı almanıza az kaldı...
Alt 01.06.2014, 21:39   #20
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK

DOGU_BEY
ben gs li falan değilim. benim derdim Sivasspor. gerisi umrumda değil.
o yukarıda paylaşılanlarda benim söylediklerim değil. sadece adı geçen kişilerin söylediklerini paylaştım. bana niye celalleniyorsun onu anlamadım
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
anlatacak, yıldız, Şikeyi

Seçenekler Arama
Stil