Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Kilitli Konular

Kilitli Konular Kilitlenmiş Konular

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

FORMULA 1 TÜRKİYE GP
Alt 26.08.2007, 18:00   #1
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1191 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick
Standart FORMULA 1 TÜRKİYE GP

Bu pisti ve şehri çok seviyorum"
Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinin galibi Ferrari pilotu Felipe Massa, İstanbul'da 2 yıl üst üste kazanmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Massa, yarış sonrası ilk 3 pilotun düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 3. kez İstanbul Park'ta yarıştığını ve son 2'sinde birinci olduğunu hatırlatarak, ''Bu çok güzel bir duygu. Bu pisti ve şehri çok seviyorum. Burası benim kariyerim için bir dönüm noktası oldu'' dedi.

Yarış sırasında kaskında bir sorun yaşadığını, ön tarafındaki plastik bölümün savunma sisteminde bir çatlak olduğunu belirterek, ''Konsantrasyonumu kaybediyordum. Sonra o bölümü çıkardım ve attım. Daha sonra da rahatladım'' diye konuştu.

Yumuşak lastik kullanmalarının doğru bir karar olduğunun yarışta görüldüğünü anlatan Massa, ''Kumar oynadık ve kazandık. Startta yumuşak lastiklerin bize avantaj sağlayacağını biliyorduk'' şeklinde konuştu.

-RAIKKONEN: ''ELİMDEN GELENİ YAPTIM''-

Yarışta ikinci sırayı elde eden Ferrrari'nin Finlandiyalı pilotu Kimi Raikkonen ise bugün geçiş yapmanın çok zor olduğunu ifade ederek, ''Yarış dünkü sıralama turları ile kararlaştırılmıştı. Ben elimden geleni yaptım, ama geçiş için çok fazla şansım yoktu'' dedi.

Raikkonen, lastiklerinin bu yarışta iyi performans çıkardığını da sözlerine ekledi.

-ALONSO: ''MUCİZE BEKLİYORDUM, OLDU''-

Yarışı 3. sırada tamamlayan McLaren Mercedes'in İspanyol pilotu Fernando Alonso ise ilk virajda 6. sıraya düşmesinin kendisi için iyi olmadığını vurgulayarak, ''İlk pit stopta eski yerime kavuştum. Önümde 3 pilot vardı. Hata yapmaktan kaçındım. Mucizeler bekliyordum. Bu mucize Hamilton'ın başına geldi ve lastik sorunu yaşayınca ben de podyuma çıktım'' diye konuştu.

Alonso, havanın rüzgarlı olduğunu, bunun da yarışta kendilerini etkilediğini kaydetti
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP
Alt 26.08.2007, 18:02   #2
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1191 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP

Ferrari duble yaptı!
Formula 1'de sezonun 12. yarışı olan Türkiye Grand Prix'si İstanbul Park pistinde yapıldı. 58 turluk yarışta birinciliği 1.26.42'lik derecesiyle Ferrari pilotu Felipe Massa kazandı.

Dün yapılan sıralama turlarında pole pozisyonu elde eden Brezilyalı pilot, yarışı hep en önde götürdü ve takım arkadaşı Raikkonen'in önünde zafere ulaştı. İkinci sırayı bir diğer Ferrari pilotu Fin Kimi Raikkonen elde ederken McLaren Mercedes'ten Alonso 3. sırada kaldı.

Hamilton'ın lastiği patladı

Şampiyona lideri çaylak pilot İngiliz Lewis Hamilton yarışı 3. sırada sürdürürken, 42. turda sağ ön lastiği patlaması sonucu pit'e girmek zorunda kaldı ve yarışı 5. sırada tamamlayabildi. Hamilton'ın önünde ise bu sezon çok istikrarlı bir performans sergileyen BMW takımından Alman pilot Nick Heidfeld yer aldı. Yarışa 7. sırada başlayan Renault pilotu Kovalainen, bir sıra yükseldi ve 58 turluk yarışı 6. sırada bitirdi ve 3 puanı hanesine yazdırmış oldu. Williams pilotu Nico Rosberg 7. ve 5. sırada yarışa başlayıp 3 sıra birden kaybeden BMW pilotu Robert Kubica 8. olarak 1 puanı alan isim oldu.

Massa'nın İstanbul uğuru

Geçtiğimiz yıl İatanbul'da yapılan yarışta kariyerinin ilk birinciliğini elde eden Felipe Massa yine ilk sırada yarışı tamamladı ve İstanbul Park'taki harika performansını sürdürdü.

Fark kapanıyor

İstanbul Park'ta yapılan yarışın ardından Felipe Massa puanını 69'a çıkarırken, takım arkadaşı Raikkonen de puanını 68'e yükseltti. 5. olan Hamilton 4 puan alarak 84 puana ulaşırken, Alonso 79 puana yükseldi.

Sürücüler genel klasmanı

1 Lewis Hamilton (İNG) McLaren 84 puan
2 Fernando Alonso (İSP) McLaren 79
3 Felipe Massa (BRE) Ferrari 69
4 Kimi Raikkonen (FİN) Ferrari 68
5 Nick Heidfeld (ALM) BMW Sauber 47
6 Robert Kubica (POL) BMW Sauber 29
7 Heikki Kovalainen (FİN) Renault 19
8 Giancarlo Fisichella (İTA) Renault 17

Markalar genel klasmanı

McLaren Mercedes 148 puan
Ferrari 137
BMW 77
Renault 35
Williams 22
Red Bull 16
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 26.08.2007, 18:04   #3
CAGLAYAN
Usta Yiğido

CAGLAYAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

34 Mesajına 72 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 888 CAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Türkiye GP'sini Ferrari pilotu Felipe Massa kazandı. Brezilyalı sürücü İstanbul Park'ta üst üste ikinci birinciliğini elde etti.

Formula 1'de sezonun 12'nci yarışı olan Türkiye Grand Prix'sini Ferrari'den Felipe Massa kazandı.

Kariyerinin ilk pole'unu ve yarış birinciliğini geçtiğimiz yıl İstanbul Park'ta elde eden Brezilyalı pilot, 58 turluk mücadeleyi takım arkadaşı ve Türkiye GP'sinin ilk galibi Kimi Raikkonen'in 2.275 saniye önünde ilk sırada bitirdi.

Yarışa pole-position'da başlayan ve pit stoplar dışında liderliği bırakmayan Massa, Bahreyn ve İspanya'dan sonra bu sezon üçüncü zaferine ulaşırken, sürücüler klasmanında Raikkonen'i geçerek üçüncülüğe yükseldi.

Üçüncü kez koşulan Türkiye GP'sinde üçüncü sırayı Vodafone McLaren'in dünya şampiyonu pilotu Fernando Alonso elde etti. Startta iki BMW'ye geçilmesine rağmen podyuma çıkmayı başaran Alonso'yu Nick Heidfeld ve McLaren'in klasman lideri pilotu Lewis Hamilton izledi.

Bitime 16 tur kala sağ ön lastiği patlayan Hamilton ancak beşinci sırada finişe ulaşınca, sezonun son beş yarışı öncesinde takipçisi Alonso ile arasındaki puan farkı beşe indi.

Renault'dan Heikki Kovalainen altıncı, Williams'tan Nico Rosberg ve erken bir pit stop yapmak zorunda kalan BMW Sauber pilotu sekizinci olarak İstanbul'dan puanla ayrılan diğer pilotlar oldu.

Türkiye GP'sinin ardından Hamilton 84 ve Alonso 79 puanla ilk iki sıradaki yerlerini koruyor. Ferrari pilotlarından Massa 69 ve Raikkonen 68 puanla sıralanıyor.

İstanbul Park'ta bir-iki yapan ilk takım unvanını alan Ferrari markalar klasmanında McLaren ile arasındaki puan farkını 11'e düşürdü. McLaren 148 ve Ferrari 137 puanda.

Motor değiştiren Honda pilotları Jenson Button ve Rubens Barrichello'nun son sırada başlayıp 13'üncü ve 17'nci sırada tamamladığı mücadelede finişe ulaşamayan tek isim Red Bull'dan Mark Webber oldu.

Formula 1'de sezonun 13'üncü yarışı İtalya'nın Monza pistinde koşulacak.

Türkiye GP sonuçları

1. Felipe Massa, Ferrari, 1 saat 26 dk. 42.161"
2. Kimi Raikkonen, Ferrari, +00:02.275
3. Fernando Alonso, McLaren, 00:26.181
4. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 00:39.674
5. Lewis Hamilton, McLaren, 00:45.085
6. Heikki Kovalainen, Renault, 00:46.169
7. Nico Rosberg, Williams-Toyota, 00:55.778
8. Robert Kubica, BMW Sauber, 00:56.707
9. Giancarlo Fisichella, Renault, 00:59.491
10. David Coulthard, RedBull-Renault, 01:11.009
11. Alexander Wurz, Williams-Toyota, 01:19.628
12. Ralf Schumacher, Toyota, + 1 tur
13. Jenson Button, Honda, 1 tur
14. Anthony Davidson, Super Aguri-Honda, 1 tur
15. Vitantonio Liuzzi, Toro Rosso-Ferrari, 1 tur
16. Jarno Trulli, Toyota, 1 tur
17. Rubens Barrichello, Honda , 1 tur
18. Takuma Sato, Super Aguri-Honda, 1 tur
19. Sebastian Vettel, Toro Rosso-Ferrari, 1 tur
20. Sakon Yamamoto, Spyker-Ferrari, 2 tur
21. Adrian Sutil, Spyker-Ferrari, 5 tur
b. Mark Webber, RedBull-Renault, 51 tur kala

(b.: bıraktı)
En hızlı tur: Kimi Raikkonen, 1:27.295 (57).
CAGLAYAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP
Alt 26.08.2007, 18:20   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1034 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick
Pfeil -->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP

Formula 1 türkiye gp ülkemizi dünyanın bir çok ülkesine tanıtma fırsatı ile birlikte müthişte dövüz kazandırıyor yurdumuzu tanıtmaya milyonlarca dolar veriyoruz işte bu formula 1 de bedava reklam yapıyoruz iyiki varsın formula 1
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 26.08.2007, 19:38   #5
SivasLady
Gast

güzel bir yarisma oldu
Türkiye`mizin tanitimi icinde cok iyi
Hamilton`un tekeri patlamasi onun icin sanssizlikti
ama Alonso`ya yaradi podyuma cikti

puan farklarinin azalmasi nedeniyle son 5 yarisin
heyecanli gececegi izleyiciler icin cok güzel olacak

Alt 26.08.2007, 19:52   #6
cenk5821
Usta Yiğido

cenk5821 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

292 Mesajına 448 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 779 cenk5821 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

turkiyenin tanitimina yardimci bir yani war ayrica F! cok guzelll dunyanin en buyuk organizsyonlarinda birydiiii futbol kadr ilgimi ceken bi organizasyonn
cenk5821 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP
Alt 26.08.2007, 20:19   #7
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1482 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein
Standart -->: FORMULA 1 TÜRKİYE GP

bilet ler ço k pahalıydıyaw o parayla sivasta 2 sene maç izlenir

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil