Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sedat Tunalı: Bilyoner'in tuttuğu ayna...
Alt 05.07.2009, 22:06   #11
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Sedat Tunalı: Bilyoner'in tuttuğu ayna...

Alıntı:
dede58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Canım hemşehrim ben anlatılmak istenileni anladım ve farkındayım. Bende istiyorum ki Sivaslının takımı Sivasspor olmalı. Bu emeğin karşılığı ilk önce kendi insanın tarafından verilmelidir. Ama bu TS li yazar bizim gibi Hümanist düşünerek bu yazıyı ele almadığı bir gerçek. Yazdıkları ile düştüğü çelişkilere bakarsak. Ama şunuda unutmayalım ki daha düne kadar adımız anılmazken şanımız bilinmezken ne zor süreçlerden geçtiğimizi az çok benim gibi geçmişinden bu yana takip edenler bilir. Ama bakarsanız anlam veremediğimiz durumlar türemeye başlamış bulunmaktadır. Bu anlam veremediğimiz türeyen durumlardan bir tanesi daha dün değilmiydi Şampiyonluğu kaçırdığımız haftada sitemleri ağır dille eleştiren hemşehirlerimiz. O başarımızı gözardı edenler hala iş başındalar. Yok Transferler zayıf yok bu olmaz yok bu doğudan geldi adam gibi adam alın gibi ağır sözler. Düne kadar söyledik hangi oyuncumuzu tanıyor ve biliyorduk. Bugün ise tüm ülkemizin insanları tarafından bilinmekte. Ve bu yeni gelen oyuncularımız bile ilerleyen dönemlerde büyük isim olacaklar. O zamanda geçip yüzsüz gibi işte benim oyuncum mu diyeceğiz. Benim Fanatikleşme olarak bahsettiğim olumsuz kavram Trabzonsporun taşıdığı ruhtur. Yoksa Fanatik olmak o kadarda kötü değil ama kavramını doğru kullandığımızda tabii Demek istediğim bu tür olaylara daha bilinçli bakmak. Suçlayıcı değil sevgi vererek hoşgörü göstererek başarılarımızı birde biz gösterip anlatarak davet etmeliyiz. Neden Sivasspor sorusuna cevap vermeliyiz. Anladınız mı beni....
Degerli hemsehrim bazen yanlis kisilerin agzindanda dogru sözler cikabilir. Konuyu acan arkadas da zaten bu noktaya vurgu yapiyor. Adiyet duygusu önemli bir olgudur insanin kendini bir aileye bir mahalle veya köye yada bir kasabaya bir sehre ve bir Ülkeye ait alarak hissetmesi kacinilmaz bir durumdur.Bunun adini ister milliyetcilik koy istersen vatanseverlik de ister baska bir isim yakistiralim.Sonuc itibari ile kücük olana aidiyet duygusu olmayanin büyük olana bagliligi ve sevgisi olmaz. kisaca mahallesini köyünü,ilcesini,ilini sevmesini bilmiyen ülkesini nasil sevebilir.
yazinin ana mesaji bu kendine ait olana yabacilik varken kendinden olmayana baglilik boyutunu sorgulamis kendince. ayrica bu konu üzerinden kirici incitici olmakda bize yakismaz

saygilar.
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2009, 22:09   #12
yigidomurat
Yiğido

yigidomurat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 57 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 yigidomurat FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BİR UYARI

kimse kimsenin ne kadar SİVASLI olduğunu ölçemez.ben önceden beşiktaşlıydım.ama ALLAHa şükür şimdi sadece kendi şehrimin takımını destekliyorum.eğer bunu söylemek bu kadar zorsa ben söyledim SERHATCAN.kimse kimseyi bu konuda eleştiremez kardeşim ve tabiki küstüremezde.sedat tunalıyı babanın oğluymuş gibi savunmanı anlayamadım,bir kaç allengirli cümle kullanıyo hemen mest oluyosunuz.söylediklerinin neyi doğru.biz ingilizlere benzemek zorundamıyız yada ispanyollara,saçmasapan yorum yapmayın kardeşim şu ********ide şımartmayın...
yigidomurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigidomurat'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.07.2009, 22:11   #13
emre41
Tecrübeli Yiğido

271 Mesajına 608 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 emre41 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
serhatcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
aslında sen yazdığın yazıyı birdaha oku çelilşkiler dolu olan yazı senin yazın. evet haklı olarak trabzonu çvmüş çünkü trabzonlu olanların%80 i trabzonu tutuyor. sivaslıların tam tersi %80 i başka takımı tutuyor. uazıyı birdaha oku istwersen. ve adam noktasına kadar doğru yazmış.kendi kendini ele veriyorsun. benim 1. ci takımım istanbul takımlarından biri,2.ci takımım sivasspor deme cesaretini gösteremiyorsun.cesur ol,net ol,kendinle çelişki yaşama.
Kimse kimsenin taraftarlığını sorgulamasın burda. Adam Sivassporu tutmasa bu sitede neişi var. Spor olsun diye mi üye bu siteye. Saçma sapan polemikler yaratıp kendi aramızda ayrılıklar oluşturmayın. Bir ve beraber olun.
emre41 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2009, 23:43   #14
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Boun;
Bu adamın hemen her yazısını okurum..İddia ediyorum Sivas'tan,Sivasspor'dan,Bülent Hoca'dan Türkiye'de en çok nefret eden isimdir.Azılı düşmanıdır hatta..
Sivas'a yaptığı onca haksızlıktan sonra kırk yılda bir yazısı haklı olsa kaç yazar.Ki bence bu yazıdaki asıl amaç Trabzonun,Trabzonsporluluğunu övmek değil,başta Sivas olmak üzere diğer Anadolu takımlarının taraftarıyla dalga geçmektir.
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.07.2009, 00:48   #15
merkez_emre
Usta Yiğido

merkez_emre - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 1.011 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 830 merkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISI

sımdı kendı basıma anket yapıyorum tek basıma ve sıvas da sıvası tutanlara %90 yapıyorum bir sivaslı yazara ornegın abdullah abıye de yazdırıyorum ..

:d biz de yedık kımınle dalga gecıyorsunuz sız kardsım ? sivasda bırısı cıksın desın kı bılyoner bana anket yapdı dıyemez kafasına gore anket yaparlar sonra bız boleyız bız soyleyız...eyv. nefret de etsem trabzon taraftarı takımına cok baglıdır...ama sivasda dogru durust anket yapmayanın sivas a yorum yazmaya hakkı yok
Alt 06.07.2009, 10:09   #16
basayev58
Yiğido

basayev58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 basayev58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Trabzonluların ne kadar Trabzonspor sevdalısı oldukları biiz ilgilendirmez.Ama bu adamların bize karşı güttükleri kin,çekememezlik bizi doğrudan ilgilendirir.Kendi özleştirimizi yapabiliriz çok şükür,neyin doğru neyin yanlış olduğunu Sedat tunalı denilen şahsiyetsizden öğrenicek değiliz.Yazının anafikrinde doğru yönler olsa bile,her cümlesinde inceden başta Sivasspor olmak üzere diğer Anadolu takımlarıyla bir dalga geçme durumu var.Konuyu anlatırken bahsettiği İspanya,İngiltere gibi Avrupa ülkeleriyle Türkiye'nin sosyo-ekonomik farklarınıda ortaya koysaydı keşke.İngiltere'de Londra'ya İngiltere'nin her yerinden göç oluyor mu(Türkiye'de İstanbul'a olan göçler gibi),gecekondu kültürü var mı,insanların yaşam standartları nedir...vs.,bunlarıda ortaya koysaydı keşke.Türkiye'de futbolun yeri ayrıdır.Hayatında her alanda ezilen insan futbolla,tuttuğu takımın başarısıyla mutlu oluyor.Kendi ayın sonunu zor getirirken Fenerbahçenin yaptığı milyon dolarlık transferle kendi bitmişliğini unutuyor,mutlu oluyor.Bu mutluluğu ona Kütahyaspor,Uşakspor sağlamıyor.O sebeptende Kütahyada Fenerlisi,Galatasaraylısı çok.İngiltere ve İspanya veya diğer Avrupa ülkeleri o sebepten bizle aynı şartlarda değerlendirilemez ve aynı taraftar çözümlemeleri yapılamaz.Trabzon'a gelince yıllar öncesinde bizim son iki yıldır bulduğumuz fırsatlar gibi fırsatlar o günün koşullarında oluştu,ve onlarda bizim yapamadığımızı yaptı ve şampiyon oldular.Övündükleri ve övünmekte haklı oldukları bu taraftar profilide bu başarıyla geldi.Bu yıllarda gelecek bir Sivasspor şampiyonluğundan 10 yıl sonra ben Sedat Tunalı'nın yazılarını okumak isterim.O zamanda kaleminden çıkan cümlelerin süslü şekilleri Sivasspor ve diğer Anadolu takımlarını küçük görmeye yetecek mi?Bu seviyesiz ve tutarsız yazıların sahibi adamın adının dahi takımımın forumlarında geçmesini istemiyorum.Bu konuyla ilgili bi yazı yazılacaksa ondan daha objektifini,daha güzelini bu forumda yazacak arkadaşlar vardır.
Alt 07.07.2009, 10:05   #17
onurdincol
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 onurdincol FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bunları tartışmak güzel bence.
Belkide Takımımıza daha çok destek olmalıyız Bilyoner.com a üyelik ücretsiz
Sivas'ta Sivasspor taraftarı %26 da kalıyosa Yazık!!!!!
Yiğidolara Tam destek olmalıyız
onurdincol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2009, 11:47   #18
yigidoss
YASAKLI ÜYE

yigidoss - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

181 Mesajına 300 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigidoss ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Yazarlık Sedat Tunalı'ya onur da Trabzona kaldıysa vah benim canım ülkem vaaaaaah. Sedat Tunalı kim arkadaşlar tanıyor musunuz? Ha söylediklerinin bir kısmı doğru ama bu ülkede şöyle bir gerçek var ki; Futbolu çirkefleştiren şehirlerin halay başı trabzon. Böyle mi çekiyor Trabzon türkiyenin onur yükünü?

Ben açıkçası bilyoner in araştırmasına kesinlikle inanmıyorum. Hadi Sivas ve Sivaslı yapar bunu Sivassporu gerçekte değil görünüşte tutar da Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Sakarya gibi şehirler asla üç büyütülmüşleri tutmazlar.
yigidoss isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigidoss'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2009, 12:52   #19
pover58
Usta Yiğido

501 Mesajına 741 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yazıda taktire şayan bişey göremedim sadece trabzonu övmüş o kadar.sivastan da istemeden az bişey bahsetmiş .burda hiç bişey yok sivası dünya konuşuyor ,konuşmayada devam edecek.gelelim şu anket meselesine daha öncede yazmıştım tamamen yanlış yer ve zamanda yapılmış bir anket.beni bir allahın kulu o ankete inandıramaz,inanan varsa onada yuh derim.toplumda yaşıyoruz sorun kardeşim 20 kişiye hangi takımı tutuyorsun diye olay çıkar ortaya.benim kanaatim sivasta sivassporlu en az %60 çıkar.yetermi yetmez dahada yükselecek bu rakam ancak kesinlikle %26 filan degil.tam tersi olabilir%62 olsa inanırım gerisi koca bir yalan.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2009, 12:53   #20
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1034 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick

Güzel ülkemizin 'siyasi' haritası , her türden iktidarın başkenti olan İstanbul’un üç hacimlisinin renkleriyle örtülmüş, Türkiye’mizin, maalesef birbirinin aynı üç renge mahkum edildiği, bir yoksulluk ve utanç fotoğrafı duvara asılmıştır. Bu utanç haritası ve o haritanın asıldığı 'çakma vizyonular duvarı', bu ülkeyi ait olduğu renklerden ve hacimlilerden daha çok seven herkese, tarihe gömülen Berlin Duvarı’ndan daha az acı vermez, veremez
Yarı bende sevmem ama bu sözlerine katılıyorum
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
ayna, bilyonerin, sedat, tunalı, tuttuğu

Seçenekler Arama
Stil