Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun
Alt 30.10.2009, 23:45   #41
dede58
Yiğido

dede58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

123 Mesajına 236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dede58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

Alıntı:
ezgi58ss1967 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Atatürk'ün büyük eseri,milletimize eşsiz bir armağan olan cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder,eşsiz kahraman Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz..TÜRK MİLLETİ CUMHURİYETiNE SAHİP ÇIK!!!
Sözün bittiği yerdir. Türk Milleti Karakterinin en iyi simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti'ne ve 6 ilkelerine sahip çık...
Cevap: Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Alt 30.10.2009, 23:48   #42
dede58
Yiğido

dede58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

123 Mesajına 236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dede58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”
Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”
İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!
Bunu görmek beni çok mutlu etti ve burada paylaşmanda. Umarım beyinlerde eksik tutmuş bu yazıyı okurlarda eksik kalan kısımlarını doldururlar gençlerimiz. Günümüzü en iyi anlatan ve ne yapmamız gerektiğini Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gösterilmiştir.

Etiketler
bayramımız, cumhuriyet, kutlu, olsun

Seçenekler Arama
Stil