Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Çalımbay iddialara yanıt verdi
Alt 07.07.2011, 10:41   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çalımbay iddialara yanıt verdi

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bilgisine başvurulacağı yönündeki haberlerle ilgili olarak konuştu..

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bilgisine başvurulacağı yönündeki haberlerle ilgili olarak, şu anda kendisine gelen bir çağrının bulunmadığını belirterek, ''Bana öyle bir şey gelmedi, gelirse de gider tabii ki cevap veririz'' dedi.Yeni sezon birinci etap hazırlık kampını Bolu'nun Gerede ilçesindeki Dorukkaya Tesislerinde sürdüren Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, futbolda şike iddialarına yönelik olarak yürütülen soruşturma ile ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Çalımbay, Fenerbahçe'nin ligin son haftasında Sivasspor'u Sivas'ta 4-3 yenerek şampiyonluğu ilan ettiği, şike tartışmalarının odak noktasında olan ve incelemeye alındığı belirtilen maçla ilgili olarak, şunları söyledi:
''Biz maçta bir takımın yapması gereken ne varsa her şeyi yaptık, yani bir teknik direktör olarak içim rahat. Çünkü ben takımımı hazırlarken de bütün Türkiye'nin sorumluluğunun bizde olduğunu biliyorduk, biz ona göre takımımızı hazırladık. Hakikaten bütün herkesin gözü o maçtaydı, biz her şeyin sahada biteceğini söyledik zaten. Öyle de mücadele ettik. Hiçbir oyuncuma izin dahi vermedim. Hatta bazı oyuncularımı Konya maçında dinlendirdim. Hiçbir iddiamız yoktu Konya maçında, 'Fenerbahçe maçında daha iyi oynasınlar, daha hazır durumda olsunlar' diye. Çünkü ligin sonu olduğu için oyuncuda biraz yorgunluk olur, bıkkınlık olur, yani o yüzden hiç kimseye izin de vermedim. Hatta bazı oyuncularımın milli maçı vardı, örneğin işte Kamil'in, şu anda biliyorsunuz Pedriel Amerika Cup'ta, orada oynuyor şu anda Bolivya takımında. Onu bile önceden göndermedim, çocuk direkt oradan takımıyla kampa girdi. Diğer arkadaşlarımızın da milli maçları vardı. Sadece bir Sandro'ya izin verdim, onun da hanımı rahatsızdı, hamileydi. Onun dışında hiç kimseye izin vermedik. Çünkü çok kritik bir maç oynayacaktık. Bu maç, bizim onur, kişilik maçımızdı. Biz o doğrultuda hazırlandık. Elimizden gelen her şeyi yaptık.''
Fenerbahçe maçında kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Çalımbay, ''Hatta biliyorsunuz son dakikada gol attık, hatta belki 3-4 dakika daha olsaydı, belki bir tane daha atabilirdik, çünkü Fenerbahçe bocalamaya başlamıştı. Ama maalesef vakit yetmedi'' dedi.

-''BİR ŞEY OLSA İZİN VERİR MİYİM, MÜMKÜN MÜ BÖYLE BİR ŞEY''-
''Benim olduğum yerde, Rıza Çalımbay'ın olduğu yerde bunlar olmaz, bu tip şeylere müsaade etmem'' şeklinde açıklamalar yaptığının belirtilmesi üzerine Çalımbay, ''Tabii ki yani. Bizim gördüğümüz bir şey olsa izin verir miyim, mümkün mü böyle bir şey'' ifadelerini kullandı.
Soruşturma kapsamında tutuklanan kaleci Korcan Çelikay'ın, Fenerbahçe maçında hatalı goller yediği için eleştirildiğinin belirtilmesi ve Fenerbahçe maçının görüntüleriyle birlikte yeniden incelenip incelenmemesi ile ilgili bir teknik adam olarak görüşlerinin sorulması üzerine Çalımbay, ''Ben bir kere adalete inanıyorum, güveniyorum. Bu, uzun da sürse bile mutlaka en doğrusu yapılacaktır. O yüzden yani şimdi bizim konuşmamızın bir anlamı yok. Benim sadece söylemek istediğim tek şey, biz hakikaten o maça çıktık, her şeyimizi ortaya koyduk. Benim söylemek istediğim bu. Dediğim gibi ben Türk adaletine yürekten inanıyorum, güveniyorum, her şey işi şekilde hallolacaktır'' diye konuştu.

-SÜREÇ YENİ SEZON HAZIRLIKLARINI ETKİLİYOR MU?-
Sürecin yeni sezon hazırlıklarının etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine Çalımbay, yeni sezona motive olmaya çalıştıklarını belirterek, ''Mecburuz, işimiz bu bizim. Çalışmamız gerekiyor, arkadaşlarımızı motive etmemiz gerekiyor. Arkadaşlarımızla çok iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Neyin ne olduğu belli değil ki, ortada bir şey yok ki. Lig bir anda başlayacak, lige hazır olmak durumundayız yani. Onun için de hazırlıklarımız gayet iyi şekilde gidiyor. Takımımıza iyi bir forvet alıp transferi kapatacağız. Şu andaki tek şeyimiz o. Buraya yöneticilerimiz geliyor, ikinci başkanımız Erdal bey geldi, takıma moral verdi, konuştu'' dedi.
Kampta her şeyin gayet iyi gittiğini, ancak yaşananlara canlarının sıkıldığını ifade eden Çalımbay, ''Bir şey bildiğimiz de yok, sizlerden duyduğumuz, televizyondan seyrettiğimiz şeyleri biliyoruz, onun dışında bir şey bildiğimiz yok. Şu anda mükemmel bir kamp ortamı var, çok iyi şekilde çalışıyoruz, tek şeyimiz o olaya canımız sıkıldı. Onun dışında hiçbir sorunumuz yok. Türk adaletine ben güveniyorum, en iyi şekilde bitecektir bu'' ifadelerini kullandı.

-ÇALIMBAY'IN BİLGİSİNE BAŞVURULACAK MI?-
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bilgisine başvurulacağı yönünde dün bazı haberlerin yayınlandığının belirtilmesi üzerine Çalımbay, şu anda kendisine yetkili makamlardan gelen bir çağrının bulunmadığını belirterek, ''Bana öyle bir şey gelmedi, gelirse de gider tabii ki cevap veririz'' dedi.
Çalımbay, ''Bizim üzüldüğümüz şey, başkanla Korcan'ın durumu'' ifadelerini kullandı. Fenerbahçe maçında kazanmak için mücadele ettiklerini yineleyen Çalımbay, ''Maça çok iyi bir şekilde hazırlandık, kazanmaktan başka bir düşüncemiz yoktu, çünkü ben o maçta kendi sahamda mağlup olmak istemiyordum. Biz öyle mücadele ettik. O maça kadar hakikaten çok stresli maçlar oynadık, çok sıkıntılar yaşadık, bu sene de aynı sıkıntıları yaşamamak için hem antrenmanlarımıza, hem de transferlerimize bakıyoruz. Yani benimle alakası olmayan işler, o işler. Şu anda tek düşüncemiz takımımızı en iyi şekilde hazırlamak, başka bir düşüncemiz yok'' diye konuştu.
Antrenmanların devam ettiğini belirten Çalımbay, ikinci etap kamp çalışmaları için 13 Temmuz'da Avusturya'ya gideceklerini sözlerine ekledi.
Bu arada, Bolu kampında 9 Temmuz'da Medical Park Antalyaspor ile hazırlık maçı yapacak olan Sivasspor, 10 Temmuz'da izne ayrılacak. 12 Temmuz'da İstanbul'da bir araya gelecek olan kırmızı-beyazlı ekip, 13 Temmuz'da Avusturya'da ikinci etap kampına girecek.

-CAMİADA OLAYIN ŞOKU YAŞANIYOR-
Bu arada, Sivasspor camiası, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, kaleci Korcan Çelikay, yönetim kurulu üyesi Ahmet Çelebi ve eski Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun'un futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanmasının şokunu yaşıyor. Soruşturma sürecinde neler yaşanacağını merak eden camia, özellikle takımın ligde kalıp kalmayacağını merak ediyor. Yaşanan süreçten üzüntü ve endişe duyan camia, sürecin bir an önce adil bir şekilde sonuçlanmasını bekliyor.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Çalımbay iddialara yanıt verdi
Alt 07.07.2011, 11:07   #2
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Çalımbay iddialara yanıt verdi

İşte Emniyetin Açıkladığı Şikeli Maçlar
Spor Toto Süper Lig: Fenerbahçe-İstanbul BŞB: 2-0, Eskişehir-Fenerbahçe: 1-3, Karabük-Fenerbahçe: 0-1, Sivas-Fenerbahçe: 3-4, Buca-Fenerbahçe: 3-5, Eskişehir-Trabzon: 0-0 (şike teşebbüsü), Sivas-Trabzon: 2-3 (şike teşebbüsü). Bank Asya 1. Lig: Altay-Adana: 1-4, Adana-Kartal: 2-3. Ziraat Türkiye Kupası: Beşiktaş-İstanbul BŞB: 6-5.

-bu kadar takımı düşüremezler.
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2011, 11:10   #3
bugra5858
Yiğido

bugra5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

135 Mesajına 231 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 595 bugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISI

Bu kadar takım varsa bu takımlarda şike yaptı.Operasyonun 2.Dalgası ne zaman gelecek merak ediyorum.
Alt 07.07.2011, 11:13   #4
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

operasyonun 2. dalgası trabzon ve beşiktaşı da götürecek.. olay o kadar genısleyecekkı üstünü kapatmak zorunda kalacaklar.. sivası kurban seçemezler..
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2011, 11:21   #5
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkadaşlar şu anda kendi kendimizi avutmayalım. Diğer takımlar için ne olur ne olmaz şu anda bizim için çok da önemli değil.

Bizim için görünen işlerin gerçekten çok zor olduğu. Şimdiden olabilecek en kötü senaryoya hazırlıklı olun diyorum.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.07.2011, 11:23   #6
bulentt07
Yiğido

bulentt07 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

98 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 506 bulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISI

Baskanımızı cok sevıyor güveniyoruz ama Sivassporun baskansız bir sezon gecirmesi yıllarca telafi edilemez kayıplara sebep olur.yönetim oturup karar vermeli ya iclerinden biri baskan olsun yada dısardan bulsunlar.bu futbolcu kesimi parayı cok sever kimle muhatap olduysa onu görmek ister karsısında resmi imzalar atılmalı futbolcuya maddi garanti verilmeli futbolcunun aklı sahada olmalı parayı dusunmemelı.ben baskanımızında sivasın cıkarı icin bunlara müsade edecegine inanıyorum.Baskanımız gibi Sivas sevdalısı birisi bu takıma sahip cıkmalı.Aklımda biri var ama osman yıldırım olurmu bilmem.
bulentt07 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2011, 11:26   #7
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkadaşlar bazıları kızıyor ama kimse kimsenin Sivassporluluğunu tartmaya kalkamaz. Olabilecek en kötü senaryoya hazır olunması için yazıyorum mesajımı. Yoksa tabiki takımımızın bu duruma düşmesini istemeyiz ama gidişat gerçekten kötü.

İşte daha önce yazdığım mesaj ;

Korcan'ın avukatı: "Korcan ile ilgili somut hiçbir delil yok. Telefon dinlemelerinde şikeyle ilgili tek bir sözcük yok."

Avukat Yücel Önder: "Tutuklananlar en az 6 ay tutuklu kalacak"

Bu durumda Sivasspor olarak hızlı bir şekilde Bank Asya için hazırlık yapmalıyız. Bank Asya'ya düşme ihtimalini şu andan itibaren düşünmeliyiz. Olağanüstü kongre ile hızlı bir şekilde yeni bir yönetim kurulu seçilmeli.Mesela 4 Eylül Başkanı Ahmet Polat olabilir. Ya da Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem. Bakan İsmet Yılmaz'ın büyük bir komisyon toplamasını ve yeni seçilecek yönetime öncülük yapmasını istiyorum.

Daha sonra çok büyük mali ve ekonomik yapılanma gerekiyor. Çünkü ekonomik anlamda çok zor durumda kalacağız. Sözleşmelerinde küme düşme halinde sözleşme iptal olur şeklinde madde bulunan oyuncularımızın otomatik olarak sözleşmeleri iptal olur. Bunun haricinde para eden bazı oyuncuların satılması gerekebilir. Yabancı oyuncularımızın sayısını 4'e falan kadar düşürmemiz gerekecek. Çünkü Bank Asya'da 3 tanesini oynatabiliriz ancak. Süper Lig gelirlerinden bir kısmından mahrum kalabiliriz. Para cezaları falan da gelebilir. Şimdi büyük bir birleşme ile sıfırdan işe koyulmalıyız.

Süper Lig'de oyuncuların aldığı yıllık ücretler Bank Asya'dan 2-3 kat fazla olabiliyor. O nedenle maddi olarak sorunlar da yaşayabiliriz.

Eğer düşersek geri gelmemiz çok zor olacak. Ama en korkutucu yanı da tamamen bir darboğaza düşmek. İşte tamamen darboğaza düşmemek için herkes üstüne düşeni yapmalı.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.07.2011, 11:37   #8
benozgurr
Tecrübeli Yiğido

benozgurr - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 488 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 benozgurr BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
akifesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İşte Emniyetin Açıkladığı Şikeli Maçlar
Spor Toto Süper Lig: Fenerbahçe-İstanbul BŞB: 2-0, Eskişehir-Fenerbahçe: 1-3, Karabük-Fenerbahçe: 0-1, Sivas-Fenerbahçe: 3-4, Buca-Fenerbahçe: 3-5, Eskişehir-Trabzon: 0-0 (şike teşebbüsü), Sivas-Trabzon: 2-3 (şike teşebbüsü). Bank Asya 1. Lig: Altay-Adana: 1-4, Adana-Kartal: 2-3. Ziraat Türkiye Kupası: Beşiktaş-İstanbul BŞB: 6-5.

-bu kadar takımı düşüremezler.
kulubun bır alt lıge dusmesı ıcın yonetım bazında karışması gerekıyo bıldıgım kadarıyla ondan dolayı dusecekler arasında fener ve sıvasın dı gecıyor
benozgurr isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.2011, 11:37   #9
bulentt07
Yiğido

Tecrübe Puanı: 506 bulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISIbulentt07 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar bazıları kızıyor ama kimse kimsenin Sivassporluluğunu tartmaya kalkamaz. Olabilecek en kötü senaryoya hazır olunması için yazıyorum mesajımı. Yoksa tabiki takımımızın bu duruma düşmesini istemeyiz ama gidişat gerçekten kötü.

Korcan'ın avukatı: "Korcan ile ilgili somut hiçbir delil yok. Telefon dinlemelerinde şikeyle ilgili tek bir sözcük yok."

Bu durumda Sivasspor olarak hızlı bir şekilde Bank Asya için hazırlık yapmalıyız. Bank Asya'ya düşme ihtimalini şu andan itibaren düşünmeliyiz. Olağanüstü kongre ile hızlı bir şekilde yeni bir yönetim kurulu seçilmeli.Mesela 4 Eylül Başkanı Ahmet Polat olabilir. Ya da Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem. Bakan İsmet Yılmaz'ın büyük bir komisyon toplamasını ve yeni seçilecek yönetime öncülük yapmasını istiyorum.

Daha sonra çok büyük mali ve ekonomik yapılanma gerekiyor. Çünkü ekonomik anlamda çok zor durumda kalacağız. Sözleşmelerinde küme düşme halinde sözleşme iptal olur şeklinde madde bulunan oyuncularımızın otomatik olarak sözleşmeleri iptal olur. Bunun haricinde para eden bazı oyuncuların satılması gerekebilir. Yabancı oyuncularımızın sayısını 4'e falan kadar düşürmemiz gerekecek. Çünkü Bank Asya'da 3 tanesini oynatabiliriz ancak. Süper Lig gelirlerinden bir kısmından mahrum kalabiliriz. Para cezaları falan da gelebilir. Şimdi büyük bir birleşme ile sıfırdan işe koyulmalıyız.

Süper Lig'de oyuncuların aldığı yıllık ücretler Bank Asya'dan 2-3 kat fazla olabiliyor. O nedenle maddi olarak sorunlar da yaşayabiliriz.

Eğer düşersek geri gelmemiz çok zor olacak. Ama en korkutucu yanı da tamamen bir darboğaza düşmek. İşte tamamen darboğaza düşmemek için herkes üstüne düşeni yapmalı.
Haklısın ben baskanımız tutuklanınca artık bank asya işine alıştırmaya basladım ben ufku geniş vizyon sahibi lider birini bekliyorum.bu baskanımızı satmak degil onun emegi on yıldır elleriyle tırnagıyla büyüttügü sivassporun yine ilce takımlarıyla sıradan bir hale gelmesine müsade etmemeliyiz.suanki yönetim bu kapasitede degil herkes biliyor baskanımızın adı yetiyordu tüm futbol camiası saygı duyuyordu.o olmadan yönetim yetmez bu takıma bu lige lidersiz olmaz.ben osman yıldırımı öneririm.
Alt 07.07.2011, 11:44   #10
bulentt07
Yiğido

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Haklısın ben baskanımız tutuklanınca artık bank asya işine alıştırmaya basladım ben ufku geniş vizyon sahibi lider birini bekliyorum.bu baskanımızı satmak degil onun emegi on yıldır elleriyle tırnagıyla büyüttügü sivassporun yine ilce takımlarıyla sıradan bir hale gelmesine müsade etmemeliyiz.suanki yönetim bu kapasitede degil herkes biliyor baskanımızın adı yetiyordu tüm futbol camiası saygı duyuyordu.o olmadan yönetim yetmez bu takıma bu lige lidersiz olmaz.ben osman yıldırımı öneririm.

Etiketler
bekliyoruz, Çalımbay, hamle, iddialara, verdi, yanıt