Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Battalla 'ya Dikkat..
Alt 31.03.2016, 07:30   #11
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Battalla 'ya Dikkat..

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Futbolda ''duygusallıkla gerçeği'' ayırabildiğimiz zaman başarıyı yakalama olasılığı matematiktede reailetede çok yakın ihtimaldir...Bursaspor iyi bir takım demiyorum ....Bursasporla Sivassporu asla kıyaslamıyorum...Gerek kadro kalitesi gerek diğer etkenler konusunda en başından beri Bursasporun her ne kadar üstünlüğü olsa bile bunu asla dile getiriyorum getirmekte istemem...Yanlız yazdıklarınızı tekrar inceler iseniz kişisel görüşümdür realiteden çok uzak duygusal bir yorum olduğunu göreceksiniz...Sanırım bunu zaten biliyorsunuz...Amacım sizinle tartışmak kalp kırmak söylediklerinizi boşa çıakrtmak gayreti değildir...Ama söylediklerinizebaştan sona katılmıyorum...Futbolun içersindeki her kişi Süper ligi takip eden her kişi sevgili Sivassporumuzun 3 büyütülmüşlerden sonraki takım ''olmadığını'' çok iyi bilir....Mevcut kadroları ile Sivassporumuzun şu an Bursaspordan daha kaliteli olmadığınıda çok iyi bilir...Devamında Bursasporun her aldığı maçın genelinde Battalanın aldığınıda sanırım biliyorlardır...Eğerki bahsettiğimiz futbolcunun oynadığı maçları izleme fırsatı bulur iseniz ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız...Çok mükemmel Messi ayarında bir futbolcu demiyorum dediğim olay Türkiyede Bursaspor maç kazanıyor ise bunda Battala nın payı yüzde 80 dir...Bu durumda siz erdeme bekir yılmazamı önlem alırdınız yoksa en iyi olanamı...Kaldıki ülkelerinde kaptan olup milli takımlarında direk oynayanları yazmadım bile...Tekrar söylüyorum amacım kalite farkını anlatmak değil...Ama söyledikleriniz gerçekten reelden çok uzak ...saygılar...
Kıymetli Yiğido MigroArmis,

Polemik hiçbir zaman tasvip edemeyeceğim etkileşme yöntemidir. Sivasspora karşı duygusal olduğum doğru, ancak benim karşı çıktığım şudur. Sizin bu sezonun ilk haftalarında Bursaspor'un durumu hakkında karamsar görüşler belirttiğinizi hatırlarsınız. Sonra, teknik direktör değişikliği ve bazı futbolcuların gelmesiyle Bursasporda bir iyileşme olduğu bir gerçektir. Ancak, ben Sivassporun bu sezon oynayarak kaybettiği, verilmeyen penaltıları, rakiplere verilen penaltıları vb. üst üste koyarak düşünürsek Sivassporun gerçek puanı ve gücü ortaya çıkacaktır. En az 42-45 puan eder, örnek son Trabzonspor maçı. Kim 3 puanı gerçekten hak etmişti. Buna karşı çıkmak için STSL de her takımın kaybettiği puanları yazsak her takım çok güçlü gözükür diye karşı bir argüman getirebilirsiniz. Bunu yiğidoların takdirine bırakıyorum. Battala iyi futbolcu olabilir, en fazla Bursaspor kadar iyidir, yoksa zaten M.United , Juventus vb. gibi takımlar zaten onu çoktan kadrolarına katardı. Belki de önümüzdeki yıl bu transferi yaparlar, bu onların takdiridir. Ayrıca Battala asla Bursasporun %80 i olamaz. Bu değerlendirmeye göre gidersek takımdan Battala'yı çıkarıp onun yerine süper ligde sıradan bir yedek futbolcu hatta yedeğin yedeği gibi bir futbolcuyu Bursaspora entegre etsek %20+ %15= %35 gücüne düşerdi örneğin Bursaspor. Buna göre geçen haftaki Kasımpaşaspor maçı Bursaspor =1.4, Kasımpaşaspor=1.75 biçiminde sonuçlanır ve Kasımpaşaspor maçı kazanmış olurdu. Ya da Bursaspor 4 Trabzonspor 2 maçı
Bursaspor=1.4 (4x0.35) ve Trabzonspor =3.5 biçiminde sonlarındı. Kısaca Battala sakatlanıp (Allah korusun bir fıutbolsever hiç bir zaman talep edemem) onun yerine Bursasporda yedeğin yedeği oynasa Bursaspor o maçı neredeyse kesin kaybeder sonucuna ulaşmak zorundayız, ancak ben bu görüşü kesinlikle paylaşamam. Kısaca bazı noktaları özetlersem,

1- M.Sivasspor bütün zamanlarda değil bu yıl ortalamasında özellikle son 5-6 hafta daha da belirgin olmak üzere, FB ve BJK dan sonraki potansiyel olarak engüçlü takımdır. Kendi sahasında Konyaspor ve Trabzonspora sahayı dar eden Sivasspor değil miydi?

2- M.Başakşehir Sivasta 2-2 lik beraberliği zor kurtardı. Şimdiki Sivasspor olsa onlar da en iyi şekilde misafir edilip Sivas'tan puansız gönderilirdi.

3-GS-MSivasspor maçı 3-1 bitti ama GS lehine verilen 2 penaltının ikisinin de haksız olduğunu bütün yorumcular (A.Çakar ve E.Toroğlu başta olmak üzere) söyledi. Bu anlamda Sivasspor aslında GS maçında bile etkili futbol oynadı. Şimdiki Sivassporun elinden hiç kurtulamazdı. Elbette, dış etkiler olmazsa diyorum.

4- Bursa şehir olarak her zaman çok güzeldir. Bence İstanbuldan sonraki en güzel şehirdir (Yeşil, Muradiye, Çekirge, Ertuğrulgazi vb. daha niceleri). Herşeyden önce yapay değil gerçek bir şehirdir. Uzun yıllar Yalova'da yaşadığımda ilk gençlik yıllarımda Bursa'yı en az 100 kez kez ziyaret etmişimdir. Ayrıca Bursalı Sayın MigroArmisi çok sever ve sayarım. Cenabı Allah ona ve yakınlarına çok uzun ömürler versin inşallah.
Yani T.Direktörlerin Bursa'yı tercih etmesi zaten çok doğaldır.

5-Benim için dünyada en güzel şehir (en gelişmiş demiyorum) tabiatıyla Sivas'tır.

6- Bursa'nın sosyoekonomik olarak Sivas'la karşılaştırılması zaten bilimsel gerçeklere uygun değildir. Ancak ben hala şu andaki Sivasspor'un STSL de potansiyel olarak en güçlü 3 takımdan biri olduğunu düşünmekteyim.

Saygılarımla.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivasspormysoul'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.03.2016, 15:54   #12
Külhan
Usta Yiğido

292 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 Külhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Armis kardesimize yazdiklarindan dolayi tesekkür ediyoruz bize verdigi bilgiler icin ayrica minnettariz bu futbol isi önceden tahmin edilecek bir durum degil biraz sans birazda oyuncularin verecegi emege bagli insallah dilegimiz sivassporumuzun kazanmasi bunu derken taraftarimiza da cok isler düsüyor hafta sonu olmasi dolaysile stadyumu doldurmak ve güzel tezahuratlarla takimimiza destek olmak
Külhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Külhan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.03.2016, 16:29   #13
Okka
Acemi Yiğido

53 Mesajına 112 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 378 Okka FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Su saatten sonra isimlerin önemi yok. Batalla filan hic farketmez. İsim isim bakılırsa Kasımpaşa bursadan daha zorlu bi rakipti ve ustesinsen geldik. Sercan su bizim takımdan koyduğumuz sercan , Deniz Yılmaz su devre arasinda adı sivassporlu anilinca burun kivirdigimiz deniz , Necid Cska kariyerinden sonra sürekli dusus içinde olan bi kariyer sözde dünya yıldızı gösterilip o patlamayı hiç yapamayan futbolcu , içlerinde gerçek anlamda su an ki performasini dusunmeden potansiyeli en yuksek olan stoch ancak o da necid gibi saman alevi gibi parca parca oynayan bir adam. Sivas bu mac takimca oynamali savasmali ve rakibe maci onlardan daha cok istedigini hissettirmeli. Her ne kadar futbolda yetenek cok onemli de olsa Yigit gibi yureklerle bu takim ligde kalir. Onemli olan Yiğit gibi yürekten oynamak... Savaşmak Yiğit gibi!
Okka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Okka'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.03.2016, 22:14   #14
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kıymetli Yiğido MigroArmis,

Polemik hiçbir zaman tasvip edemeyeceğim etkileşme yöntemidir. Sivasspora karşı duygusal olduğum doğru, ancak benim karşı çıktığım şudur. Sizin bu sezonun ilk haftalarında Bursaspor'un durumu hakkında karamsar görüşler belirttiğinizi hatırlarsınız. Sonra, teknik direktör değişikliği ve bazı futbolcuların gelmesiyle Bursasporda bir iyileşme olduğu bir gerçektir. Ancak, ben Sivassporun bu sezon oynayarak kaybettiği, verilmeyen penaltıları, rakiplere verilen penaltıları vb. üst üste koyarak düşünürsek Sivassporun gerçek puanı ve gücü ortaya çıkacaktır. En az 42-45 puan eder, örnek son Trabzonspor maçı. Kim 3 puanı gerçekten hak etmişti. Buna karşı çıkmak için STSL de her takımın kaybettiği puanları yazsak her takım çok güçlü gözükür diye karşı bir argüman getirebilirsiniz. Bunu yiğidoların takdirine bırakıyorum. Battala iyi futbolcu olabilir, en fazla Bursaspor kadar iyidir, yoksa zaten M.United , Juventus vb. gibi takımlar zaten onu çoktan kadrolarına katardı. Belki de önümüzdeki yıl bu transferi yaparlar, bu onların takdiridir. Ayrıca Battala asla Bursasporun %80 i olamaz. Bu değerlendirmeye göre gidersek takımdan Battala'yı çıkarıp onun yerine süper ligde sıradan bir yedek futbolcu hatta yedeğin yedeği gibi bir futbolcuyu Bursaspora entegre etsek %20+ %15= %35 gücüne düşerdi örneğin Bursaspor. Buna göre geçen haftaki Kasımpaşaspor maçı Bursaspor =1.4, Kasımpaşaspor=1.75 biçiminde sonuçlanır ve Kasımpaşaspor maçı kazanmış olurdu. Ya da Bursaspor 4 Trabzonspor 2 maçı
Bursaspor=1.4 (4x0.35) ve Trabzonspor =3.5 biçiminde sonlarındı. Kısaca Battala sakatlanıp (Allah korusun bir fıutbolsever hiç bir zaman talep edemem) onun yerine Bursasporda yedeğin yedeği oynasa Bursaspor o maçı neredeyse kesin kaybeder sonucuna ulaşmak zorundayız, ancak ben bu görüşü kesinlikle paylaşamam. Kısaca bazı noktaları özetlersem,

1- M.Sivasspor bütün zamanlarda değil bu yıl ortalamasında özellikle son 5-6 hafta daha da belirgin olmak üzere, FB ve BJK dan sonraki potansiyel olarak engüçlü takımdır. Kendi sahasında Konyaspor ve Trabzonspora sahayı dar eden Sivasspor değil miydi?

2- M.Başakşehir Sivasta 2-2 lik beraberliği zor kurtardı. Şimdiki Sivasspor olsa onlar da en iyi şekilde misafir edilip Sivas'tan puansız gönderilirdi.

3-GS-MSivasspor maçı 3-1 bitti ama GS lehine verilen 2 penaltının ikisinin de haksız olduğunu bütün yorumcular (A.Çakar ve E.Toroğlu başta olmak üzere) söyledi. Bu anlamda Sivasspor aslında GS maçında bile etkili futbol oynadı. Şimdiki Sivassporun elinden hiç kurtulamazdı. Elbette, dış etkiler olmazsa diyorum.

4- Bursa şehir olarak her zaman çok güzeldir. Bence İstanbuldan sonraki en güzel şehirdir (Yeşil, Muradiye, Çekirge, Ertuğrulgazi vb. daha niceleri). Herşeyden önce yapay değil gerçek bir şehirdir. Uzun yıllar Yalova'da yaşadığımda ilk gençlik yıllarımda Bursa'yı en az 100 kez kez ziyaret etmişimdir. Ayrıca Bursalı Sayın MigroArmisi çok sever ve sayarım. Cenabı Allah ona ve yakınlarına çok uzun ömürler versin inşallah.
Yani T.Direktörlerin Bursa'yı tercih etmesi zaten çok doğaldır.

5-Benim için dünyada en güzel şehir (en gelişmiş demiyorum) tabiatıyla Sivas'tır.

6- Bursa'nın sosyoekonomik olarak Sivas'la karşılaştırılması zaten bilimsel gerçeklere uygun değildir. Ancak ben hala şu andaki Sivasspor'un STSL de potansiyel olarak en güçlü 3 takımdan biri olduğunu düşünmekteyim.

Saygılarımla.
Görüşlere her zaman saygım sonsuzdur başımın tacıdır....Sewgiyle okudum görüşlerinizi bilesiniz...Ama yinede birkaç görüşünüzden geride kalan çoğunluğa katılmıyorum ...Selamlar..
Alt 02.04.2016, 10:00   #15
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bu hashtag ı açacağımıza boştayken onu alaydık ya.Kaç kere yazdıkkk.Amaan.
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
battalla, dikkat

Seçenekler Arama
Stil