Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Kulağımıza Küpe Olsun
Alt 25.08.2014, 07:15   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Kulağımıza Küpe Olsun

Futbol severler için yeni sezon heyecanı nihayet geldi çattı. Bir sezon boyunca yaşanacak galibiyet sevinçleri, kaçacak gollerin ardından yaşanacak stres harbi. Veya da 90+'larda galibiyeti korumak için hakemin "son" düdüğünü çalması için edilen dualar. Alınacak beraberliklerin ardından sevinip üzülme arasında git geller ve alınan yenilgiler sonrası yaşanacak üzüntüler. İşte yine böyle bir heyecan ve merak sezonuna yeniden merhaba diyoruz. 18 takımlı Sivassporumuzun liginde hemen hemen tüm takım taraftarları takımlarını büyük bir merak içerisinde bekliyor. Ancak Sivasspor taraftarı takımını ne kadar merak ediyor burası meçhul. Yada 2 hafta sonra ne kadar merak etmeye devam edecek burası ayrı bir muamma.

Neden diye? soracak bir sürü arkadaşımız olacak. Bende herkes kadar merak ediyor ve sabırsızlıkla bekliyordum ama gördük ki, takımda değişen hiç bir şey yok. Yani geçtiğimiz sezondan arta kalan herşey "aynı tas aynı hamam"...Ee bunun neresi kötü diyeceğiz. Tabi ki güzel. Takımımızı Aydın dışında büyük ölçüde korumuşuz. Futbol mentalitemiz aynı. Yine aynı şekilde hücum futbolu sergiliyoruz. bunlar güzel olan şeyler. Ancak bardağın boş tarafına bakacak olursakda, yine aynı hatalar ve aynı hastalıklar hiç bir şekilde düzelmeden devam ediyor. Korcan kardeşimizin mücizevi kurtarışlarının yanı sıra basitlik kokan "buda yenir mi?" golleri ve hatalı yediği goller. Cumhuriyet Kupasında "biraz abartı olacak ama" neredeyse bazı kalecilerin yarım sezonda yediği kadar gol yedi. Bunlardan kaçtanesine Kaleci bir şey yapamaz denir bunuda artık sizin vicdanınıza bırakıyorum. Daha geçtiğimiz sezon bitmeden bizler kaleci ihtiyacı üzerinde sürekli durduk. Yönetimde Kaleci alacağız dedi ama lig başlayacak ama halen bu konuda bir gelişme olmaması da gerçekten komik bir durum. Takımın öncelikli transferleri genç yetenek veya "acabalarla dolu" futbolcular değil ilk icraati kaleci olması gerekirken bu konuda sınıfta kaldık ve kalemize de alacağımız kadar bol gol aldık.

Diğer konular ise defansta yine aynı özgüven ve rahatlık devam ediyor. Defansın ortasına atılan her topta kalede gol tehlikesi yaşıyoruz. İyi bir İbrahim Toraman bu derde belki çare olabilir ama geçen sezondan devam eden bu hastalığın bu sezonda düzelmemesi ayrı bir konu. Yani bu sezonda çok basit ve defanscılarımızın hatasından güzel goller izleyeceğimiz aşıkar tabi kalecimizin de katkılarıyla.

Heyecanla bekledik ve nihayet lig sezonunu açıyoruz dedik ama heyecan şimdiden kaçmış durumda. Keşke Cumhuriyet Kupası maçarı olmasaydı da heyecanımızı ilk haftalara taşısaydık der olduk. İbrahim Toraman dışında elle tutulur ve bilindik transferimiz yok. En azından direk kadroya girecek 11'i zorlayıp formayı kapacak bir isim yok. Kupa maçlarında bunu görmüş olduk. Geçen sezon bizden çok güçlü takımlar güçlerine güç katarken bizim yerimzde saymamız ne kadar doğru ve yedek transferleri yapmamız ne kadar mantıklı bu da Yönetimin kendisine sorması gereken bir soru. Batuhan'ı aldık diyeceğiz. Evet kalitesi tartışılmaz oynarsa tozunu attırır ligin ama kapalı kutu bu konuda şuan hiç bir şey söylemeyeceğim çünkü cv'si zaten belli bir isim. Macauley Chrisantus'u aldık gol sorunu çözelim diye. Ancak sorunumuzu ne kadar çözecek meçhul. En azından kupa maçlarındaki görüntüsüyle şuan bu mümkün değil.
En güçlü yanımız olan kanatlar da ise bir kanat kırık. Serdar Özkan'a güvendik ama o da zaten planlı şekilde Es-Es'e gitti.

AYDIN KAÇMAMALI
Bence en akıllı yapacağımız şey hazır takım arıyorken Aydın'ı yeniden almalıyız. en azından bildiğimiz birisi ve bizi bilen birisi. Küskünlük dargınlık profesyonellikte olmaz. Bizim formamız için mücadele edecekse heleki hiç kimsede bu olmaz. Bence kanatların işlemesi için Aydın şart. Neden böyle düşünüyorum derseniz ortadaki tabloya bakacak olursak iş işten geçmiş, en azından yaramıza merhem olsun derdindeyim.

Takımımızın şüphesiz artı yönleri ve var yok değil tabiki. Bu ise tartışmasız Utaka. Küllerinden doğdu demek haksızlık olur. Çünkü sakatlık Utaka'yı doya doya izlememize engel olmuştu. Kesinlikle takım için en iyi transfer durumunda. Üzerine koyarak oynayan nadir futbolcularımızından birisi. Atif ise bildiğimiz gibi önce ben sonra takım edalarında. Gerçi zaten bizde onu bu yönüyle seviyoruz. Bu nedenle Atif'ta bencilliği dışında üzerine koyanlardan. Kaptan Adem her zamanki gibi görev adamı. Ne dersen kusursuz ve alnının teriyle yerine getiriyor. Ziya aynı Ziya. tabiki daha tecrübeli...

En başta kendime olmak üzere söylüyorum. Kulağımıza küpe olsun, bu sezon yine çok yakarız. Ancak bir o kadar da canımız yanacak. Çünkü rakiplerimiz güçlü kadrolarını güçlendirirken yerinde sayan bir durumdayız Öz eleştiri olarak yine kendime söylüyorum. Takımımızı koruyacağımız belli ve nokta transferleri 3 ay önceden belirleyememiz ayrı bir konu. Yada halen kaliteli bir kaleci, en kalitelisinden orta saha ve hızlı bir defans transferi yapmamamız can sıkıcı. Diyeceksiniz ki bu ne kadar olumsuzluktur. Keşke ben haksız çıksam da göğsümü gere gere ben haksızım yanıldım desem. Ama bence bu yazdıklarım kulağımıza küpe olsun. En azından şimdilik..

Tekrar yeni sezonun bütün Yiğidolarımız için hayırlı olmasını en güzel duyguları yaşamamızı, istatistiklere imza atmamızı, adından söz ettiren bir sezon geçirmemizi, her vurduğumuzun gol olmasını, diliyorum. Son bir şey olarak ise asıl öz eleştiriyi gerektiren konu ise halen pasalig kartlarının ilgisizliği ve taraftarların ilgisizliği. Biran önce taraftarın patlama yapması ve tribünleri boş bırakmaması. Malum bu sezon çok daha fazla tribün desteğine ihtiyaç olacak. Tribünleri doldurmamız lazım, her ne kadar tribünleri dolduramak yada heyecanlandırmak için transferler olmasada Yiğido görevini yapmalı...

MUSTAFA YILDIZ

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Kulağımıza Küpe Olsun
Alt 25.08.2014, 09:30   #2
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kulağımıza Küpe Olsun

TAKIMLARI futbolcular değil,yönetimlerinin yanlış yönetimleri düşürür,hocalarının uyumsuzluğu düşürür,kalitesi düşürülen takımların başarız olur,konya düştü,mersin düştü,ordu düştü,kayseri düştü,ibb düştü,manisa düştü,baktığımızda bu takımların hiçbiride küme düşecek kadro kurmadı,kayseri avrupa hedefiyle yola çıktı,1 önceki sezon 5.bitirmişti,orduspor avrupayı ağzından düşürmüyordu,geçen sezonki 5.liğimiz kimseyi kandırmasın,lig busezon daha çekişmeli geçecek,ne oldum diye değil ,ne olacağım diye düşünülmeli,evet genel olarak iyi bir takımımız var,geçen sezona göre birazda oyuncu aldık,[musa,batuhan,ahmet arasda takımda,i.toraman,siyahi golcü]takımın ortasahası boş,kanatlaRI BOŞ,kalesi bomboş sayılır bu halimizle başarılı olmamız mucize olur ne ölürüz , nede oluruz misali yönetim aklını başına devşirsin artık süper ligdeki 3 4 yılımız hariç hep küme düşme korkusunu ensemizde hissettik busezon böyle stres yaşatmasın millete
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 11:33   #3
gogohan
Yiğido

192 Mesajına 346 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 gogohan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mustafa sivastan gittimi? daha önce aydının yanında çalışıyordu şimdi nerdeki? yada hangi gazetede yazıyor, çalışıyorki?
gogohan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda gogohan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.08.2014, 12:07   #4
mustiiic
Acemi Yiğido

mustiiic - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 40 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mustiiic isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
gogohan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
mustafa sivastan gittimi? daha önce aydının yanında çalışıyordu şimdi nerdeki? yada hangi gazetede yazıyor, çalışıyorki?
İstanbulda muhabirimi yine. Televizyon sektorunde devam
Alt 25.08.2014, 12:09   #5
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 791 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Sivasspor'a gönül vermiş bir taraftar olarak, bende transferler bitmeden, yönetimin, bütçemizi zorlayarak hiç vakit kaybetmeden teknik heyetin ihtiyac duyduğu mevkilere acilen transfer yapılmalı diyorum, yosa son pişmanlık fayda vermez.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.08.2014, 13:56   #6
58 Amsterdam 58
Tecrübeli Yiğido

243 Mesajına 473 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 58 Amsterdam 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kaleci sart, Nihat aslinda iyi yedek kaleciydi. Neden gonderdiler anlamadim.
Fener'e karsi iyi kalecilik yapmisti.
58 Amsterdam 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.08.2014, 14:42   #7
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 759 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

haberi ilk okurken doktordan tavsiyeler gibi anladım
Özellikle stres vb konularla giriş yapınca malum kalp hastalığı falan olanlara bir uyarı gibi algıladım
Madem öyle bu uyarıyı biz yapalım
Bu takım bizim takımımız,şehrimizin bir numaralı markası onsuz günlerimiz geçmiyor...
Ama sağlığımız da bizim en büyük sermayemiz, bize verilen en önemli emanet

Ona sahip çıkmak korumak en önemli vazifemiz

Tüm yiğidolara sağlıklı, stresten uzak bir sezon diliyorum
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sivaslıadem'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.08.2014, 11:21   #8
yorumyapıyombenya
Tecrübeli Yiğido

yorumyapıyombenya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 Mesajına 849 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 781 yorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDI

Çok doğru tespitler, inşallah yönetim de farkına varır.
Alt 29.08.2014, 09:57   #9
mustiiic
Acemi Yiğido

Alıntı:
yorumyapıyombenya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Çok doğru tespitler, inşallah yönetim de farkına varır.
Dogrulari biz goruyoruz yonetim. İnatla neden gormuyor onu anlamiyorum. Lig basladi kalede guvensizlik var. Adem ve kadir kilit cozen adamlar degil. Tek kanatla ucmaya calidacafiz. Antep takimi nasil oynar bilmiyoruz. Ama onlar takim ayni oldugu icin herseyimizi biliyor. İnsallah ilk mac korktugumuz gibi olmaz. Ters kose yapariz
Alt 01.09.2014, 08:42   #10
mustiiic
Acemi Yiğido

Alıntı:
mustiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Dogrulari biz goruyoruz yonetim. İnatla neden gormuyor onu anlamiyorum. Lig basladi kalede guvensizlik var. Adem ve kadir kilit cozen adamlar degil. Tek kanatla ucmaya calidacafiz. Antep takimi nasil oynar bilmiyoruz. Ama onlar takim ayni oldugu icin herseyimizi biliyor. İnsallah ilk mac korktugumuz gibi olmaz. Ters kose yapariz
Ben demistim demek istemezdim ama ben uyarmis ve soylemistim

Etiketler
kulağımıza, küpe, olsun