Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Ciddiyetimizi Bozmayalım
Alt 31.03.2011, 12:15   #11
burakkova
Usta Yiğido

burakkova - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

308 Mesajına 555 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 burakkova BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Ciddiyetimizi Bozmayalım

TARAFTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.

en çok bu konu dikkatimi çekti. başkan bile bu konuyu halledemiyse, grupların arasında çok büyük sorunlar oldu demektir. yazık.. sivasımıza zarar veren ne olursa olsun herkes biraz taviz verebilmeli..
burakkova isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı burakkova'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 13:05   #12
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu ara hiç iyi olmadı,, aynı hızla beşiktaşı da yenerdik
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 14:10   #13
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 724 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI

[QUOTE=Salim58;704498]TFF SİVAS’TAN MEMNUN
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan Türkiye-Lieschtenstein maçı öncesi ve sonrasında Mili takım yetkililerinin Sivas’tan oldukça mutlu ayrıldıklarını, Sivas’ın yakın bir zamanda büyük bir organizeye ev sahipliği yapabileceğini söyledi.
25 BİN KİŞİLİK STADYUM YETERLİ
Sivas’a yapılması planlanan yeni stadyumun kapasitesi hakkında da açıklamada bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” Şu an bizi her maçta destekleyen 10 bin kemikleşmiş taraftarımız var. Stad kapasitemiz 17 bin kişi ancak biz en fazla 15 bin taraftar önünde oynadık. Şampiyonluğa oynarken bile 4 Eylül Stadyumunu dolduramadık.25 bin kişilik stadyum en az 20 yıl Sivas’ın ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Stadyum yapılamadan önce mutlaka görüşlerimiz alınmalı. Faydalı olur”.diye düşünüyorum.”dedi.
TESİSE YÖNELİNCE SPORTİF BAŞARI GELMEDİ.
Başkan Otykmaz,” Sivasspor yönetim kurulu olarak tesisleşmeye girince Sportif anlamda başarısız olduk. Taraftarımızı iki sezondur çok üzdük. Tekrar Sportif anlamda başarı yakalamak için uğraş veriyoruz. “dedi.
ÖDEVİMİZE HAZIRLIKLI DEĞİLDİK
Başkan Otyakmaz,” geçen sezon kriz döneminde Mesut Bakkal hocamızı getirdik. Bize çok büyük katkısı oldu. Hocamız o dönem işi gereği ligde kalmak için program yaptı. Bunda da başarılı oldu. Sezon başı kendisiyle tekrar devam kararı alınca tanıdık, bildik belirlediği futbolcularla yola devam edeceğini bildirdi. Bazı istediği futbolcuları da biz almadık. Lige de çok iyi başladık. Arkası gelmedi. Bizde hocamızla oturup karşılıklı konuştuk. Sözleşmesini fesh ettik. Rıza Çalımbay hocamızla anlaştık.”dedi.
PARA AZ FUTBOLCU İYİ OLSUN
Başkan Otyakmaz,” iki sezon üst üste şampiyonluğa oynarken yapmış olduğumuz kadromuz az bütçeyle yapılmıştı. O sezon yaptığımız transferler tutmuştu. Az parayla iyi futbolcu politikamız iki sezon tuttu. Geçen sezon bu yaptığımızın tutmadığını gördük. Bazen de çok para harcamak iyi olmuyor. Tutmuyor. Uyuşmuyor. Bu sezon devre arasında Risk alarak kredi alarak kaliteli futbolcular transfer ettik. Taraftara hoş gelen futbol oynayan bir takım oluşturduk.”dedi.
OLAĞAN GENEL KURUL YAPACAĞIZ.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Bu sezonun sonunda 3.yılımız dolduğu için olağan Genel kurulumuzu yapacağız. Zamanı gelince bunu camiamıza duyuracağız.”dedi.
“DUA” LI DESTEK
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor Yönetim kurulu ve yayıncı kuruluş haricinde Sivasspor’a maddi anlamda destek veremeyenlerin kırmızı-beyazlı takıma sadece “dua “ ile destek verdiklerini söyleyerek bundan dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.
CEZA VERDİRENLER CEZALANDIRILMALI
TBMM’de görüşülen ve çıkarılması için çalışmalar yürütülen ,” Sporda Şiddet Yasası”nın çok faydalı olacağını belirten Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” son birkaç maçımıza bakalım. Tribünde yaşanan olaylardan dolayı kulübümüz 50 bin liraya yakın ceza almış. Ne gereği var. Kulübünü seven takımına zarar vermez. Bunun içindir ki kulüplerin ceza almasına sebep olanlar kesinlikle cezalandırılmalıdır.”dedi.
SİVAS BASINI KENDİNİ GELİŞTİRMELİ
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle çok fazla medyayı takip etmiyorum diyen Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, birazda olumsuz yönde etkilenmemek için izlemiyor. Yada okumuyorum. Açıkçası, Sivas basınını çok takip edemiyorum. Ancak, Sivas basını bunu öz eleştiri olarak kabul etsin. Kendini mutlaka geliştirmeli.”diye düşünüyorum.
CİDDİYETİMİZİ KORUMALIYIZ.
Bucaspor maçını kazanarak avantajlı konuma geçtik. Şu an rakiplerimize göre ciddi bir iç saha avantajımız var. Deplasmanda İstanbul Belediye, Karabükspor ve Konyaspor ile oynayacağız. Hepsinden puan çıkaracak güçteyiz. Altımıza bir iki takım daha alabiliriz.
SOYUNMA ODASINA GEREKİRSE İNERİM.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “br kulüp başkanı soyunma odasına inmeli ya da inmemeli diye bir durum söz konusu olamaz. Kulüp başkanı gerekirse, teknik heyetin veya futbolcuların isteği doğrultusunda soyunma odasına gidilebilir. Bunda bir sıkıntı olmaz. Tekrar söylüyorum. Gerektiği zaman bir kulüp başkanının soyunma odasına gitmesinde bir sakınca görmüyorum. Bülent Uygun zamanında karşılıklı görüşür soyunma odasına girerdim. Rıza Çalımbay döneminde şimdiye kadar bir kez girdim. Oda Bucaspor maçı sonrasında tebrik etmek içindi.”dedi.
BAŞKAN DEĞİL FUTBOLCU SAHADA KONUŞMALI
Futbol’da konuşulacak çok şey yok diyen Sivasspor kulübü başkanı Mecnun Otyakmaz,” her şey sahada bitiyor. Siz ne kadar konuşursanız konuşun. Son sözü futbolcu sahada söylüyor. Bana göre konuşmak ekrana çıkmak konuşmak sahada mücadele eden futbolcunun hakkıdır ben öyle düşünüyorum. Ekrana çıkarak teknik ve futbolcunun başarısını tamamen sahiplenmek bana göre doğru değil.”dedi.
ŞİMDİ KAZANMA ZAMANI
Hafta sonu Beşiktaş ile çok önemli bir maç oynayacağız. Bunu konuda çok açıklamada bulunmam ama Beşiktaş ile oynayacağımız Beşiktaş maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Ancak bu maçta taraftar desteğine ihtiyacımız var. Mutlaka 4 Eylül Stadyumuna gelsinler stadyumu doldursunlar. Beşiktaş maçı öncesi taraftarımıza bayrak dağıtacağız. Görsel anlamda onlara destek vereceğiz.
TARAFTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.
ZAFERE ORTAK OLUN
Sezon başında belirlediğimiz bilet fiyatlarında hiçbir değişiklik yapmadık. Büyük maç küçük maç ayrımı yapmadık.5 liraya Süper lig maçı izletiyoruz. Artık Beşiktaş maçında herkes bir adet sigara parasından fedakârlık etsin. Beşiktaş maçında tribünleri tamamen doldursun. Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçında kazanacağımız Zafere ortak olsun.”dedi.

http://sivaspostasi.com.tr/haber_detay.asp?haberID=5329

Başkanımız gerçekten güzel konulara değinmiş özellikle taraftar konusunda çok haklı.Saygıdeğer başkanımıza teşekkür ediyorum.
Alt 31.03.2011, 17:31   #14
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Stad konusundaki görüşü dışında kalan bütün görüşlerine katılıyorum büyük başkanın keşke stad konusunda biraz ısrarcı olsaydı.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 17:42   #15
SİVAS ULAN 58
Acemi Yiğido

SİVAS ULAN 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 82 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 497 SİVAS ULAN 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

baştan aşağı harika şeyler söylemiş başkan ben inanıyorum seneye zirvede banko biz varız BÜYÜK BAŞKAN !!!!!!!!!!!!
SİVAS ULAN 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 17:55   #16
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Sivas her zaman herseyin iyisine layiktir.Sayet baskanimiz 25 000 kisilik stadyumu yeterli gördüyse ,en azindan ileride stadyum kapasitesi artabilecek bir stadyumun yapilmasi en hayirli olanidir.Sivas´daki guruplarin kendilerinin bulacagi yeni bir isim altinda toplanmalari en hayirlisi.Artik seyirci ses getiren stadyum istiyor ,hic bir guruba mensup olmayan seyirciyi bu zevkten mahrum etmemek gerekir.Birlikten kuvvet dogarmis misali guruplar birlesmeli.TEK BIR SIVASSPOR´A TEK BIR GURUP YETER.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 19:33   #17
furkandtr
Acemi Yiğido

furkandtr - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

33 Mesajına 53 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 furkandtr FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben şu konuda başkana katılmıyorum.Simdilik 25 bin yeterli ama bundan 10 sene sonra yeterli olmuyacak.Geleceği düşünmek lazım. Birleşme konusuna gelince artık bu saatten sonra omaz.
furkandtr isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 19:46   #18
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Paranin az olusu ve oyuncunun iyi olma durumu kulaga hos geliyorda böyle birini bulmak ve takima uyum saglayabilmesi ancak bir sans eseri gerceklesebilir.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2011, 20:22   #19
İbrahim58070
Yiğido

İbrahim58070 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

94 Mesajına 261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 552 İbrahim58070 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Ausrufezeichen Cevap: Ciddiyetimizi Bozmayalım

UYARI: LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ..!

Rıza Hoca'nın bugün yaptığı basın toplantısının tam metnini okudum.Biraz duygusal açıklamalar yapmış.Bence futbolda duygusallık olmamalıdır.Oyuna duygusallık karışırsa kötü sonuçlar doğurabilir.Bu her takım için geçerlidir.Avrupa'da bir takım zirveye yada düşmemeye oynadığında duygusallığa kapılmıyorlar.Zaten kapılsalar ya düşerler yada şampiyon olamazlar.O bakımdan Rıza Hoca bu tip maçlarda duygularını değil profesyonelliğini ön plana çıkarmalıdır.Size geçen sezondan çok önemli bir örnek veriyim.Rıza Hoca, Eskişehir'in başındayken Eskişehirspor deplasmanda Beşiktaş'a konuk olmuştu.O maçta Eskişehirspor ilk 30 dk içerisinde 2-0 öndeydi.Ama duygusal davranan Rıza Hocamız o maçta 2-0 takımı öndeyken takım hep önde basmıştır.Sonucunda Beşiktaş maçı 3-2 kazandı.O sebepten dolayı takım handikaplı öne geçmişse sen savunma oynatacağına duygularına yenik düşük maçı 3-2 kaybetmişsin.Bu maçta inşallah Rıza Hocamız duygusallığı değilde profesyonelliği ön plana çıkarır.Oyun içi gerek taktik gerekse değişikliklerinde de hata yapmadan takımı yönetir.Bunları göz önde bulundurarak Beşiktaş karşısında, Sivasspor'umuzunda içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurursa soğuk ve sakin olması gerekmektedir.Umarım böyle olur.

Sizlerle ilginç bir istatistik bilgiyide paylaşmak istiyorum.

Rıza Hoca'nın bulunduğu takımlarda Beşiktaş'a karşı bir galibiyeti yok.En ilginç olanı ise Es-Es Bjk maçında 2-0 dan 3-2 Es-Es in yenilmesidir.Arkadaşlar sakın bu yazdıklarımdan dolayı Rıza Hoca Bjk'ye maç veriyor gibisinden yanlış anlamayın.Rıza Hoca sadece BJK'ye karşı profesyonel değilde duygusal davrandığından bu sonuçlar ortaya çıkıyor.Bunu iyi anlamak lazım.
Gelelim maça;

Bu maçta dengeli ve rakibe önlem alırsak en önemlisi maçı gol yemeden götürürsek ofansımızda sıkıntı olmadığı için gol atarız...

Saygılarımla...

Konu İbrahim58070 tarafından (31.03.2011 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Yazım Hatası!
İbrahim58070 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda İbrahim58070'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.03.2011, 20:37   #20
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 707 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

Süperligin en mütevazi başkanı:Mecnun başkaansivassporumuzada ancak böyle ağır başlı bir başkan yakışır.
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ZiDaNe58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
bozmayalım, ciddiyetimizi

Seçenekler Arama
Stil