Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

"Fatih Terim'in tutumu yanlıştı!"
Alt 03.02.2011, 12:09   #1
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 775 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart "Fatih Terim'in tutumu yanlıştı!"

Sivasspor'un başarılı oyuncularından Mehmet Nas, editörümüz Hilmi Sever'in sorularını yanıtladı ve ortaya keyifle okuyacağınız bir röportaj çıktı.

Samsunspor'da başlayan futbol kariyerinin zirevesine Gençlerbirliği'nde ulaşan Mehmet Nas, artık Sivasspor'un başarısı için ter döküyor. Son derece samimi ve dürüst bir futbolcu olduğunu sürekli olarak duyduğum Mehmet Nas ile tanışınca da söylenenlerin doğru olduğunu ben de anlamış oldum. Sorularımıza net cevaplar veren ve sanki uzun yıllardır tanışıyormuşcasına sıcak bir havada geçen röportajımızdan sizlerin de keyif alacağınızı düşünüyorum.

Sivasspor'un son durumuyla başlayan röportajımızda, Gençlerbirliği ve Manisaspor'dan ani ayrılış gerekçelerini, kariyerindeki unutamadığı anları, Beşiktaş'ın yıldızlarına karşı oynadıkları hazırlık maçını, Milli Takıma seçilememesi ve Fatih Terim'e olan kırgınlığını konuştuk.

Editörümüz Hilmi Sever'in Mehmet Nas'la gerçekleştirdiği röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz:

"ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"

-Şu an için düşme potasına çok yakınsınız. Rakiplerinize göre avantajlarınız neler?
"Kaliteli bir kadromuz var, Sivasspor'un maddi olarak da bir sıkıntısı bulunmuyor. Şehir olarak kendini futbola verebileceğin bir kulüp. Sivas'ta sosyal hayat çok fazla olmadığı için herkes kendini futbola odaklıyor. Bunlar önemli avantajlarımız."

-İlk yarıdaki kötü tabloyu neye bağlıyorsun?
"Aslında ligin ilk yarısında da çok kötü bir kadromuz yoktu. Bireysel hatalardan dolayı çok basit goller yedik. İyi oynadığımız maçlardan bile mağlup ayrıldık. Sonuç kötü olunca da her şey doğal olarak kötü gözüktü. Devre arasında kaliteli oyuncular kadroya dahil oldu. Umarım onların da katkısıyla ikinci yarıda istediğimiz sonuçları alacağımızı düşünüyorum. Düşme potasına çok yakınız, bunun tüm takım olarak farkındayız ve elimizden gelen her şeyi yapacağız.

"G.BİRLİĞİ'NDEN AYRILDIĞIMI İNTERNETTEN ÖĞRENDİM"

-Gençlerbirliği'nde ayrılman açıkçası beni şaşırttı. İsmi kulüple özdeşleşmiş oyunculardan biriydin. Neden ayrıldın?
"Gençlerbirliği'nde 5 sezon forma giydim. Belli bir zamandan sonra futbolcu için farklı bir heyecan şart. Çünkü her şey monotonlaşıyor. Kendi adıma heyecanımı yitirdiğimi düşünüyordum. Daha önce yaptığım açıklamalarda Gençlerbirliği ile sözleşme uzatmayacağımı söylüyordum ama yöneticilere herhangi bir şey bildirmemiştim. Gençlerbirliği'nden ayrıldığımı üç gün sonra internetten öğrendim. Bu da işin başka bir boyutu. En azından bu benimle konuşulabilirdi, zaten ben de ayrılmak istiyordum ama iyi ya da kötü beş yıl hizmet ettiğim bir kulüpten ayrılış şeklim bölye olmamalıydı, hiç hoş olmadı.

Yıllardır futbolun içinde olan biriyim, bu nedenle yapılanları fazla yadırgamıyorum, bir çok futbolcu bu tarz şeyleri farklı takımlarda yaşıyor."

-Gönderilmen hocanın mı, yönetimin mi kararıydı?
"O sezon kötü bir durumdaydık, ligde kalmayı da son hafta başarmıştık. Gönderilmem tamamen yönetimin kararıydı, çünkü Samet Hoca da 1 hafta sonra gönderilmişti."

-Yönetimin bir oyuncuyu göndermesi garip değil mi? Sonuçta bu karar yeni gelecek hocaya bırakılmaz mı?
"Düşündüğünüz zaman tabii ki kararı yeni hocanın vermesi lazım ama Türkiye'de futbolda olaylar böyle."

"MANİSA'DAN AYRILDIM TEKNİK EKİP DEĞİŞTİ"

-Manisa'da da iyi bir sezon geçirdin ama ordan da beklenmeyen bir şekilde sezon sonunda ayrıldın. Sebep neydi?
"Manisa'da gerçekten çok güzel bir sezon geçirdim. Manisa'yı çok sevmiştim, taraftarlarımız da beni çok sevmişti ama istemeden Manisa'dan ayrıldım. Manisa'da kimseyle bir sorunum yoktu, teknik ekiple tam olarak uyaşamadığımız için ayrıldım. 1 hafta sonra da teknik ekip değişti. Her şeyin hayırlısı demek lazım."

"ALİ SAMİ YEN'DE ELİM AYAĞIMA DOLAŞMIŞTI"

-Bir çok takımda oynadın unatamadığın anlar var mı?
"Süper Lig'de ilk kez Samsunspor formasıyla, Bursaspor'a karşı oynadığım maçı asla unutamam. Takımda 10'a yakın eksik isim vardı, PAF takımdan çağırılmıştım, iki günlük antrenmanın ardından ilk 11'de maça başladım.

Bir de aynı sezon içinde Ali Sami Yen'de Galatasaray'a karşı oynadığımız maçta sahaya çıktım. Televizyonlardan takip ettiğim futbolculara karşı Ali Sami Yen'de oynayınca elim ayağıma dolaşmıştı."

KARİYERİNİN KIRILMA ANLARI...

-Kariyerinde önemli bir kırılma anı var mı?
"Futbolda hiçbir şeyin garantisi yoktur. Büyük takımda oynayan bir futbolcu bir bakmışsınız bir kaç sene sonra amatör takımda bile forma giyebilir. Samsunspor'da ve Gençlerbirliği'nde kariyerimin iki kırılma noktası oldu diyebilirim. Samsunspor'da işler çok kötü giderken, Erdoğan Hoca takımın başına geldi ve benim adıma çok iyi bir çıkış başladı. Gençlerbirliği'ndeki ilk yıllarımda başka takıma gönderilecekken Mesut Hoca beni göndermedi ve kariyerimin en parlak dönemini geçirdim."

-Kariyerinin en parlak günlerinde büyük takımlarımızdan teklif aldın mı?
"Açıkça söylemek gerekirse bir dönem hep yazıldı, çizilda ama kimse beni arayıp sormadı. Ben de ancak yazılanları okudum, resmi bir şey olmadı."

BEŞİKTAŞ'IN YILDIZLARI TÜRKİYE'YE FAZLA...

-Ligin ikinci yarısında en iyi çıkışı hangi takım yapar?
"Beşiktaş ile hazırlık maçı oynadık. Gerçekten müthiş transferler yapmışlar. İkinci yarıda en büyük çıkışı Beşiktaş'ın yapacağını düşünüyorum."

-Simao ve Almeida gibi yıldızlar ilk kez size karşı forma giydi...
"Saha içinde oynarken bile izlemekten keyif alınan isimler. Gerçekten Türkiye'ye fazla futbolcular. Simao, Fernandes, Quaresma, Guti ve Almeida çok kaliteli futbolcular. Almeida da çok yetenekli bir isim ama bize karşı çok kısa bir süre oynamıştı."

"EN FAYDALISI FERNANDES OLUR"-Yeni transferlerden hangisi daha faydalı olur?
"Bize karşı Fernandes 45 dakika oynadı ama gerçekten çok çalışkan bir oyuncu. Bana göre Fernandes Beşiktaş'a en faydalı oyuncu olacak."

-Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçının son anlarında yakın mesafeden topu auta attın ve sonrasında yaptığın açıklama çok konuşuldu. 'Her zamanki gibi atamadım' dedin ama biz senin çok güzel gollerini hatırlıyoruz.
"Golü atsam maç 2-2 bitecekti ama olmadı. Orada söylediğim sitem ve şakaydı. Söylediklerimin bu kadar konuşulacağını tahmin etmemiştim. Zaten benim gollerim hep uzaktan oluyor, karşı karşıya olmuyor."

"ONLARA GÖRE SADECE İSTANBUL TAKIMLARI VE AVRUPA'DAN FUTBOLCULAR VARDI"

-Özellikle Gençlerbirliği'nde çok iyi dönemler geçirmene rağmen milli takıma hiç çağırılmadın..
"En iyi olduğum dönemde gerek Fatih Hoca olsun, gerekse yardımcıları olsun Anadolu'dan futbolcu almadılar. Onlara göre sadece İstanbul takımları ve Avrupa'dan futbolcular vardı. Kendim ve bir çok arkadaşımın milli formayı hakettiği dönemlerde bile hiç birimize davet bile yapılmadı.

"FATİH HOCA VE YARDIMCILARININ TUTUMU YANLIŞTI"

-Peki bunu neye bağlıyorsun?
"Anadolu'dan futbolcu alınmayınca kimse baskı yapmıyor, büyük takımda yedek bekleyen bir oyuncu bile çağırılmadığında 5-10 kişi hemen tepki yazılarını kaleme alıyor. Bunların da etkisi altında kaldıklarını düşünüyorum. Fatih Hoca ve yardımcılarının aday kadroyu oluştururken ki tutumlarını yanlış buluyordum. Kesinlikle daha farklı olması gerekiyordu. Milli Takım'da oynamak için büyük takımda oynamak şart olmamalı. Sonuçta bu ülkenin milli takımı. Formsuz da olsa da 18'e de giremese büyük takımlardaki oyuncular milli takıma çağırıldı. Öbür futbolcu Anadolu takımında her maçta çok iyi performans sergilese de görmezden gelindi. Anadolu'daki futbolculara bakış daha farklı olsaydı, bugün milli takımımız çok daha farklı yerlerde olabilirdi.

Son dönemde ise yalnızca Hollanda'ya karşı oynadığımız hazırlık maçında Anadolu'dan bir çok oyuncu kadroya dahil edildi ama onun da hazırlık maçı olduğu için böyle bir kadronun oluştuğunu düşünüyorum. Milli Takım bu kadar kötü gitmeseydi eminim yine Anadolu'dan futbolcu çağırılmazdı. Resmi maçta yine eskiye dönüş olacaktır."
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Yusuf Çevik'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: "Fatih Terim'in tutumu yanlıştı!"
Alt 03.02.2011, 12:22   #2
Buraq58
Usta Yiğido

Buraq58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

353 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 Buraq58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Fatih Terim'in tutumu yanlıştı!"

Hmm guzel seyler demiss
Alt 03.02.2011, 12:32   #3
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 786 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Güzel bir röportaj olmuş.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 17:57   #4
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Yusuf-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor'un başarılı oyuncularından Mehmet Nas, editörümüz Hilmi Sever'in sorularını yanıtladı ve ortaya keyifle okuyacağınız bir röportaj çıktı.

Şehir olarak kendini futbola verebileceğin bir kulüp. Sivas'ta sosyal hayat çok fazla olmadığı için herkes kendini futbola odaklıyor. Bunlar önemli avantajlarımız."

-."
Kendinizi futbola verdiğiniz belli oluyor.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 18:17   #5
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 709 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

bu futbolcular türkiyeye fazla mazla diye bişey yok onlar alacakki diğer takımlarda başa cıkabilmek için transfere daha fazla para ayıracaklar bu şekildede ligimizin kalitesi artacak..öyle olmasa nasıl ilerleyecek futbolumuz o gelmesin bu gelmesin
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 19:15   #6
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

mehmet nas bence iyi oyuncu ama son vuruşları yok denecek kadar az ama yürekten oynuyor seviyoruz seni mehmet nas
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 20:17   #7
savaş2
Yiğido

savaş2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

489 Mesajına 709 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 767 savaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOKsavaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOK

aslında cok iyi bir yönetmen orta sağ için. neden oynatılmıyor bilmem banko oynaması gerekir derim+++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++
savaş2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 21:16   #8
şarkışla 58
Usta Yiğido

şarkışla 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

731 Mesajına 1.223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 şarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
ZiDaNe58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu futbolcular türkiyeye fazla mazla diye bişey yok onlar alacakki diğer takımlarda başa cıkabilmek için transfere daha fazla para ayıracaklar bu şekildede ligimizin kalitesi artacak..öyle olmasa nasıl ilerleyecek futbolumuz o gelmesin bu gelmesin
Yav ZİDANE sanki o kadar adam aldılarda ne oldu İBB hersene yeniyor onları
şarkışla 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla