Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor'da Umut Var mı?
Alt 19.10.2015, 23:02   #21
antik58
Usta Yiğido

antik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

350 Mesajına 585 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 709 antik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivasspor'da Umut Var mı?

Çoğumuz ya memuruz ya esnaf yada çiftçi gelirimiz belli. Futbolcular çoğumuzun 20 30 yılda aldığı parayı 1 senede alıyor, ellerinin altında imkanlar dahilinde herşey var anlayışlı başkan taraftar şehir, eşşek yükü ile para alacaksın birde taraftar hep olumlu tezahüratlarla gönüllerini eğleyecek ben futbola birazda bu yönden bakarım doğru yada yanlış. Eğer topcu parasını takır takır zamanında alıyorsa yanlışlıklarına göz yumuluyorsa hepsi formanın aldıkları paranın hakkını verecek.
Yok öyle taraftar gelmedi yan yattı çamura battı çıkıp oynayacak hepsi oynamıyorsa oynayacak adam çok yeterki yönetim istesin sert tavrını belli etsin...
antik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 00:07   #22
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavatir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar Sivasspor ile ilgili teşhisi doğru koyalım. Carlos'un geldiği ilk sene ilk yarı bir hava yakalayıp belirli bir puan topladık. Ama sorunun başlangıcı Carlos'un ilk senesinin devre arasında oldu. Mesele sadece Dominguez veya Murat Erdoğan'ın gitmesine indirgenecek kadar basit değil. Geçen yıl Sergen'in gelmesi zor şartlar altında yarayı pansuman etmeyi ve yaralıyı hastaneye yetiştirmeyi sağladı. Ama kan kaybını telafi etmek için hastanede ciddi tedavi gerekliydi.

Geçtiğimiz sezon bitince herkes takımda yenilenmenin elzem olduğuna hemfikirdi. Bana göre kökten olmayan nokta yenilikler gerekiyordu. Hatta o günlerde Sergen hocanın ligin sonundaki performansına bakarak teknik direktör değişikliğine bile gidilebileceğini ifade ettim.

Burhan, Adem, Korcan gibi isimlerle uzun süreli sözleşme uzatılınca şaşırdım. Şartlarını bilmiyorum ama bu isimler belki en çok 1 yıl daha yedek kadro için düşünülmüştür diye zannettim. Özellikle Adem kişilik olarak çok sevdiğimiz bir isim ama bu seneki beklentilerimiz daha farklıydı.

Kadir'in gideceği belli olunca sitede çoğu kişi seviniyordu. Benim için tam tersi. Kadir'in takımdaki varlığı bazı eksikleri göstermiyordu. Tamam zaman zaman önemli hatalar yapıyordu ama Kadir yokken Adem, Burhan, Aatıf ne durumda acaba?

En önemli beklentim bir forvet oyuncusuydu. Batuhan'ın ilk 11'de tutunabileceğini zaten zannetmiyordum forvet transferi çok gecikti. Üstelik adı geçen birçok oyuncu olmadı. Transferin son döneminde Barrales geldi.

Sene başında özellikle son gün gelen transferlerden sonra sitede taraftarımızın çok mutlu olduğunu gözlemleyince endişeye kapılmıştım. Çünkü geçtiğimiz dönemlerde taraftar transferleri eleştirir ve takım bir şekilde yoluna devam ederdi.

Geçen yıl beklenen puanlar toplanmadığı için zannederim ekonomik olarak da beklentiler aşağıda kalmıştır. Üstelik döviz kuru TL'ye göre oldukça arttı. Carlos tazminat aldı mı bilmiyorum? Aatıf belki satılabilirdi bu da gerçekleşmedi. Bu şartlarda Sivasspor önceki yıllarda uyguladığı transfer politikasından farklı bir politika benimseyerek beklediğimden daha fazla oyuncu alınca endişelerim arttı.

Bence yönetimin en büyük hatası nokta transferleri erken bitirmemek oluyor. Aynı yerlere çok oyuncu almak ise hatanın devamı gibi. Mesela Orhan Gülle, Hakan Özmert isimlerini daha lig bitmeden burada dile getirenler olduğunda bu oyuncularla ilgili görüşümü ifade etmştim.

Peki şimdi umut var mı? Sivasspor varsa umut her zaman vardır. Lige baktığımız zaman Mersin, Antep, Kayseri, Eskişehir (saydığım dört takım da büyükşehir takımları) bizden çok iyi durumda sayılmaz. Belki buraya Gençlerbirliği, Akhisar, Osmanlı,Rize,Başakşehir gibi takımlardan bir ikisi de dahil olabilir. Ama bizim bir an önce taraftar desteğini sağlamamız lazım. Yeni stadyum yetiştirilerek mi olur, yoksa yönetim Passolig kampanyası mı yapar bilemem. Ceza almadan tam kapasite tribünlerin destek olması elzem.

Bir diğer unsur teknik direktör meselesi. Ligi bilen çok iyi isimler sanırım bir elin parmaklarını geçmez. Şu anda yine bu seneyi kurtarmak mecburiyetindeyiz. Sergen kendisi istifa ederse yönetimin önü açılabilir.

Ersun Yanal, Mustafa Denizli gibi isimlerin maliyeti yüksek gelebilir. Bülent Uygun zaten gelmez. Ertuğrul Sağlam Bursa'dan ayrılır ama bence bizim takıma pek fayda sağlamaz. Yılmaz Vural da aynı şekilde çok takım gezdi ve birçoğunu düşürdü son dönemde, bizde yapamaz.

Okan Buruk ile Sergen'in farkı olur mu tahmin yapamıyorum. Riskli bir seçim olur. Elazığ'ı düşürdü, Antep ile ligde kaldı. Çok takım gezen isimlerden sadece Güvenç Kurtar'ı özel bir hoca olarak görüyorum. Hikmet Karaman da etki edecek isim ama Rize'nin başında. Rıza Hocayı zaten kendimiz gönderdik. Ünal Karaman desek şehrimize belki uyar ama geçen sene Adana Demirpor'da iyi giderken üst lige çıkamadı. Samet Aybaba'ya orta halli yaklaşıyorum. Mesut Bakkal da defansif oyunu seviyor ve bizden ayrılırken olumsuz ayrıldı.

Gerets ve Erdal Keser ikilisi belki düşünülebilir. Tugay Kerimoğlu ise hiç takım çalıştırmadı. İsmail Kartal da zaten Eskişehir'e gitti. Önder Özen'in futbol bilgisine kimse birşey demez ama Kasımpaşa'da geçen yıl çok gol yiyen bir takımı oldu. Kısaca teknik direktör konusu tam bir çıkmaz. Şu anda en önemli seçim. Ama mutlaka ofansif etki yapacak isim lazım.

Bu konu halledilince Sivasspor'un haftalık basın toplantısı düzenleyen bir de basın sözcüsü olursa iyi olur. Bütün camia birlik olalım en zor maçlarımızda daha kuvvetli olalım.
Tamamen gereksiz ve laf olsun diye açılmış bir konu olduğunu düşünüyorum.Güvenç Kurtarı getirmeler fln filan saçma sapan bir yorum olmuş...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 00:14   #23
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

3-4 Sezondur söylüyorum ve söylemektende bıktım usandım artık sorun gelen hocalarda değil,eğer gerçekten suçlu arıyorsanız başta başkan ve onun ekipinde yer alan yöneticileri istifaya davet edin ortada bir başarısızlık varsa kesinlikle ve kesinlikle başta başkan ve yönetimi suçludur.Evet bu takımı uzun yıllar süper ligde oynatan bir başkan olarak hakkınıda teslim etmek gerekiyor ancak ben başkanın eski heyecanında olmadığını ve klup çıkarından çok kendi çıkarına hizmet ettiği kanatindeyim son 3-4 sezondaki izlenen transfer politikası ve yaşanan başarısızlıklarda bunun en büyük isbatıdır...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 19:04   #24
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
onur0634 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Tamamen gereksiz ve laf olsun diye açılmış bir konu olduğunu düşünüyorum.Güvenç Kurtarı getirmeler fln filan saçma sapan bir yorum olmuş...
Orda Güvenç Kurtar getirilsin diye bir ibare var mı? Gereksiz konuları okumadan çık.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2015, 20:38   #25
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Geçen hafta yaptığımız tespitler devam edince işimiz daha da zora girdi artık.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2015, 20:44   #26
Has Sivas`li
Yiğido

196 Mesajına 400 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 512 Has Sivas`li FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Acik ve net "YOK"
Has Sivas`li isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2015, 20:46   #27
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bu konu şimdi mi açılır
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2015, 20:52   #28
Nihat5858
Acemi Yiğido

23 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 343 Nihat5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Herkes bılıyor Okan buruk gelecek ama bıze sıfır faydası olan bı adam ıkıncı Sergen yazın BIYERE mesut bakkal Mustafa denızlı gıbı hoca gelmelı Okan fılan olmaz ama buyuk hata baskanda
Nihat5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Nihat5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.10.2015, 21:37   #29
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Konuyu değiştirin.Bu yönetimden umut var mı diye
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivassporda, umut, var

Seçenekler Arama
Stil