Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Süper Lig icin Planlamalar Yapıldı
Alt 04.08.2016, 20:17   #1
legolass
Tecrübeli Yiğido

legolass - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

322 Mesajına 672 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 633 legolass FAZLA SÖZE GEREK YOKlegolass FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Süper Lig icin Planlamalar Yapıldı

Teknik Direktörümüz Osman Özköylü, "Sivasspor PTT 1. Lig´in değil, Süper Lig´in çok önemli takımlarından biriydi. Sivasspor´un PTT 1. Lig´e gelmesi beklenmeyen bir şey. Bu yüzden en kısa sürede tabi ki Süper Lig´e geri dönmek için tüm planlamalar yapıldı" dedi.

Teknik Direktörümüz Osman Özköylü, futbol artı internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Çok Yoğun Bir Süreç Geçirdik

Yeni sezon hazırlıklarının oldukça iyi gittiğini belirten Teknik Direktörümüz Osman Özköylü, "Biz bu ligde en erken başlayan takımlardan biriyiz. Batta birincisiyiz. 25 Haziran itibarıyla ilk kamp dönemimiz başladı. Doğal olarak Süper Lig'den düşen bir takım var elimizde. Çok sayıda yabancı oyuncu var. Revize edilmesi gereken bir kadro, yabancıların hangisi gidecek hangisi kalacak, elde kalan, sözleşmesi biten ya da bizim düşünmediğimiz oyuncular var. Bunlarla ilgili çok yoğun bir süreç geçirdik. Hem antrenman dönemi hem bu oyuncuların yerini doldurmak için yapılan transferler, yabancı oyuncuların takımdan ayrılma süreci… Bizim için ilk 10 günlük periyot bayrama kadar olan süreç, takım içindeki revizeyi yapmak için çok önemli geçti. Bu arada adaptasyon dönemi, antrenmanlara hazırlık dönemi, oyuncuların gerçek ve son durumu görmek anlamında çok önemliydi bizim için o 10 gün. O 10 gün bütün bir sezon için belki de bizi rahatlatacak bir 10 gün oldu. Gerekli hamlelerimizi yaptık böylece. Ayrılacak oyuncularımız ayrıldı, yerine transfer edeceklerimizi çabuk şekilde takviye edildi" dedi.

Yönetim Kurulumuza Teşekkür Ediyorum

Sivasspor'umuz ile anlaştığı andan itibaren çok çabuk bir şekilde belirlenen oyuncuları kadromuza kattığımızı belirten Özköylü, "Yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Bizim için çok büyük avantaj oldu çünkü yüz 80-90 düzeyde hazır takımla başladık. Sonrada bir tek Cristian Tanase ve Etzaz Hussain’in takımdan ayrılmasıyla Leandrinho ve Galip Güzel transferlerini yaparak onların yerini de çok kısa sürede doldurduk. Böylece de büyük oranda kadrosunu tamamlamış bir takım olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sivas'taki kamp süreci de iyi geçti, yoğun bir antrenman temposuyla geçti. Bu süreçte sporcu arkadaşların bize gösterdiği samimi yaklaşık, antrenmanlardaki katılımı çok çok önemliydi, hiç sızlanmadan, hiç dert yanmadan inanarak, isteyerek hepsi bu çalışmalara yüzde yüz katıldılar. Çok verimli dönem geçti. Üçüncü dönemse artık hem fiziksel, hem de taktiksel çalışmaların yoğunlaştığı Kızılcahamam etabı oldu. Burada taktiksel çalışmaların yanı sıra hazırlık maçlarıyla birlikte takıma oynatmak istediğimiz oyun sistemini yerleştirmeye çalışıp, onların bu oyun sistemi içerisinde neler verebileceğini görmek anlamında iyi olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Yoğun Bir Antrenman Uyguluyoruz

Özköylü, teknik ekip olarak yoğun bir antrenman uyguladıklarını belirterek, "Çalıştığımız takımların hepsinde bu 10 günlük farkı mutlaka koyarız. Çünkü bizim antrenman sürecimiz biraz yoğundur, ağırdır. Oyuncuların bu sürece adapte olabilmesi için 10 günlük sürece kesin olarak ihtiyacı olur. Çünkü oyuncuların bizden önceki dönemde nasıl bir antrenman sürecinden geçtiklerini bilmiyoruz, hangi sakatlıklardan geçtiklerini bilmiyoruz. Bu anlamda oyunculara kısa sürede yapılacak yüklemeler sakatlıklar yaratabilir, olumsuz etkiler yaratabilir. Bu 10 günlük süre o yüzden her takımda yapmaya çalışıyoruz imkan olursa, bunun da çok faydasını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Süper Lig’e Geri Dönmek İçin Tüm Planlamalar Yapıldı

"Sivasspor PTT 1. Lig’in değil, Süper Lig’in çok önemli takımlarından biriydi. Sivasspor’un PTT 1. Lig’e gelmesi beklenmeyen bir şey, bu yüzden en kısa sürede tabi ki Süper Lig’e geri dönmek için tüm planlamalar yapıldı." diyen Özköylü sözlerine şöyle devam etti:

"Biz de bu ligi en iyi bilen teknik adamlarından biri olarak, bize güvenildi, takımın başına getirildik. İnşallah böyle güzel bir kulüpte, takımı Süper Lig’e tekrar çıkarmak için yoğun bir gayret göstereceğiz. İyi bir takımımız var. Süper Lig’den düşen kadronun yüzde 60 civarı korundu. Bunun üzerine çok iyi transferler yaptık. Hem elde tuttuğumuz hem de yeni katılanlar anlamında nokta isimlerden oluştu takımımız. Onların da avantajıyla beraber İnşallah oyun yapımızı tam oturtup oyuncularıma tam olarak kabul ettirip ligde iyi sonuçlar alıp Süper Lig’e çıkan takımların başında yer almak istiyoruz. Ama PTT 1. Lig çok zor ve enteresan bir lig. Burada favori göstermek çok mantıklı olmuyor. Dolayısıyla diğer takımlar da çok önemli takviyeler yapıyor, güçlü kadrolar kuruyorlar. Herkes iddialı, herkes hedefe oynamak istiyor ve geçen sezondan daha keyifli bir lig olacağını düşünüyorum. Sivasspor’un çok kaliteli bir kadrosu var. Hazırlık maçlarında da ortaya koyduğumuz oyun bizim açımızdan çok umut verici, olumlu. Bu bizim favorilerden biri olarak gösterilmemize sebep olacaktır" dedi.

Transfer Yapmayacağız

Transferi bitirdiğimizi kaydeden Özköylü, "Şu anda transfer anlamında bir düşüncemiz yok. Elimizdeki oyuncu kadrosu bize zaten çok fazlasıyla istediğimizi verebilecek kalitede. O yüzden çok elzem, çok ani, oluşabilecek sakatlıktan dolayı bir aciliyet olmazsa böyle bir düşüncemiz yok" diye konuştu.

Süper Lig Açlığımızı Sivasspor İle Sonlandıracağız

Teknik ekip olarak Süper Lig açlıklarını Sivasspor’da sonlandıracaklarına inandığını kaydeden Özköylü, "Bu ekibe hak ettiği değeri verecek bir başkan ve yönetim kurulu olduğunu düşünüyorum. Hocasına sahip çıkan, her anlamda onun arkasında olan bir yönetim, İnşallah Sivasspor’la beraber o sıçramayı yapıp, basamağı atlayıp artık kendi adımıza, “Süper Lig hocası” olup alt ligde, PTT 1. Lig’de yaptığımız bu güzel işleri orada sürdürmek en büyük temennimiz" diyerek sözlerini tamamladı
legolass isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı legolass'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
icin, lig, planlamalar, süper, yapıldı

Seçenekler Arama
Stil