Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?
Alt 07.03.2012, 10:43   #11
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?

Bu ne rezillik kardeşim burası dağ başımı sana verilen yetkiler belli bunun dışına niye çıkıyorsun gerçi güvenlik napsın görevini yapamıyorki.

Sivas kalesine güvenlik koyarlar elinde sopa milleti kovalar stada güvenlik koyarlar ellerinden ne geliyorsa yaparlarki taraftar soğusun maça gelmesin diye.burası dağ başımı kardeşim.

bayrak direğinin gazetenin girişinde ne sakınca var anlamış değilim milleti bu ve benzeri sıkınlılarla maçtan soğutuyorlar sonrada taraftar maça niye gelmiyor diyorlar.niye gelsinki adamın burnundan getiriyorlarsa adamda şevk ve iştah kalırmı kalmaz...ey yönetim bu ve benzeri sıkıntılara kulak ver çözüm üretki yiğidolardanda destek isterken yüzün olsun.

Bir Abdullah yiğitle olacak iş değil ey Sivas basını bu sıkıntıları toplu bir şekilde dile getirinki sesinizi duyan olsun çözüm üreten olsun..
Alt 07.03.2012, 10:52   #12
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 618 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Hedef58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu ne rezillik kardeşim burası dağ başımı sana verilen yetkiler belli bunun dışına niye çıkıyorsun gerçi güvenlik napsın görevini yapamıyorki.

Sivas kalesine güvenlik koyarlar elinde sopa milleti kovalar stada güvenlik koyarlar ellerinden ne geliyorsa yaparlarki taraftar soğusun maça gelmesin diye.burası dağ başımı kardeşim.

bayrak direğinin gazetenin girişinde ne sakınca var anlamış değilim milleti bu ve benzeri sıkınlılarla maçtan soğutuyorlar sonrada taraftar maça niye gelmiyor diyorlar.niye gelsinki adamın burnundan getiriyorlarsa adamda şevk ve iştah kalırmı kalmaz...ey yönetim bu ve benzeri sıkıntılara kulak ver çözüm üretki yiğidolardanda destek isterken yüzün olsun.

Bir Abdullah yiğitle olacak iş değil ey Sivas basını bu sıkıntıları toplu bir şekilde dile getirinki sesinizi duyan olsun çözüm üreten olsun..
Vay ağızını seveyim hemşerim,bende ilave yapayım
1- Kesinlikle yönetim bu konuda pasif kalıyor
2- Sivas kanallarında bu tür konuların üzerine fazla gidilmiyor,hatta ( SRT'de Kemal beyin yaptığı gibi) anrcak kendi reklamlarını anlatıyor,geçen hafta Fener stadında nasıl fotoğraf çektiğini bize anlattı. Bir kaç işini yapan gazeteci abileri tenzih edriyorum, bizim bu Sivas basınından bir bok olmaz,ancak yalakalık yapmayı iyi bilirler.
Sahipsiz olursan işte böyle burnundan getirirler
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda favori58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2012, 10:55   #13
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 806 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Derdimi yazacak fırsat bulamadan dertlerimizi dile getiren başta Abdullah YİĞİT kardeşime, Abdullah YİĞİT'in değerli yazısını formumuza taşıyan Salim58 kardeşime ,ağabeyime, dertlerimize taaa İZMİR'den ortak olan İzmirliyigido kardeşime ve alasıyla veryansın eden Rallim58 ağabeyime çok çok teşekkür ederek ben de bu soruna ortak birşeyler yazma ihtiyacı duyuyorum.

Balık baştan kokar çok doğru. Gerek özel güvenlik şirketi başındaki idareciler gerekse kendini birşey sanan özelk güvenlik görevlileri olumlu birşeyler yapmadan taraftarı çileden çıkaracak tavır ve işlerle neye dayanarak hangi talimatı uygulama maksadıyla iş yapıyorlar anlayan bilen varsa lütfen yazsın bilelim ve sakinleşeyim.

Maraton tribünlere gelmeden en dışta bir bilet kontrolünden geçiyoruz bu yetmezmiş gibi kombineli olarak (daha önceki yazılarımdan birinde yine yazmıştım) biletli seyircilerle aynı kefeye konmakla aynı kapıdan tribünlere geçmekle enayi yerine konduğumu hissediyorum. Tamam biletlilere lafım olmaz belki ama biletlilerin yanı sıra güvenlikçilerin tanıdıklarının biletsiz olarak içeri alınmasıyla aynı kapıdan geçerek o izdihamı yaşamak o rezilliği çekmek içime oturuyor. Ben sezon başında kombine alacağım, biletli seyirciden 80.00.-TL fazla vereceğim benim paramla rant sağlayacaklar kar edecekler borç ödeyecekler sonra biletli ile aynı kapıdan işkenceyle içeri gireceğim bu yetmeyecek bir de biletsizlerin ukalalığı ile ağız dalaşı edeceğim.

Eğer SİVASSPOR'u sevmek enayilikse ben ENAYİYİM arkadaş, yok tersi ise lütfen enayi yerine konmaktan idareciler bizlere sahip çıksın.

Güvenlikçiler gerçek görevlerini yapmıyorlar ama ukalalığa gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Maraton C merdivenleri beleşçilerden geçilecek gibi değil, anons üstüne anons yapılıyor birgüvenlikçi de gelip müdahale etmiyor.
Neden??? Bir korktuğu mu var? Geçiş platformları desen aynı. Yani bu rezilliğe ya SİVASSPOR yönetimi ya stad yönetimi ya da Özel Güvenlik şirketi yönetimi el atsın yoksa bunun sonu hiç iyi görünmüyor.

Rallim58'ağabeyin dediği gibi altımıza sereceğimiz gazeteler neden toplanıyor?????? bayrak sopaları neden alınıyor?????? Bozuk paralara neden el konuyor?????? Bunların mantıklı cevabını vercek bir babayiğit arıyorum. Türkiye'nin hangi şehrinde bu tür uygulama yapılıyor???? Herşey SİVAS'a SİVAS'lı ya mı reva görülüyor???? Ne olur susturun beni yoksa kafamın bozulduğu gibi ağzım da bozulacak!!!!!!! Kendime engel olabilirsem yazıma son vermeye çalışacağım.

Yani bu olaylara gerçekten ciddi bir şekilde eğilsinler çözüm bulsunlar ve bizleri çileden çıkarmasınlar.
Alt 07.03.2012, 11:00   #14
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 806 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

O kadar sinirliyim ki İnfial arkadaşa yazacaklarımı unuttum. Sen SİVASSPOR'lu taraftarlardan taraf mısın yoksa güvenlikçilerden taraf mı? Anlamadım. O tür kararlar kesinlikle alınmaz.
Alt 07.03.2012, 12:23   #15
Rallim58
Gast

Alıntı:
tykinik58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Derdimi yazacak fırsat bulamadan dertlerimizi dile getiren başta Abdullah YİĞİT kardeşime, Abdullah YİĞİT'in değerli yazısını formumuza taşıyan Salim58 kardeşime ,ağabeyime, dertlerimize taaa İZMİR'den ortak olan İzmirliyigido kardeşime ve alasıyla veryansın eden Rallim58 ağabeyime çok çok teşekkür ederek ben de bu soruna ortak birşeyler yazma ihtiyacı duyuyorum.

Balık baştan kokar çok doğru. Gerek özel güvenlik şirketi başındaki idareciler gerekse kendini birşey sanan özelk güvenlik görevlileri olumlu birşeyler yapmadan taraftarı çileden çıkaracak tavır ve işlerle neye dayanarak hangi talimatı uygulama maksadıyla iş yapıyorlar anlayan bilen varsa lütfen yazsın bilelim ve sakinleşeyim.

Maraton tribünlere gelmeden en dışta bir bilet kontrolünden geçiyoruz bu yetmezmiş gibi kombineli olarak (daha önceki yazılarımdan birinde yine yazmıştım) biletli seyircilerle aynı kefeye konmakla aynı kapıdan tribünlere geçmekle enayi yerine konduğumu hissediyorum. Tamam biletlilere lafım olmaz belki ama biletlilerin yanı sıra güvenlikçilerin tanıdıklarının biletsiz olarak içeri alınmasıyla aynı kapıdan geçerek o izdihamı yaşamak o rezilliği çekmek içime oturuyor. Ben sezon başında kombine alacağım, biletli seyirciden 80.00.-TL fazla vereceğim benim paramla rant sağlayacaklar kar edecekler borç ödeyecekler sonra biletli ile aynı kapıdan işkenceyle içeri gireceğim bu yetmeyecek bir de biletsizlerin ukalalığı ile ağız dalaşı edeceğim.

Eğer SİVASSPOR'u sevmek enayilikse ben ENAYİYİM arkadaş, yok tersi ise lütfen enayi yerine konmaktan idareciler bizlere sahip çıksın.

Güvenlikçiler gerçek görevlerini yapmıyorlar ama ukalalığa gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Maraton C merdivenleri beleşçilerden geçilecek gibi değil, anons üstüne anons yapılıyor birgüvenlikçi de gelip müdahale etmiyor.
Neden??? Bir korktuğu mu var? Geçiş platformları desen aynı. Yani bu rezilliğe ya SİVASSPOR yönetimi ya stad yönetimi ya da Özel Güvenlik şirketi yönetimi el atsın yoksa bunun sonu hiç iyi görünmüyor.

Rallim58'ağabeyin dediği gibi altımıza sereceğimiz gazeteler neden toplanıyor?????? bayrak sopaları neden alınıyor?????? Bozuk paralara neden el konuyor?????? Bunların mantıklı cevabını vercek bir babayiğit arıyorum. Türkiye'nin hangi şehrinde bu tür uygulama yapılıyor???? Herşey SİVAS'a SİVAS'lı ya mı reva görülüyor???? Ne olur susturun beni yoksa kafamın bozulduğu gibi ağzım da bozulacak!!!!!!! Kendime engel olabilirsem yazıma son vermeye çalışacağım.

Yani bu olaylara gerçekten ciddi bir şekilde eğilsinler çözüm bulsunlar ve bizleri çileden çıkarmasınlar.
Adımız Reşit sen söyle sen işit olursa; bugün kemikleşen 4-5 bin kişilik yiğido grubundan bahsetmek bile seneye; mazi de kalan hoş bir seda olarak anılarda kalıp bu sayının da düşeceğini görüyorum.

Görmeyen kör gözlere ithaf olunur.
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2012, 14:16   #16
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Bunun çözümü oldukça basit.

Kulubümüz Sivasspor'a ait güvenlik şirketi kuracak. 10 kişi bile bu iş için yeterli sayılır. Maç günleri kapılarda durup giriş ve çıkışlarda ki aksaklıkları değerlendirecek taraftarın bu konuda bir sıkıntısı olursa kulubümüze ait olan gevenlikçilerle görüşecek.

Özellikle yurt dışında yaygın olan bu sistemi ülkemizde kullanan takımlarımızda mevcut.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2012, 14:35   #17
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1080 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

hakem gercektende herturlu hakareti haketti,bir penalti vede kirmizi karti vermedi ! yandasligin vede zerdoslugun binturlusunu gosterdi...
Alt 07.03.2012, 15:54   #18
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

hay allahım ya nedir taraftarın bu güvnelikten çektiği !!!
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2012, 15:57   #19
Rallim58
Gast

Alıntı:
Besyo_cu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Kulubümüz Sivasspor'a ait güvenlik şirketi kuracak. 10 kişi bile bu iş için yeterli sayılır. Maç günleri kapılarda durup giriş ve çıkışlarda ki aksaklıkları değerlendirecek taraftarın bu konuda bir sıkıntısı olursa kulubümüze ait olan gevenlikçilerle görüşecek.

Özellikle yurt dışında yaygın olan bu sistemi ülkemizde kullanan takımlarımızda mevcut.
Bu sistemin kurulması çok zor değil, belki Personel sayısının yeterli olup olmadığı üzerinde tartışılabilinir...

Köklü çözüm isteniyorsa, işini, verilen görevini layıkıyla yapmayanın iş akdini fesih edeceksin, görevden atacaksın, başka güvenlik şirketleri de görev vermeyecek, o zaman köklü çözüme gidersin, aksi halde böyle gelmiş böyle gider olur.

..
Alt 07.03.2012, 19:14   #20
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 600 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Besyo_cu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

mükemmel bir fikir
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
güvenlik, gÖre, kafasına, takılıyor, Özel

Seçenekler Arama
Stil