Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,
Alt 27.05.2016, 09:36   #111
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

Eğer süperligden düştüysek,yönetimin ,futbolcuların,teknik direktörlerin hataları ,yanlış tercihleri kadar,taraftarımızında tercihleri ve isteklerinin katkı payı büyük,bülent uygunu istemiyoruz,rıza hocayı istemiyoruz,r.carlos defolsun,sergen bizi uçurur,okan bizi uçuracak genç başarıya aç filan,mesut bakkal bizi uzaya götürür diyen taraftarlarında ,onları sanki duyupta hocaları yollayanlarında payı çok,ben Bülent uyguna bayılmıyordum,ben rıza hocaya bayılmıyordum,ben r.carlosa bayılmıyordum,ancak yönetimin saçma sapan teknik direktörleri getireceğini öngördüğüm için kalmalarından yanaydım adımız bülocu,rızacı r.carlosçuya çıktı aha durum ortada kim haklı çıktı? ,sivassporu yakından bilen,takımı ligde tutmuş şampiyonluklara oynatmış ,o kötü transferlere takımı rağmen kötüde oynatmayan Bülent hocayı yolladık,düşmüş takımı ligde tutmuş,ara transferde aldığı adamların hepsi tutmuş,sadece doğa da yanlışlıklar yapmış ,takımı onca hakem hatalarına rağmen avrupaya götürecek kadar iyi futbol oynatmış rıza hocayı adeta teneke çalıp yolladık adam kasımpaşada hakem hatalarına rağmen ne işler yaptı,,r.carlos gibi dünya starını getirdik,acemi dendi stajer dendi,takımı küme düşürür dendi,adam sivasspor tarihinin eniyi futbolunu oynattı,düşer denilen takımı avrupaya taşıdı,adama bir golcü ve sol açık almadılar ,aykutla oldoniyle filan idare et dediler ,takım iyi oynaya oynaya yenildi mecburen adamı yollamak zorunda kaldık,sergen,okan,mesut hoca benim tercih etmediğim adamlardı bunlardada yanılmadım,bunları niye anlatıyorum ?birçok arkadaşın fikirlerine katılmadığım için suçun sadece hocalarda olmadığını ispatlamak için,evet bu takımı tek başına mesut bakkal düşürmedi,bireysel hatalar oldu,hakem hataları oldu ,şanssızlıklar oldu hiçbir işimiz rast gitmedi,şimdi adı geçen hocaları okuyunca o istemediğim mesut bakkalın devam etmesini sivasspor için daha hayırlı görüyorum,2 ts maçında 13 gol atacakken yenildik,konyayı taraftarının önünde yeniyorduk azdaha,maçları tek tek sayıp kafanızı ütülemim,mesut hocanın başında olduğu maçları hep şanssızlıklarla kaybettik,elbetteki oyuncu tercihlerinde,değişikliklerde, oyuna müdehalede filan yanlışlıkları oldu,ancak bunlar aşılmayacak sorunlar değil,isimleri geçen hiçbir hoca mesut hocanın eline su dökemez,takım büyük ölçüde korunacaksa,takviyeler yapılacaksa mesut bakkalla yola devem edilip zaman kaybetmeden tekrar süper lige çıkılmalı ,diğer hoca adayları ile sivasspor vakit kaybından başka bir şey kazanmaz bu kadar net,bu takım hocasız oynasa bile,hiç transfer yapmasa bile bu ligde ilk 3 garantisi var o kazma kadroyla süperligde maç başına 1.5 puan ortalamasıyla oynatan hocayı bırakıp son dak larda kazayla gol atarak kazanan hocalarla devam etmenin mantıklı bir karar olacağını düşünmüyorum .
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.05.2016, 15:50   #112
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Eğer süperligden düştüysek,yönetimin ,futbolcuların,teknik direktörlerin hataları ,yanlış tercihleri kadar,taraftarımızında tercihleri ve isteklerinin katkı payı büyük,bülent uygunu istemiyoruz,rıza hocayı istemiyoruz,r.carlos defolsun,sergen bizi uçurur,okan bizi uçuracak genç başarıya aç filan,mesut bakkal bizi uzaya götürür diyen taraftarlarında ,onları sanki duyupta hocaları yollayanlarında payı çok,ben Bülent uyguna bayılmıyordum,ben rıza hocaya bayılmıyordum,ben r.carlosa bayılmıyordum,ancak yönetimin saçma sapan teknik direktörleri getireceğini öngördüğüm için kalmalarından yanaydım adımız bülocu,rızacı r.carlosçuya çıktı aha durum ortada kim haklı çıktı? ,sivassporu yakından bilen,takımı ligde tutmuş şampiyonluklara oynatmış ,o kötü transferlere takımı rağmen kötüde oynatmayan Bülent hocayı yolladık,düşmüş takımı ligde tutmuş,ara transferde aldığı adamların hepsi tutmuş,sadece doğa da yanlışlıklar yapmış ,takımı onca hakem hatalarına rağmen avrupaya götürecek kadar iyi futbol oynatmış rıza hocayı adeta teneke çalıp yolladık adam kasımpaşada hakem hatalarına rağmen ne işler yaptı,,r.carlos gibi dünya starını getirdik,acemi dendi stajer dendi,takımı küme düşürür dendi,adam sivasspor tarihinin eniyi futbolunu oynattı,düşer denilen takımı avrupaya taşıdı,adama bir golcü ve sol açık almadılar ,aykutla oldoniyle filan idare et dediler ,takım iyi oynaya oynaya yenildi mecburen adamı yollamak zorunda kaldık,sergen,okan,mesut hoca benim tercih etmediğim adamlardı bunlardada yanılmadım,bunları niye anlatıyorum ?birçok arkadaşın fikirlerine katılmadığım için suçun sadece hocalarda olmadığını ispatlamak için,evet bu takımı tek başına mesut bakkal düşürmedi,bireysel hatalar oldu,hakem hataları oldu ,şanssızlıklar oldu hiçbir işimiz rast gitmedi,şimdi adı geçen hocaları okuyunca o istemediğim mesut bakkalın devam etmesini sivasspor için daha hayırlı görüyorum,2 ts maçında 13 gol atacakken yenildik,konyayı taraftarının önünde yeniyorduk azdaha,maçları tek tek sayıp kafanızı ütülemim,mesut hocanın başında olduğu maçları hep şanssızlıklarla kaybettik,elbetteki oyuncu tercihlerinde,değişikliklerde, oyuna müdehalede filan yanlışlıkları oldu,ancak bunlar aşılmayacak sorunlar değil,isimleri geçen hiçbir hoca mesut hocanın eline su dökemez,takım büyük ölçüde korunacaksa,takviyeler yapılacaksa mesut bakkalla yola devem edilip zaman kaybetmeden tekrar süper lige çıkılmalı ,diğer hoca adayları ile sivasspor vakit kaybından başka bir şey kazanmaz bu kadar net,bu takım hocasız oynasa bile,hiç transfer yapmasa bile bu ligde ilk 3 garantisi var o kazma kadroyla süperligde maç başına 1.5 puan ortalamasıyla oynatan hocayı bırakıp son dak larda kazayla gol atarak kazanan hocalarla devam etmenin mantıklı bir karar olacağını düşünmüyorum .
Kıymetli Yiğido,

Yeniden beyninin derinliklerinden çıkan fikirlerin beynimin derinliklerindeki fikirlerle örtüşmüş olmasından dolayı bahtiyarım. Kızıyorsunuz, bazen öfkeleniyorsunuz ama her zaman son kertede hayatın çelik gerçeklerine büyük bir objektiflikle saygı duyuyorsunuz. Tıpkı bu yazıda olduğu gibi. Şu gerçekleri analiz ettiğini tespit ettim yiğido.

1) İstikrar.
Yani devamlılık. Yani damlaya damlaya göl olcağına duyulan sarsılamz inanç. Bunu vurgulamak için şunları söylüyosun yiğido. (takım büyük ölçüde korunacaksa,takviyeler yapılacaksa mesut bakkalla yola devem edilip zaman kaybetmeden tekrar süper lige çıkılmalı ,diğer hoca adayları ile sivasspor vakit kaybından başka bir şey kazanmaz )

2) Şunu vurguluyorsun yiğido. (mesut hocanın başında olduğu maçları hep şanssızlıklarla kaybettik). Yani biraz daha şanşlı olsaydık 10 puan daha alabilirdi 17+10=27 . 14 maç oynandı. 27/14=1.6 maç ortalaması. 34 hafta takımı çalıştırmış olsaydı 54 puan. Kaçıncı olurduk 4-5. filan. Peki sene başında transfer yapmasına izin verilmiş olsaydı belki 60 puan. Evet abartılı değil gerçekler ortada. Trabzona sahayı dar eden, Konyaspora biraz şansızlıkla kaybeden takımdan bahsediyoruz, bu olup bitenler deplasmanda oldu, Sivasta değil!.

Ara sonuç: Aslında Sivasspor şeklen PTT ligine gitmiş ancak potansiyel güç olarak 6-8. sıra STSL futbol klubüdür. Kısaca hasbelkader bu alt ligdeyiz. Dolayasıyla hazır motivasyon varken yola devam edilmelidir. PTT ligindeginde bir hoca Sivassporlu futbolculara yeterince çekici gelmeyebilir. Daha önceki yorumumda da belirttiğim gibi Fetih Edenin Fetih Ettiği tarafından Fetih edilmesi yasasının acı sonuçları yaşanabilir.. Bu yasaya göre eğer fetih edenin kültürü fetih ettiği yerleşik kültürden daha az ilerleme potansiyeli taşıyorsa bir süre sonra Fetih eden şeklen Fatihtir aslen fetih edilmiştir. Yani PTT ligindeki bir TD Sivassporlu futbolcular tarafından fetih edilebilir ve istenmeyen sonuçlar doğabilir. Çift başlılık, karşı gelme vb. gibi.

3) Mesut Bakkal hoca bu yaştan sonra takım takım gezerek artık macera aramayacağı için yada kariyer kariyer diye tutturmayacağı için Sivassporumuz için bir Alex Ferguson (M. United FC, UK) , bir Arsen Wenger (Arsenal FC, UK) olabilir kendi çapında. Yiğidolar haddimi bilerek söylüyorum kendi çapında diyorum. Böylece zaten içi üzüntüyle ve hırsla dolan Mesut Bakkal ve yiğido futbolcularımız tekrar önce düştükleri yerden kalkıp, sonra yürüyürek sonra koşarak STSL nin çok daha ötesindeki hedeflere 6-8 yıl içinde gelebilirler. Bu mümkün. Ben inanıyorum, yiğido 34MUAMMER58 inanıyor, yiğido Ferhat06 inanıyor (Ferhat Beyin izniyle affına sığınarak) ve hepimiz inanıyoruz (bütün yiğido taraftarlar aynı hedefe kilitlendik:STSL nin çok ötesine gitmek Sivas için Sivas için benim için değil Sivas için doğmamış yiğidolar için). O halde başarabiliriz.

SONUÇ: Kıymetli yiğidolar. Bütün bu saydığımız nedenlerden dolayı her hafta büyük baskı altında oynayan takımımız bütün eksiklere rağmen sakat Cicinho, KK lı Çağatay, uzun süre sakat olan Kone vb. STSL nin kapısından dönmüştür. Bu kadar taraftarı kenetlenmiş bir klub için tek anahtar kelime İstikrardır.Yani devamlılık. Buna birde önümüzdeki yıl mutlaka uygulanması gereken savunma futbolu eklenirse Sayın Mesut Bakkal ile çok uzun ve görkemli başarılar yakalayabiliriz. Eğer yiğido taraftarlar Konyada ve Trabzonda kaybedilen puanlara M.Başakşehir başında kaybedilen 2 puana üzülüyorlarsa Sivassporun bu puanları alabilme gücüne duydukları sarsılmaz inançlarındandır. Buradan çıkan doğal sonuç Sivassporun bu takımlarla dişe diş göze göz rakip olduğudur. Yani Sivassporun 5. yada 6. lık kapasitesinde olduğudur STSL için. Kısaca Mesut Bakkal hocanın yönetiminde bunların olabileceğine inanç duymuşlardı. Ne değişti şimdi? Neden bu kültürü bize yakın, dili bize yakın, içtenliği bize yakın bu kişi bir şansı daha hak etmiyor mu? Alt lige düşmenin verdiği hüznü yaşıyoruz. Ancak, artık yola yeniden koyulmak zamanı. Hatalarını biliyorlar ve tamir edecekler. Başarabilirler. Çünkü, başta Mesut Hoca olmak üzere, Setkus olmak üzere hırs dolular. Bir kez daha destek olalım Sivasspor FK nin yüce menfaatleri için. PTT ligindeki bir hoca ancak kariyerine bir eklenti için isteyebilir Sivassporu. Biz bir yıllık değil 100 yıllık başarı istiyoruz.

Seçim sizin büyük takımın muhteşem taraftarları yiğidolar.
Alt 27.05.2016, 20:53   #113
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Mesut Bakkal: 29'unda genel kurul var. #Sivasspor'da kalıp, kalmayacağım yönetime bağlı ama burada çalışmaktan keyif alıyorum.
bu tweet Radyo Bilyoner 101.4 'e ait
Alt 28.05.2016, 00:36   #114
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Mesut Bakkal: Aatif Chahechouhe dört büyük kulüpte oynayabilecek bir oyuncu. Aynı şekilde Beykan da öyle Burhan da!
Alt 28.05.2016, 13:08   #115
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 938 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Allah 'ım sen bizi koru yarabbim

Etiketler
bakkalla, Çünkü, devam, edilmelidir, mesut

Seçenekler Arama
Stil