Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Diğer Sporlar > Diğer Sporlar

Diğer Sporlar Diger Sporlar

Seçenekler Arama Stil

Yiğido 2. kez Avrupa Şampiyonu...(önemsiz)
Alt 23.03.2013, 08:42   #1
velibircan
Usta Yiğido

velibircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

501 Mesajına 1.274 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 799 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick
Standart Yiğido 2. kez Avrupa Şampiyonu...(önemsiz)

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 120 kiloda mindere çıkan Sivaslı Taha Akgül Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırdı.

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teki şampiyonada serbest stil 120 kiloda Taha Akgül, Ukraynalı rakibi Alen Zasieiev’e karşı büyük bir zafer kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Akgül’ün bu başarısı Türkiye’de ve özelliklede memleketi Sivas’ta ayrı bir sevinçle karşılandı.

Taha Akgül, ödül törenin ardından yaptığı açıklamada, ay-yıldızlı takımın ilk altın madalyasını kazandığını, ancak bunun devamının geleceğini söyledi.

İlk Avrupa şampiyonluğunu Sırbistan’da elde ettiğini, Tiflis’te 2. kez aynı mutluluğu yaşadığını dile getiren Akgül, Türkiye’nin başarılarının serbest stilde Hakkı Ceylan ve sonrasında da grekoromen milli takımıyla devam edeceğine inandığını söyledi.

http://www.hurdogan.com/?hur=haberdetay&id=20490
Yukarıdaki Mesaj için 14 Kullanıcı velibircan'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yiğido 2. kez Avrupa Şampiyonu...(önemsiz)
Alt 23.03.2013, 09:40   #2
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Cevap: Yiğido 2. kez Avrupa Şampiyonu...(önemsiz)

Sivas´li olsunda camurdan olsun misali,bu alinan madalya tabiki bizleri süphesiz gururlandirmistir.
Fakat spor diyince Türk insaninda herkes futbolda odaklandigi icin diger spor dallari,yeterince ilgi odagi olamiyor.Bu yanlis bir düsünce ,fakat toplumumuz bu hususda yeterince diger spor dallarina ayni hassasiyeti gösteremiyor.
Toplum olarak bu büyük bir eksigimiz.
Kardesimizin aldigi madalya bizleri Sivas´li olmasi sebebiyle gururlandirmistir.Basarilarin devamini diler ve bundan sonraki spor hayatinda daha nice basarilara imza atmasini temenni ederim.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2013, 10:13   #3
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Butun sivaslilara ve ulkeye bu gururu yasattigin icin sana tesekkur ediyoruz yigido taha. Insallah basarilarin devami gelecektie
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 10:18   #4
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Gururumuz Taha Akgül Kardeşimi Tebrik Eder Başarılarının Devamını Dilerim.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Salim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.03.2013, 11:27   #5
alicitak
Acemi Yiğido

alicitak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Mesajına 51 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 alicitak isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Gururumuz Taha Akgül Kardeşimi Tebrik Eder Başarılarının Devamını Dilerim.
alicitak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 11:39   #6
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Türkçe Öğretmenliğinden Avrupa Şampiyonluğuna

Taha Akgül, Türkçe öğretmenliği bölümünü 3. sınıfta bıraktıktan sonra ağırlık verdiği sporda şampiyonluğa kadar yükseldi.

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 1990 yılında doğan ve güreşe eski şampiyon babası Recep Akgül sayesinde başlayan Taha Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önce çok başarılı olamadığını ve bu nedenle spora ara verdiğini söyledi. Akgül, bu dönemde derslere ağırlık vererek 9 Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü kazandığını söyledi.

Üniversite için İzmir'e gittiğini belirten Akgül, şöyle konuştu:

"Ailemle İzmir'e gittik, evimizi de taşıdık. Üniversitede problem yaşadım. Okulu bırakmak zorunda kaldım ama şu an Karaman'da lisans eğitimime devam ediyorum. İzmir'de okuldan uzak kalınca Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün olduğunu öğrendim ve öylesine gidip baktım. Sonra antrenmanlara çıktım ve İzmir adına 2009'da 19 yaşında Gençlerde Türkiye Şampiyonası'nda ilk derecemi aldım. Gençlerde dünya ikincisi oldum. 2011'de kulübümü değiştirdim. ASKİ Spor Kulübü'ne geçtim ve Ankara'ya geldim."

-İlk Avrupa şampiyonluğu Sırbistan'da-

Taha Akgül, ilk Avrupa şampiyonluğunu 2012'de Sırbistan'da kazandığını kaydederek, "Devamını getirmek, 2'de 2 kolay değil. Şimdi ikincisi de de oldu, ben daha da gideceğim. Zirveye çıkmak değil orada kalmak önemlidir" diye konuştu.

Milli sporcu, ara vermeden Pazartesi gününden itibaren tekrar antrenmanlara başlayacağını dile getirdi.

"Maç gitti gitti, geldi"

Şampiyonada serbest stil 120 kiloda Ukraynalı rakibi Alen Zasieiev'e karşı ilk devreyi 6-0 yenik kapattığını hatırlatan Akgül, şöyle devam etti:

"Bu bölümde sırtım yere geliyordu, bir an çok korktum. Maç gitti gitti, geldi ve en son ben aldım. İlk devreyi 6-0 rakibim önde bitirdi. İkinci devreyi 1-0 ben aldım üçüncü devre 1-0 yine rakibim öne geçti, maç tekrar ona geçti. Sonra ben 2-1 yaptım, maç bana döndü ve şampiyonluk geldi. Daha çok isteyen ve arzulayan bendim. Kaybetseydim kahrolurdum."

"Tadından yenmiyor"

Güreşin ata sporu ve kendisine de baba yadigarı olduğunu, bu nedenle de daha da önemsediğini ifade eden Akgül, "Şampiyonluklar ya da madalya aldıkça insanın daha da güreşesi geliyor, inanın tadından yenmiyor" dedi.

Gençler dünya, üniversitelerarası dünya ve iki Avrupa şampiyonluğu elde ettiğini hatırlatan Akgül, sözlerini şöyle tamamladı:

"Olimpiyat ve dünya kaldı. Büyüklerde dünya şampiyonasında derecem yok. Çünkü henüz katılmadım. Londra Olimpiyatları'nda başarısız oldum, milletimizi mahcup ettim. Öncelikle Mersin'deki Akdeniz Oyunları için çalışacağım, sonrasında 2016 Rio Olimpiyatları'nda Londra'da yaşattığım mahcubiyeti gidermeye çalışacağım ve elbette dünya şampiyonası... Yolum uzun ve çok çalışmam gerektiğinin farkındayım."
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 12:00   #7
Külhan
Usta Yiğido

292 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 Külhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Taha gardasimiza basarilar diler kendisine Allahdan dünya sampionlugu vermesini temenni edrim varolsun sivas im söz sahibi güc sahibi olsun bravo.
Külhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 12:59   #8
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Türk güreşinin son 3-4 yıldır yerlerde süründüğü bir zamanda ne kadar da ÖNEMSİZ (!) bir haber? medyada ve tvlerde ne kadar çok(!) yer verildi bu haber değil mi???
Alt 23.03.2013, 14:18   #9
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1039 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Velim yerel değil ulusal olarak da bakarsak ben hiç bir yerde yankı yaptığını görmedim bu haberin. Çok şaşırdım o gün. Çok büyük başarı umarım daha büyük başarılar kazanır hemşerimiz.
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2013, 18:47   #10
hatzivrettas
Yiğido

43 Mesajına 56 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 562 hatzivrettas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bravo yiğido süpersin
hatzivrettas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
avrupa, kez, yiğido, Şampiyonuönemsiz

Seçenekler Arama
Stil