Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Alt 14.11.2005, 10:33   #11
bbptek58
YASAKLI ÜYE

bbptek58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 5 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 bbptek58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kale kilitin sahibi tek başına sivasa yeter de artar bile
bbptek58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.11.2005, 10:55   #12
GuNaY
Gast

earth.google.com
bu adresten program indirilebiliyor... sayfaya girildiğinde download cıkacaktır hemen...

Alt 14.11.2005, 11:00   #13
koyu58
Tecrübeli Yiğido

koyu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

21 Mesajına 26 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 koyu58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
GeCeVeMaVi58pRf Nickli Üyeden Alıntı
ben bi olaya sahit oldum bi bilgisayar programı var adını bılmıyorum uydudan dunyanın herhjangı bıryerını gosterebılıyor yazdıınız yere 5 dakıka içinde iniyor ve hertarafı goruyorsunuz bende bırun denıyeyım dedım ve sivas yazdım ama program gıttı istanbulu gosterdı valla bende sasırmıstım...
gardaş o google earts tan bakılıyor
koyu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.11.2005, 12:12   #14
bbptek58
YASAKLI ÜYE

http://kh.google.com/download/earth/index.html burdan sivas yazıp bulabilirsiniz
Alt 23.11.2005, 15:44   #15
bbptek58
YASAKLI ÜYE

http://kh.google.com/download/earth/index.html burdan sivas yazıp bulabilir
Alt 23.11.2005, 17:08   #16
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 804 Serd@r BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
drummer Nickli Üyeden Alıntı
istanbulda öyle sivaslılar varki
toplansalar ülkeyi satın alırlar
ne adamlar var.
ama çoğu sivaslılığı unutmuş.doğduğu toprakları tanımaz olmuş.ben çoğunu bilirim.
Evet arkadaşım doğru söylüyorsun bir örnek;
Adam SİVAS lı bir ilçesinden (o ilçeyi yazmıyacağım ) ve hersene muazzam bir kaç kere SİVASa da gider gelir,gel görki SİVASSPORa yardım olsun bir forma al veyahut kasetini al desek SİVAS bana ne verdiki der sıyrılır işin içinden,en acısıda SİVASSPOR için sanki birşeyler yapmış gibi galibiyetine sevinmesi diğer takımın tarftarlarını kızdırmak için SİVAS kimliğini kullanması yenilincede ben takım tutmuyorum demesidir.İşte bu;kimliği SİVASlı,kendi ÇENÇ insanları şiddetle ve nefretle kınıyorum.
Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: Sivaslilar
Alt 05.03.2006, 23:06   #17
Etem-Murat
Usta Yiğido

Etem-Murat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

25 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 902 Etem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: Sivaslilar

İstanbul değil, sanki Sivasbul

Cem Yılmaz, her ne kadar kendisinin G.O.R.A'dan, yani uzaydaki bir gezegenden geldiğini söylese de, o aslında bir Sivaslı.. Ama sadece o değil, bugün İstanbul'da 1 milyon 600 bin Sivaslı yaşıyor. Kayıtlı seçmen sayısı ise 565 bin. Ve İstanbul'da faaliyet gösteren tam 658 Sivaslı derneği var.
Rakamlar çarpıcı... Eğer Sivaslılar İstanbul'un bir seçim bölgesinde yaşıyor olsalardı en az 7 milletvekili çıkarabilirlerdi. Belediye Başkanlığı'na gelince, İstanbul'un en büyük ilçelerinden Kadıköy'de belediye başkanı 190 bin oyla seçildi. Bu durumda Sivaslılar rahatlıkla Kadıköy ölçüsündeki üç ilçede belediye başkanlığını kazanabilirlerdi.
Kısaca bilinen ve söylenen şu ki, İstanbul'da en kalabalık Anadolu kenti Sivas...
Şimdi biraz Sivas-İstanbul ilişkisinin tarihine uzanalım. Aslında Sivas'ın İstanbul'la ilişkisi, Türkler'in İstanbul'la ilişkisiyle aynı tarihlere rastlıyor. Örneğin Fatih Sultan Mehmet'in hocası Molla Hüsrev Sivaslı. Osmanlı arşivlerinde, 1600'lü yıllarda Sivaslılar'ın İstanbul'a büyük göçünden söz ediliyor. Kayıtlarda, özellikle Kadızadeler'in akrabalarının yaşadığı köyleri İstanbul'a taşıdığı yer alıyor. Kısaca Sivas'ın göç süreci yaklaşık 600 yıllık bir tarihi kapsıyor. Bu derin tarihin öncesinde Selçuklular'ın, sonrasında Osmanlılar'ın merkez kenti Sivas, Cumhuriyet'in kuruluşunda da önemli bir rol oynadı. Bir anlamda Sivas Kongresi'yle Cumhuriyet'in temelleri bu kentte atıldı.
Böylesine derin bir tarihi geçmişe sahip Sivaslılar çok değil, 10 yıl önce vakıf kurdular. Vakfın bugünkü başkanı Muhsin Kaya... Sivaslılar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın Yönetim Kurulu'nda İlhan Kesici, Bülent Bakiler, Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Turan Alkan gibi önemli isimler var. Vakıf, bugüne kadar Sivas'la ilgili önemli işlere imza attı. Muhsin Kaya bu konuda şunları söylüyor: "Sivas'la ilgili 7 kitap yayınladık. 1994'ten bu yana her sene 500 çocuğumuza burs veriyoruz. Ayrıca giyim kuşam yardımında da bulunuyoruz. Festivaller, piknikler düzenliyoruz. Tatillerimizi çoğunlukla Sivas'ta geçiriyoruz."
Vakıf Başkanı Kaya, göçün devam edeceğini söylüyor ve ekliyor: "Hepimiz İstanbullu'yuz, ama insanlar geldikleri, doğdukları toprakları unutamıyor. Sivas'a destek veriyoruz."

Sivaslılar'ın bir tabiri var: "Arabistan'dan Peygamber, Sivas'tan ozan çıkar." Pir Sultan Abdal, Kul Hikmet, Aşık Veysel, Ruhsati, Celal Sicimoğlu bunlardan birkaçı. Ama sadece ozan değil, her alanda başarılı Sivaslılar var. Eski Meclis Başkanı Refik Koraltan, Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Eski İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Edip Başer, DYP İstanbul İl Başkanı Faik İçmeli. Yazar Kürşat Bümin, Şansal Büyüka, Faruk Bayhan, Eski TRT Genel Müdürü Yücel Yener, Cem Yılmaz, Cem Özer, Emel Sayın. Kalekilit'in sahibi Sadık
Etem-Murat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 17.03.2006, 17:14   #18
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

90 Mesajına 123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ofgurleyuk78 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
bbptek58 Nickli Üyeden Alıntı
İstanbul değil, sanki Sivasbul

Cem Yılmaz, her ne kadar kendisinin G.O.R.A'dan, yani uzaydaki bir gezegenden geldiğini söylese de, o aslında bir Sivaslı.. Ama sadece o değil, bugün İstanbul'da 1 milyon 600 bin Sivaslı yaşıyor. Kayıtlı seçmen sayısı ise 565 bin. Ve İstanbul'da faaliyet gösteren tam 658 Sivaslı derneği var.
Rakamlar çarpıcı... Eğer Sivaslılar İstanbul'un bir seçim bölgesinde yaşıyor olsalardı en az 7 milletvekili çıkarabilirlerdi. Belediye Başkanlığı'na gelince, İstanbul'un en büyük ilçelerinden Kadıköy'de belediye başkanı 190 bin oyla seçildi. Bu durumda Sivaslılar rahatlıkla Kadıköy ölçüsündeki üç ilçede belediye başkanlığını kazanabilirlerdi.
Kısaca bilinen ve söylenen şu ki, İstanbul'da en kalabalık Anadolu kenti Sivas...
Şimdi biraz Sivas-İstanbul ilişkisinin tarihine uzanalım. Aslında Sivas'ın İstanbul'la ilişkisi, Türkler'in İstanbul'la ilişkisiyle aynı tarihlere rastlıyor. Örneğin Fatih Sultan Mehmet'in hocası Molla Hüsrev Sivaslı. Osmanlı arşivlerinde, 1600'lü yıllarda Sivaslılar'ın İstanbul'a büyük göçünden söz ediliyor. Kayıtlarda, özellikle Kadızadeler'in akrabalarının yaşadığı köyleri İstanbul'a taşıdığı yer alıyor. Kısaca Sivas'ın göç süreci yaklaşık 600 yıllık bir tarihi kapsıyor. Bu derin tarihin öncesinde Selçuklular'ın, sonrasında Osmanlılar'ın merkez kenti Sivas, Cumhuriyet'in kuruluşunda da önemli bir rol oynadı. Bir anlamda Sivas Kongresi'yle Cumhuriyet'in temelleri bu kentte atıldı.
Böylesine derin bir tarihi geçmişe sahip Sivaslılar çok değil, 10 yıl önce vakıf kurdular. Vakfın bugünkü başkanı Muhsin Kaya... Sivaslılar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın Yönetim Kurulu'nda İlhan Kesici, Bülent Bakiler, Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Turan Alkan gibi önemli isimler var. Vakıf, bugüne kadar Sivas'la ilgili önemli işlere imza attı. Muhsin Kaya bu konuda şunları söylüyor: "Sivas'la ilgili 7 kitap yayınladık. 1994'ten bu yana her sene 500 çocuğumuza burs veriyoruz. Ayrıca giyim kuşam yardımında da bulunuyoruz. Festivaller, piknikler düzenliyoruz. Tatillerimizi çoğunlukla Sivas'ta geçiriyoruz."
Vakıf Başkanı Kaya, göçün devam edeceğini söylüyor ve ekliyor: "Hepimiz İstanbullu'yuz, ama insanlar geldikleri, doğdukları toprakları unutamıyor. Sivas'a destek veriyoruz."

Sivaslılar'ın bir tabiri var: "Arabistan'dan Peygamber, Sivas'tan ozan çıkar." Pir Sultan Abdal, Kul Hikmet, Aşık Veysel, Ruhsati, Celal Sicimoğlu bunlardan birkaçı. Ama sadece ozan değil, her alanda başarılı Sivaslılar var. Eski Meclis Başkanı Refik Koraltan, Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Eski İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Edip Başer, DYP İstanbul İl Başkanı Faik İçmeli. Yazar Kürşat Bümin, Şansal Büyüka, Faruk Bayhan, Eski TRT Genel Müdürü Yücel Yener, Cem Yılmaz, Cem Özer, Emel Sayın. Kalekilit'in sahibi Sadık Özgür, Çuhadaroğlu Holding'in sahibi Ahmet Çuhadaroğlu, Dizayn Group'un sahibi İbrahim Mirmahmutoğulları, Çiftyıldızlar'ın sahibi Mustafa Koca ve Pelit Pastanesi'nin sahibi Kazım Ayan. Köşebaşı'nın sahibi Ali Akkaş...
Bu önemli sahislara bir tanede ben ekleyeyim. Eski (1983) Jandarma Genel Komutani Orgeneral Mehmet BUYRUK. (öz be öz sivasli. Benim Dayim olur.)
Alt 17.03.2006, 17:40   #19
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

649 Mesajına 918 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1455 TracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer Anblick

cem yilmaz gercektende sivasli mi gardaslar??
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 17.03.2006, 17:43   #20
SivasLady
Gast

Alıntı:
TracyMcGrady58 Nickli Üyeden Alıntı
cem yilmaz gercektende sivasli mi gardaslar??
evet öyle ve daha nice sivasli artisler var senin haberin yok galiba

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil