Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

-->: GÖÇ DEVAM EDİYOR....
Alt 05.03.2006, 22:57   #21
Etem-Murat
Usta Yiğido

Etem-Murat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

25 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 902 Etem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer AnblickEtem-Murat ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: GÖÇ DEVAM EDİYOR....

Sivas’ta göçün nelere etken olduğu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı 725 köy okulunun kapatılması ile bir kez daha ortaya çıktı.
Sivas Nüfus İdaresi’ne kayıtlı ve kaydını almış Sivaslı sayısı 6 milyonu geçerken Sivas topraklarında yaşayan Sivaslı sayısı 757 bin dolayında.
Türkiye genelinde 1950’li yıllarda başlayan göç olgusu günden güne artmış ve son 25 yılda devam eden göç nedeniyle Sivas ve ilçelerine bağlı 725 köy okulunun kapanması ile hafta sonlarında bile olsa şu anda 725 köyümüzde maalesef Türk Bayrağı dalgalanmıyor.
Sivas’ta göç olayının devam etmesi bu şekilde sürecek olursa önümüzdeki 10 yılda en az 300 köy okulu daha kapanma ile karşı karşıya kalacak demektir.
Sivas Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yolcu, “Göç okullarımızın kapanmasına neden olurken şehir merkezlerinde yeni okul ihtiyacını da beraberinde getirmektedir” dedi.
Yolcu, “Sivas ve ilçelerine bağlı bin 291 köyden 76’sına hiç okul yapılmamış, okul yapılan bin 215 köyümüzdeki okullardan 725 köy okulu son 25 yılda meydana gelen göç nedeniyle kapanırken Sivas ve ilçelerine bağlı 490 köyde eğitim ve öğretim sürdürülmektedir. Ayrıca 355 köyden 4 bin 919 öğrenci taşımalı eğitime tabi tutulurken 4 bin 90 öğrenci ise YİBO ve PİO’larda eğitime tabi tutulmakta ve 17 köy merkezine topladığımız öğrencilere 87 branş öğretmenini götürerek köylere branş öğretmeni gitmesini de sağlamış olduk” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yolcu, şu anda Sivas genelinde 135 bin ilk ve orta dereceli okul öğrencisi bulunduğunu ve 8 bin 500 öğretmenle eğitim verildiğini de belirtti.

BU TÜR YORUMLARINIZI VEYA ACILACAK KONULARINIZI LÜTFEN http://www.sivaslilar.net/ SITESINDE DEGERLENDIRINIZ. !!!!
TESEKKÜRLER
Etem-Murat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Etem-Murat'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil