Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar > Yiğidoların Dayanışma Formu

Yiğidoların Dayanışma Formu Bu Bölümü Yiğidolar Olarak Tanişma Ve Dayanişma Gücümüzü Geliştirmek Için Kullanalim.

Seçenekler Arama Stil

DISPLACEMENT
Alt 24.08.2012, 18:22   #1
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart DISPLACEMENT

Deplasman yapan(lar) - Deplasman yapacak olan(lar)

İlk deplasmanınızı, son deplasmanınızı ve unutamadığınız deplasmanları öncesiyle veya sonrasıyla paylaşmanızı bekler, bu zamana kadar deplasman yapmadıysanız ve yapmaya hazırlanıyorsanız duygularınızı paylaşmanızı beklediğimizi belirtir, tüm üyelere hayırlı forumlar dileriz.

Başlıkta ki tek kural: Saygı
Cevap: DISPLACEMENT
Alt 24.08.2012, 19:03   #2
burakpaşa
Yiğido

burakpaşa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 95 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 561 burakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: DISPLACEMENT

ilk deplasmanım antalyaspor deplasmanıydı.. İSTDERle birlikte gitmiştik istanbuldan antalyaya, oldukça güzel ve yorucu geçmişti. skor ise oldukça üzücüydü. muhsin ertuğral hocamız vardı takımın başında...

son deplasmanım ise geçen yıl eskişehir deplasmanıydı... ona taraftar grubuyla değilde bireysel gitmiştim... taraftar grubuyla gidilmeyen deplasman hiç tad vermiyo onu anladım orda...
burakpaşa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda burakpaşa'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.08.2012, 19:20   #3
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
burakpaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ilk deplasmanım antalyaspor deplasmanıydı.. İSTDERle birlikte gitmiştik istanbuldan antalyaya, oldukça güzel ve yorucu geçmişti. skor ise oldukça üzücüydü. muhsin ertuğral hocamız vardı takımın başında...

son deplasmanım ise geçen yıl eskişehir deplasmanıydı... ona taraftar grubuyla değilde bireysel gitmiştim... taraftar grubuyla gidilmeyen deplasman hiç tad vermiyo onu anladım orda...

Bende bu vesileyle anlatayım ve yazı kirliliği olmasın diye kenera çekileyim artık.

2004 yılı diye hatırlıyorum.Kadıköy'de Sarıyer ile oynuyoruz.Vapurla iskeleye yaklaşırken bir Yeniçerili arkadaşım Balıklar gözüktü demişti.Sarıyer'lilerden bahsediyormuş.Çünkü onlar gizlenerek geliyordu.

Tribünde ise sitemizde de iyi tanınan İzmir'den gelen bir abimiz bir orta yaşlı kişiye 4-5 defa maç için de giderek 'yüklen dostum yüklen' diyordu. Vatandaş abimizden şikayetçi oldu.Polis çağırdı.Yüklen demek beste söylenirken amigoların kullandığı bir terimdir.Yani sesiniz gür çıksın anlamına gelmektedir.
Alt 24.08.2012, 19:09   #4
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

Deplasman hikayeleri anlatılırken genelde deplasman otobüsüleri, deplasman trenleri ve deplasman tribünleri bahsedilir. Günümüzde 2000'li yıllarla beraber uçak ve vapur kullananlarda oluyor. Sizlere hikaye değilde otobüslerde ve tribünlerde kullanılan bazı konuşmaları paylaşalım. Böylece hikayeleri okurken zorlanmassınız.

Otobüste ve trende:

Yine mi 303 abi - Koltuk yok reis - Uçur bizi kaptan - Opet yapalım -
Otobüse 120 kişi binmez, tren mi lan bu - 303 ise git camdan işe - Yerde yatan kim -
Zulaladın mı olum - 303 kral taşır tren piskopat taşır - Kaptan fanı kapatırmısın:p -
Gelen geçen solluyor - Hu ha aç adam beş otobus aç adam - Sonra ara piiz yapıyoruz -
Beyler Osman harlequin romanı okuyor - Olum parmak arası terlikle deplasmana gelemessin -
Başkanım 302s mercedes yolda kaldı -

Tribünde:

Yüklenin beyler - Küfür etme a.k bayan var - Asılın olum - Gol mü yedik -
Tayfa çok fena - Belimi kıracaksın tatlım - Kamil(polis) geliyor - Her türlü -
Sete amigodan önce 14 kişi çıkar - Sağlam(ateşli) olun - Etiform yemeyin lan -
Alt 24.08.2012, 20:56   #5
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

Benden çok deplasman yapan taraftar yoktur herhalde sitede,Muğla da oynadığımız altay maci,antalyada ki şampiyonluk maçımız da Hatri sayılır taraftarımız vardı,Artık deplasman heyecan vermiyor
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2012, 21:37   #6
Ricardo Pedriel
Tecrübeli Yiğido

157 Mesajına 207 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 496 Ricardo Pedriel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben sadece sivastaki maçlara gittim inşallah ileride bol bol deplasmana giderim
Ricardo Pedriel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2012, 22:24   #7
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1278 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

bense hala olasi bir psg sivasspor bekliyorum
Alt 24.08.2012, 23:09   #8
abdullahmkaya
Acemi Yiğido

abdullahmkaya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

51 Mesajına 83 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 610 abdullahmkaya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her sene gittiğim İBB deplasmanı gerçi fazla deplasman sayılmaz ama olsun .Aklımda kalan deplasman. Galatasaray-Sivasspor kupa mücadelesiydi 1-0 yenmiştik.Çok güzel maçtı.
abdullahmkaya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2012, 23:53   #9
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

269 Mesajına 587 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 Kasım Öktem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ben evden izin alamadığım için ve maddi sorunlar nedeniyle pek deplasmana gidemedim. Yaşım büyüyünce ve şehir dışına okumaya gidince gitmeye başladım deplasmanlara. Sivas dışında 6 ilde Sivasspor'un maçına gittim.

Ankara'da öğrenci olduğum için şehir dışında gittiğim ilk maç Gençlerbirliği maçıydı. Biletler 10,5 TLydi bilen bilir. O sezon Ankaragücü ve Hacettepe maçlarına da gittim. Ankaraspor'un stadyumunun yerini bilmediğim için o maça gitmemiştim. Ankara'daki maçları deplasman olarak görmüyorum.

İlk deplasmanım 3 sezon önceki 2-2'lik Kayseri deplasmanıydı. Gitmeden önce dayının teki yanımıza gelip yaşlı gözlerle 67 yılındaki olayı anlattı kendisi de varmış o sene. O günden beridir deplasmana gitmiyormuş onu anlattıydı.

Unutamadığım deplasman Trabzonspor'a 6-1 yenildiğimiz deplasmandı. Otobüs parasını falan hep cebimizden vermiştik. Eksik çıkmıştı onu da cebimizden verip 5 parasız kalmıştık deplasmanda. Zigana geçidinden geçerken sisten 2 metre ilerisini göremiyorduk, otobüs yürüyüş hızıyla ilerliyordu.
Stada girerken polis fotoğraf makinemin pillerini almıştı stad içerisinde fotoğraf çekememiştim. Maçta olay çıkmıştı ilk kez polisten biber gazı yemiştim, coptan da kıl payı kurtuldum. Maç esnasında Trabzonlular bize ellerine ne geçtiyse attı, gökten bildiğin demir para yağıyordu.
Skora mı üzülelim sırtına cop vurulan 15-16 yaşındaki arkadaşlara mı üzülelim bilemedik. Bu deplasmanı hiç unutacağımı sanmıyorum.

Geçen sezon tribünden soğuduğum için deplasmana falan gitmedim. Sadece Ankara'daki ve Sivas'taki maçlara gittim. En son gittiğim deplasman 2010-2011 sezonundaki Karabük maçı.

16 aydır deplasmana gitmedim, özledim deplasmanı. Bu sene Eskişehir ve Kayseri deplasmanlarına gitmeyi düşünüyorum.
Alt 23.12.2012, 22:08   #10
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

2012-13 sezonu(yakın zaman) türkiye kupası grup maçımız nedeniyle kadıköy saraçoğlu stadyumundaydık, maç öncesi mecnun ağabeyin kalesi fikirtepede idik, burda açtığımız konu nedeni ile malum yere geçtik, geç gelen arkadaşımız hariç tabi, çünkü sitede verilen sözleri yerine getiriyorduk, 19 bilet öğrenci arkadaşlara dağıttık ve geç gelen arkadaşımız da müsade isteyerek 2 kişiyle buluşacağım diyerek 2 bilet daha gençlere armağan etmis, birini tanıyormuş, konuya bakarsanız tüm muhattap olduklarımızla ilgilendik ve şahit olurlar heralde, bu durumu unutamayacağım, çünkü bu deplasmanda 19 gençle karsılaştık tanıştık ikisini göremesekte... Devamı...

Etiketler
displacement

Seçenekler Arama
Stil