Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Kalan maçlarımız ve puan tahminleri...
Alt 07.02.2016, 12:06   #1
buraks58
Usta Yiğido

buraks58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

459 Mesajına 1.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 buraks58 FAZLA SÖZE GEREK YOKburaks58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Kalan maçlarımız ve puan tahminleri...

Yeni hocamız Mesut Bakkal'la birlikte tekrar ayağa kalkmanın hesaplarını yapıyoruz. İnşallah bu haftaki Ç.Rizespor maçıda hem seri galibiyetlerin hem de özlenin Sivasspor'un başlangıcı olur.

Puan tablosuna ve takımlara baktığımda bu sene ki küme düşme barajının 36-37 puan civarında olacağını düşünüyorum. Üstümüzde yer alan takımlara ve fikstürlere bakıldığında en önemli rakiplerimizin Gençlerbirliği ve Kayserispor olduğu görünüyor. Onların kalan maçlarına baktığımda Gençlerbirliği'nin 15 maçının 7 tanesi içeride 8 tanesi dışarıda.Özellikle önümüzdeki K.Paşa,Bursa ve Beşiktaş maçlarından istedikleri sonuçları alamazlar ise üzerlerindeki baskının çok daha artacağına inanıyorum. Kalan maçlarından 13 ile 18 arasında puan alacaklarını tahmin ediyorum. Yani G.Birliği'nin sezon sonu puanı 32-37 arasında değişebilir. Kayserispor'un kalan 14 maçının 8 tanesi dışarıda ve hepsi zirve takımlarıyla,içerideki maçları ise düşme potasını ilgilendiren kritik maçlar. Onların da kalan maçlarda 12 ile 15 puan arasında alabileceklerini ve sezon sonu puanlarının da 34-37 arasında değişeceğini düşünüyorum.

Gerçekçi olmak gerekiyor ki işimizi zora sokmuş durumdayız. Ancak ardarda alınacak 2-3 galibiyetle de yukarıyı yakalayacağımız ve takımın toparlanacağı da bir gerçek. İnşallah yeni hocamızla bu serinin başlangıcını bu hafta yaparız. kalan 14 maçımız şu şekilde;

Sivasspor v Rizespor
Konyaspor v Sivasspor
Sivasspor v Antalyaspor
Mersin İ.Y v Sivasspor
Sivasspor v Kasımpaşa
Trabzonspor v Sivasspor
Sivasspor v Bursaspor
Gaziantepspor v Sivasspor
Sivasspor v Beşiktaş
Başakşehir v Sivasspor
Sivasspor v Akhisar Bld
Sivasspor v Gençlerbirliği

Kayserispor v Sivasspor
Sivasspor v Fenerbahçe

Tek tek şu maçtan 3 puan şu maçtan 0 puan olarak yazmadım. 8 iç saha ve 6 deplasman maçını kendi içinde grupladım. İçerideki Rize,Antalya,Kasımpaşa,Bursa maçlarından 3 galibiyet çıkarmalıyız. kalan 4 iç saha maçından da (Bjk, Akhisar,Gençler ve Fb) 7 puan çıkarmalıyız. dışarıdaki 6 maçtan ise 2galibiyet 1 beraberlik getirdiğimizde 37 puan barajını geçiyoruz. Bu puan barajıda ligde kalmamıza yetecektir diye düşünüyorum. 14 haftada 7g 2b 5m ihtiyacımız olan. Zor kabul ediyorum ama inanıp, kenetlenirsek Ç.Rizespor maçı bunların başlangıcı olabilir.

Etiketler
kalan, maçlarımız, puan, tahminleri

Seçenekler Arama
Stil