Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yönetimimiz ve transfer anlayışı!
Alt 11.08.2015, 22:50   #131
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1227 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Yönetimimiz ve transfer anlayışı!

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
3 Aydır Taraftar sıkıldı..
3 Aydır Taraftar Bunaldı...
3 Aydır Yalan haberleri duymaktan bıktık...
3 Aydır acaba bumu dedik, OLMADI...
3 Aydır 8 yabancıydı...
3 Aydır 6 yabancıydı...
3 Aydır 4 yabancıydı...
3 Aylar geldi geçti...

Kandiller geldi geçti, oruçlar tutuldu Ramazan geçti. Taraftar kitle halinde sitemizde nöbet tuttu, varsayımlar türetti. Her habere her gün heyecanla inanmak zorunda kaldı. Bir sürü bahaneler üretildi. yok makus talihimiz olan soğuk ve küçük şehir. Yok Asosyal hayat bir sürü bahane... Burada Cicinho, Da Costa, Aatıf, Utaka gibi isimler uzun süredir varken hep bu bahaneler bahaneler...

Kampta alınan sonuçlar bizleri sıkıntıya sokuyor. Oynanan oyun umut vermiyor. Hala pembe gülücükler pembe umutlar saçıyoruz. Oturmuş kadromuzun arkasına sığınıyor Dani ve Setkus la avunuyoruz. Hala bir Kadirin bir gömlek üstünü alamadık. Hala pivot santrafor alamadık. Ağustos böceği gibi çaldık çaldık dinledik oynadık. Ahanda geldi kış mevsimi pardon lig maçları... Tecrübeliyiz, on seneliğiz felan fişmaken...

Nörecüük şimdi...

Çıkıp oynayacuuh başka yolu yok...

Bu arada tavsiye ederim Yüksek tansiyonu olan arkadaşlar maçlardan önce şu ilacı kullansınlar : ACCUZIDE 20 mg/12.5 mg 30 film tablet
Yada bizim maçlara +18 ibaresi konulsun!
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı yerliturkuaz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.08.2015, 17:20   #132
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Sivasspor naçar değildir işte geçen senenin tahminen gelirleri;

1-Federasyondan gecen sene için düşme hattının üstünde olmasına rağmen yayın gelirlerinden yaklaşık 45 milyon lira aldı.
2-Kupa gelirleri yaklaşık 4-5 milyon lira aldı
3-Tribün gelirleri minumum 3-4 milyon lira
4-Forma satış ve diğer gelirleri(Futbolcu kiralama vb)Açıklama yapılmadığı için hiç bilnmiyor.Gerçi hiçbir gelir gider için maalesef açıklama yapılmıyor ama biz görünen veya resmi açıklanan kaynaklara göre hesap yapıyoruz.
5-Medicana dan alınan sponsorluk geliri.Bunu da bilmiyoruz.
Yani gecen seneki Sivasspor gelirleri en kötü ihtimalle 52 milyon lira+bilinmeyen Medicana sponsorluk geliri.(Anlaşma 2 yıllık olarak yapıldıysa en az 50-60 milyon lira alınmış olması gerekir bana göre.Bunun altındaki meblağ, Sivasspor adının çok ucuzlatıldığını gösterir.)

Bu forumda bazı arkadaşlar çıktı dedi ki.Yönetim demiş ki,Bütçe 50 milyon lira imiş.30 milyon lira futbolculara verilmiş.(30 kişi desek takıma futbolcu başına 1 milyon lira vermişler yıllık, düşme hattının üstündeki takıma.)Gerçekse bu rakam beceriksizlik.Olması şöyle mümkün değil Burhan la yeni yapılan anlaşmada yıllık 600 bin lira ya anlaşıldığı yazıldı.Yani geçen sene Burhan bile almamış yıllık 1 milyon.10 milyon lira transfer bütçesi imiş.Şimdiye kadar hiç kullanılmadı.10 milyon lira da diğer giderlermiş.Ben açıklamayı duymadım görmedim ama gerçekten herhangi bir yönetici böyle bir açıklama yaptıysa bu Sivaslılara yerse demektir ve adeta dalga geçmektir.

Arkadaşlar yapılan kaba hesaplarla Sivasspor yönetiminin cebine 80 milyon lira girmiş olması gerekiyor gecen sene.Kimse fakirlik edebiyatı yapmasın.Sergen i de küstürmeden ellerini ceplerine soksunlar görevlerini yapsınlar transferleri tamamlasınlar.Ya da bu tahmini gelirlerin turşusunu kuracaklarını resmi olarak açıklasınlar.Forumdaki arkadaşlar da lütfen artık bıraksınlar aman borçlanmayalım muhabetini.
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı cengo64'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.08.2015, 19:39   #133
Efe Sivasspor
Acemi Yiğido

38 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 345 Efe Sivasspor FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Lig tv yorumculari galatasaray maçı öncesi sivassporumuzu değerlendirdi erman özgür; gidenlerle gelenler arasında pek fark yok geçen sezonki sivassporla benzer takım söyleminde bulundu. Tunç kayacı ise sivassporu kamp döneminde yakından takip ettiğini sergenin ağır antrenmanlarının takıma fayda sağlayacağını fakat sivassporun üç nokta transfer yapması gerektiğini belirtti
Efe Sivasspor isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Efe Sivasspor'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.08.2015, 19:40   #134
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sevgili yönetim cmtsi günü ilk maciniza cikiyorsunuz, Allah yardimciniz olsun bu sene sizin icin zor gececek gibi görünüyo..ins biz yaniliriz da yonetimce kumede kalirsiniz... Sahada oynayan 11 miz fark yesede bizim onbirimiz, sonuna kadar sahip cikarim cocuklarin sucu yok..her puan kaybinda burdan sevgilerimi gonderecem size sevgili yonetim ayik olun....
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda etlidöktürek'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.08.2015, 19:41   #135
Countach
Yiğido

70 Mesajına 116 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 585 Countach FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yönetici Notu: Lütfen yorumlarınızı büyük harflerle yazmayınız...
Countach isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.2015, 11:55   #136
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasspor 3.ligde ya kaleciyi bulur ,forvet almazdı,ya forvet bulur kaleci ve defans bulmazdı ,gol duasına çıkar ,kurban keser vss .nezamanki profesyonel bir yönetim oluşupta doğru kadro kuruldu o senede şampiyon olduk.Süperligdede ,gene Nrde takımından kovulmuş,parası inkar edilmiş,kadro dışı kalmış,ülkesinde savaş çıkmış,takım bulamayıpta ortada kalmış,ülkesinde kazandığı paranın daha fazlası teklif edilmiş oyuncu var ,bunlarla yola devam ettik,bazen tuttu şampiyonluğa oynadık,bazende tutmadı küme düşme hattında korku yaşadık,son dönemlerdede alışık olduğumuzun çok üzerinde paralar harcıyarak yabancı transferler yapmaya başladık,gelirimiz tl üzerinden ,giderimiz € üzerinden olduğu için kur riskinide düşünmek zorunda kaldığımız için bütçe açık veriyor,geçen sezon ara transfer yapılmayışının nedeni kur artışından kaynaklı enaz 3 4 milyon €zarardır,busenede yönetime bahane doğdu ,kur arttı bütçeyi denkleştirmek zorundayız ,onedenle transferlerde zorlanıyoruz diyeceklerdir,profesyonel şirketler eğer yabancı ülke para birimiyle işyapıyorsa kur risklerinide yönetmek zorundadır,[yoksa hesabını bilmeyen kasap, elinde kalır masat ]taraftarın istediği kesinlikle ronaldo,ronaldinyo ,eto meto değil,3 aşşağı 5 yukarı ortalama 700 bin € fiyatı olan 2 3 tane kendini ispatlamış forvet ,önlibero,sol açık ,millet 3 milyon €harcayıp 1futbolcu alırken ,bizim 3 futbolcuya toplam vereceğimiz para 3 milyon € ,eğer bu parayı veremiyorsak, bu külüp yıllarca gelirini artıracak bir çalışma yapmamışsa,kulüp idari anlamda ,maddi anlamda iyi yönetilmemiş demektir.YILLARCA bomboş adamlara verdiğimiz trilyonlarla sivasspora hatırı sayılır gelir getirecek işler yapılabilirdi,bütçeyi dengede tutmak çok büyük bir iş değil ,basit bir muhasebecide bunu yapabilir,yönetime bugüne kadar çalışmalarından teşekkürederimde ,sanki eski heyecanları kalmadı gibi görünüyorlar,sanki sivasspor üzerlerinde çok ağır bir yük ,bu yüküde zorla taşıyorlar gibi görünüyor .
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.08.2015, 14:07   #137
yigido yakup
Usta Yiğido

555 Mesajına 1.131 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
cengo64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor naçar değildir işte geçen senenin tahminen gelirleri;

1-Federasyondan gecen sene için düşme hattının üstünde olmasına rağmen yayın gelirlerinden yaklaşık 45 milyon lira aldı.
2-Kupa gelirleri yaklaşık 4-5 milyon lira aldı
3-Tribün gelirleri minumum 3-4 milyon lira
4-Forma satış ve diğer gelirleri(Futbolcu kiralama vb)Açıklama yapılmadığı için hiç bilnmiyor.Gerçi hiçbir gelir gider için maalesef açıklama yapılmıyor ama biz görünen veya resmi açıklanan kaynaklara göre hesap yapıyoruz.
5-Medicana dan alınan sponsorluk geliri.Bunu da bilmiyoruz.
Yani gecen seneki Sivasspor gelirleri en kötü ihtimalle 52 milyon lira+bilinmeyen Medicana sponsorluk geliri.(Anlaşma 2 yıllık olarak yapıldıysa en az 50-60 milyon lira alınmış olması gerekir bana göre.Bunun altındaki meblağ, Sivasspor adının çok ucuzlatıldığını gösterir.)

Bu forumda bazı arkadaşlar çıktı dedi ki.Yönetim demiş ki,Bütçe 50 milyon lira imiş.30 milyon lira futbolculara verilmiş.(30 kişi desek takıma futbolcu başına 1 milyon lira vermişler yıllık, düşme hattının üstündeki takıma.)Gerçekse bu rakam beceriksizlik.Olması şöyle mümkün değil Burhan la yeni yapılan anlaşmada yıllık 600 bin lira ya anlaşıldığı yazıldı.Yani geçen sene Burhan bile almamış yıllık 1 milyon.10 milyon lira transfer bütçesi imiş.Şimdiye kadar hiç kullanılmadı.10 milyon lira da diğer giderlermiş.Ben açıklamayı duymadım görmedim ama gerçekten herhangi bir yönetici böyle bir açıklama yaptıysa bu Sivaslılara yerse demektir ve adeta dalga geçmektir.

Arkadaşlar yapılan kaba hesaplarla Sivasspor yönetiminin cebine 80 milyon lira girmiş olması gerekiyor gecen sene.Kimse fakirlik edebiyatı yapmasın.Sergen i de küstürmeden ellerini ceplerine soksunlar görevlerini yapsınlar transferleri tamamlasınlar.Ya da bu tahmini gelirlerin turşusunu kuracaklarını resmi olarak açıklasınlar.Forumdaki arkadaşlar da lütfen artık bıraksınlar aman borçlanmayalım muhabetini.
Ben bos konusmayi ezbere konusmayida sevmem siz sanki cebinizden vermis gibi 70 -80 milyon hesabi soruyorsunuz
yayin gelirinden gelen para 27 milyon buyrun dagilim

http://futturk.com/haber/super-lig/3...i-2015-sezonu/

lütfen lütfen ezbere ahkam kesmeyin
yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı yigido yakup'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.08.2015, 14:54   #138
NöOReaK
Yiğido

96 Mesajına 185 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 348 NöOReaK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hazirandan beri düzenli olarak siteye girip acaba bugün iyi bir haber okuya bilirmiyim umudu ile günlerimi haftalarımı hatta aylarını harcadım...

Aslında sivasspor sezona hızlı bir giriş yaptı lig bitmeden önce takımda ciddi bir rotasyon olacak havası ettirildi sonra sergen hoca ve ekibi avrupada 7-8 ülkede futbolcu izlemeye gitti gibi haberler yapıp taraftarın beklentilerini artırdılar.

İlgilendiğimiz yada ilgilenmeye çalıştığımız isimlerde ile yabana atılacak isimler değildi haa
Lindner-Gaspar-Diakite-Austin-Vura-Rodriges-Koita-Begiraj falan filan sayamadığım daha birsürü isim.
Bunlardan kimi şehri beğenmemiş kimi parayı çok istemiş kimi başka takıma gitmiş miş miş miş...

Sonuç olarak geçen sezondan göze batan kadir hakan musa utaka gitti hakan yiğit beykan setkus ikitanede alttan genç aldık alsana rotasyon.

SİVASSPOR'un oyun sistemini ve taktiğini bilmemde yönetimin oyun sistemini ve taktiğini ben çok iyi biliyorum.YAN YATTIK ÇAMURA BATTIK.
NöOReaK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.2015, 16:37   #139
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
yigido yakup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben bos konusmayi ezbere konusmayida sevmem siz sanki cebinizden vermis gibi 70 -80 milyon hesabi soruyorsunuz
yayin gelirinden gelen para 27 milyon buyrun dagilim

http://futturk.com/haber/super-lig/3...i-2015-sezonu/

lütfen lütfen ezbere ahkam kesmeyin
Benim kaynağım da bu.http://www.milliyet.com.tr/yayin-gel...3-skorerhaber/33 milyon muş pardon yıllık yayın geliri.Tamam yıllık gelir 68 milyon lira imiş klubün.Azmış deyip transfer istemiyelim mi.Medicana dan yıllık 25 milyon olarak tahmini yazdım.O konuda bilginiz varsa forumdakileri yine aydınlatırsanız sevinir Sivaslılar
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.2015, 17:02   #140
GraveYard
Acemi Yiğido

36 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 351 GraveYard FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Şuan stoch boşta maç kadrosunada alınmamış ve fener satmayıda düşünmüyor gibi duruyo geçen yılki gibi kiralıyacaklar büyük ihtimalle bizim yönetim hem stoch hemde holmeni ya kiralık yada alsalar bence bu yıl için transferler yeterli olur. Forvette sakatlık yaşamazsak bence batu ve enaramo bizi ilerilere taşıyacaklarına olan güvencim sonsuz.
GraveYard isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
anlayışı, transfer, yönetimimiz