Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORTAJI
Alt 23.02.2008, 00:30   #1
CBaykan
Yeni Yiğido

3 Mesajına 12 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 CBaykan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORTAJI

ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYA LI GAZETE VE LIG TV HABERI

"Hedef Şampiyonlar Ligi"

Sivasspor’un ara transfer döneminde Avustralya’nın Heidelberg United takımından transfer ettiği gurbetçi futbolcu Erhan Karahan, Sivasspor’daki adaptasyon süresini tamamladığını ayrıca takım olarak da hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu söyledi.

Sivasspor’un devre arası transfer döneminde Avustralya’nın Heidelberg United takımından transfer ettiği 21 yaşındaki Erhan Karahan gelecek için umutlu olduğunu söyledi. Sivasspor’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten genç futbolcu austurkiye.com'a yaptığı açıklamada "Kısa sürede buraya adapte olduğumu düşünüyorum. Bunda hocalarımın ve takım arkadaşlarımın yanı sıra takımdaki ağabaylerimin de rolü çok büyük oldu" dedi.

Avustralya’da doğan ve futbol kariyerine de bu ülkede başlayan bir Türk olarak diğer insanların kafasında hep "Acaba Türkiye’ye ve Türk futboluna adapte olabilecek mi?" düşüncesinin olduğunu söyleyen Erhan "Bütün samimiyetimle söyleyeyim, ben artık yaşamımı ve futbol kariyerimi Türkiye’de sürdürmeyi düşünüyorum bunun için de azimle çalışıp başarılı ve kalıcı olmayı hedefliyorum" diyerek kendine güvenenleri mahçup etmeyeceğini belirtti.

"MEHMET YILDIZ 10 NUMARA BİR İNSAN"
Sivasspor’da muhteşem bir arkadaşlık ortamının olduğunu söyleyen Erhan, Sivasspor’un gol krallığında iddialı durumda olan kaptan Mehmet Yıldız’ın tam bir profesyonel olduğunu belirterek "Mehmet Yıldız, takımda 9 numaralı formayı giymesine rağmen, hem futbolcu, hem kaptan, hem de bir ağabey olarak bence 10 numara bir insan. Kaptanlık kendisine çok yakışıyor" dedi.

Erhan Karahan ayrıca Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun’un Sivasspor’daki başarısının da ortada olduğunu söylerken "Bülent Hoca işini çok iyi bilen ve işini son derece ciddi yapan bir insan" yorumunu yaptı.

TARAFTARINI ÖVDÜ
Soğuk hava koşullarında trübünleri dolduran Sivassporlu taraftarların da bu sezonki başarıda önemli pay sahibi olduğunu söyleyen Erhan, "Hiç bir zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen Sivassporlu taraftarlar bu başarının mimarlarındandır" diye konuştu.

"22 NUMARAYI ANNEM İÇİN SEÇTİM"
Sivasspor’da sezon boyunca 22 numaralı formayı giyecek olan Erhan Karahan neden 22 numaralı formayı aldığını ise "Bu numarayı annemin doğdugu gün olduğu için seçtim. Kendisi benim için sürekli dua ediyor" olarak açıkladı. Tek amacım bu formayı resmi bir maçta sırtıma giyebilmek ve en önemlisi bu formaya layık olabilmek. Bu yüzden hocamın beni her an kadroya alabileceğini veya görev verebileceğini düşünerek kendimi fizik ve kondisyon olarak hazır tutmak zorundayım. Bu doğrultuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Ancak bu muhteşem kadroya girmek elbette kolay olmayacak. Tatlı bir forma rekabeti var, bu da gayet dogal. Ayrıca bencil olmamak gerek, çünkü soz konusu şahısların değil, Sivasspor’un başarısı olduğunu söyleyen Erhan "Kadro konusu tamamı ile hocamızın taktiri. Hocamız çok adil bir teknik direktor ve hangi futbolcuya, nerede ve ne zaman görev vereceğini cok iyi biliyor" dedi.

"HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ"
Erhan Karahan ayrıca ilk yarıyı lider tamamlayan ve fakat ikinci yarının başlamasının ardından iki sıra birden gerileyen Sivasspor’un hedeflerinin bütün taraftarlarına bir şampiyonluk yaşatmak olduğunu söyleyerek "Takım olarak hedefimiz şampiyon olmak veya Şampiyonlar Ligi'ne kalmak. Bunu da başaracak güçteyiz" dedi.

www.austurkiye.com

Bu da LIGTV Linki
http://www.ligtv.com.tr/TurkcellSupe...?r=1&hid=34264
CBaykan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORT
Alt 23.02.2008, 00:33   #2
kurtay58
Yiğido

kurtay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 188 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 664 kurtay58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORT

Erhan seneye takımda direk oynayacaktır. Kalitesine inanıyorum.
kurtay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 00:39   #3
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1114 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI

inşallah kadroya en kısa zaman zarfında dahil olur..

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 01:17   #4
EyüphanAydın
Usta Yiğido

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.269 Mesajına 946 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1256 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok

Yeni Transferler Şu Anda Takıma Faydalı Olmaktadır.

Eğer Bu Haber Doğruysa İyi Bir Haber,

İnşallah Kadroya En Yakın Zamanda Girmesini Bilip

Sivasspor'a Faydasıda Olur.

Hayırlı Olsun...

Gelirse Çok İyi Olur
Ümitlerin bittiği yerde
Abdest al ve sabahı bekle...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORTA
Alt 23.02.2008, 01:20   #5
Thai
Tecrübeli Yiğido

89 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 Thai FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ERHAN KARAHAN ILE AVUSTRALYALI GAZETE REPORTA

bu hafta murat sözgelmezin yerine oynayabilir...
Thai isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 04:23   #6
Engin58
Usta Yiğido

Engin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

278 Mesajına 442 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 901 Engin58 ist jedem bekanntEngin58 ist jedem bekanntEngin58 ist jedem bekanntEngin58 ist jedem bekanntEngin58 ist jedem bekanntEngin58 ist jedem bekannt

INSALLAH BU HAFTA OYNAR ERHAN .SAYGILARIMLA...
Engin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 05:01   #7
oZi Taraftar
Yeni Yiğido

10 Mesajına 14 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 596 oZi Taraftar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Australia’da bircok macini canli olarak ve T.V’de bircok reportajini izledim. Basarisiyla burada bulunan gurbetcilerin gururu olmustur. Reportajlarda edindigim izlenim; saha disinda cok sakin ve olgun bir kisiligi sahip,,, ancak saha icinde; esir almayan, fizigini cok iyi kullanan, sert, tipik bir defans oyuncusu. Ayrica hava toplarindaki basarisiyla takimina ofansif katkida da bulunan bir futbolcu…

Yasinin henuz genc olmasi ve cok iyi Turkce bilmesinden dolayi cok kolay adapte alacagini dusunuyorum. Nede olsa onun vatani Turkiye. Hatta gorunur o ki, simdiden adapte olmus. Ayrica mutlaka Bulent hoca kendisinde bir isik veya gelecek gorduki, transfer etti. Sayesinde Australia’da dahi bircok Sivassporlu taraftar olmustur…

Sivasspor’un basarisinin devamini dilyor, sagilarimi sunuyorum…

Konu oZi Taraftar tarafından (23.02.2008 Saat 05:13 ) değiştirilmiştir..
oZi Taraftar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 06:09   #8
Gurbetci Gokhan
Acemi Yiğido

11 Mesajına 14 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 Gurbetci Gokhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende Her Sezon En Az 7 – 8 Macini Canli Olarak Izlerdim... Sahsen Cok Basarili Buldum... Bence Istikrarli ve Saglam Bir Defans Oyuncusu. Kesinlikle Sivasspor’da Is Yapar...

Transferinde Avustralya’daki Gazette Basliklari Soyleydi:
It Was Just A Matter Of Time: An Meselesiydi,
No Surprise At All: Hicte Supriz Degil,
Well Beyond Avustralya: Avustralya’yi Coktan Asmisti

Ayrica Erhan’in Transferi Internet Sitelerinde Epey Olumlu Yanki Yapti...

Ilk Transfer Haberi Yayinlandiginda, Oynadigi Kulubun Taraftarlari Epey Tepki Gosterdi ve Yonetimlerini Protesto Etti... Hatta, Iyi Hatirliyorum, Bu Yuzden Kulup Internet Sitesinde Erhan’in Kendi Istegi Ile Ayrildigini, Sozlesmesindeki Madde Geregi Kendisini Engellemelerinin Soz Konusu Olmadigini Belirten Bir Duyuru Yayinlamak Zorunda Kalmisti...

Bir muddet Once Ise Avustralya Umit Milli Takim Aday Kadrosuna Cagrildiginda Gazetelere Hic Cekinmeden ve Gururla, “Ben Turkum ve Hedefim Turk Milli Takiminda Oynamak” Deyerek Teklifi Geri Ceviren Erhan Oldukca Olumsuz Tepkiye Sebep Olmustu...

Helal Olsun Sana Erhan, Anlasilan Hedefine Gun Gectikce Yaklasiyorsun...
Gurbetci Gokhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 06:30   #9
Yido
Yeni Yiğido

7 Mesajına 11 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Yido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Roportaji cok begendim, okudugumda ve ozellikle fotodaki yuz ifadesini gordugumde birnevi Ozi Taraftar arkadimi teyit ediyor (“saha disinda cok sakin ve olgun bir kisiligi sahip,,, ancak saha icinde; esir almayan, fizigini cok iyi kullanan, sert, tipik bir defans oyuncusu”).
Erhan’a Sivasspor’da basarilar dileklerimle, tum Sivasspor’lulara saygilar, sevgiler, selamlar…
Yido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2008, 09:28   #10
akifeker
Tecrübeli Yiğido

akifeker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

121 Mesajına 192 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 685 akifeker Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

yeni transfer lerimiz bence çok ii ama bazıları bu sene aynayacak kapasitede deiller ama gelecek sozon estireceklerrr
akifeker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler Arama
Stil