Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 10.04.2016, 14:36   #71
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Gerçekci olarak düşünmek lazım. Galibiyet almak çok hoş olur tabi ama biz bu ligde 20 küsür maçta 3-4 galibiyetle oynuyoruz. Daha ilk deplasman galibiyetimizi bile yeni aldık. Bundan dolayı kötü oyun ve puan/puanlar için savaşmalıyız. Bursa maçı dahil bir çok maçta ileri sorti yaparken elimizdeki bir puanlardan olduk. İşte bunun değeri puan cetvelinde görülüyor. Ligin metresi kısalıyor ve değerli puanlar bizi bekliyor. Burada Mesut Bakkal faktörü çok önemli. Çok oyuncuyu küstürmüş gibime geliyor son 2-3 haftada. Ayrıca sakat oyuncularımızın da varlığı varken çok dikkatli kadro seçimlerine gitmemiz gerekiyor.

Mehdi sakat inşallah düzelir, Kone galiba düzeldi ve Beşiktaş maçında Yiğitin yerinde oynayabilir. Uzun zamandır oynamıyor ve adapde olması gerekiyor. Adem var ama taraftar futbolunu sevmiyor. Etzaz nedense kadroda bile düşünülmüyor. Texeria kesiliyor yenilerden bir tek Oumari oynuyor. Böyle bir kadro çalkantısı yaşıyoruz Beşiktaş maçı öncesi. ediğim gibi bir galibiyet aldık diye hurraa hücum yerine gerçekci düşünüp puan almak amaçlı defansımıza önem vererek gol yememek adına mücadele etmeliyiz. Zaten Konya Fener maçında gördük sabırlı oynadı Konya ve galip geldi. Unutmayın ki bu Konya bizi zar zor şansına balına yendi. Kendimizi dev aynasında görmeden haddimizi bilerek mücadele etmeliyiz. Stadyumu hınca hınç doldurmalı, enteresan tezahüratlardan uzak durarak takımımızı sonuna kadar desteklemeliyiz.
Kıymetli Yiğido,
Bütün görüşlerinize sonuna kadar katılıyorum. Her satırını büyük bir dikkatle okuyorum yorumlarınızın. Burada küçük bir düzeltme yapmak gerekiyor, sanırım dikkatinizden kaçtı. Bu ikinci deplasman galibiyetimiz, daha önce Gençlerbirliğini de yenmiştik.

Gelelim elimizdeki altın değerindeki bazı futbolcularımızı biraz daha yakından tanımaya.

C. Tanase: Kesinlikle iddia ediyorum çok ama çok teknik bir futbolcu. Biraz ağır olabilir ama mükemmel alan savunması yapıyor, belki Beykan gibi takımı atağa kaldırmıyor ama alanı öyle bir savunuyor ki rakipler gerçekten onun bölgesine kolay kolay giremiyor. Gaziantep neden 2. yarıda doğru düzgün çıkamadı acaba. Ortada C. Tanase'nin etkili savunması yüzünden. Yani orta sahanın çok güvenli bir bekçisidir Tanase. Futbolda kim böylesine güven veren orta sahaya sahip olmak istemez?

D. Texeira: Eleştiriliyor gol atamıyor diye. Ya da dolaylı eleştiri var abi golcumuz yok diye Sivas deyimiyle. Oysa daha önce de yazdığım gibi
Pozitif özellikler
1- Rakibe kale önünde baskı (Savunma en ileride kurulur).
2- Orta sahaya kadar gelip sürekli top kapma çabası içinde
3- Aatife verdiği pas. Kendisi de vurabilirdi ama yardımlaşmayı seviyor. Benci değil. Yani kritik yerlerde uygun pozisyonda değilken ben atayım sevdasına kapılıp pozisyonu harcamaz (90 dakika içinde ancak sınırlı sayıda pozisyon olabileceğini ve onları gelişigüzel harcamama düşüncesi. Ekonomiklik)
4) Kafa gollerindeki müthiş yeteneklilik.
5) Tanase'nin pasyla ileri kale çizgisine hareketlenen Cicinho nun ortalarını Aaatife anında aktarma becerisi. (Hızlı düşünüp karar verme)
6) Trabzonspor maçında Burhanın kaçırdığı topu kovalayıp çektiği doğrudan şutun Esteban tarafından zorlukla kurtarılması (Top ve pozisyon takipçiliği. Bir başka deyişle sürekli olarak oyunun içinde olma).
7) Geriye doğru koşarken bir gözün sürekli ileride olması (muhtemel top dönüşlerinde hızla rakip ceza sahasında bulunma isteği).
Negatif özellikler
1) Atılan pasları tam kavrayama ve kaçırma.
2) Kale önünde topla buluştuğunda gizli bir heyecan ve hafif bir korku var. Bu iki negatif yan tedavi edilirse mükemmel bir santroforumuz olacaktır inşallah. Bunun için yapılması gereken her maçta Texeri'ya ya çok pas atıp bir yada ikisini gole çevirirse güven kazanacaktır. Bunu ondan esirgememeliyiz. Ayrıca unutmayalım henüz sadece 24 yaşında. Yani uzun yıllar var önünde. Beşiktaş maçında gol atacaktır inşallah.

Sonuç: Bu iki futbolcumuzun gerçek performansı ortaya çıktığında M. Sivassporumuz çok ama çok tehlikeli bir takım olacaktır. Rakiplerimiz düşünsün.

Saygılarımla.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Sivasspormysoul'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.04.2016, 10:42   #72
B.Demirci
Yiğido

B.Demirci - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

125 Mesajına 220 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 B.Demirci ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

[QUOTE=adres58;972420]Gerçekci olarak düşünmek lazım. Galibiyet almak çok hoş olur tabi ama biz bu ligde 20 küsür maçta 3-4 galibiyetle oynuyoruz. Daha ilk deplasman galibiyetimizi bile yeni aldık.

Gençlerbirliğini deplasmanda yenmedik mi? 1-0
B.Demirci isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.04.2016, 18:04   #73
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

[QUOTE=B.Demirci;972623]
Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Gerçekci olarak düşünmek lazım. Galibiyet almak çok hoş olur tabi ama biz bu ligde 20 küsür maçta 3-4 galibiyetle oynuyoruz. Daha ilk deplasman galibiyetimizi bile yeni aldık.

Gençlerbirliğini deplasmanda yenmedik mi? 1-0
Ankara deplasman sayılmaz çünkü taraftar sayısı itibarıyle onlardan fazlayız ve daha etkiliyiz.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.04.2016, 23:34   #74
MOS-BY-58
Tecrübeli Yiğido

MOS-BY-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

91 Mesajına 163 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 740 MOS-BY-58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bu mac benim icin cok hos bir ani oldu:
- Gecen sene de siralama olarak bu durumlardayken Antep'teydi macimiz. O maci alip cikisa gecmistik. Simdi de öyle olur insallah.
- O zaman mac öncesi Aatif'tan mac bitiminde formasini rica etmistim. Sag olsun sözünü tutup getirip vermisti.
- Bu mactan önce kisa bir video cekip Aatif'a göstermesi icin bir yönetici araciligiyla kendisine ulastirttim. Video'da o günkü formasini gösterip attigi golü hatirlattim.
- Allah'in isi, Aatif'in attigi golle maci alinca hersey cok güzel üst üste oturdu. Benim icin de cok keyifli oldu.
MOS-BY-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı MOS-BY-58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.04.2016, 00:02   #75
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
MOS-BY-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu mac benim icin cok hos bir ani oldu:
- Gecen sene de siralama olarak bu durumlardayken Antep'teydi macimiz. O maci alip cikisa gecmistik. Simdi de öyle olur insallah.
- O zaman mac öncesi Aatif'tan mac bitiminde formasini rica etmistim. Sag olsun sözünü tutup getirip vermisti.
- Bu mactan önce kisa bir video cekip Aatif'a göstermesi icin bir yönetici araciligiyla kendisine ulastirttim. Video'da o günkü formasini gösterip attigi golü hatirlattim.
- Allah'in isi, Aatif'in attigi golle maci alinca hersey cok güzel üst üste oturdu. Benim icin de cok keyifli oldu.
Oldukça anlam dolu hoş bir anı olmuş ...yerinizde olmak isterdim ...tebrikler..

Etiketler
değerlendirelim, maçı

Seçenekler Arama
Stil