Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Bu kadarda kaçırılmaz ki!
Alt 28.10.2011, 11:52   #1
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Bu kadarda kaçırılmaz ki!

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com 2011-10-28

Şu işe bakın! Kayseri geçen hafta nernedeyse 7 pozisyona girip 6’sını gol atıyor,Sivasspor dün abartısız 12-13 tane net pozisyona giriyor ve maçı riske sokup 1-0 kazanıyor. Tabiî ki ne olursa olsun alınan üç puan çok önemli,ama birde bu işin ikili averajı var. Mersin Sivasspor’un rakibi olduğuna göre,ikili averaj en az bir puan kadar önemli,
Maça hızlı başlayan Sivasspor,daha ilk 30 dakikada maçta 3-4 farkla öne geçebilirdi. Biraz Sivassporlu futbolcuların,özelliklede Grosiçki’nin laubali hareketleri.birazda şanssızlık maçın 90 dakika boyunca 1-0 gitmesine neden oldu.

Notlarıma şöyle bir bakıyorum, Eneramo,Pedriel ve Grosiçki’nin en az 2’şer 3’er yüzde yüzlük golleri kaçırdığını görüyorum. Hele hele maçın 41. dakikasında Grosiçki’nin penaltı atışı inanılır gibi değildi. Rakip defans oyuncunun elle oynaması sonucu kullanılan penaltı atışını Grosiçki direğin üstünden dışarı attı, Fakat hakem ceza sahasına ihlal olduğu için tekrarlattı,Grosiçki yine zor olanı yapıp,yine topu aynı yerden dışarı atarak rakibe moral verdi. Maçın 73. dakikasında hemen Rıza hocanın önünde topla buluşan Grosiçki bindirme yapan Erman’a müsait durumda kötü pas atınca Rıza çılgına döndü ve Grosiçki’yide bu hareketi sonrasında oyuna aldı.

Kaleci Borjan’a fazla iş düşmedi,düştüğündede başarılıydı. Solda Ziya,sağda Uğur iyi oynadı. Ortada Navratil iyiydi,Murat zaman zaman aksadı ama genelde iyiydi. Kadir her zamanki gibi topla çok aşırı oynadığı için çok pas hatası yaptı. Sakatlıktan yeni çıkan Kıvanç eski günlerinden uzaktı.Erman oyunda kaldığı süre içerisinde çok önemli işler yaptı. Rakibin sağ kanadını çok zorladı etkili bir oyun ortaya koydu. Pedriel takım oyununu iyi oynuyor,ama ikinci yarıda sahada pek görünmedi. Sahanın yıldızı golünüde atan Eneramo oldu. Çok gol kaçırdı ama güzelde bir gol atarak Yiğidoları sevindirdi. Bu arada,golü attıktan sonra formasını yukarı kaldıran ve tişörtünde “ Annem için” yazan yazıyı gösteren Eneramo’ya o kartı gösteren Hüseyin Göçek’i şiddetle kınıyorum. Tamam,talimatlarda seyirciyi tahrik, edici küçük düşürücü,siyasi vs. mesajları tişörte yazmak ve onu göstermek yasak. Ama burada insani bir durum sözkonusu. Adamın annesi yeni vefat etmiş,duygusallık had safhada,tişörtündeki yazıda kimseyi rencide edecek bir şey yok,sadece annesini çok sevindiğini gösteriyor. Böyle bir durumda kart göstermek,insanı duyguları olmayan insanların işidir. Kimse bana sakın ola “ Kural böyle,hakemlikte duygusallığa yer yok vs.” demesin. Dedimya bu olaya insanı açıdan bakmak gerekirdi.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bu kadarda kaçırılmaz ki!
Alt 28.10.2011, 13:38   #2
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Bu kadarda kaçırılmaz ki!

bu maç averajı duzeltmek için ıyı bı fırsattı,
Hadi canım sende..!
Alt 31.10.2011, 17:03   #3
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Hadi canım sende..!

İşte bu yüzden İstanbul takımlarını sevmiyorum. İşte bu yüzden Türk takımları Avrupa’ya gittiği zaman arkalarına bakarak geri geliyor!
Dün akşamki maçta azıcıkta olsa vicdan sahibi olan bir hakem o penaltıyı ve kırmızı kartı nasıl verir?

Sivasspor skoru 1-1 yaptığına yapacağına pişman oldu. Kuddusi bir yandan yardımcıları bir yandan Beşiktaş’ın galibiyet golünü bulması için yoğun çaba gösterdiler ve en sonunda da başardılar! Hadi kulundan utanmıyorsunuz da Allah’dan damı korkmuyorsunuz? Süper ligde şu ana kadar izlemediğim hiçbir maç yok., Bank Asya’daki maçlarında büyük bölümünü izliyorum ve daha böyle penaltıların verildiğini hiç görmedim. Daha doğrusu Sivasspor’dan başka takımın aleyhine verildiğini görmedim. Daha ilk haftadaki Karabük maçında Sivasspor’a penaltı verilmeye başlandı ve hala devam ediyor. Eğer bu kural uygulanıyorsa o zaman niçin başka maçlarda böyle penaltı çalınmıyor.Şunu çok samimi söylüyorum,maç 1-1 olduktan sonra vallahide billahi de ben Kuddusi Mütfüoğlu’nun buna benzer bir şeyler yapıp maçın kaderini çizeceğini tahmin ettim. Çünkü 59’da 1-1 olduktan sonra düdüğünü tribünlere verdi! Sivasspor’un çok açık iki ofsayıt olmayan pozisyonu kesildi,kritik yerlerde fauller verilmedi,hele 86’da ceza sahası içinde uzun topu Rasmussen önüne aldı ve hakem anına faul düdüğünü çalıp olayı bitirdi!
Yazıklar olsun böyle hakemlere,yazıklar olsun,bunlara hak ettikleri cezayı vermeyen MHK’ye.

Hakemin katkısı kadar,bizim futbolcularında katkısı oldu bu yenilgide. Defansın göbeğinde oynayan Murat ve sağ tarafta forma giyen Mahmut yaptığı hatalarla,Pedriel’de kaçırdığı golle katkı sağladılar.

Bir çift sözümde maçı anlatan lig tv’nin spikeri Melih Şendil’e. Kardeşim,senin anlattığın maçta iki Türk takımı mücadele etti.Tamam,anladık Beşiktaş’ın yenmesini istediniz ama
Bunu bu kadar açık seçik göstermeniz çok ayıp! Beşiktaş’ın amigosu anlatsaydı sizden daha adil olurdu her halde!...
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
kaçırılmaz, kadarda

Seçenekler Arama
Stil