Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > PTT 1. Lig Takımları

PTT 1. Lig Takımları PTT (1.Lig) takımları hakkında yorumlar bilgiler

Seçenekler Arama Stil

"Plaka" olmasın diye kendi kalesine attı !
Alt 09.05.2011, 00:00   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart "Plaka" olmasın diye kendi kalesine attı !

"Plaka" olmasın diye kendi kalesine attı !
Tarih08 Mayıs 2011 , 20:10

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta oynanan ve 4-1 Sakaryaspor'un üstünlüğüyle devam eden maçın son dakikalarında Kocaelisporlu futbolcu, skor Kocaeli'nin plakası olan 41'i çağrıştırdığı için bilerek topu kendi kalesine gönderdi.

Kocaelispor'u konuk eden Sakaryaspor, maçın 26. dakikasında Mesut'un golüyle 1-0 öne geçti. 47. dakikada İlkay'ın golüyle 2-1'lik skoru bulan Sakaryaspor'a, 50. dakikada Kocaelisporlu Samet, attığı golle karşılık verdi. Sakaryaspor, 69. dakikada Levent ve 73. dakikada Yasin Görkem'in golleriyle Kocaeli'nin plaka kodu 41'i çağrıştıran 4-1'lik skora ulaştı.

Maçın 77. dakikasında Samet'in yerine oyuna giren Kocaelisporlu futbolcu Gökhan Bozkaya, oyunun 87. dakikasında kaleci Metin'den topu istedi. Kalecinin topu kendisine atması üzerine Gökhan, maçın 4-1 sona ermemesi için, aldığı meşin yuvarlağı kendi ağlarına gönderdi.

Ev sahibi ekip ile Kocaelisporlu futbolcular arasında zaman zaman gergin anların yaşandığı maç bu skorla tamamlandı.

-KIRGIZ: ''YANLIŞ BİR OLAY''-
Kocaelispor Kayyum Heyeti Başkanı Rafet Kırgız, futbolcularının bilerek kendi kalesine gol atmasının futbolda görülmemiş bir durum olduğunu belirterek, ''Çok çirkin, yanlış bir olay, üzüldük ama yapacak bir şey yok. Şu anda bunun kararını yönetim kurulu toplantısında vereceğiz. Kendi kalesine gol atmasının teknik direktörle bir ilgisi yok. '4-1' (41) Kocaeli plakası olduğu için, '4-1 bitmesin gibi' bir tepkisi herhalde ama dünya futbolunda böyle bir şey yoktur. Bir futbolcunun kendi kalesine bilerek gol atması... Ben 56 yaşındayım, böyle bir olayı hatırlamıyorum. Bu, affedilecek bir olay değil'' dedi.

Gökhan Bozkaya'dan böyle bir hareket beklemediğini ifade eden Kırgız, ''Aslında bugün, golleri çıkın, takımımın futbolundan memnunum. 4-1, 5-1, 6-1 olur, bu hareket affedilecek bir hareket değil. Sezon bitti, 14'ünde genel kurul var. Ben aday değilim, bundan sonra yaptırım uygulasanız ne olur? Yönetim olarak kınama cezası vereceğiz, böyle bir şey olamaz'' diye konuştu.

Diğer yandan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerle Atatürk Stadı'na getirilen yaklaşık 500 kişilik taraftar grubu, seyahat ettikleri otobüslerin camlarını kırdı. Maç esnasında Sakaryasporlu taraftarlara oturdukları koltukları fırlatan öfkeli taraftar grubu, olayların büyümemesi amacıyla maçın 80. dakikasından itibaren stat dışına alındı.

Kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösteren Kocaelisporlu taraftarlar, gazetecilere su şişeleri fırlattı.
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: "Plaka" olmasın diye kendi kalesine attı !
Alt 09.05.2011, 00:04   #2
cluber
Yeni Yiğido

cluber - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cluber ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: "Plaka" olmasın diye kendi kalesine attı !

gokhan bozkaya gibi bi futbolcunun yapmaması lazım boyle sacma bi hareketi.kendini bitirdi iste
cluber isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2011, 00:07   #3
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

Türkiyemizde bu ilk sanırım
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2011, 00:11   #4
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1136 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI

6-1 Trabzon maçında ben de bu sitede yazmıştım.."Bari bir gol kendi kalenize atın da 7-1 olsun plaka çizdirmeyin" diye..
Alt 09.05.2011, 00:13   #5
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hem de Gökhan Bozkaya atmış
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2011, 01:00   #6
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gökhan Bozkayayı ve karakteri konusunda kimse yorum dahi yapmasın.Nasıl biri olduğunu bilmeyenlere yorum yapmak düşmez...

Ama yapılmaması gerekirdi diyorum bu benim şahsi fikrim.4-2 yapmak yerine 5-1 yapmak tam bir fiyasko...Onurunla mücadele et 4-1 olsun...

Biz ts deplasmanında 6 tane yedik döndük,tek zorumuza giden ruhsuzlar topluluğu olmasıydı futbolcularımızın.6 tane falan filan bunlar tribün makaraları...

Şimdi attılarda ne oldu...Demezler mi adama
Hatıralar sardı 4-1 yanımı, 5-1 yerde taktım seviyorum karımı...
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yener_sahin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.05.2011, 07:26   #7
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 707 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

Acizliğin taa kendisi bu hareket..kendi kalene atana kadar rakip takımın kalesine atmaya çalışsaydın
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ZiDaNe58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Neden kendi kalesine gol attı ?..
Alt 09.05.2011, 17:59   #8
rivaldo58
Yiğido

rivaldo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

192 Mesajına 334 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 623 rivaldo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil Neden kendi kalesine gol attı ?..

ESKİ OYUNCUMUZ GÖKHAN BOZKAYA

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Kocaelisporlu futbolcu Gökhan Bozkaya, Sakaryaspor karşılaşmasında kendi kalesine bilerek gol atmasına ilişkin, "Belki futbol adına tatsız bir olay. Herkes kendine göre algılasın ama pişman değilim" dedi..

İstanbul'da bulunan Bozkaya, çok zor bir dönem geçiren Kocaelispor'u ayakta tutmak için sezon başından beri çaba sarf ettiklerini ve bir kuruş para almadan oynadıklarını söyledi.

Bu konuda futbolcular olarak sıkıntı çıkarmadıklarını ve takımlarının ligden düşmemesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Bozkaya, ''Verdiğimiz mücadele sonucunda 'kümede kalmaz, gider' denilen bir takımı ayakta tutmayı başardık. Tüm arkadaşlarım özveriyle mücadele etti. Kimse takımı bırakıp bir yere gitmedi'' diye konuştu.

''Vergi rekortmeni bir şehir kendi takımına sahip çıkamıyorsa, burada farklı şeyler aranması lazım'' diyen Bozkaya, Sakaryaspor karşılaşmasında kendi kalesine gol atmasından çok kamuoyunda Kocaelispor'a sahip çıkılması konusunun konuşulması gerektiğini ifade etti.

Dün oynadıkları Sakaryaspor karşılaşmasının kendileri için çok sıkıntılı geçtiğini ve 73. dakikada Sakaryaspor'un 4'üncü golünü attığını ifade eden Bozkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu golden sonra Sakaryaspor üzerimize gelmemeye başladı. Sakaryaspor üstümüze geldiğinde ise Sakaryasporlu taraftarlar 'atma atma' şeklinde tezahürat yapıyorlardı. Bunu kendime yediremedim açıkçası. Ben atmasam zaten bizim takımdan bir başkası atacaktı. Sonuçta orada bir maça gidiyorsun skor 4-1'de olur, 5-1'de olur. Ama bunun üzerine maç içinde dalga geçilmesi açıkçası gururuma dokundu. Sakaryasporlu taraftarlar 'plaka, plaka', '41 kere maşallah' diye bağırıyorlardı. Ben de bunun üzerine sinirlendim. Sonuçta bu bir futbol maçı dalga geçilmesinin bir anlamı yok. Rencide olduğumu düşünerek kendi kaleme 5. golü attım.''

''Takım arkadaşlarının ve Kocaelili taraftarların tepkisi nasıl oldu?'' sorusun üzerine Bozkaya, şöyle konuştu:
''Takım arkadaşlarım ve Kocaeli'de herkes olumlu tepki verdi bu duruma. Tabi ki takım içerisinde de aynı tepkiler var. O golü ben atmamış olsam, bizim kendi kalecimiz dönüp kendi kalesine vuracak, yada bir başkası vuracaktı. Bu durumu dünya görülmemiş bir şey ilk oldu. Dediğim gibi sonuçta bir maça gitmişseniz 4 olur, 5 olur, 6 olur. Futbolda her şey var. Oradaki atmosferde farklıydı. Orada sahaya çıktık. Küfürlü taşlı saldırı. İnsan ister istemez sinirleniyor. Kocaelispor'un taraftar derneği başkanı beni aradı ve tebrik etti. Eğer bir taraftar grubu beni arıyorsa ve '5-1 oldu' diye teşekkür ediyorsa demek ki olumlu bir şey var. Tamam belki futbol adına çirkin bir şey olabilir ama dediğim gibi kim olsa aynı şeyi yapardı bizim takımdan.''

Bozkaya, Kocaelispor kulübünden herhangi bir yetkiliyle görüşüp görüşmediğine ilişkin soruya ise ''Yok hiçbir yetkili ile görüşmedim'' dedi.

Sakaryaspor maçını kaybettikleri için çok üzgün olduklarını dile getiren Bozkaya, ''Bu olayla ilgili pişman değilim. Belki futbol adına tatsız bir olay. Herkes kendine göre algılasın ama pişman değilim. Belki bazı insanlar bu olaydan bir ders çıkarır, futbolun sadece futbol olduğunu başka şeylere taşınmaması gerektiğini anlarlar'' şeklinde konuştu.

-TARAFTARLARDAN DESTEK-
Kocaelispor Hodri Meydan Taraftarlar Derneğinden yapılan yazılı açıklamada ise dün deplasmanda yapılan maça ilişkin yerel ve ulusal medyada çeşitli yorumlar yapıldığı bildirildi.

Sakaryaspor taraftarının Kocaelisporlu futbolcuların sahaya çıkmalarından itibaren küfür ettiklerini ve sahaya yabancı cisimler attıklarının belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Bu maçta eğer bizler onlara uysaydık bugün ortaya çok daha vahim durumlar çıkardı. Buradan maça gelen sağduyulu taraftarımıza ve futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bizler bu kulübün gerçek sahibi olan taraftarlar olarak kenar yönetimine haber göndererek maçın 4-1 olarak bitmesini istemediğimizi, ya 4-2 ya da 5-1 olarak bitirilmesi gerektiğini ilettik. Gökhan Bozkaya kardeşimiz de maçın son dakikasında bu isteğimize uygun olarak kendi kalesine golü atmıştır. Gökhan Bozkaya bu davranışı ile biz Hodri Meydan Taraftar grubunun simgesi olan ve çok uzun zamandır boş olan 89 numarayı bundan böyle taşımaya hak kazanmıştır. Bu karar o maça çok zor şartlar altında gelen tam 800 Kocaelispor sevdalısının ortak kararıdır. Bizim başımızda 4-1'in anlamını bilmeyen yöneticiler ve başkanlar olduğu sürece zaten bizim bu durumlarda olmamız da sürpriz değildir.''

http://www.ajansspor.com/futbol/tff2...gol_atti_.html
rivaldo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Neden kendi kalesine gol attı ?..
Alt 09.05.2011, 18:01   #9
rivaldo58
Yiğido

rivaldo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

192 Mesajına 334 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 623 rivaldo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Neden kendi kalesine gol attı ?..

helal olsun gökhana iyi cesaret
rivaldo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Neden kendi kalesine gol attı ?..
Alt 09.05.2011, 18:30   #10
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: Neden kendi kalesine gol attı ?..

Bu haberi okumuştum.

4-1`lik skor Sakaryaspor`un plakası 41 sanırım onu hatırlattığı için,Sakaryaspor`a inat yapmıştır.
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
attı, diye, gol, kalesine, kendi, neden, olmasın, plaka

Seçenekler Arama
Stil