Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Rakip Taraftarlar (Aramıza Hoşgeldiniz)

Seçenekler Arama Stil

Bir Çöküşün Öyküsü (Sadece Şampiyon OlmakYetmiyor)
Alt 11.12.2015, 23:58   #1
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Bir Çöküşün Öyküsü (Sadece Şampiyon OlmakYetmiyor)

Benim lakırdım çok başka bir şey....Burada hep birlikte Sivassporumuz için en iyisi en mükemmeli olsun diyerek ŞAMPİYONLUK tacını giymek istiyoruz ya....Herkesin bunu istediğinden zerre şüphem yok...Diyelimki olduk Sivasspor olarak şampiyon olduk...peki ya sonra sonra ne olacak...Bütün Sivaslı bizi kabul eden hemşehrilerimden özür dileyerek ilk defa Bursasporumdan canım yandığı için bu konuyu açma gereği duydum...Konunun Sivassporla içinde bulunduğumuz an itibari ile alakası olmayıp ileride şampiyon olduktan sonra (buna hiç şüphem yoktur ) yaşanılan duyguları belirtmek için bu konuyu açtım....Nasıl olsa Sivasspor elbet şampiyon olacak...Olacaksada bu dediklerim hepimizi ilgilendirir diye yazmaya başladım....Uzatmayacağım biz şampiyon olduk Manchester rangers Valencia ları izledik Bursa Atatürk Stadında...En büyük sanayi kentiyiz dedik yüzlerce iş adamımız var dedik vekillerimiz bakanlarımız öncelikli adamlar dedik Türkiyenin en zengin ikinci belediyesi Bursa Büyükşehir dedik....Timsah Arena dünyada kabul edilen en iyi 10 staddan biri dedik....dedik dedik dedik..Şunu anlatmak istiyorum... Dedikte ne oldu ??? Biz Bursaspor şampiyon olsun istiyorduk oldu ama bir Bursalı bunu daim ettirmek için bir çaba sarfetttiğini sanmıyorum...Çok uzun yazarak kardeşlerimin aklını bulandırmak istemem....Biz bu kadar artılar içerisindeyken beterin beteri bir hale düşmüşüz....Osmanlısporun hocası skor 0-4 ken BURSADA atmayın daha fazla işaret eder pozisyonuna düşmüşüz......Hal böyle iken sevgili kardeşlerim hem Sivassporun şampiyonluğunu hemde Sivassporun geleceğini düşünmek zorundayız biri olmazsa biri olmuyor...Maalesef biz Bursa olarak bir tek bunu başaramadık...Şampiyonluğu düşündük ama geleceğimizi düşünemedik..Bizim başaramadığımızı Sivasspor olarak başaralım istiyorum...Başımıza geldiği için yazma gereği duydum...Çünkü Sivassporumuz daha şampiyon olmadı ...AMA OLACAK...testi kırılmadan önlemini almak gibi bir şey olsun istedim....Nacizhane.
Cevap: Bir Çöküşün Öyküsü (Sadece Şampiyon OlmakYe
Alt 12.12.2015, 01:41   #2
nejmi58
Tecrübeli Yiğido

nejmi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

151 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 nejmi58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Bir Çöküşün Öyküsü (Sadece Şampiyon OlmakYe

Bence konuyu biraz erken acmissin, cünkü bence Bursaspor bir cöküsün icerisinde degil. Nedenine gelince; Böylesi sezonlar her takimin basina gelebilir, nitekim 2 sene önce Dortmund takimida ayni olaylari yasamisti ama bu sene yine zirvedeki yerini aldi.
Bursaspor; Stadiyla, seyircisiyle ve özellikle altyapisiyla daima zirveyi kovalayacaktir.
Bu sezona gelecek olursak, Bursasporun kadrosu aslinda puan siralamasindaki yeri ile dogru orantili degil. Bu sezona iyi baslayamadiniz ve bu oyuncularda bir güvensizlik olusturdu galiba, üstelik hoca degisikligide gerceklesince takim olmakta sIkInti yasayirsunuz ayni Sivasspor gibi.
Bursanin yine üstte saydigim nedenlerden dolayi (seyirci, altyapi, oyuncu kalitesi) önümüzdeki sezonlar icin bir umudu olabilir, peki biz ne yapalim....
nejmi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı nejmi58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2015, 08:20   #3
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ortada ben çöküş möküş görmüyorum,her anadolu takımının başına gelenler bursasporunda başına geldi okadar,bu çöküşse,biz sivasspor olarak bu çöküşü 5-6 yıldır yaşıyoruz,hersezon düşme adayları arasında gösteriliyoruz ve başka takımların sayesinde ligde kalıyoruz,busezonda ligde kalırsak,yine yönetimin sayesinde değil,diğer takımların sayesinde olacaktır,bursasporun elindeki imkanlar sivassporda olsa ,abartısız söylüyorum sivasspor hersezon şampiyonluğa oynar yada en kötü avrupaya gider,2 takımı kıyasladığımızda aradaki ekonomik,sanayi,belediye,siyas i,tff,işadamları,taraftar desteği bakımından ,bursanın yanından bile geçemeyiz,sivasspor şampiyonluğa oynarken tüm bu desteklerden yoksundu,ayrıca biz şampiyonluğu kaçırmadık,şampiyonluğu elimizden ali cengiz oyunlarıyla aldılar,ve bunu açık açık , o takımların şakşakçılığını yapanlar yazdı çizdi,tam kendimize geliyordukki,sivassporu haketmediği bir olaya malzeme yaptılar ,o gün bügündür sivasspor kendine gelemedi,avrupa şansımızı hakemler elimizden aldı ,avrupayı hakettik buseferde uefa siz şikeciymişşiniz diye edirneden içeri almadı,uzun yıllar ,enazından bu yönetimle şampiyonluk rüyası göreceğimizi sanmıyorum,r.carlosun geldiği ilk dönem biz şampiyonluğa oynuyoruz dediğimizde millet belki gülmüştü,ancak sivasspor avrupayı haketti,eğer düzgün bir kalecimiz,golcümüz,stoperimiz, sol açığımız bide ortasahada beyin olacak 10 numaramız olsaydı şampiyon bile olabilirdik,neticede bu ülkede bir anadolu takımın şampiyon olması hem çok zor, hemde çok kolaydır,ts 30 kusur yıldır şampiyon olamıyor ,bursasporda ağırlıklı olarak diğer takımların yardımıyla ,kısmende tff nin kıyağıyla şampiyon oldu,sivassporun böyle bişansı olmadı,bu sezon ligde kalmaya hepimiz razıyız,varsın kim şampiyon olursa olsun,bursaspora gelince ,belki sivasspordan 3 5 puan üstteler ,ancak oynadığı futbol sivassporun çok gerisinde,necidle 1 er gollük galibiyetler olmasa bugün ligin en dibinde olurlardı,devre arasında eğer takviye yapılmazsa ben bursasporun tehlikeli bölgeden uzaklaşacağını düşünmüyorum,alttaki takımlar atak yapamadığı için rahat konumdalar,temennim 2 takımında bu sezon ligde kalması ve gelecek sezonlar için güçlü kadro kurup tekrardan şampiyonluk yolunda mücadele etmeleridir.
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2015, 09:25   #4
FALÇATA 58
Tecrübeli Yiğido

FALÇATA 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

146 Mesajına 209 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 664 FALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISIFALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISIFALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISI

merhum başkanınızdan sonra bir gerileme içerisinde bursaspor kadro güzel ama oyun kötü
Alt 12.12.2015, 18:33   #5
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

çöküş yok...tek sıkıntı akla hayale gelmeyecek olanın başa gelmesi..sadece onun tedirğinliğ var...çünkü şampiyon olmuş bir takımı buaralarada görmek öfke ve hayal kırıklığı...şampiyonluğu bu değersizleştirmez...unavanı sorgulatmaz....bursanın tercübesi ile ligi ortanın üstünde raha bitirebileceğini düşünüyorum...ancak şuan ki oyun takım ciddi anlamda sıkıntılı...ortada takım oyunu yok...takım yok...hayırlısı olur inş.
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.12.2015, 18:48   #6
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

sivasspordaki sıkıntı öngörüsüzlük...hep 1 yıllık plan yapmak...takım 1 yıl iyi ise bu takım seneye de bu haliyle nasıl olsa götürür...harcama yapmaya gerek yok mantığı bizi bu sırlara 2-3 yılda mahkum eder hale geldi.
sivasspor yönetiminin hesaplayamadığı etkenler bizim dışımızda olan etkenler.
yönetim tranfer politikasını kendi takımının durumuna göre yapıyor..rakipleri kollamıyor...
antalya etoyu almış
kasımpaşa taş gibi
başakşehir zaten iyi
bursa şampiyon olmuş bir takım.
bu şu demek sivaspor için ilk 8 için çok üst düzeyde performans lazım.planlama buna göre yapılmalı.
bir de akhisar gibi süpriz çıkarsa sivas en iyi şartlarda 10. luk kalıyor ya peki olamazsa denilmiyor tedbir alınmıyor...
sivasspor yönetimi sadece kaleci uzun vadeli düşünür hep genç kaleci alır risk alır...diğer takımlar genellikle bunu yapmaz.
ben yinde sivasın bu ligde kalacağına sonun kadar inanaıyorum...2.yarı oyunumuzla dayak atacağız...şuan ellirimiz kollarımız da zincir varken kavga ediyor gibiyiz...hayırlısı umarım yanılmam...
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı güneşyurdu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2015, 00:06   #7
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ortada ben çöküş möküş görmüyorum,her anadolu takımının başına gelenler bursasporunda başına geldi okadar,bu çöküşse,biz sivasspor olarak bu çöküşü 5-6 yıldır yaşıyoruz,hersezon düşme adayları arasında gösteriliyoruz ve başka takımların sayesinde ligde kalıyoruz,busezonda ligde kalırsak,yine yönetimin sayesinde değil,diğer takımların sayesinde olacaktır,bursasporun elindeki imkanlar sivassporda olsa ,abartısız söylüyorum sivasspor hersezon şampiyonluğa oynar yada en kötü avrupaya gider,2 takımı kıyasladığımızda aradaki ekonomik,sanayi,belediye,siyas i,tff,işadamları,taraftar desteği bakımından ,bursanın yanından bile geçemeyiz,sivasspor şampiyonluğa oynarken tüm bu desteklerden yoksundu,ayrıca biz şampiyonluğu kaçırmadık,şampiyonluğu elimizden ali cengiz oyunlarıyla aldılar,ve bunu açık açık , o takımların şakşakçılığını yapanlar yazdı çizdi,tam kendimize geliyordukki,sivassporu haketmediği bir olaya malzeme yaptılar ,o gün bügündür sivasspor kendine gelemedi,avrupa şansımızı hakemler elimizden aldı ,avrupayı hakettik buseferde uefa siz şikeciymişşiniz diye edirneden içeri almadı,uzun yıllar ,enazından bu yönetimle şampiyonluk rüyası göreceğimizi sanmıyorum,r.carlosun geldiği ilk dönem biz şampiyonluğa oynuyoruz dediğimizde millet belki gülmüştü,ancak sivasspor avrupayı haketti,eğer düzgün bir kalecimiz,golcümüz,stoperimiz, sol açığımız bide ortasahada beyin olacak 10 numaramız olsaydı şampiyon bile olabilirdik,neticede bu ülkede bir anadolu takımın şampiyon olması hem çok zor, hemde çok kolaydır,ts 30 kusur yıldır şampiyon olamıyor ,bursasporda ağırlıklı olarak diğer takımların yardımıyla ,kısmende tff nin kıyağıyla şampiyon oldu,sivassporun böyle bişansı olmadı,bu sezon ligde kalmaya hepimiz razıyız,varsın kim şampiyon olursa olsun,bursaspora gelince ,belki sivasspordan 3 5 puan üstteler ,ancak oynadığı futbol sivassporun çok gerisinde,necidle 1 er gollük galibiyetler olmasa bugün ligin en dibinde olurlardı,devre arasında eğer takviye yapılmazsa ben bursasporun tehlikeli bölgeden uzaklaşacağını düşünmüyorum,alttaki takımlar atak yapamadığı için rahat konumdalar,temennim 2 takımında bu sezon ligde kalması ve gelecek sezonlar için güçlü kadro kurup tekrardan şampiyonluk yolunda mücadele etmeleridir.
İyide üstadım.Her Anadolu takımı gibi diyorsunuz...Bu söyleminiz çok hoş ve gurur verici...Bursaspor sanayisi ile kapitali ile şampiyonluğu ile çıtaını yükseltip herhangi bir Anadolu kulubununde altına düşmesinden bahsediyorum ben....Olağan şartlarda Bursasporun şampiyonluktan sonra üstte belirttiğim artılarla ist kulupleriyle aynı çizgide olması gerekmezmi...Biz şu an lig sonuncusu Eskişehirden beteriz dahası ikinci lig ekiplerindedende kötüyüz...Nerede kaldı o artılar........Bir Sivbasspor mazeret sunabilir bir ibb veya eskişehir hepsinin bi bahanesi vardır..Bu bahanelerdede haklıdırlar...Ama Bursaspor her fırsatta biz şampiyon takımız bizim şuyumuz var buyumuz var biz farklıyız der ise şimdiki durumada bakar iseniz ÇÖKÜŞÜN ne olduğunu anlayabilirsiniz...

Etiketler
Çöküşün, olmakyetmiyor, sadece, Öyküsü, Şampiyon

Seçenekler Arama
Stil