Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bülent Uygun: Türk Futbolu Tamamen Bitti
Alt 07.01.2015, 00:56   #1
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Bülent Uygun: Türk Futbolu Tamamen Bitti

Bülent Uygun: Türk Futbolu Tamamen Bitti:06 Ocak 2015 Salı 16:40

Katar Ligi ekiplerinden Umm Salal'ın teknik direktörlüğünü yürüten Bülent Uygun, TFF'nin yabancı sınırını kaldırmasına isyan etti.Katar Ligi ekiplerinden Umm Salal'ın teknik direktörü Bülent Uygun, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gelecek sezondan itibaren uygulanacağını duyurduğu yeni yabancı kuralının fayda sağlayacağına inanmadığını söyledi.

"TÜRK FUTBOLU TAMAMEN BİTTİ"

Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımların 14 yabancıyı kadrolarında bulundurabileceği ve ilk 11'lerini tamamen yabancı oyunculardan oluşturabilecekleri bu sistemin, ciddi bir sıkıntı yaratacağına inandığını aktararak, "Türk futbolu bitmiş durumdaydı, şimdi tamamen bitmiş oldu. Bundan sonra 20 milyon Türk gencinden herhangi bir şey beklemek yanlış olur. Çünkü bekleyebileceğimiz bir sistem yok" dedi.

"BİR ELİN BEŞ PARMAĞINI GEÇMEZ"

Altyapılara gerekli yatırımın yapılmamasından şikayet eden Uygun, "Eğer altyapılara gerçek anlamda yatırım yaparsanız, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından maaşlarını ödeyerek UEFA A ve UEFA Pro lisanslı iyi eğitmenler gönderirseniz, gençleri yetiştirip, 3-5 sene içinde o yıldız futbolcuları ortaya çıkarırsanız, evet belki proje anlamında doğru yürüyecektir. Bizim zamanımızda oynayan yıldız futbolcuları saymakla bitiremezsiniz. Şimdi bir elin 5 parmağını geçmez. O zaman bir yerde hata var" diye konuştu.

"O ZAMAN YABANCI YÖNETİCİ TRANSFER EDELİM"

Bülent Uygun, kulüplerin büyük oranda borç batağı içinde olduklarını kaydederek, "O zaman bu kadar yabancı futbolcu alacağımıza yabancı yönetici transfer edelim. Çünkü batan bu kulüpleri kurtaracak birilerine ihtiyaç var. Altyapımıza yatırım yapmıyoruz" ifadelerini kullandı.
Recep Tayyip Erdoğan gibi sporu seven ve sporcu dostu bir Cumhurbaşkanına sahip olunduğuna dikkati çeken Uygun, "Kulüpler bir an önce harekete geçmeli. Nasıl İspanya ve Almanya birer milyar dolar yatırım yapıp dünya şampiyonu olduysa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de bu fırsatı yaratması, bu yönde kanunları çıkaracak şekilde teklifleri sunup, hayata geçirmesi lazım" değerlendirmesinde bulundu.
"TÜRK FUTBOLU DAHA KÖTÜ GÜNLERE GİDECEKTİR"

Bülent Uygun, kulüplerin vergi borçlarının sıfırlanması gerektiğini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "Teknik direktörlerin ve futbolcuların kendi vergilerini kendilerinin vermesi lazım. Hakemlerin yarı profesyonel yapılması lazım. Futbolculara ve teknik adamlara sağlık sigortaları, hayat sigortaları sağlamamız lazım. Türk futbolunu kalkındırmak için projeler üretmemiz gerekli. Sadece bir şeyler anlatarak ya da ufak tefek değişikliklerle bu işlerin düzelme ihtimali yoktur. Kanunlar çıkmadığı sürece de Türk futbolu daha kötü günlere gidecektir."

"PASSOLİG HERKESE YARADI"

Bülent Uygun, Passolig nedeniyle tribünlerin boş kaldığı eleştirilerine katılmadığını dile getirerek, "Bu durum herkese yaradı. Artık herkes ailesiyle evinde güzel bir şekilde maçını izliyor. Statlarda küfür eden insanlar kalmadı. Artık tribüne gelenler de nezih bir şekilde maçını izliyor. İki-üç sene sonrası yeni statların hepsi bittiğinde, tribünlerde yer bulamayacağız. Çünkü evde o kültürle maç seyretme güzelliğini yakalamış olacağız ve tekrar onları tribüne çekeceğiz" değerlendirmesini yaptı.
İYİ Kİ KATAR'A GİTMİŞİM"

Bülent Uygun, Katar Ligi'nde çalışıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, başka Türk teknik adamlar için de çalışma yaptığını söyledi.m Katar'ı, "hayaller ülkesi" olarak niteleyen Uygun, "Dünyanın en iyi stadyumlarını inşa ediyorlar. Altyapılarına yatırım yapıyorlar. Ülke sporunu yukarı götürebilmenin çalışmaları içindeler. Türk'ü, bizi bizden çok seven Katarlı dostlarımız var. Orada olmaktan ve çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Kendimi geliştiriyorum. İyi ki Katar'a gitmişim. Huzur, mutluluk içindeyim. Daha da iyisini nasıl yapabilirim ona bakıyorum" diye konuştu.
Katar'ın çalışmak için güzel bir olduğunu anlatan Uygun, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yine 3-4 hocamızla ilgili çalışmalarımız oldu. Türkiye'deki birçok hocamızın isimlerini verdim. Onların CV'lerini bizzat ben kendim çıkarıp verdim. Ben hocalarımın ne kadar yetenekli olduklarını. Türk insanının yeteneğini biliyorum. Gereken çalışmaları yaptım. Orada Türk hocalar için istek ve arzu var. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bir çok Türk oyuncu ve teknik adam gidecek, inşallah başarılarını hep beraber göreceğiz" .Kaynak:Haberler.com..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Bülent Uygun: Türk Futbolu Tamamen Bitti
Alt 07.01.2015, 00:59   #2
58YIGIDO58
Usta Yiğido

58YIGIDO58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

576 Mesajına 843 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI58YIGIDO58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Bülent Uygun: Türk Futbolu Tamamen Bitti

Sivasspor a gelmis gecmis en iyi teknik direktor süphesiz.

Aciklamalarida gayet dogru.
58YIGIDO58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58YIGIDO58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2015, 01:10   #3
yigit 2013
Acemi Yiğido

yigit 2013 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 67 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 375 yigit 2013 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bulent başkan şüphesiz sivaslilarin gönlünde ayri bir yere sahipsin dediklein çok doğru
yigit 2013 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı yigit 2013'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2015, 01:28   #4
hasanim58
Tecrübeli Yiğido

295 Mesajına 575 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 596 hasanim58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasspor'a cok yakışıyordu şahsen tekrar gelmesini isterim ilerleyen senelerde
hasanim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı hasanim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2015, 01:40   #5
sefilix
Tecrübeli Yiğido

232 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 610 sefilix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

pasolig var küfür bitti öyle mi? ya hu tff nin gelir kaynağı küfürden aldığı para ceza kurlu raporlarını hiç okumamış hoca. hani pasolig (aktif bank kredi ya da banka kartı) olunca ceza suçu işleyene verilecekti. bırakın bu ayakları hepiniz bal gibi biliyorsunuz. ceza yine taraftara komple veriliyor. ya da kulübe veriliyor. ceza yine işleyene verilmiyor. hem sporcunun küfredip ceza alamadığı bir ligde taraftar neden ceza alsın ki? burada en masum yine taraftar. Futbolun içine yazarıyla medyasıyla yöneticisiyle ceza kurullarıyla oyuncu antrönörü ile el birliğinde ettiler cezasını taraftar çekiyor. Burada en masum taraftar be. siz şapkalarınızı önünüze koyup düşünün. Yabancı sporcu futbolu öldürürmüş. şimdi sorayım size bülent hocam şampiyon olan paf takımımızdan kaç topçu a takıma geçiş yapmış. elinizden tutan mı vardı. taraftar mı dedi oynatmayın diye. sadece size değil sözüm futbolun para kazanan tüm aktörlerine. siz ne sunduysanız biz onu tükettik.
sefilix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı sefilix'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2015, 06:00   #6
Tuncay
Tecrübeli Yiğido

Tuncay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

126 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Tuncay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

bulent hoca sivasa hizmeti olmustur.eski gs li olarak,ismail kartal in yeri ayridir.super lige tasimistir.bulent hoca ,mehmet yildizi alip,sivasspordaki basarisina guvenerek,milli takim dahil kendini isbata calismistir.tas herzaman yerinde agirdir.mehmet yildiz hala sivas sevdasini forma numarasinda tasimaktadir.kartalin yeri,kaleci abdullahin yeri bende ozeldir.
Alt 07.01.2015, 09:47   #7
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 362 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Baktı Aziz başkanı Fener'e almıyor sallamaya başlamış. Şimdi mi aklın başına geldi diye sorarlar adama.Paraları götürürken Türk futbolu süper götüremeyince iç çekin. Bülent Uygun'un bizim en başarılı teknik direktör olduğunu kabul ediyorum;ama bugünlerde tekrardan moda olan yiyor ama çalışıyor mantığını ben kabul etmem.Menajerlik şirketiyle takım yönet her sene 15 oyuncu gönder 20 tane al oh be ne güzel memleket.
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı triper58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.01.2015, 16:33   #8
alboran
Yiğido

alboran - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 282 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 432 alboran FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

passolig çok güzel bir sistem öyle mi bülentcim.senin bu açıklamaları kimlere nerelere yaranmak için yaptığın belli.ülkeye dönersem tekrar içeri almasınlar diye bir yerlere mesaj yollamaya çalışmışsın da yemezler be canım.ben senelerdir eylül ve ekim'de ingiltere premier league maçlarına giderim.özellikle tottenham, west ham ve chelsea.premier league dünya üzerine maç öncesi denetimlerin en sıkı olduğu ülkedir.e-bilet sistemini kullanan ilk ülkedir.ama bu ülkede gidersin verirsin kimliğini adam gibi biletini alır çıkarsın.kimseye 'zorla' bir kredi kartını itelemezler burada.çünkü siz o kredi kartını aldığınızda verdiğiniz 15 lira değil sadece o adamların kazandığı.yıl içinde hangi kart daha çok tercih edildiyse o oranda belli bir komisyon kazanır anlaşmalı olduğu bankalardan.bunun adı sadece ranttır.ayrıca stada giden insan hakem kötüyse sövüyor.passolig alınca adamın bilinç altına mı giriyorsun da küfür etmesini önleyeceksin.yemin ederim kombinem var sırf şu passolig saçmalığından maça gitmiyorum ya.maç zamanları 2 kez sivasa geldim.içimden o passoligle uğraşıp maça girmek gelmedi.

fazla uzatmak istemiyorum.bu passolig açıklamasını da ingiltere'de de aynı sistem var diyenler için yapıyorum.ingiltere'de kimlik bilgilerini verir bilete yazdırır 2 dk sonra biletini alır çıkarsın eski sistem gibi.ilgilenenlere duyurulur.
alboran isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda alboran'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.01.2015, 16:38   #9
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sen değilmiydin Bülen Uygun Akhisar Bld.sporla sözleşmen bitmeden Eskişehirspora kaçıp giden...Ewet iyi ki de gitmişin Katara mümkünse bir daha da geri gelme... Lafla peynir gemisi yürümüyor...Türk futbolunun sen gibi karaktersizlere ihtiyacı yok...Ne kadar başarılı olursan ol hiç farketmez...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2016, 00:34   #10
kamışlı58
Tecrübeli Yiğido

209 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 576 kamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
onur0634 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sen değilmiydin Bülen Uygun Akhisar Bld.sporla sözleşmen bitmeden Eskişehirspora kaçıp giden...Ewet iyi ki de gitmişin Katara mümkünse bir daha da geri gelme... Lafla peynir gemisi yürümüyor...Türk futbolunun sen gibi karaktersizlere ihtiyacı yok...Ne kadar başarılı olursan ol hiç farketmez...
Tek kelimeyle ooooooooooohaaaaaa derim sevmezsin fakat sivastaki basarıları ortada adan sivasla çıktıgı ilk macta bjk yi yenmisti 2. Yıl sivası şampiyonluga oynattı şam ligi uefa int toto oynadık daha ne yapsın birde şimdiki durumumuza bakalımda ona göre konuşalım nankör olmayalım sivaslıya nankörlük yakışmaz
kamışlı58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bitti, bülent, futbolu, tamamen, türk, uygun

Seçenekler Arama
Stil