Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Kırmızı hattan çıkmak istiyoruz
Alt 17.02.2016, 14:02   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Kırmızı hattan çıkmak istiyoruz

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Çaykur Rizespor galibiyetinin ardından seri yakalamak istediklerini belirterek "İlk adımı attık. Bir an önce kırmızı hattan çıkmak istiyoruz" dedi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, kentte yerel yayın yapan Kanal 58 televizyonunun spor programında takımının ligdeki durumu ve kongre söylentileriyle ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Otyakmaz, bundan sonraki karşılaşmalarının da zor olacağını ifade ederken şunları söyledi:

“Çünkü bütün takımlar birbirine denk ve puanları da birbirine yakın. Rize maçıyla başlayan bir periyotla ortadaki grubun içine girmeyi bir an önce arzu ediyoruz. Birinci adım atılmadan ikinci ve üçüncü adımla atılamaz. O yüzden biz ilk adımımızı attık. Biz bunu Eskişehir maçında bekliyorduk ama maalesef bu sezon 6’ıncı kez gördüğümüz kırmızı kartlar yüzünden o maçı istediğimiz gibi bitiremedik. Geç olur ama inşallah neticede başarırız. Bu maçla başlayan periyotla bir seri yakalayıp bir an önce kırmızı hattan çıkmak istiyoruz.”

ÇEKİ DÜZEN VERMELİYİZ

Daha sonra takımıyla ilgili özeleştiri de bulanan Otyakmaz, “Kendimize biraz çeki düzen vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hakemlerin verdiği sarı kartların haksız olduğunu düşünmüyorum. Yiğit’in 2 sarı kartının da doğru olduğunu düşünüyorum. Beykan’ın iki sarı kartı da doğru. Kartların gösterilmediği yerlerde bizim içimizde sızlamıyor değil ama” dedi.

ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Konuşmasının devamında Sivas’taki kuruluşlardan destek isteyen Otyakmaz, bu konuda şöyle konuştu:

“Şehirden önemli kaynaklar gelir elde edipte Sivas’ın sportif, sosyal, kültürel meselelerine hiç kafa yormayan, hiç destek olmayan önemli şirketlerin destek konusunda biraz uyarılması gerektiğini düşünüyorum. Bunları bizim söylememiz pek doğru değil ama artık bıçak kemiğe dayandı. Ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç bekliyor bizi. Takımımızın geliri son derece kısıtlı. Verdiği sözü tutan, parasını veren imajını sarsmamamız lazım. Dolayısıyla bizim bu tip şeylere ihtiyacımız var. Sivas’ın ekonomisinden para kazanıp, Sivas’ın sosyal ve kültürü faaliyetlerine hiç para harcamayan kurumsal şirketlere biraz bakmak lazım.”

BU DURUMUN ALTINDAN KALKACAK GÜCÜMÜZ VAR

Ligdeki kötü durumu da atlatacaklarını söyleyen Otyakmaz, şöyle devam etti:

“İçinde bulunduğumuz durumdan biran önce çıkıp, taraflarımıza yakışır bir duruma gelmemiz lazım. Bende taraftarımıza karşı biraz utanç duyuyorum. 2 sene üst üste takımımızı düşmemeye oynatmamam lazımdı, benim gibi başkanın ve yönetimin. Ama maalesef bazı şeyler oluyor. Bataklıkta çırpındıkça daha da batarsınız. Böyle bir durum söz konusu bizde de. Ama inşallah taraftarımızın desteğiyle bu durumun altından kalkacak gücümüz var. Bazı yönetimsel körlükler yaşadığımız dönemlerde olmuştur ben bunu da kabul ediyorum.”

BEĞENMEYEN VARSA KONGREYE GİDERİZ

Son günlerde çıkan kongre söylentilerine de açıklık getiren Otyakmaz, şunları söyledi:

“Borç yok, borç yok diye bir slogan oldu. Var artık. Beğenmiyorsanız her şey ortada. Ben 15 senemi verdim bu takıma ve benden fazla emek veren arkadaşlarımızda var. Bir yönetimsel körlük olmuş olabilir ama hiç kimse bizden daha üzgün olamaz. Hiç kimse bizden daha fazla mesai harcamış olamaz ve hiç kimse bizden daha fazla para vermiş olamaz Sivasspor’a. Bu yönetimden daha fazla üzülen hiçbir Sivaslı yok yeryüzünde. Beğenmeyen varsa kongreye gideriz. Dünya’nın sonu değil ama biz bu takımı yarı yolda bırakıp bu durumda bırakıp böyle bir şey yapmayız. Ama böyle bir kamuoyu oluşursa kongreye gideriz. Tam morale ihtiyacımız olduğunda sırtımızdan bıçaklamakla olmaz. Köstek olmayla olmaz. Destek lazım.”

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Kırmızı hattan çıkmak istiyoruz
Alt 17.02.2016, 14:22   #2
radu
Yeni Yiğido

9 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 radu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kırmızı hattan çıkmak istiyoruz

Sivassporumuza ve Başkanımıza desteğimiz her zaman olacaktır.Sayın Başkanım bir ücret belirlenerek üye kampanyası yapsak fena olmaz diye düşünüyorum.
radu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı radu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2016, 14:23   #3
58 Amsterdam 58
Tecrübeli Yiğido

243 Mesajına 473 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 58 Amsterdam 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mantiklik bir aciklama bence. Su anda destek vermemiz lazim. Baska birisi baskan olacaksa bu yaz doneminde olur ama simdi degil.

Bundan haric ben inaniyorum ki bizim Mecnun baskanimiz gercekten elinden geldigi kadar herseyi yapiyor. Bir defa Hollanda kampinda konusmak nasib oldu ve gercekten iyi insan ve iyi bir Sivassporlu ondan hic kimse merak etmesin.

Bazi yanlislar var meselaa takimi bos yere Karabuklu orta sahalar ile doldurmak adina ve bazi sanssizliklar bizi bu sene zorladi. Meselaa Yunanistan gol krali Barrales sakatligi, meselaa Batuhanin gol atmaya basladigi zaman akilli Sergen onu oynatmadigi gibi gibi gibi simdi bu hale dustuk ve hep beraber destek vermekten baska caremiz yok.
58 Amsterdam 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58 Amsterdam 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.02.2016, 14:34   #4
EBK0658
Acemi Yiğido

22 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 406 EBK0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bizi bu duruma düşüren Sergen en büyük sorumluluk onda biz Batuhanı kazanacak derken o hepten yok etti ne demişler iki deli bir çuvala girermi girmedi ama keşke batuhan ve ümit yerine erken davranıp tamer tuna ve ekibi gittiğinde sergen gönderilseydi bu duruma düşmaezdik
Artık gale alıp yorumlarını bile dinlemem sergenin az daha oğluma ismini koyacaktım Allah yüzüme baktıda koymadım bende onu essahtan adam sanıyordum.
EBK0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.02.2016, 15:19   #5
NöOReaK
Yiğido

96 Mesajına 185 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 345 NöOReaK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
EBK0658 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bizi bu duruma düşüren Sergen en büyük sorumluluk onda biz Batuhanı kazanacak derken o hepten yok etti ne demişler iki deli bir çuvala girermi girmedi ama keşke batuhan ve ümit yerine erken davranıp tamer tuna ve ekibi gittiğinde sergen gönderilseydi bu duruma düşmaezdik
Artık gale alıp yorumlarını bile dinlemem sergenin az daha oğluma ismini koyacaktım Allah yüzüme baktıda koymadım bende onu essahtan adam sanıyordum.

Gardaş yiğenimizin adını ne kodun merak ettik şimdi. Allah bağışlasın vatana millete hayırlı bir yiğido yetiştirmeyi nasip eysin mevlam.
NöOReaK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.02.2016, 15:42   #6
58Sivaslilar
Usta Yiğido

58Sivaslilar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 395 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 58Sivaslilar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayin mejnun baskan sivassporun baskani olarak umut verici konusmalariniz takim ve taraftara ilham olacaktir isallah basarili maclar bizim olur konya macinida alabilirsek umutlarimiz iyice percinlesmis olur??????
58Sivaslilar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58Sivaslilar'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.02.2016, 19:25   #7
izmirliyigido
Gast

Büyük başkan Mecnun Odyakmaz'ın bizi ve Sivasspor'u bırakmayacağına inanıyor ve 15 yılın üzerine bir 15 yıl daha yaparak 30 yıllık başkan yapanlar kervanına katılacağını ümit ediyoruz.

Bırakma bizi başkanım !..

Herkesin de taşın altına elini koymasını bekliyoruz. İş adamları gereken desteği, STK'ları gereken ilgiyi, taraftarlar ise tribünde desteği vermelidirler. "Başka Sivas, başka Sivasspor yok" !..

.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2016, 20:13   #8
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yönetim hakkında hem olumlu ,hem olumsuz öyle çok şey yazılabilirki ,şuanda ne zamanı nede yeri ,yapılacak övgülerinde,eleştirilerinde kimseye faydası olmaz,hepimizin ortak hedefi bu sezonu kazasız belasız atlatmak olmalıdır,sezon bitince zaten herkesin konuşacağı 1 2 kelamı olacak elbette şimdi sırası değil
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2016, 20:26   #9
fatihcan58
Yiğido

128 Mesajına 267 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 fatihcan58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Başkan'ın açıklamaları çok samimi buldum. Başkan önemli kuruluşlar yardım etmeli diyor bunda yerden göğe kadar haklı. Kuruluş isimleri söylemeli taraftarımızı ona göre yönlendirmeliyiz. Kuruluşları isimlerini verse bir sürü tepki çeker. Hiç değilse yardım eden kurum ve kuruluş isimleri söylerse hem reklamlarını yapmış olur HDR'mde diğer kuruluşları Teşfik eder.
fatihcan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı fatihcan58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.02.2016, 21:42   #10
dibba58
Yiğido

dibba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

86 Mesajına 138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 519 dibba58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başkan takıma çeki düzen vermekte epey geç kalmadık mı?
dibba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
Çıkmak, hattan, istiyoruz, kırmızı

Seçenekler Arama
Stil