Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stad inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyo
Alt 10.05.2016, 08:37   #2101
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 846 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Stad inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyo

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Stadyum ve güvenlik talimati geregince merdivenler sariya ya da benzeri renge boyanmak zorunda..

107 - İzleyici bölümlerindeki tüm koridorlar ve merdivenler , izleyici bölümünden oyun
alanına açılan tüm kapılar ve stadyum dışına açılan tüm çıkış kapıları ve tahliye koridorları
açık parlak renge ( sarı vb.) boyanacaktır.
timsah arena'ya bak, vodafone arena'ya bak. adamlar basamak üsütüne sarı şerit çekiyor, olup bitiyor. öyle dışarıdan bakıldığında sarı renk filan gözükmüyor.

bu stadyum sivas'a atılan en büyük kazıklardan birisi, sivas'ın en kalitesiz en dandik, estetikten en uzak, en aptalca yatırımı, en çirkin binası! 100 trilyon harcayıp ortaya tuvaletten hallice bir eser çıkartanlara yazıklar olsun. lanet olsun!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2016, 22:31   #2102
batur0658
Yiğido

124 Mesajına 188 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 440 batur0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bugun stadin icini gezme firsati buldum cektigim birkac fotoyu paylasmak istiyorum nasil yapabilirim ?
batur0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.05.2016, 22:47   #2103
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
timsah arena'ya bak, vodafone arena'ya bak. adamlar basamak üsütüne sarı şerit çekiyor, olup bitiyor. öyle dışarıdan bakıldığında sarı renk filan gözükmüyor.

bu stadyum sivas'a atılan en büyük kazıklardan birisi, sivas'ın en kalitesiz en dandik, estetikten en uzak, en aptalca yatırımı, en çirkin binası! 100 trilyon harcayıp ortaya tuvaletten hallice bir eser çıkartanlara yazıklar olsun. lanet olsun!
Farklı bir bakış açısı ortaya koyacağım izninizle;
Timsah Arenanın içi hoş kapasite 47 000 Çatısı dünyada bir ilk merdiven olayını çözmüşler sarı değil vs..vs..Gelelim genel duruma...En zengin belediye en zengin sanayi kenti şampiyon olmuş bir takım bütün artılar mevcutken stadın açılışı tamamen fiyasko...devamında çevre düzenlemesi diye bir şey yok stadın çevresine çivi bile çakılmadı..Stadın en büyük simgesi timsah figürü hala ortalarda yok kafası olmayan bir Timsah Arena açtılar (Hangi akla hizmetse)Ve aldığım bir duyuma göre stadın mimamiri oarak (baş kısmında)hata yapıldığı için tekrar o kısmı yıkmaları gerekıyormuş... yılı geçti o figürü hala oturtamamaları bunu destekliyor zaten...son 30 yıldır Türkiyede dikkat ediniz kapasite demiyorum ''doluluk oranına sahip''en yüksek stad Bursa Atatürk Stadıdır...Stad 20 binkende 26 bine çıkartıldığındada ortalaması 16 binin altına düşmemiştir...Şimdi ortada takım diye bir şey yokkken stad bu haldeyken yine o stada 25 bin civarı taraftar geliyor (her maç değil) Eee stad 47 bin kapasiteli ortaya çıkan tablo saçları dökülmüş bir kafa gibi yarısı dolu yarısı boş bir tribün görüntüsü veriyor...Bu Bursada böyleyse (nüfüs ve taraftar talebi çokluğu anlamında) diğer şehirlerde 47 binde durum ne olurdu...Bazen çok yüksek kapasitenin zarar getireceğine inanıyorum...Yüksek kapasitenin tek artısı olası turnuva maçlarını alabilmektir...Eğer takımınız kötüyse stadınız hala yarım yamalaksa bizim gibi rezil rüsva olursunuz...
Alt 13.05.2016, 14:18   #2104
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1024 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

açıkçası ben kapasiteye çok fazla takılmıyorum ama iç mimari tamamen fiyasko...Yahu dünyanın birçok ülkesinde adamlar öyle statlar yapıyorki 20bin kapasite ama çok heybetli ve estetik duruyor herşey...bunu çizen şahıs (daha doğrusu kopyalayıp her stata yapıştıran ve sadece sıra ekleyip çıkaran şahıs) bu işi yaptım diyorsa gerçekten yazık bu memleketin mimarlık ve mühendislik fakültelerine..bu stadın tribün mimarisi koskoca bir şehir ile dalga geçmektir...zekasını test etmektir...utanmaz arlanmaz adamlar bunca fiyaskoya rağmen bir de Mecnun Başkan'ın söylemiyle ikinci sınıf malzeme kullanarak resmen "TÜY DİKMİŞ" bulunmaktadır.. HAYIRLI OLSUN MEMLEKETE !!!
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.05.2016, 10:26   #2105
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Stadyumun temel atılış tarihinden bugüne kadar,sivasa nasıl kazık atıldığını,nasıl aşşağılandığını,2. sınıf şehir kategorisine konulduğunu,göze hoş gelmeyen yönleri söyledik yazdık çizdik kimseye sesimizi duyuramadık,sayın başkanı iplemeyenler bizimi takacaklardı?neticede lige baktığımızda bursanın stadı açıldı,0 2-3 bin kişiye oynayan Bursaspor ,enaz 25 30 bin kişiye oynuyor ve buşekilde toparlandı,2 3 bin kişiye oynayan konya yeni stadında ful kapasite oynuyor ve şuanda Avrupa garanti, 3 4 bin kişiye oynayan Antalya ,yeni stadında seyircisiyle rakiplerini boğup atıyor,stadyumların açılmasını bu yüzden önemsiyorum,sivasspor taraftarının itici gücüyle oynayan takım,maalesef gerek stadın açılmaması,gerekse pasolig yüzünden bu gücü takıma veremedik,son olarak stada bakış açım şudur,bugün türkiyede böyle stadı rüyasında bile göremeyen şehirler var,bu açıdan sadece şanslıyız,yoksa ,kes kopyala yapıştır teknğiyle yapılmış bu ucubeyi bize stad diye soktular,hadi ben stadyumdan anlamıyorum,ömründe belki enaz 100 değişik stada girmiş çıkmış mecnun başkandamı anlamıyor?ben bu değişimleri yapmaya kalksam 5 trilyona malolur diyor,ee kardeşim bu paralar babanızın parasımı ?adam gibi yapsanıza diyen bir babayiğidimiz yok masalesef
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.05.2016, 18:41   #2106
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Stadyumun temel atılış tarihinden bugüne kadar,sivasa nasıl kazık atıldığını,nasıl aşşağılandığını,2. sınıf şehir kategorisine konulduğunu,göze hoş gelmeyen yönleri söyledik yazdık çizdik kimseye sesimizi duyuramadık,sayın başkanı iplemeyenler bizimi takacaklardı?neticede lige baktığımızda bursanın stadı açıldı,0 2-3 bin kişiye oynayan Bursaspor ,enaz 25 30 bin kişiye oynuyor ve buşekilde toparlandı,2 3 bin kişiye oynayan konya yeni stadında ful kapasite oynuyor ve şuanda Avrupa garanti, 3 4 bin kişiye oynayan Antalya ,yeni stadında seyircisiyle rakiplerini boğup atıyor,stadyumların açılmasını bu yüzden önemsiyorum,sivasspor taraftarının itici gücüyle oynayan takım,maalesef gerek stadın açılmaması,gerekse pasolig yüzünden bu gücü takıma veremedik,son olarak stada bakış açım şudur,bugün türkiyede böyle stadı rüyasında bile göremeyen şehirler var,bu açıdan sadece şanslıyız,yoksa ,kes kopyala yapıştır teknğiyle yapılmış bu ucubeyi bize stad diye soktular,hadi ben stadyumdan anlamıyorum,ömründe belki enaz 100 değişik stada girmiş çıkmış mecnun başkandamı anlamıyor?ben bu değişimleri yapmaya kalksam 5 trilyona malolur diyor,ee kardeşim bu paralar babanızın parasımı ?adam gibi yapsanıza diyen bir babayiğidimiz yok masalesef
2-3 bine oynayan Bursayı ben 43 yaşıma kadar daha hiç görmedim ...
Alt 14.05.2016, 22:07   #2107
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yeni sezona PTT 1. Ligde başlayacak olmak ayrı ızdırap olacak
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.05.2016, 00:05   #2108
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Üstüne basarak evvela şunu belirtelim Muammer Bey..amacım yazdıklarınıza muhalif olmak falan değil...Bir önceki yorumumda kısa öz bir cevap vermiştim lakin tekrar okuduğumda yeni bir şey söylemek istedim izninizle...
Konyayı bilmem Bursanın 2-3 bine oynadığının tek bir örneğini bana getiremezsiniz (2 lig mardin maçı stat kapasitesi 21000) Bu ufak bir örnek...Bursa seyircisi sırtını tamamen takımına çevirsin kemik olan 8 bini vardır yoldan gecenlerle bu 10 bini bulur...Yanıldığınız konuya geliyorum Biz doluluk oranına en yüksek sahip olan stadken şimdilerde böyle değil ...(ORTALAMA16-18 BİN)Neden değil biliyormusunuz ..Bizim yeni stadımız 47 bin kişilik o stadda hala 16 bin kişi var ..Kapasite büyüdü seyirci aynı ama şu an %50 yi bile dolduramıyoruz...Şimdi gelelim Bursa bu stadı doldururmu ...Hatırlayınız bizim cezalı olduğumuz kadın ve çocukların gittiği bir Rize maçı vardı eşim kızım ve oğlumda o maçtaydı Bursa Atatürk stadı 26 bin kapasitedir 26 bin seyirci vardı....Şu ana bizim yeni stadın koltukları boş ...Kızım oğlum pek gitmek istemiyor...Haklılarda aslında...Bursaspor Bursaspor olsun o 47 bin kişilk stadda dışarda maç seyreden kişiler olacağına bire bin bahse girerim ...Bu yüzdendir ki öngörüleriniz söylemlerinizi yapar iken (Bursaspor taraftarını araaştırıp) diğer takımları bilmem bence ona göre yapmalısınız...Yazımın başındada söyledim yine söylüyorum size muhalif değilim yazdıkarınızı boşa çıkartmak için yazmıyorum ..lakin Bursaspor konusunda yorum yapar iken lütfen doğrusunu yazınız...selamlar..
Alt 15.05.2016, 00:40   #2109
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Farklı bir bakış açısı ortaya koyacağım izninizle;
Timsah Arenanın içi hoş kapasite 47 000 Çatısı dünyada bir ilk merdiven olayını çözmüşler sarı değil vs..vs..Gelelim genel duruma...En zengin belediye en zengin sanayi kenti şampiyon olmuş bir takım bütün artılar mevcutken stadın açılışı tamamen fiyasko...devamında çevre düzenlemesi diye bir şey yok stadın çevresine çivi bile çakılmadı..Stadın en büyük simgesi timsah figürü hala ortalarda yok kafası olmayan bir Timsah Arena açtılar (Hangi akla hizmetse)Ve aldığım bir duyuma göre stadın mimamiri oarak (baş kısmında)hata yapıldığı için tekrar o kısmı yıkmaları gerekıyormuş... yılı geçti o figürü hala oturtamamaları bunu destekliyor zaten...son 30 yıldır Türkiyede dikkat ediniz kapasite demiyorum ''doluluk oranına sahip''en yüksek stad Bursa Atatürk Stadıdır...Stad 20 binkende 26 bine çıkartıldığındada ortalaması 16 binin altına düşmemiştir...Şimdi ortada takım diye bir şey yokkken stad bu haldeyken yine o stada 25 bin civarı taraftar geliyor (her maç değil) Eee stad 47 bin kapasiteli ortaya çıkan tablo saçları dökülmüş bir kafa gibi yarısı dolu yarısı boş bir tribün görüntüsü veriyor...Bu Bursada böyleyse (nüfüs ve taraftar talebi çokluğu anlamında) diğer şehirlerde 47 binde durum ne olurdu...Bazen çok yüksek kapasitenin zarar getireceğine inanıyorum...Yüksek kapasitenin tek artısı olası turnuva maçlarını alabilmektir...Eğer takımınız kötüyse stadınız hala yarım yamalaksa bizim gibi rezil rüsva olursunuz...
hocam almanyaya bakalım milyonluk şehir sayısı 3 bilemedin 5 diğer şehirler hep 100 bin 200 bin nüfuslu ama stadlarına baktığın zaman dolu oluyor bizim burda 15 milyonluk istanbulda ki sözde büyükler bile stadlarını dolduramıyor.

burdaki mesele insanlardaki futbol kültürü, stadlarda güvenli ortam sağlanamaması , futbol oynanan sahaların insanların ihtiyaçlarını karşılayamaması diye düşünüyorum. bakın konya örneği güzel bir örnek stadın havası ve takımlarının futbol adına güzel şeyler yapmaya çalışması insanları ister istemez stada çekiyor. birde kötü örnek verelim Trabzon taraftarı her sezon en az 1-2 kez büyük çapta olay çıkarıyor futbolu çirkinleştiriyor.trabzon gibi bir tribüne kim niye gitsin kafasına koltuk yemek için mi gitmeli ...

iş tamamen futbolu pazarlamada bitiyor... futbolu markalaştırmada insanlara takımlarını sahiplendirmede bitiyor .
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda stain'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.05.2016, 01:09   #2110
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
stain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hocam almanyaya bakalım milyonluk şehir sayısı 3 bilemedin 5 diğer şehirler hep 100 bin 200 bin nüfuslu ama stadlarına baktığın zaman dolu oluyor bizim burda 15 milyonluk istanbulda ki sözde büyükler bile stadlarını dolduramıyor.

burdaki mesele insanlardaki futbol kültürü, stadlarda güvenli ortam sağlanamaması , futbol oynanan sahaların insanların ihtiyaçlarını karşılayamaması diye düşünüyorum. bakın konya örneği güzel bir örnek stadın havası ve takımlarının futbol adına güzel şeyler yapmaya çalışması insanları ister istemez stada çekiyor. birde kötü örnek verelim Trabzon taraftarı her sezon en az 1-2 kez büyük çapta olay çıkarıyor futbolu çirkinleştiriyor.trabzon gibi bir tribüne kim niye gitsin kafasına koltuk yemek için mi gitmeli ...

iş tamamen futbolu pazarlamada bitiyor... futbolu markalaştırmada insanlara takımlarını sahiplendirmede bitiyor .
İngilterenin hangi takımına bakar iseneiz bakınız devamında Almanya da öyledir...50 bin nüfuslu bucak kasaba maçlarını en az 20 bine oynar ...Ben takımımı şehrimi övmüyorum ama Türkiyede Eskişehir Göztepe Bursaspor Trabzonspor sevmediğimiz Karşıyaka nefret ettiğimiz B jimnastik bu konuda asla ödün vermezler....Yani saydığım bu taraftar kitleleri Avrupada ki '' şehrine yaşadığın yere veya mükemmel olan takımın peşinden gitmeyip küme düşsede takımına sahip çıkma adına yıllar önce ulaşmış taraftar kitleleridir...selamlar..

Etiketler
aralıksız, Çalışmalar, inşaatında, inşatında, sayısı, seyirci, sitesinde, stad, stadyumlar, stadyumları, sürüyor, tokinin, türkiyenin, yeni

Seçenekler Arama
Stil