Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Eneramo Röportajı
Alt 31.01.2013, 18:08   #1
legolass
Tecrübeli Yiğido

legolass - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

322 Mesajına 672 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 legolass FAZLA SÖZE GEREK YOKlegolass FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Eneramo Röportajı

Sivasspor'un yıldız golcüsü Eneramo, STSL Show ekibinden Metin Kapıcıoğlu'na özel açıklamalar yaptı.

26 Kasım 1985 doğumlu Michael Eneramo, 2011 Ocak ayında Sivasspor’a geldiğinde Yiğidolar lige tutunma mücadelesi veriyordu. Kariyerinde ilk kez Afrika dışına çıkan Nijerya’lı belki Türkiye’de çok fazla tanınmıyordu ancak Tunus’un en sükseli takımı Esperans’ın yıldız oyuncularından birisiydi.

“Esperans, Tunus’un en köklü takımlarından birisidir. 25 lig şampiyonluğu ve 2 Afrika Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu var. Taraftar atmosferi de inanılmazdı. Orada lig ve şampiyonlar ligi şampiyonluğu kazandım. Attığım goller ve oynadığım futbol da beni taraftarın sevgilisi yaptı. O coğrafya’da yaşanan problemler benim de Avrupa’ya açılma zamanımın geldiğini gösteriyordu. ”

Eneramo, Tunus’taki performansıyla Nijerya Milli takımına da yükseldi. Ancak kariyeri için Avrupa’yı tercih etti ve Süper Ligin yolunu tuttu. Micheal’a göre Süper Ligin mücadele düzeyi ve kalitesi çok yüksek...

“Türkiye gerçekten çok zorlu ve kaliteli bir futbol atmosferine sahip. Birbirinden önemli oyuncular sürekli Türkiye’ye geliyor. Yakın gelecekte ligin değeri daha da artacaktır. Sivasspor, geçmişte ligin zirvesini kovalamış iyi bir futbol kenti. Buradaki futbol ortamı beni mutlu ediyor. Erman Kılıç, Kamil Grosicki ve Atıf Şeşu gibi çok değerli yıldızlarımız var. Bence şehrin yapısı, takımın da mücadele dozu yüksek bir hal almasını sağlıyor.”

Geride bıraktığı iki sezonda tüm kupalarda 28 gol atan Eneramo, ilk geldiği sezon kaydettiği 3 gol ve Grosicki’yle kurduğu işbirliği sayesinde takımı ligde tuttu. Geçen yıl ise lig ve play off ları toplam 15 golle kapattı.. Eneramo etkili forvetlerin, şampiyonluk adaylarını daha belirginleştirdiğini düşünürken İstanbul takımlarına da açık kapı bırakıyor.

“Süper Lig’de çok önemli golcüler var. Ancak benim en beğendiğim iki oyuncu da Galatasaray’da. Burak Yılmaz ve Umut Bulut. İkisi de harika oyuncular. Fenerbahçe çok kaliteli bir kadroya sahip. Beşiktaş’da güzel futbol oynuyor ancak Benim şampiyonluk adayım Galatasaray. İstanbul mükemmel bir şehir. Bu 3 takımın maçları da bizler için çok heyecanlı oluyor. Neden olmasın bir gün belki ben de İstanbul’da forma giyerim.”

Michael Eneramo’ya ilham veren bir oyuncu var ki onun da yolu Türkiye’den geçmişti. 1994 Dünya Kupasında Nijerya’nın oynadığı futbol herkesin gözünün pasını silmiş, o sempatik takımın en önemli isimlerinden Daniel Amokachi’de 2 yıl sonra Everton’dan Beşiktaş’a gelmişti. Ülkemizde 3 sezon forma giyen Amokachi’nin yeri Eneramo için bambaşka..

“Onunla aynı şehirde doğduk. Benden 13 yaş büyük. Futbola yeni yeni başladığım dönemde ülkemizin yıldızlarından birisiydi. İnsanlar, benim futbolumu Tunus’ta ve ülkemde Amokachi’ye benzettiklerinde büyük gurur duyuyorum. Türkiye’de de önemli hayran kitlesi olduğunu biliyorum. Amokachi ve 1994 jenerasyonu’nun Nijerya’daki insanlar için büyük önemi var. Onlar ülkemizin gururu oldular. ”
legolass isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı legolass'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Eneramo Röportajı
Alt 31.01.2013, 18:25   #2
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 521 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Eneramo Röportajı

ilk geldiği zaman beklentilerimizi karşılayamamıştı ama bir sonraki sezon süperdi
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2013, 18:28   #3
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

seni seviyoruz eneramo sende bizi seviyosun biran önce geçen seneye dön artık
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2013, 18:48   #4
RsT4
Yiğido

RsT4 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

98 Mesajına 187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 464 RsT4 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Eneramo her ne kadar röportajda iyimser açıklamalar yapsada sivasta zorunlu oynadığını biliyoruz neyse yine bir futbolcumuz başka takımlara açık kapı bırakmış.
RsT4 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2013, 18:50   #5
SivasliMuhammed
Yiğido

SivasliMuhammed - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

127 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 464 SivasliMuhammed FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

videonun sonunda gol sevincte grosicki nasil seviniyo yaa DD
http://www.ligtv.com.tr/haber/amokachinin-yeri-bambaska
SivasliMuhammed isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasliMuhammed'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.01.2013, 19:45   #6
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bitiriciliği çok kötü . Karşı karşıya kaçırmakta üstüne yok..

Tek artısı fiziği .

İyi bir forvet olduğu söylenemez
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2013, 20:59   #7
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

senden amokachi olmanı beklemiyorum eneramo geçen sezonki eneramonun yarısı ol yeter yinede sivassporun vazgeçilmezi büyük takımlar sana bu parayı vermez iyisimi sen bizi ligde tut avrupaya götür yeter
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2013, 21:10   #8
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

enaramo seni hala çözemedik
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.02.2013, 00:46   #9
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 865 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

Valla kusura bakma Eneramo bu oyunla seni hibir Istanbul kulubu almaz, ilk once adam gibi oynuycaksin oyununu.
Alt 01.02.2013, 07:00   #10
OzkanBaskan
Yiğido

OzkanBaskan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

142 Mesajına 236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 OzkanBaskan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Eneramo kumaşı kaliteli olan bir oyuncu oun neler yapabileceğini sanırım hepimiz biliyoruz ama bana göre çok eksiği var mesela en büyük zafı kaleciyle karşı karşıya kalması hiç bir zamana topu ayağından doğru düzgün açıp gol vuruşu yapamadı her seferinde kalecinin kucağına topla beraber düştü ayrıca kafa vuruşları tamamen etkisiz tayvinğ ayarlaması yok bunlar forvet için önemli eksikler bu eksikleri izler görüyor ve biliyoruz peki kenar yönetim görmüyor mu acaba bu eksikleri topçuya çalıştırıyorlar mı çok merak ediyorum?
OzkanBaskan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
eneramo, röportajı