Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Mehmet Yıldız ilk 11'de
Alt 18.11.2008, 20:19   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Mehmet Yıldız ilk 11'de

Fatih Terim, Türkiye'nin Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçından önce, Viyana'da bir basın toplantısı düzenledi. Terim Avusturya karşısında sahaya çıkacak ilk 11'imizi de basın toplantısında açıkladı:

Tam 5 ay sonra yeniden Viyana’dayız. Viyana’ya çeyrek final oynadığımız stadyuma adımımızı attığımızda tüm anılar bizi karşıladı. Elimizde olmadan Hırvatistan maçını oynadığımız geceye gittik. "Semih şu köşeye mi vurmuştu, Rüştü penaltıyı bu köşeden mi kurtarmıştı?" diyerek burada olmayan dostlarımızın da kulaklarını çınlatmış oldu. Bir hazırlık maçına böylesi duygularla çıkıyor olmak çok hoş tabi ki. Dileriz ki 5 ay önce Avrupa futbol tarihinin en unutulmaz maçlarından birini oynadığımız bu stada yarın gelecek olanlara olumlu bir futbol izletmek en büyük dileğimiz.

“AVUSTURYA ESKİ AVUSTURYA DEĞİL”
Avusturya takımı Türkiye’de 2002 Dünya Kupası elemelerinde oynadığımız takım gibi görülüyor ama çok değişikler. Başlarında çok deneyimli bir teknik adam var. Son 3 maçta 2 yenilgi 1 beraberlik almış olabilirler ama Fransa’yı yendikleri de unutulmamalı. Artık Dünya’da kolay rakip yok. Böyle bakarsanız kendinizi yanıltmış olursunuz. Hiçbir maç mücadele etmeden, emek sarf etmeden kazanılmıyor. Maçın her dakikasını aynı ciddiyet içinde oynamak bizim prensibimiz. Böyle olmak zorundasınız. Skordan ziyade amaç eksiklerimizi görmek ve önlem almak.

“İSİMLER DEĞİŞİK AMA ANLAYIŞIMIZ AYNI”
Türkiye’de bu soğuk havaya alışmadık. Burası bayağı soğuk. Şimdi antrenman yapacağımız hava son günlerde hiç görmediğimiz bir hava. Muhakkak etkisi olacak ama çok olmayacağını da umuyorum. Futbolcu her şartta oynayabilmeli. İskelet kadromuzda çok eksik var evet ama oyun planımızda bir değişiklik yok. Oyun prensiplerimiz, anlayışımız aynı. İsimler değişebilir fakat bizim için fark eden bir şey yok. Tuncay’ın katılması bizim için iyi ama Hamit’in, Nihat’ın, Semih’in bizimle olmadıklarını görüyoruz. Arda bir sürpriz yaptı. Böyle bakınca birçok oyuncumuz yok yine. Servet de gelmedi. Maskeyle hazırlık maçı oynatmayı düşünmedik açıkçası. Oyun anlayışımız bunu bir dezavantaja dönüştürmeyecek diye düşünüyorum. Yeni şans bulacak arkadaşlar da umut ediyorum bunu iyi değerlendirirler ve Milli Takımda kalmayı sağlarlar.

“UMARIM ÖYLE BİR ŞEY OLMAZ”
Karel Bruckner’in son maçı olacağı söylentilerine katılmıyorum. Avusturya Federasyonu’nun bileceği iş tabi ki ama bir hazırlık maçının böyle deneyimli bir teknik adamın kariyerini etkileyeceğini düşünmüyorum. Umarım öyle bir şey olmaz.

“HERKES İYİ OLSUN DA BİZ SEÇMEKTE ZORLANALIM”
Sakatlıklardan o kadar çok sıkıntı çektik ki… Ben aynı mevkide birkaç oyuncu olmasından yanayım. Ama olmayınca sıkıntı çok değişik oluyor. Ben çocukların çok sağlıklı olmalarını ve bizim karar vermekte zorlanmamızı tercih ederim elbette. Hepsinin iyi olduğu bir ortamda oynamayanların herhangi bir tepki göstermeyeceği ender yerlerden bir tanesidir burası. Bizim takımımız en önemli örneklerden bir tanesi. Buradaki maçlarda Ayhan’ı daha bir dakika oynatmamıştım Şampiyona’da. Ama sevincini gördük. Tüm oyuncularımız iyi olsun ama biz karar vermekte zorlanalım. Tuncay aradı beni “Arda nasıl?” dedi. Ben daha Arda’dan net haber almamıştım. Tuncay oralardan telefon açıp, sordu. Biz böyle bir takımız. Bu da bizim başarımızdaki en önemli sebeplerden bir tanesi.

“DEIVID’İN İSTEĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"
Deivid’in futbolculuğuna söyleyecek bir şey yok. Ama birçok yabancı var Türk olmuş. Biz seçimlerimizi böyle yaptık. Zaman bu, ne olacağı belli olmaz ama doğru söylüyor. Onun isteği bizim için önemli. O istek içinde birçok arkadaşımız var. Benim bu maç için seçimlerim böyle. Biz de bundan çok mutlu oluyoruz tabi ki. Elimizde yüksek kapasitede birçok oyuncu olması iyi bir şey bizim için.

“FATİH TEKKE HABERLERİNE GÜLÜYORUM”
Ben bu tip aslı astarı olmayan iddialara sadece gülüyorum. Hatta gülüp geçiyorum. Sizlerden de bir sonraki soruya geçmenizi rica ediyorum. Ben sizin yerinizde olsam bu tip haberlere yine güler, geçerim.

“BAZI ÖZEL OYUNCULARA İNANIYORUM”
Kazım sadece geçen hafta kadroya alınmadı. Cezalı olmadığı bütün maçlarda oynadı. Oynamayan oyuncuları da alıyoruz bazen. Bunun en büyük örneği Tümer’dir. Risk mi? Evet. Bizi darbeye maruz bırakıyorsunuz ama sonradan haklı olduğumuzu da söylediğiniz oluyor. Gönlümüzün isteyip de alamadığımız birçok oyuncu var. Bazı oyuncular için bunu çok kullanmıyorum. Ama inandığım bazı özel oyuncular varsa onları çağırıyorum oynamasalar da. Ben göreve geleli 40 ay olmuş. Bu sürece yaş ortalaması 21.9 olan tam 20 futbolcuya A Milli Takım şansı vermişim. Bugünkü kadromuzda da ilk kez A Milli olacak 2 futbolcu var. Biri kaleci Cenk diğeri de Eren. Dünyadaki yerimizi korurken bir yandan da genç yeteneklere şans vermem gerektiğini düşünüyorum. Kazım’ın son zamanları fazla iyi gözükmüyor ama birkaç maç öncesine bakınca bizde iyi oynadığını görüyoruz. Bazen kötü olabilir. Hocasının tasarrufudur, burada benim tasarrufumdur. Bazı oyuncular için oynayıp oynamadıklarına bakmıyoruz. Herkes için değil ama bazıları için bunu düşünmüyoruz.

“GURBETÇİ OYUNCULARA GENÇ YAŞTA ULAŞIYORUZ”
Avusturya’da olmaktan çok mutluyum. Böyle dost bir ülkede güzel karşılanmak çok hoş. Burada yaşayan vatandaşlarımızla hasret gidermiş olmak da ayrıca güzel. Ümit Korkmaz’ın oynama ihtimali yok Milli Takımda zaten. 21 yaşına kadar seçme hakkını doldurmadan her istediği yerde doldurabilir ama son gün seçme hakkını kullanmak zorunda deniyor futbolcular için. Çok açıkça, biz 15–16 yaşlarında tüm futbolculara erişiyoruz. Nasıl Türkiye’de kim son haftada iyi oynamış, neden bu yok? diye yazılıyorsa. Her yabancı ülkede oynayan futbolcu için de bunlar bana soruluyor. İsteriz ki o oyuncular da bizde oynasın. Ama bizi tercih etmedikleri zaman da onlara başarılar diliyoruz. Bilesiniz ki biz bu arkadaşlarımıza çok ufak yaşlarda ulaşıyoruz. Bu arkadaşlarımıza seçme şansı veriyoruz. Bunların bir kısmı 21 yaşına kadar bize geliyor. Bir kısmı bize hiç gelmeyeceğini ifade ediyor. Biz ısrar ediyoruz ama olmuyor. Yeni planlamada bir yabancılar masası kurup, Avrupa’nın her ülkesindeki Türklere ulaşmaya tekrardan başlıyoruz. Bir hareket getireceğiz tekrar. Başında ben de olacağım. Metin Hoca şu an İspanya’da mesela. Bunlara devam edeceğiz. Ama sonuçta seçim, oyuncunun isteğine bağlı, kimseyi zorlayamayız. Başka tarafı seçene de saygılı olmak zorundayız ve başarılar dileriz ona. Ümit eğer Avusturya Milli Takımı’nda oynamasaydı kimsenin aklına gelmezdi.

Öte yandan Fatih Terim, Avusturya karşısında sahaya çıkacak ilk 11'imizi de basın toplantısında açıkladı:

İLK 11’İMİZ

Volkan, Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Eren, Hakan Balta, Aurelio, Kazım, Sabri, Ayhan, Tuncay, Mehmet Yıldız.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Mehmet Yıldız ilk 11'de
Alt 18.11.2008, 20:19   #2
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 857 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Mehmet Yıldız ilk 11'de

Fatih Terim Mehmet Yıldızın ilk 11'de Başlıyacağını açıkladı!!!!!!!!!!!!!!!!

İlk 11
Volkan,G.Gönül,G.Zan,Eren,H.Ba lta,Sabri,Aurelio,Ayhan,Kazım, Tuncay,MEHMET YILDIZ
Alt 18.11.2008, 20:25   #3
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

765 Mesajına 1.895 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 58_SEMİH_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Mehmet Yıldız ilk 11'de

KaYnAq YoqMu AcaBa???????..............
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Mehmet Yıldız ilk 11'de
Alt 18.11.2008, 20:27   #4
FALÇATA 58
Tecrübeli Yiğido

FALÇATA 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

146 Mesajına 209 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 664 FALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISIFALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISIFALÇATA 58 COK SEVILEN BIR KISI

inşallah öyledir
.....................
Alt 18.11.2008, 20:27   #5
metincetin58
Tecrübeli Yiğido

metincetin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 291 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 metincetin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

canlı yayında kendisi açıkladı haber doğrudur
Asla Vazgeçmeyiz Sivasım Senden
metincetin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.11.2008, 20:29   #6
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

765 Mesajına 1.895 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 58_SEMİH_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Pfeil --->: Mehmet Yıldız ilk 11'de

Alıntı:
metincetin58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
canlı yayında kendisi açıkladı haber doğrudur
Tmm O Zman SoRun Yoq....................
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.11.2008, 20:31   #7
metincetin58
Tecrübeli Yiğido

metincetin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 291 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 metincetin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Volkan, Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Eren, Hakan Balta, Aurelio, Kazım, Sabri, Ayhan, Tuncay, Mehmet Yıldız

KADRO BUDUR
Asla Vazgeçmeyiz Sivasım Senden
metincetin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Mehmet Yıldız ilk 11'de
Alt 18.11.2008, 20:33   #8
cem
Tecrübeli Yiğido

cem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

142 Mesajına 215 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 cem isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Mehmet Yıldız ilk 11'de

MEHMET YILDIZ İLK ON BİRDE BAŞLAMASSA MAÇI İZLEMEM...
cem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Mehmet Yıldız ilk 11'de
Alt 18.11.2008, 20:34   #9
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1224 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Mehmet Yıldız ilk 11'de

İlk on birde baslamasaydı maçı izlemeyecektim hadi Mehmet'im kendini gösterme zamanı....
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yerliturkuaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.11.2008, 20:37   #10
zarabilgisayar
Acemi Yiğido

zarabilgisayar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 11 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 572 zarabilgisayar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet mehmet 11 de tüm spor haberlerini izledim açıklanmış hele şükür be
zarabilgisayar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
11de, 11i, açıkladı, ilk, mehmet, terim, yıldız

Seçenekler Arama
Stil