Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

Ciddiyetimizi Bozmayalım
Alt 31.03.2011, 09:00   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Ciddiyetimizi Bozmayalım

TFF SİVAS’TAN MEMNUN
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan Türkiye-Lieschtenstein maçı öncesi ve sonrasında Mili takım yetkililerinin Sivas’tan oldukça mutlu ayrıldıklarını, Sivas’ın yakın bir zamanda büyük bir organizeye ev sahipliği yapabileceğini söyledi.
25 BİN KİŞİLİK STADYUM YETERLİ
Sivas’a yapılması planlanan yeni stadyumun kapasitesi hakkında da açıklamada bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” Şu an bizi her maçta destekleyen 10 bin kemikleşmiş taraftarımız var. Stad kapasitemiz 17 bin kişi ancak biz en fazla 15 bin taraftar önünde oynadık. Şampiyonluğa oynarken bile 4 Eylül Stadyumunu dolduramadık.25 bin kişilik stadyum en az 20 yıl Sivas’ın ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum. Stadyum yapılamadan önce mutlaka görüşlerimiz alınmalı. Faydalı olur”.diye düşünüyorum.”dedi.
TESİSE YÖNELİNCE SPORTİF BAŞARI GELMEDİ.
Başkan Otykmaz,” Sivasspor yönetim kurulu olarak tesisleşmeye girince Sportif anlamda başarısız olduk. Taraftarımızı iki sezondur çok üzdük. Tekrar Sportif anlamda başarı yakalamak için uğraş veriyoruz. “dedi.
ÖDEVİMİZE HAZIRLIKLI DEĞİLDİK
Başkan Otyakmaz,” geçen sezon kriz döneminde Mesut Bakkal hocamızı getirdik. Bize çok büyük katkısı oldu. Hocamız o dönem işi gereği ligde kalmak için program yaptı. Bunda da başarılı oldu. Sezon başı kendisiyle tekrar devam kararı alınca tanıdık, bildik belirlediği futbolcularla yola devam edeceğini bildirdi. Bazı istediği futbolcuları da biz almadık. Lige de çok iyi başladık. Arkası gelmedi. Bizde hocamızla oturup karşılıklı konuştuk. Sözleşmesini fesh ettik. Rıza Çalımbay hocamızla anlaştık.”dedi.
PARA AZ FUTBOLCU İYİ OLSUN
Başkan Otyakmaz,” iki sezon üst üste şampiyonluğa oynarken yapmış olduğumuz kadromuz az bütçeyle yapılmıştı. O sezon yaptığımız transferler tutmuştu. Az parayla iyi futbolcu politikamız iki sezon tuttu. Geçen sezon bu yaptığımızın tutmadığını gördük. Bazen de çok para harcamak iyi olmuyor. Tutmuyor. Uyuşmuyor. Bu sezon devre arasında Risk alarak kredi alarak kaliteli futbolcular transfer ettik. Taraftara hoş gelen futbol oynayan bir takım oluşturduk.”dedi.
OLAĞAN GENEL KURUL YAPACAĞIZ.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Bu sezonun sonunda 3.yılımız dolduğu için olağan Genel kurulumuzu yapacağız. Zamanı gelince bunu camiamıza duyuracağız.”dedi.
“DUA” LI DESTEK
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor Yönetim kurulu ve yayıncı kuruluş haricinde Sivasspor’a maddi anlamda destek veremeyenlerin kırmızı-beyazlı takıma sadece “dua “ ile destek verdiklerini söyleyerek bundan dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.
CEZA VERDİRENLER CEZALANDIRILMALI
TBMM’de görüşülen ve çıkarılması için çalışmalar yürütülen ,” Sporda Şiddet Yasası”nın çok faydalı olacağını belirten Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz,” son birkaç maçımıza bakalım. Tribünde yaşanan olaylardan dolayı kulübümüz 50 bin liraya yakın ceza almış. Ne gereği var. Kulübünü seven takımına zarar vermez. Bunun içindir ki kulüplerin ceza almasına sebep olanlar kesinlikle cezalandırılmalıdır.”dedi.
SİVAS BASINI KENDİNİ GELİŞTİRMELİ
İşlerimin yoğunluğu sebebiyle çok fazla medyayı takip etmiyorum diyen Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, birazda olumsuz yönde etkilenmemek için izlemiyor. Yada okumuyorum. Açıkçası, Sivas basınını çok takip edemiyorum. Ancak, Sivas basını bunu öz eleştiri olarak kabul etsin. Kendini mutlaka geliştirmeli.”diye düşünüyorum.
CİDDİYETİMİZİ KORUMALIYIZ.
Bucaspor maçını kazanarak avantajlı konuma geçtik. Şu an rakiplerimize göre ciddi bir iç saha avantajımız var. Deplasmanda İstanbul Belediye, Karabükspor ve Konyaspor ile oynayacağız. Hepsinden puan çıkaracak güçteyiz. Altımıza bir iki takım daha alabiliriz.
SOYUNMA ODASINA GEREKİRSE İNERİM.
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “br kulüp başkanı soyunma odasına inmeli ya da inmemeli diye bir durum söz konusu olamaz. Kulüp başkanı gerekirse, teknik heyetin veya futbolcuların isteği doğrultusunda soyunma odasına gidilebilir. Bunda bir sıkıntı olmaz. Tekrar söylüyorum. Gerektiği zaman bir kulüp başkanının soyunma odasına gitmesinde bir sakınca görmüyorum. Bülent Uygun zamanında karşılıklı görüşür soyunma odasına girerdim. Rıza Çalımbay döneminde şimdiye kadar bir kez girdim. Oda Bucaspor maçı sonrasında tebrik etmek içindi.”dedi.
BAŞKAN DEĞİL FUTBOLCU SAHADA KONUŞMALI
Futbol’da konuşulacak çok şey yok diyen Sivasspor kulübü başkanı Mecnun Otyakmaz,” her şey sahada bitiyor. Siz ne kadar konuşursanız konuşun. Son sözü futbolcu sahada söylüyor. Bana göre konuşmak ekrana çıkmak konuşmak sahada mücadele eden futbolcunun hakkıdır ben öyle düşünüyorum. Ekrana çıkarak teknik ve futbolcunun başarısını tamamen sahiplenmek bana göre doğru değil.”dedi.
ŞİMDİ KAZANMA ZAMANI
Hafta sonu Beşiktaş ile çok önemli bir maç oynayacağız. Bunu konuda çok açıklamada bulunmam ama Beşiktaş ile oynayacağımız Beşiktaş maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Ancak bu maçta taraftar desteğine ihtiyacımız var. Mutlaka 4 Eylül Stadyumuna gelsinler stadyumu doldursunlar. Beşiktaş maçı öncesi taraftarımıza bayrak dağıtacağız. Görsel anlamda onlara destek vereceğiz.
TARAFTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.
ZAFERE ORTAK OLUN
Sezon başında belirlediğimiz bilet fiyatlarında hiçbir değişiklik yapmadık. Büyük maç küçük maç ayrımı yapmadık.5 liraya Süper lig maçı izletiyoruz. Artık Beşiktaş maçında herkes bir adet sigara parasından fedakârlık etsin. Beşiktaş maçında tribünleri tamamen doldursun. Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçında kazanacağımız Zafere ortak olsun.”dedi.

http://sivaspostasi.com.tr/haber_detay.asp?haberID=5329
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Ciddiyetimizi Bozmayalım
Alt 31.03.2011, 09:24   #2
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Ciddiyetimizi Bozmayalım

tabiki ciddiyetimizi bozmayacağız bu maçta 15bini geçeceğimize inanıyorum seni seviyoruz büyük başkan
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 4eylül'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 09:26   #3
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

Evet,ciddiyeti bırakırsak zaten dağılırız.inşALLAH Beşiktaş maçını ve diğer maçları yenerek ligde kalacağız.
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Yusuf Çevik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 09:27   #4
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Adam gibi adam Sivas sevdalısı bir başkan.Eğer Sivasspordan nemalanan kuruluşlar(Otelelr Lokantalar ve diğer ticari ifrmalar) , Siyasiler ki bir zamanlar şampiyonluğa oynadığımız zmanalr Sivassporun kaşkolunu boyunlarından hiç nidirmezlerdi.Şimdi Sivassporumuz böyle bir daha olmutu. Herşey için teşekküler başkan iyiki varsın. Her soruya yalnsız dolansız içtenlikle cevap vermişssiniz.
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ahwettt'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 09:40   #5
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 522 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tebrikler BÜYÜK BAŞKAN!..
Sizin bu takımda emeğiniz çok.
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Poyrazcan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 09:54   #6
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

reklam hastası değil bizim başkan.gereksiz yere çıkıp basına demeç vermiyor...bu yönüyle diger başkanlardan farklı.
ALLAH utandırmasın.ALLAH daima muzeffer etsin.
başkana stad konusnda kesinlikle katılmıyorum...bize enn az 35 bin kişilik stad lazım.
taraftar oluşumlarını şimdilik doğal haline bırakmak lazım...
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı güneşyurdu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 10:13   #7
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 826 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

başkanım sivaslı seni çok seviyor her zaman seni sivassporun başında görmek istiyoruz.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı hiko58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 10:19   #8
Rallim58
Gast

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
..........................TARAFTARI BİRLEŞTİREMEDİM.
Başkan Otyakmaz,” Sivasspor’da birçok konuda istediğimizi yaptık. Ancak sadece taraftar konusunda başarılı olamadık. Maçlarda blok taraftar desteğini hiç sağlayamadık. Taraftar gruplarını birleştirme konusunda başarılı olamadım. İki grubu birleştiremedim. Birleşselerdi onlara her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Onun için gruplar dışında kalan suskun taraftarlarımız mutlaka harekete geçmeli, takımlarına destek konusunda sahamızda oynayacağımız final niteliğindeki maçlarımızda suskun çoğunluk işin içine girmeli”.dedi.
.............................. ....
Bana göre röportajın en can alıcı paragrafı bu olsa gerek. Yiğidoların kanayan yarası haline gelen bu konunun bir gün düzeleceğine inanmak isterim.

Sivas'ta her alanda birlik sağlandığı gün "Sivas'ımızın gelişmeye başladığı gün" olacaktır...
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2011, 10:51   #9
58hsn58
Tecrübeli Yiğido

58hsn58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 568 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 568 58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI

Baskanim cok guzel konusmussun... Kafamizdaki bazi soru isaretlere aydinlik getirdin... Tskler baskanim... Agg bide taraftarlarimiz bi butunlesse daha cok guzel seyer olacak... insallah o gunleride gorecegiz...
58hsn58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58hsn58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 31.03.2011, 10:57   #10
favorim58
Yeni Yiğido

11 Mesajına 21 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 favorim58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gerçekten şu gruplar neden birleşmezler.?

Bilmediğimiz ??? şeyler nedir ???

Milli maçta bile ayrı ayrı sesler geliyordu.

Birlikten kuvvet doğar ama, demekki kuvvetli olmayı istemiyorlar, başka ne denirki, kaybedeb sivas olur yazık, çok iyi düşünüp gerekn hemen yapılmalı, tabii bunu anlmak için içlerinden eğitimli varsa onlarla paylaşılmalı. Yazık Sivasımıza yazık yoksa kim kaç kişşiden grup kurarsa kursun ama sivas destek için birlikte ses çıkarılması lazım
favorim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda favorim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
bozmayalım, ciddiyetimizi

Seçenekler Arama
Stil