Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Helal be Sivas basınına...
Alt 04.03.2009, 10:07   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Helal be Sivas basınına...

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Zaman zaman söylediğim bir söze gerçek Sivaslı’lar çok gücenir, alınganlık gösterir. Nedir o söz?
“Sivas kesinlikle süper lige layık değil, Sivas’ın yeri Bank Asya bile değil 3.lig” Bu sözümün arkasındayım. Hatta zaman geçtikçe ne kadar doğru söylediğimi de bir kez daha görüyorum.
Daha doğrusu Fener, Galatasaray ve Beşiktaş’la oynadığımız maçlar sonrasında yaşananlar benim bu sözlerimin ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.
Şunu da hemen ifade etmekte fayda var. Benim sözüm gerçek Sivaslı ve gerçek Sivas sporlulara değil.
Bakın niçin bunları söylüyorum izah edeyim. Sivasspor Fenerbahçe’ye 4-2 yeniliyor, maç sonrasında haddini bilmeyen Uğur Boral çıkıp Sivasspor’a ve Sivaslı’lara laf atıyor ve hiç kimse sesini çıkarmıyor. Sesini çıkarmıyor derken kastettiğim kesim Sivas basınıdır.
İşin daha vahim tarafı, biz diyoruz ki “ Ulusal basın hep tek taraflı yazıp söylüyor” fakat bizim yerel basında maalesef ulusaldan farksız. Pazartesi akşam bir arkadaşım aradı ve bana “ Şu anda üç televizyonda spor programı var, bunları bölüm bölüm izliyorum ve hiç birisi hakemi eleştirmiyor, tam tersi Fener’i göklere çıkarıyor” diyerek sitemini dile getiriyor.
Bende telefon açan arkadaşa “Moralin bozuluyorsa izleme” diye tavsiyede bulundum. Fakat daha sonra bende izlemeye başladım. Aman Allah’ım!..
Ulusal basının Fener’i göklere çıkarması yetmiyormuş gibi, adam Fener’i anlattıkça anlatıyor! Ya arkadaş, akşama kadar zaten bütün kanallar Fener’i anlatıyor, sana ne Fener’den? Sen Sivas’ın televizyonusun ve olaya Sivasspor cephesinden bakmak zorundasın.
Bütün kanalarda Fener muhabbetini dinlediğimiz yetmiyormuş gibi birde siz mi çıktınız? Bırakın artık taklitçiliği de asıl işinizi yapın! Ulusal medya, kaleci Volkan’a yapılan geri pasını ,yediğimiz ilk golün başlangıcının ofsayt olduğunu ve Alex’in Sedat’a sert hareketinin kırmızı kart olduğunu göremiyor. Peki siz neden görmüyorsunuz? Sivaslı sizden, Fener’i anlatmanızı değil,Sivasspor’un haklarını korumanızı ve bu yönde konuşmalar yapmanızı bekliyor.
Bu eyyamı ve düzene uymayı sadece Sivas televizyonları yapmıyor,gazetelerde aynı. Maçtan sonra dikkat ettim,bu kadar aleni yapılan hakem hatalarını Hürdoğan’dan başkası ön plana çıkarmadı. Onun için kimse ulusal televizyonlara v gazetelere kızmasın, buna hakkı yok. Sen önce birinci görevi Sivas’ın menfaatleri olması gereken Sivas basınına hesap sor, sonra Ulusal basını eleştir.
Son bir not daha. Uğur Boral, Sivas’a kullandığı cümlelerin yarısını Trabzonspor’u bırakın,onun 2.lig takımı olan “Arsinspor’a” söylemiş olsaydı, en başta Trabzon basını ayağa kalkardı,sonrada taraftar dernekleri ve o Uğur Boral’da lafını geri almak zorunda kalırdı.
Galiba “büyük takım” böyle olunuyor…

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Helal be Sivas basınına...
Alt 04.03.2009, 10:26   #2
atabey07
YASAKLI ÜYE

atabey07 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 atabey07 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Helal be Sivas basınına...

teşekkürler hocam size aynen katılıyorum sivastaki pazartesi günüki olan maç yorumlarını hiç kaçırmam burdan tv 58 deki yorumcu arkadaşı tebrik ederim nail sertakan olması lazım ya bana sivası sorun diyor başka takım beni ilgilendirmez diyor helal olsun bizine ya fenerden biz sivas sporu konuşalım kardeşim bırakalım 3 büyük denen takımları size mi kaldı onların yalakalıklarını yapmak........
atabey07 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:00   #3
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Çok güzel belritmiş ve yazmışssın Apdulla abi seninde belrittğin gibi bende alınmadım. Çünkü ben Sivaslıyım ve Sivasporluyum ebediyende öyle kalacağım. Uğur dene yaratığın söylediklerinde Sivaslı olupta Fenerbahçe Sempatizanı olan ve de Sivasspor duruduğu yerde başka kentin takımını tutanlar düşünsün. Bunu Beşiktaş taraftarları yapmadımı Gatatasaray taraftarlı yapamdımı Trabzon taraftarları yapmadımı vede hepsi yapmıyorlarmı. Sivas basının en büyük yaptığı şey Sivasspor taraftarlarını eline dolamışlar ancak onları eleştirsinler. Dediğin gibi buyrun Sivasspor taraftarını eleştirdğinizin yarısınıda bu vatandaşı eleştirin. Bizim sesimizi duyuracğaımız yerimiz yok ama ya basının ..
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:16   #4
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 440 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 905 abircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDI

uğur boral tokatlıdır belki o yüzden biraz hasetlik biraz kıskançlık diyelim buna inşallah bu akşam uğur boral cevabını sahada kuzu kuzu alacak
Alt 04.03.2009, 11:27   #5
hanedan58
Acemi Yiğido

hanedan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

44 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 581 hanedan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

HOCAM ÇOK DOĞRU BİR KONUDA YORUM YAPMIŞSINIZ BEN HİÇ BİR MAÇ SONRASI SİVAS BASININI TAKİP ETMİYORUM SADECE BU TARAFTARAFTAR SİTESİ BENİM İLGİLENDİĞİM YER ÇÜNKİ BİLİR BİLMEZ ŞEKLİ ŞEMALİ BOZUK KENDİNİ ERMENTOROĞLU SANAN TÜM KİŞİLER BENİM GİBİ CAHİL KAFLARINA BAKMADAN SİVAS HAKKINDA YORUMLAR YAPIYORLAR AMA İNANILACAK GİBİ DEGİL YAPILAN TÜM YORUMLARDA SİVASIN HATASI ŞU ŞURADA YANLIŞ YAPTI ŞÖYLE OYNASALARDI VEYA OYNATSAYDI OLMAZ AMA BU TAKIM BİZİM TAKIMIMIZ TAMAM ELEŞTİRLEÇEK BİR DURUM VARSA BUNU ELEŞTİRİN AMA DİĞER TAKIMI METEDEREK DEGİL
HERNEYSE BUNLARIN HEPSİNİ GECTİK BİZLER AKŞAMA KADAR İŞİMİZİ GÜCÜMÜZÜ BIRAKIP SPOR SAYFALARINA SİVASIN ALEYHİNDE ÇALAN DÜDÜKLERDEN BAHSEDİYORUZ BUNLARI İNSANLARIN GÖZÜNE SOKMAYA ÇALIŞIYORUZ AMA TARATARDAN BAŞKA KİMSE BUNLARI YAZMIYOR SÖYLEMİYOR
ÖRNEGİN HOCAM FB Nİ İLK GOLÜNÜ ATAĞIN BAŞLANGIÇINDAN İTİBAREN İZLEMENİZİ İSTİYORUM BASİZ BİR OFSAYT DURUMU VAR SONRA MUSANIN İLK YARIDAKİ POZİSYONUNDA OFSAYT DENİLDİ LÜTFEN TEKRAR İZLEYİN NEREDE OFSAYT SONRA BALİLİNİN ALEYHİNDE ÇALINAN FAUL TEKRAR DİYORUM LÜTFEN İZLEYİN KİM KİME FAUL YAPMIŞ SYLLA A VERİLEN KART GERCEKTEN ÇOK KOMİK FB Lİ OYUNCULARIN HAKEME İTİRAZ ŞEKİLLERİ DAVRANIŞLARI YAZIK GERCEKTEN CEZA SAHASI İÇİNDE GOL ATAĞI KESİLEREK ÇALINAN 2 HAKSIZ DÜDÜK VAR VERİLMEYEN ÇOK BARİZ BİR KIRMIZI KART VAR BUNLAR LAYIKI İLE VERİLMİŞ OLSA SONUÇ NASIL OLURDU ACABA ÇOK MERAK EDİYORUM
hanedan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:28   #6
gül5858
Usta Yiğido

gül5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

662 Mesajına 1.291 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 678 gül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOKgül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İçimizde F.B yandaşları olduğu sürece dış medya eleştirmiş çok mu. ya!! Bakın Sivas ta olanlara.....ONDAN SONRA ELİN GAZETESİ ÇIKAR HANİ MAÇTAN ÖNCE HEPİNİZ SİVASLIYDINIZ DER DALGASINI GEÇER YETER ARTIK KENDİNİZE GELİN SİVASIN ONURUYLA OYNAMAYIN

Şunu da hemen ifade etmekte fayda var. Benim sözüm gerçek Sivaslı ve gerçek Sivas sporlulara değil.Ulusal basın hep tek taraflı yazıp söylüyor” fakat bizim yerel basında maalesef ulusaldan farksız.
lusal basının Fener’i göklere çıkarması yetmiyormuş gibi, adam Fener’i anlattıkça anlatıyor! Ya arkadaş, akşama kadar zaten bütün kanallar Fener’i anlatıyor, sana ne Fener’den? Sen Sivas’ın televizyonusun ve olaya Sivasspor cephesinden bakmak zorundasın
Bütün kanalarda Fener muhabbetini dinlediğimiz yetmiyormuş gibi birde siz mi çıktınız? Bırakın artık taklitçiliği de asıl işinizi yapın.

Ben Türküm, Türk esir olmaz.
Ben Türküm, Türk Devletsiz olmaz.
Ben Türküm, Türk Bayraksız olmaz.
Ben Türküm, Türk Ezansız olmaz.
Ben Türküm, Türk Hürriyetsiz olmaz...
gül5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı gül5858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.03.2009, 11:31   #7
davulcu
Usta Yiğido

davulcu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

734 Mesajına 1.083 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 812 davulcu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

uğur boral söylediği sözlerle kendi kalitesini ortaya koymuş oldu

merak ediyorumda uğur boral aynı performansı milli takımımızın maçlarındada ortaya koyabilecekmi?
Alt 04.03.2009, 11:32   #8
Yadigar Barcin
Acemi Yiğido

38 Mesajına 47 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 Yadigar Barcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Selamünaleyküm

Aynen bende katiliyorum, Üstadin yazdiklarina.
Takimin elde ettigi basarilar iki sezondur öyle kör etmis olmaliki biz taraftarlari,
istenmeyen takim olarak gösterilmemizi göremiyoruz, herkes gurur duyuyormus
ne büyük sivasmis bee gibi laflara karnimizin tok olmasi lazim.
daha üc bes hafta öncesine kadar maclarimizin tv de yayinlanmasi bile mucize sayilacak gibiydi, Lig tv insafa gelir macimizi yayinlar, olabilirmi böyle bir is sizlere soruyorum? Lider takimin maclari kulübün Lig tv den ricasiyla yayinlanmaya basladi, dogru degilmi bu, Spor programlarinda kac dak konusuluyor Sivassporumuz, hangi Spor programi olursa olsun bir iki dakkayla gecistiriyor, varsa yoksa Istanbul takimlari ve Trabzon konusuluyor saatlerce.
Güya herkes Sivasin sampiyon olmasini istiyormus, hangi takim taraftari olursa olsun böyle diyormus, gecelim orayi yalan bunlar, hic birine inanmiyorum ben Sivasin Sivastan baska sampiyon olmasini isteyen baska taraftari yok bence, kim tv lerde boy gösterip aman Sivasa basarilar dileriz sampiyonluk yolunda gibi deyimleri kesinlikle samimi degildir. Bu anlattigim dört takim birbirlerine giciklarindan olsa gerek, hani biz sampiyon olamiyorsak Sivas olsun bari bu zihniyeti tasiyolar, yani bu samimiyet degildir bir birlerine olan kinden geliyor. Madem durum buysa, en azindan yerel basinimiz olsun yerel tv lerimiz olsun,
siz bari diger basinlara benzemeye calismayin!!!
Sunu da belirteyimki artik ne kadar Gurur duyarsam duyayim takimimizla, birileri müsade ederse sampiyon olabiliriz, bunu artik anlamamiz lazim, bu oldum olasi bizim Ligimizin kaderi, önce üc büyük, ardindan belki Trabzon bu dört takim olamiyorsa o zaman belki belki SIVAS veya baska takimlar........

SIVAS in SIVAS tan ve SIVAS lidan baska dostu yok

saygilar
Yadigar Barcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:42   #9
ilyasbaba_58
Acemi Yiğido

ilyasbaba_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

22 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ilyasbaba_58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

çok yakında anlaşılacak ve bılınecekkı sivassporun başarısı bır tesaduf deil bız ıstanbul takımları gıbı maç dışında bırçok olaylarla maç kazanmıyoruz aslanlar gıbı efeler gıbı çıkıp mucadelemızı yapıyoruz alayına hodrı meydan bırgun gelecek sadece sivasımızın basını deıl butun basında gereken onemı ve yerı alcaz bu sesı yigoda fırtınasını herkes anlayacak ve duyacak selam ve dua ile.
ilyasbaba_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:45   #10
swoden
Acemi Yiğido

swoden - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 swoden Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Yazarların biraz objektif düşünmesi gerekir. Hem Sivas'ı vuruyorsun hem Uğur Boral'ı. Uğur Boral Sivas'a laf mı etti? Balili'nin facebooktaki yazısını yanlış yorumlayan bir muhabirin çevisi hatasından kaynaklanan durum söz konusu. Gazeteciyseniz araştırmacı olun ortamı sakinleştirmek elinizdeyken durduk yere insanları galeyana getiriyorsunuz.
swoden isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
basınına, helal, sivas

Seçenekler Arama
Stil