Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stad inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyo
Alt 29.03.2016, 16:21   #2081
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Stad inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyo

çimler de çok kötü duruyor.inşallah maçlar başlayınca böyle bir görüntü olmaz
çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.03.2016, 22:34   #2082
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BUstadın yapılış aşamasından bugüne kadar naçizane düşüncelerimi yazdım,maalesef birçok kişiyle papaz oldum,33 bin kişilik stad sözü verilmesine rağmen,25 bin kişiye düşürüldü,takımları 2.liglerde,3 liglerde ,hatta bal liglerinde olan şehirlere 33 bin kişilik yapılırken ,bu ligde şampiyonluk kovalamış ,nüfus potansiyeli bu ülkede ençok olan sivasa 25 bin uygun görülmüş,üstelik 6 yıldır stad yapıyoruz denilerek sivasa başka bir gözle görülür bir yatırım yapılmaması pahasına ,bu stadla sivas halkı 6 yıl avunmuştur,projede 33 bin olan ,gerçekte 25 bin küsur olan stad ,dışardan güzel görünmesine rağmen,içerdeki görüntülerde çokda iyi durduğunu düşünmüyorum,bikere o çatı ayakları 33 bin kişilik stada göre yapılıp ,üst taraf kırpılınca çok çirkin bir görüntü oluşturuyor,alt trübün ile üst trübün orantısızlık eminim göz zevki olan herkesi rahatsız ediyordur,çimlerin döşenmesinin üstünden kaçhafta geçmesine rağmen ,çimler zeminle tam kaynamamış YAMALIK GİBİ BELLİ OLUYOR,çimin renkleride başka bir çirkinlik,öyle halı gibi zemin olur inşallah,buşekilde çok berbat görünüyor,trübünle saha arasındaki boşluktaki pist rengide ayrı bir çirkinlik,koltuk renkleri desen ,şahsen benim çokda hoşuma giden bir dizayn değil,az daha para harcanıp yada herhangi 1 boya şirketinin sponsorluğuyla beton basamaklar boyanabilirdi,koltuklar kan kırmızı tek renk şeklinde döşenebilirdi,MARATON TÜRÜBÜNLERDE SİVASSPOR YAZAN RENKLİ KOLTUKLAR YAZILABİLİRDİ,çevre düzenlemesini henüz görmedim ,umarım hiçdeğilse stadın etrafı güzel olur,bu kadar olumsuz yönlerini belirttikten sonra şükretmemiz gereken ,sevinmemiz gereken hususlarda var,türkiyede birçok şehirde olmAyan , öyle yada böyle bir yeni stadımız var,yeni yapılan stadların çoğu dağ başlarına yapılırken ,sivasdaki stad merkeze çok uzak değil
,eski stadla arada taşçatlasa 3 -5km fark var,seyirci konusuna gelince,sivas bir konya olamaz,bugün kayseride 33 bin kişilik stad var içinde 1000 kişi anca var,eğer bu stadda 3 5 bin kişiyle oynarsak ,bukadar tantanaya yazık olur,pasolig kalkarsa 15 bin kişiden aşşağı maç oynanmaz ,paso lig devam ederse 5 bini bile bulacağımızı sanmıyorum,ne olursa olsun,emek verilip güzel 1 yapı meydana gelmiş,yapanlardanda ,yaptıranlardanda,bu stada emeği geçen herkesdente,ALLAH razı olsun,emeklerine sağlık,umarım şu lanet olası paso lig kaldırılırda,şimdiki gibi maça gidenlerden park cez<ası,otopark parası alınmazda,millete potansiyel terörist muamelesi yapılmazda,3 5 zırtapoz küfretti diye kombineler filan bloke edilmezde,şöyle avrupadaki trübünler gibi ,kalabalık seyirci önünde maçlar oynarız,bu lanet pasolig yüzünden sivasspor 2 yıldır can çekişiyor,sivassporun ilacı taraftarıdır .
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2016, 14:22   #2083
Gangstayigido
Yiğido

59 Mesajına 90 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 541 Gangstayigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
BUstadın yapılış aşamasından bugüne kadar naçizane düşüncelerimi yazdım,maalesef birçok kişiyle papaz oldum,33 bin kişilik stad sözü verilmesine rağmen,25 bin kişiye düşürüldü,takımları 2.liglerde,3 liglerde ,hatta bal liglerinde olan şehirlere 33 bin kişilik yapılırken ,bu ligde şampiyonluk kovalamış ,nüfus potansiyeli bu ülkede ençok olan sivasa 25 bin uygun görülmüş,üstelik 6 yıldır stad yapıyoruz denilerek sivasa başka bir gözle görülür bir yatırım yapılmaması pahasına ,bu stadla sivas halkı 6 yıl avunmuştur,projede 33 bin olan ,gerçekte 25 bin küsur olan stad ,dışardan güzel görünmesine rağmen,içerdeki görüntülerde çokda iyi durduğunu düşünmüyorum,bikere o çatı ayakları 33 bin kişilik stada göre yapılıp ,üst taraf kırpılınca çok çirkin bir görüntü oluşturuyor,alt trübün ile üst trübün orantısızlık eminim göz zevki olan herkesi rahatsız ediyordur,çimlerin döşenmesinin üstünden kaçhafta geçmesine rağmen ,çimler zeminle tam kaynamamış YAMALIK GİBİ BELLİ OLUYOR,çimin renkleride başka bir çirkinlik,öyle halı gibi zemin olur inşallah,buşekilde çok berbat görünüyor,trübünle saha arasındaki boşluktaki pist rengide ayrı bir çirkinlik,koltuk renkleri desen ,şahsen benim çokda hoşuma giden bir dizayn değil,az daha para harcanıp yada herhangi 1 boya şirketinin sponsorluğuyla beton basamaklar boyanabilirdi,koltuklar kan kırmızı tek renk şeklinde döşenebilirdi,MARATON TÜRÜBÜNLERDE SİVASSPOR YAZAN RENKLİ KOLTUKLAR YAZILABİLİRDİ,çevre düzenlemesini henüz görmedim ,umarım hiçdeğilse stadın etrafı güzel olur,bu kadar olumsuz yönlerini belirttikten sonra şükretmemiz gereken ,sevinmemiz gereken hususlarda var,türkiyede birçok şehirde olmAyan , öyle yada böyle bir yeni stadımız var,yeni yapılan stadların çoğu dağ başlarına yapılırken ,sivasdaki stad merkeze çok uzak değil
,eski stadla arada taşçatlasa 3 -5km fark var,seyirci konusuna gelince,sivas bir konya olamaz,bugün kayseride 33 bin kişilik stad var içinde 1000 kişi anca var,eğer bu stadda 3 5 bin kişiyle oynarsak ,bukadar tantanaya yazık olur,pasolig kalkarsa 15 bin kişiden aşşağı maç oynanmaz ,paso lig devam ederse 5 bini bile bulacağımızı sanmıyorum,ne olursa olsun,emek verilip güzel 1 yapı meydana gelmiş,yapanlardanda ,yaptıranlardanda,bu stada emeği geçen herkesdente,ALLAH razı olsun,emeklerine sağlık,umarım şu lanet olası paso lig kaldırılırda,şimdiki gibi maça gidenlerden park cez<ası,otopark parası alınmazda,millete potansiyel terörist muamelesi yapılmazda,3 5 zırtapoz küfretti diye kombineler filan bloke edilmezde,şöyle avrupadaki trübünler gibi ,kalabalık seyirci önünde maçlar oynarız,bu lanet pasolig yüzünden sivasspor 2 yıldır can çekişiyor,sivassporun ilacı taraftarıdır .
Ben Yurt disinda yasiyorum ve merak ettigim taraftari stadtlardan uzaklastiran passolig uygulamasinda ne gibi bir sikinti varki millet bu kadar karsi??
Gangstayigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.04.2016, 16:30   #2084
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Gangstayigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben Yurt disinda yasiyorum ve merak ettigim taraftari stadtlardan uzaklastiran passolig uygulamasinda ne gibi bir sikinti varki millet bu kadar karsi??
Alıntıyı benden yaptığınız için ,bu sorunuza ben cvp vermek istedim,Öncelikle türk futbolunun gelmiş olduğu durumu ,pasoligden önce ,pasoligden sonra diye ayırıp incelemek lazım,trübünlerin durumuna bakarken ,PASO ligden önce ,pasoligden sonra diye inceleyip bakmak lazım,sivassporumuzun bugünki durumundada pasoligin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum,öncelikle sadece pasolige değil ,e -biletede karşıyım,pasolig ,e bilet belki kulağa hoş gelen ,gelişimi,modernliği ifade eden kelimeler gibi görünebilir,sizler yurtdışında stadlara nasıl giriyorsunuz?bilmiyorum önce e bilete niye karşıyım,paso lige niye karşıyım ,kendi açımdan değerlendirip açıklarsam neden milletinde, karşı olduğunuda azçok anlarsınız ,ben sivassporu 1975 yılından beri seven ,tutan ,istanbuldaki her 10 maçın enaz 7 tanesine gitmiş,ankaraya enaz 8 defa deplasmana gitmiş biri olarak söylüyorum,neden e-bilete ve pasolige karşı olduğumuda şöyle söylersem ,milletin neden pasolige karşı olduğunuda anlarsınız, önce e biletten başlıyalım E - BİLET=İLK çıktığında ne için, hangi akla hizmet ettiğini bilmeden,sadece internetten bilet alınan sistem olarak biliyorum,istanbuldaki fb maçına gitmek istedim 5-3 yenildiğimiz maç ,Urfalı arkadaşımla,bana bilet vermediler,şifre istediler,ne şifresi dedim,internetten bu maç için bilet alacakmışım,kredi kartından ödeme yapıp,şifre alacakmışım,o şifreyide bilet satış noktasındaki görevliye verip biletimi alacakmışım,çaresiz geri dönüp bi kafede izlemeyi düşünürken,stadın etrafındaki bir lokantanın çalışanı ,abi maçamı gireceksiniz dedi,evet dedim biletler 45 tldi,adam kişi başına 100 tl istedi,dedim 2 mizde içeri girersek 100 tl yi verrim,adam kombinesini okuttu öyle girdik maça, fb lilerle izlemek zorunda kaldık,böyle saçma sapan bir sistem olmaz bu yüzden e bilete hayır.PASOLİG=Çıkış amacı sözde sporda şiddet yasası kapasamında,stadlardaki ,ırkçı tezahüratları önlemek,küfürden dolayı kulüplerin cezalandırılması yerine ,kişisel olarak cezalandırmak için çıkarıldığı söylensede gerçekte böyle olmadığını hep beraber görüyoruz,değişen bir şey yok,yine kulüpler cezalandırılıyor,yine 3 5 kişi yüzünden trübünler bloke ediliyor,ayrıca kiçkimse takımını sevdiği için ne idüğü bellisiz bankanın doğal müşteri olmak zorunda değil,takımını sevdiği için hersene pasolige 25 tl bayılmak zorunda değil,hermaça girişte pasoligi basan bankaya 2 tl bayılmak zorunda değil,pasolig doğal fişlenmektir,trübünlerde olurda bir yaralama,bıçaklama ,güvenlik güçlerine fiili saldırı,sahaya girme,toplu olarak küfür,tomlumsal bir muhalif tezahürat halinde ,ogün stadda bulunan herkes doğal şüpheli oluyor ,bunun adı fişlenmektir,zaten pasoligin asıl amacı ,insanları toplu halde biraraya getirmemektir,özellikle bjk taraftarının ,fb taraftarının ,gs taraftarının 40 50 bin kişi toplu halde ,hükümet aleyhinde tezahürat yapmasının ,ardından bu pasoligin icad edilmesi manidardır,neticede bu pasolig tff tarafından alınmış siyasi karardır,insanları biraraya getirmemek,toplu gösteri ve tezahürat yaptırtmamak,futbolseverleri kaz gibi yolmak için icad edilmiştir,hem milleti kekliyorsun ,takımlarının sevgisinden kart parası ve ayak bastı parası alarak yoluyorsun,hemde olası toplumsal muhalefet oluşumunu engelliyorsun,1 taşla 2 kuş vuruyorsun,sorun bakalım ,türkiye ,de hangi taraftar grubu, pasoligden hoşnut?,yada referandum yapalım,pasolig kalksınmı ,dursunmu diye ,bakalım yüzde kaç pasolige destek çıkacak?neticede tüm bu nedenlerden dolayı karşıyım, hem e bilete -hemde pasolige ,şurda senede hiçdeğilse istanbulda 3 4 maçına gidiyorduk sivassporumuzu destekliyorduk,hiçdeğilse Kasımpaşa ve ibb maçlarına gidiyorduk,2 3 maç için ,pasoligle ,masoligle kimse uğraşmıyor,enkısa zamanda ,bu türk futboluna hiçbir getirisi olmayan ucube sistemin kaldırılmasını diliyorum ,umarım biraz olsun neden pasolige karşı olunduğunu anlamışşınızdır.
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2016, 19:03   #2085
çorluluyiğido
Usta Yiğido

Mustafa ates :1 ay sonra stad teslim edilecek.... .......bu 4 maç sonra stadda mac oynayabilecegiz anlamına geliyor herhalde.
Alt 02.04.2016, 20:32   #2086
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
çorluluyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Mustafa ates :1 ay sonra stad teslim edilecek.... .......bu 4 maç sonra stadda mac oynayabilecegiz anlamına geliyor herhalde.
..Stat kulübe değil;gençlik spor il müdürlüğüne teslim ediliyor..Sivasspor ne zaman teslim alır belli değil...Sivasspor daha önce bu yıl yeni statta oynamayacağını açıklamıştı...Zemin de hazır gözükmüyor;ayrıca yapılması gereken yollar ve üst geçitlerde belediye tarafından yapılmış değil.Sivasspor Kulübü elinde oynayacağı hazır bir stat varken eksikleri olan bir stadı hazır teslim alır mı bilmiyorum...Bekleyip göreceğiz...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.04.2016, 21:27   #2087
çorluluyiğido
Usta Yiğido

kırmızı şeritler çekilmeye başlamış...foto:m.ateş
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı çorluluyiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.04.2016, 19:41   #2088
antik58
Usta Yiğido

antik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

350 Mesajına 585 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 709 antik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDI

Sayfaya fotoyu nasıl yukleyecegimi bulamadım ama merak edenler facebookta Samsunspor sayfasına bakarlarsa üstte ve altta iki stadyum fotosu var. Üstte olan Sivassporun yeni stadı ve oradaki sayfa yorumunu aynen sizlerle paylaşıyorum yorum sizin...

Şehzadeler ve Şirinler'den Açıklama;
Taraftarın Sesine Kulak Verin!!

Üstte bulunan resimde bonibon gibi koltukları yeni stadyumumuzda istemiyoruz. Bir seferde Taraftarın sesine kulak verilmesini ve koltukların alt resimdeki gibi tamamının Kırmızı olması ve üzerine beyaz ile Samsunspor yazılmasını merdivenlerinde siyah tonda olmasını istiyoruz.
antik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda antik58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.04.2016, 10:19   #2089
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
Gangstayigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
sezonda sadece 1 maça bile gitsen 25 tl kart parası var. 4 çocuk bir eş birde kendisi toplam 150 tl passo lig parası verecek. maç ücreti 2 tl. passoligin kontrolü için görevlendirilen kişilerde çok kaba. 20 tl yevmiye ile çalıştırılan sokaktan, kahveden toplanan özel güvenlikçiler senin tüm bilgine ulaşabiliyor. karşılığında hiçbir kalite yok. futbolun gelişimine yatırım yok. hala yabancı topçulara trilyon akıyor. yerliye elde var sıfır. passo kartı olan kişi her istediği maçada gidemiyor. hasılı kelam SOYGUN desen yeridir.
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58svs58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.04.2016, 22:09   #2090
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
58svs58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
sezonda sadece 1 maça bile gitsen 25 tl kart parası var. 4 çocuk bir eş birde kendisi toplam 150 tl passo lig parası verecek. maç ücreti 2 tl. passoligin kontrolü için görevlendirilen kişilerde çok kaba. 20 tl yevmiye ile çalıştırılan sokaktan, kahveden toplanan özel güvenlikçiler senin tüm bilgine ulaşabiliyor. karşılığında hiçbir kalite yok. futbolun gelişimine yatırım yok. hala yabancı topçulara trilyon akıyor. yerliye elde var sıfır. passo kartı olan kişi her istediği maçada gidemiyor. hasılı kelam SOYGUN desen yeridir.
''4 çocuk bir eş birde kendisi''...cümlenize istinaden......Size muhalif değilim ama bir şey söylemek isterim bu konuda...Biz bazen hesapları eleştireceksek eleştri yönünde eleştirmeyeceksek haklı çıkacak yönde yapabiliyoruz...4 çocuklu bir ailenin Türkiyede gidebileceği çok fazla bir taraftar grubu olduğuna inanmıyorum...Türkiyede sayınız deseniz 1,2 den sonra 3 ü söylerken bile acaba varmı diye düşünürüm ben...Öte yandan Türkiyenin bir çok Anadolu kentinde maçlar 5-10 binin üzerine çıkmaz iken (passolig yokken) sayı azlığını passolige bağlanmasınıda mantıklı bulmuyorum...(biz zaten maçlara gitmiyoruz ki örneği çıkıyor) Devam ediyorum çoğumuzda kredi kartları digiturk ler internet ücretleri telekominikasyon ücretleri aboneliklerine bağlı aidat ücretlerini ödüyebiliyoruz...Yarın internet veya kredi işlemleri ile ilgili karşımıza yeni bir aidat ücreti çıktığı zaman sesimiz çıkmayıp kabul edebiliyoruz...Demek istediğim şudur...Passolig tüm dünyada kabul görmüş seviyeyi belirleyen olayların önüne geçebilen sistemi sağlayan bir uygulamadır...Herkes tepki versede ben passoligi savunmuşumdur halada savunuyorum...Kabul görmemesine anlam veremiyorum...Sadece bildiğim şu örneği verebilirim (Bursamızdan örnektir) ''Bedavacı''diye nitelendirdiğimiz kesimin bedavalarını elinden almıştır..Bu tepkide Bursada bedavacılardan başlamıştır...Uuzn oldu biraz bağışlayınız Bursada metrosu otobüsü belediyeye giriş otoparklar kültürpark hepsi tek kalem ''Bukart'' (istanbulun akbili) a bağlanmıştır ki kimsenin sesi çıkmaz ve bu kartında bir ücreti vardır...Her şeye veriyoruzda canımızdan çok sevdiğimiz Sivasspor olunca değil 25 tl 2500 Tl yi düşünmeden verebileceğimize inanıyorum ben...Passoligin sıkıntısı kart ücreti değildir Bunu anlatmaya çalışıyorum nacizhane...Selamlar..

Etiketler
aralıksız, Çalışmalar, inşaatında, inşatında, sayısı, seyirci, sitesinde, stad, stadyumlar, stadyumları, sürüyor, tokinin, türkiyenin, yeni

Seçenekler Arama
Stil