Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Eğlence

Eğlence Bu Bölümde eglenebilirsiniz

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Football Manager Kariyer Hikayeleriniz...
Alt 05.01.2014, 20:46   #21
PETKOVİC
Usta Yiğido

734 Mesajına 1.477 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 701 PETKOVİC FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Football Manager Kariyer Hikayeleriniz...

Alıntı:
33sivasli58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
FM 14'ü indirenler varsa yardımcı olabilir mi ? Bende denedim ama oyun hata veriyor.
teknolojifaresi.com a gir orda düzgün crack var onu indir oyun dosyasına yapıştır. http://www.teknolojifaresi.com/fm-20...unu-cozum.html
PETKOVİC isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.01.2014, 20:48   #22
PETKOVİC
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
....Devamı

Ağustos bitmeden transferler tamamlandı

NTVSPOR.net

Sivasspor bombaları ardı ardına patlattı. 3 gün içerisinde 6 oyuncu ile anlaştı. Oyuncuların bedelleri ve geçmişleri şu şekilde:

Hernan PEREZ

Paraguay'ın Libertad takımında profesyonelliğe adım atan 1989 doğumlu oyuncu, 2.2 Milyon £ karşılığında Villareal takımına 2009 yılında transfer oldu. 2 sezon Villareal B takımında oynayan oyuncu 2011 yılında A takıma yükseldi. Takımının Liga Adalente'ye düştüğü sezon 21 maçta oynayan oyuncu 4 gol attı. Geçen sezon yeniden La Liga'ya yükselen Villareal'in yükselişine 16 maçda attığı 2 gol ve 8 assist ile destek olan oyuncu 1 Milyon £ karşılığında Sivasspor'a transfer oldu. Oyuncu hem Forvet arkası hem de sağ açık pozisyonunda oynayabiliyor.

Sinan BOLAT

Borjan'ı satarak yabancı kontenjanını boşaltan Sivasspor en az aynı kalitede bir transfer yapmak için 1988 doğumlu milli futbolcu, Standart Liege'de geçen 5 senenin ardından Porto ile anlaşmış ancak Helton'dan yetersiz olduğu düşünülünce transfer listesine konmuştu. 500.000 £ bonservis ücreti ile Sivasspor'a transfer olan Bolat yıllık 300.000 £ alacak.

Cenk TOSUN

3 Sezondur Gaziantep'de oynayan oyuncu en son sezon 10 gol atarak milli takıma kadar yükselmişti. Bülent UYGUN'un Sivasspor'a jesti olarak görünen transferde Gaziantepspor 1 Milyon £ alacak.

Servet ÇETİN

Navratil'i yollayarak yabancı kontenjanında yine yer açan Sivasspor O'nun yerinde önceden 1 sezon Sivasspor'da da oynayan tecrübeli oyuncu 1 sezon Eskişehirspor'da oynadıktan sonra 250.000 £ karşılığında Sivasspor'a transfer oldu.

Ceyhun GÜLSELAM

Bayern München alt yapısından yerişen 1987 doğumlu oyuncu Trabzonspor ve Galatasaray'dan sonra Sivasspor'a transferi Sivasspor için önemli transfer olarak görülüyor. Aynı bölgede Kadir Bekmezci gibi kaliteli bir oyuncu ile oynayacak olan oyuncunun Adem KOÇAK'ı keseceğine kesin gözü ile bakılıyor. Oyuncu Sivasspor'a 300.000 £ transfer olurken yıllık 350.000 £ karşılığında 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Sezonun ilk yarısının hikayesi. Arkası yarın
ilk kez görüyorum nasıl bişey
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı PETKOVİC'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.01.2014, 21:03   #23
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
PETKOVİC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ilk kez görüyorum nasıl bişey
Gardaş bunları ben kendim yaptım, kariyer hikayemi süslemek gerçekçi olmasını sağlamak içim... Yoksa oyun bildiğimiz FM 2014 o yüzden kariyer başına künye yazdırıyoruz ya hangi oyun olduğu anlaşılsın karışmasın diye...
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Kibrisli'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2014, 21:16   #24
anilolcay
Yiğido

anilolcay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

146 Mesajına 302 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 anilolcay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

öncelikle şunu belirteyim süper bir konuya değinmişsin Burak abi

Oyun Yılı:Yanlış hatırlamıyorsam 2005
Kariyerinizi Anlatan Vurucu Başlığınız: Küçük takımların büyük hocası
Takım: Valerenga, Anji, Twente, 4 Eylül Belediye, Fulham her zaman favori 5 limdir.
İlk Sezon Transfer Bütçesi: Genellikle iyi oyuncuları satana kadar sıfır sonrası malum iyileri sat genç yetenkleri avla.
İlk Sezon Maaş Bütçesi: bir öncekine cevabım aynı oyunda ilk amacım her zaman yüksek maaşlı oyuncuları şutlamak olmuştur
Genelde Kullandığınız Taktik: 4-4-2 ve 4-2-3-1
anilolcay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda anilolcay'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2014, 22:21   #25
PETKOVİC
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Gardaş bunları ben kendim yaptım, kariyer hikayemi süslemek gerçekçi olmasını sağlamak içim... Yoksa oyun bildiğimiz FM 2014 o yüzden kariyer başına künye yazdırıyoruz ya hangi oyun olduğu anlaşılsın karışmasın diye...
süper ötesi olmuş bravo
Bu Konuda PETKOVİC'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.01.2014, 05:14   #26
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Lig Başlıyor

Burak İNAN'ın ilk sezonunda hazırlık kampı için İspanya'ya giden Sivasspor orada Almeria ve Deportivo ile maçlar yaptı. Bu maçlarda Almeria'ya 4-2 yenilen Sivasspor Deportivo La Coruna ile 0-0 berabere kaldı. Takım kadrosunu artık kesinleştiren Sivasspor teknik direktörü kafasındaki 11'i de tamamen belirledi...

Lig öncesi diğer hazırlık maçlarında Türkiye'nin tanınmamış takımları Ofspor ve Diyarbakır Belediyespor ile oynayan takım farklı galibiyetler aldı bunun dışında İspanya'ya gitmeden önce oynadıkları son hazırlık maçı olan Samsunspor'a ise yenildi.

Lige iki önemli maçla başlayan Sivasspor Fenerbahçe ve Kayserispor ile berabere kaldı ilk galibiyetini ise ligin 3. haftasında Bursaspor'a karşı 1-0'lık skorla aldı.

Sezon ortasına kadar git gide birbirine alışan takım iyi bir performans gösterdi ve 5-6 Eylül tarihlerinde yapılan Cumhuriyet Kupasını'da Finalde Antalyaspor'u penaltılarda eleyerek kazandı. Ligin ilk yarısını, 4 Beraberlik ve 13 galibiyet ile nağmalup birinci sırada kapatan takım Kupa'da aynı başarıyı gösteremedi ve 1461 Trabzonspor'u 4-1 ile eledikten sonra İnegölspor'a uzatmalarda 2-1 yenilerek elendi.

Devre arası transferde Türk asıllı Malik Fathi'yi de kadrosuna katan Sivasspor Ligi, 10 Beraberlik 3 Mağlubiyet 21 Galibiyet ve 73 Puanla Galatasaray'ın 1 puan önünde şampiyon olarak kapattı.

İlk sezonunda çok başarılı bir grafik çizen Sivasspor ve Türk futbolu açısından ilgi çeken konular ise Sivasspor'un 21 haftalık namağlubilet serisi ile ilk mağlubiyetini 21. haftada Beşiktaş'a karşı kendi sahasında alması ve Galatasaray'ın Şampiyonlar Liginde Yarı Final'de Bayern München'i 3-1 ve 2-1'lik skorlar ile yenerek Finale Yükselmesi ve Barselona'yı eleyen Marsillie'yı 1-0 ile yenerek Şampyion olmasıydı.

İşte ilk sezonda Sivasspor'un en iyi 11'i
(Sadece Ziya ve Malik Fathi değişmeli olarak ilk on bir de oynadı geri kalan oyuncular maçların çoğunda sahaya 11 çıktılar.)

Ligin sonunda Puan Durumu

Ve basında Şampiyonluk:

Devam edecek...
Bu Konuda Kibrisli'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.01.2014, 09:40   #27
PETKOVİC
Usta Yiğido

kesin menajer ekledin takıma para getirdin dimi itiraf et sivasta o kadar bütçe ne gezer
Alt 06.01.2014, 11:02   #28
slayer58
Yiğido

slayer58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 142 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 slayer58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

cm diyorum, 4-1-2-1-2 diyorum, nikiferenko-tsikalgo-taribo west diyorum.

kariyer olarak ise, athletic bilbao ile ispanya ligi şampiyonluğu diyorum. bask bölgesi dışında transfer yapamadığınız için, hile yapmadan şampiyon olabilmek için iyi bir hoca olmanız gerekiyor.

Konu slayer58 tarafından (06.01.2014 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.. Sebep: ekleme
slayer58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2014, 13:05   #29
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
PETKOVİC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kesin menajer ekledin takıma para getirdin dimi itiraf et sivasta o kadar bütçe ne gezer
Yok gardaş öyle yapsaydım şimdi ne Sivasspor İncelemesi yapabiliyordum ne de oyuncu. Takımı boşalttım diyebilirim. Borjan ve Renfigo iyi paraya gidiyor. Onları toplam 2.2 Milyon Siterline sattım Navratil, Eren, Nihat'ın satışından 800.000 civarında aldım Bir de Murat Akça'yı kiralayınca kira bedeli yüksek gidiyor al sana bütçe oyun başında da zaten 600.000 veriyor Başkan satışlardan gelen para ile bütçen oluyor 3 Milyon Strerlin. Gelen oyuncularda ucuza alabileceğin oyuncular. Burada tek handikap Servet'in maaşı yüksek ama değer. Yaşa bakmadım sene oldu şinmdi 2017 hala oynatıyorum arada
Alt 06.01.2014, 13:13   #30
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
slayer58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
cm diyorum, 4-1-2-1-2 diyorum, nikiferenko-tsikalgo-taribo west diyorum.

kariyer olarak ise, athletic bilbao ile ispanya ligi şampiyonluğu diyorum. bask bölgesi dışında transfer yapamadığınız için, hile yapmadan şampiyon olabilmek için iyi bir hoca olmanız gerekiyor.
Tebrikler gardaş, zor iş...

Benim ileride anlatacağım bir kariyer hikayemde Divriğispor'u editörden üst lige aldım (Yoksa yönetilemiyor) O'nunla başladığım kariyerimde Süper lige kadar çıktım (5 senede), 3 sene de süper ligte didindik durduk en sonunda ligin başında dibe demir atınca istifa ettim. Yerime Engin İpekoğlu geldi kurtardı takımı ama ben 1 sene kadar işsiz kaldım sonunda Frankfurt çağırdı, 3. senede şampiyon olduk, sonraki sene UEFA aldık (Finalde Kayseri ile oynadık ) Sonra Fiorentina 2. sene şampiyon olduk Sonraki sene Şampiyonlar Ligi, Sonra Athletic'e gittim, orada da 3. sene de şampiyon olduk 5. sene sonunda Avrupa'da 2 kere final oynayarak Sivasspor'a geldim Sivasspor'da da uzun bir süre kaldıktan sonra 3. sene de şampiyon olduk sonraki sene UEFA finali ve Divriği'ye geri geldim ve 4. sezon sonunda şampiyon olduk ortalama 35 senelik bir kariyerdi Fakat en zorlandığım şampiyonluk Athletic ve Divriğiydi...

Etiketler
football, hikayeleriniz, kariyer, manager

Seçenekler Arama
Stil