Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Süperlig

Süperlig BURADA SÜPERLIG TAKIMLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI YAZABILIRSINIZ

Seçenekler Arama Stil

Ortalık toz duman OLAY FIFA'YA TAŞINACAK
Alt 30.05.2011, 18:26   #1
effenberg
Tecrübeli Yiğido

effenberg - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

167 Mesajına 208 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 634 effenberg FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Ortalık toz duman OLAY FIFA'YA TAŞINACAK

Ortalık toz duman oldu
A.Gücü Başkanı Gökçek, Telegol'de Fenerbahçeli Emre'nin çektiği mesajı gösterince kıyamet koptu. Trabzonspor mesaj olayını FIFA'ya taşıyor

11:03 | 30 Mayıs 2011
Ortalık toz duman oldu

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'in 2010-2011 sezonunun tamamlanmasına rağmen yaşanan tartışmalar üzerine bir açıklama yaptı. Kulüp internet sitesinden yapılan açıklamada, tartışmaların devam ettiği vurgulanarak, "Kamuoyunun önünde belgeli manipülasyon iddiaları tüm çarpıcılığıyla gözler önüne serilmektedir. Bunlar arasında lig yarışının bütün hızıyla başabaş devam ettiği dönemde, FIFA kayıtlarına göre merkez adresi Liechtenstein olarak görülen Ahmet Bulut'a ait Ball&Foot adlı menajerlik şirketi ortaklarından Ekrem Okumuş'un cep telefonundan, Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezoğlu'nun telefonuna gönderdiği mesajın içeriği ve bunun delilleri son derece önemli unsurlar içermektedir" denildi.

OLAY FIFA'YA TAŞINACAK
Açıklama şöyle devam etti:
"Emre Belözoğlu ile Kağan Söylemezoğlu'nun Ekrem Okumuş'un ortağı olan menajerlik şirketine bağlı olmaları, bunun yanı sıra yine Emre'nin kuzeninin de aynı menajerlik şirketinde görev yapması dikkatlerden kaçırılmaması gereken manidar bir durumdur. Bir maçın sonucunu etkilemeye yönelik bu eylem iddiasının ivedilikle araştırılarak sonucun belirlenmesi kurumların inandırıcılığı ve ülke futbolunun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Böyle önemli bir olayın sıradan bir şaka olarak geçiştirilmesi mümkün değildir. Ligin son haftalarında ağırlık kazanan iddiaların ve çarpıcı gelişmelerin geldiği son nokta olarak görülebilecek bu konuyla ilgili, adalet kurumu başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu ve FIFA nezdinde gereken tüm başvurular yapılacaktır."

EMENIKE - SEZER TRANSFERLERİNİN İÇ YÜZÜ ARAŞTIRILMALI

Açıklamada daha sonra da şu görüşlere yer verildi:
"Savcılığa gerçekleştirilecek suç duyurusunun ardından olayın tüm delillerinin etraflıca soruşturulacağı ve taraf olan kişilerin verecekleri ifadelerin detaylarıyla sorgulanacağına olan inancımız tamdır. Dünyanın gelişmiş tüm ülkelerinde ihbar kabul edilecek ve amansızca üzerine gidilecek olayların yaşandığı ülkemizde de aynı hassasiyeti beklemek hepimizin hakkıdır.Bu çarpık ilişkilerin sorumluları açıkça ortaya çıkarılmadan, Emenike ve Sezer transferlerinin iç yüzü açıklığa kavuşturulmadan, ligin tescil edilmesinin mümkün olmadığına inanmaktayız. Failler kesin olarak aklanmadıkça aradan uzun yıllar geçse de kafalardaki soru işaretleri giderilemeyecektir."

MENAJER - FUTBOLCU İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Menajer - futbolcu ilişkilerinin yeniden masaya yatırılması gerektiğinin vurgulandığı açıklama şöyle tamamlandı:
"Ayrıca menajer - futbolcu - kulüp ilişkilerinin yeniden masaya yatırılması gerektiğinin en çarpıcı örneğini teşkil eden bahse konu gelişmenin sonuçları tatmin edici bir şekilde açıklanmadan, söz konusu firmanın faaliyetleri askıya alınmalıdır. Trabzonspor Kulübü olarak özellikle ligin ikinci yarısından itibaren kamuoyuna vermeye çalıştığımız adalet mesajlarının ne kadar doğru ve haklı sebeplere dayandığı son olayla bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Şu andan itibaren beklentimiz, bir an önce ilgili kurumların oluşturacakları soruşturma heyetlerinin ve yüce adaletin, ligimizin üzerindeki bu kara bulutları ortadan kaldıracak tatmin edici süreci başlatmalarıdır.Camia olarak bu konunun sürekli takipçisi olacağımızın ve futbolun içerisindeki tüm sağduyulu kesimlerin aynı hassasiyetle olaya yaklaşacağı yönündeki inancımızın bilinmesini isteriz."

Gökçek TV'de açıkladı

A.GÜCÜ Başkanı Ahmet Gökçek'ten ortalığı sarsacak açıklamalar... Daha önce Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş "F.Bahçeli Emre, A.Gücülü 3 futbolcuya F.Bahçe-A.Gücü maçından önce mesaj çekti" demiş ama isim vermemişti. Dün gece Gökçek o futbolculardan birini Telegol'de açıkladı: Kağan Söylemezgiller... Gökçek, "F.Bahçeli Emre maçtan 2 gün önce Kağan'a mesaj gönderdi" dedi.

Gözü kör olmuş

MESAJIN menajer Ahmet Bulut'un ortağı Ekrem Okumuş'un telefonundan geldiğini ama Okumuş'un yanında Emre'nin de olduğunu Kağan'ın bildiğini belirterek, "Aziz Yıldırım'ın hırstan gözü kör olmuş. Temiz futbol diyor. İşte fırsat, suç duyurusunda bulunsun. Böyle bir belge ortaya çıktı. Gerekeni yapacağız. Ahmet Bulut bizim menajeri arayarak ağır hakaretler etti. Takımın düzeni bozuldu" diye konuştu.

Okumuş: Şaka yaptım!

BAŞKAN Gökçek'in Emre'nin telefonundan mesaj attığını söylediği menajer Ekrem Okumuş, iddialar hakkında şunları söyledi: "Evet ben mesaj gönderdim. Ancak olaylardan Emre'nin haberi yok. Emre adına mesaj attım. Bu bir şakaydı. Olayın bu kadar büyüyeceğini düşünmüyordum." Ahmet Çakar'ın "Mesaj gönderirken Emre yanında mıydı?" sorusuna Okumuş, "Ben Bebek'te arkadaşlarla oturuyordum. Emre yoktu" cevabını verdi. Çakar bu cevaba inanmadığını söyledi.

Lig tescil edilmemeli

MİLLETVEKİLİ Kemalettin Göktaş, bu iddiaları ortaya attıktan sonra gündemin bu noktaya geldiğini belirterek, "ürk futbolunda adaletsizlik var. Futbolda derin yapılanma var. Bunun temizlenmesi gerekiyor. Bana konu ile ilgili olarak mektup geldi. Mahkemeye sunacağım. Ligin tescillenmemesi için başvuracağım. Kafedeki kameradan Emre orada mı anlaşılır" dedi.

Bakkal: Emre aramış

A.GÜCÜ hocası Mesut Bakkal: Emre aramadığını söylüyor ama aramış. Olayı duyunca başkanın yanına çıktım. O sırada yine Emre aradı. 'Hocam menajer kim' dedi. Ben de Ender dedim. Yanımdaydı telefonu ona verdim. Kağan'ı tanıdığını, mesengerden görüştüğünü söyledi. Ahmet Bulut'u arayıp 'Oyuncumu arama' dedim. Ağır küfürler etti.

Ahmet Çakar: Yakalandınız

AHMET Çakar: Menajer şaka diyor ama ben bunun şaka olduğuna inanmıyorum. Siz şimdi yakalandınız. FIFA menajeri olarak siz Ahmet Bulut ve ortağınız ve sizin şirketiniz bir oyuncuyu arayarak maçı manipüle ettiniz. Emre, mesaj çekilirken Emre Okumuş'un yanındaysa F.Bahçe'nin şampiyonluğu tescil edilmeyebilir."

Ahmet Bulut: Bakkal'ı aradım

EMRE'nin menajeri Ahmet Bulut: "Olayı yeni öğrendim. Bu gelişmeler olduğunda Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar beni aradı ve Kağan'ın arandığını iddia ederek bana hakaretler ve tehditler etti, ağır konuştu. Bunun üzerine Mesut Bakkal'ı aradım ve konuyu sordum. Sinirlenmiştim, farklı şeyler konuşmuş olabilirim".

http://spor.milliyet.com.tr/ortalik-...56/default.htm
.............................. ...............

Trabzonspor yok yere zaman kayip ediyor hic bir sey cikmaz bu olay da sadece TR in ismi kirlenmis olur FIFA da hepsi O kadar.
effenberg isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Ortalık toz duman OLAY FIFA'YA TAŞINACAK
Alt 30.05.2011, 18:36   #2
edipalperen58
Acemi Yiğido

edipalperen58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

27 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 491 edipalperen58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Ortalık toz duman OLAY FIFA'YA TAŞINACAK

bizim fenerliler gece yatamazlar
edipalperen58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı edipalperen58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2011, 18:39   #3
kangallıwert
YASAKLI ÜYE

274 Mesajına 1.130 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz seinkangallıwert kann auf vieles stolz sein

Olayın aslı sudur ki :Fener Emenike,Sezer ve Serdar Kesimal transferi ile Karabük,Eskisehir ve Kayseri'ye diyetini ödemiştir...
kangallıwert isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı kangallıwert'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2011, 18:50   #4
effenberg
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
edipalperen58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bizim fenerliler gece yatamazlar
Ayin mesaji olarak görüyorum
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı effenberg'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2011, 18:54   #5
effenberg
Tecrübeli Yiğido

Dün gec saatlere kadar progama baktim adamlar resmen yapmislar ondan sonra her sey bitti yani sampiyon belli oldu simdi utanmadan cikip saka yaptik diyorlar.
Menejer A.Bulutun ortagi Emre in yegeni oluyormus bir sürü kirli camasir simdi ortada .Gercekten su Menejer futbolcu ilisikileri tekrar gözden gecirilse iyi olur.
Bu Konuda effenberg'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.05.2011, 18:57   #6
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK

Dün akşam yayınlanan spor programında Kemalettin Göktaş'ın haklılığı kayıtlarla kanıtlandı. Emre adına Ankaragüçlü Kaan'a çekilen mesajda deşifre edildi.

Fenerbahçe Ankaragücü maçı öncesinde yaşananlar bir bir gün ışığına çıkıyor.
Bu gece ulusal bir televizyonda yayınlanan spor programına bağlanan Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek’in, oyuncuları Kaan’a çekilen mesajı ortaya atması ile gelişmeler çorap söküğü gibi ortaya çıktı.
Fenerbahçeli Emre Belezoğlu ile Ankaragücü futbolcusu Kaan’ın ortak menajeri olan Ahmet Bulut’un menajerlik şirketinin hissedarı menajer Ekrem Okumuş, programda, “Oğlum Kaan. Emre abin ben. Aman aldırıyorum seni buraya. Zorlama kendini ha. Aman ha başkanla beni kavga ettirme” mesajının yayınlanması üzerine Kaan’a mesajı kendi attığını belirterek, Emre’nin konu ile ilgisi olmadığını söyledi.
Ankaragücü kulübü başkanı Ahmet Gökçek, mesajdan sonra ayrıca Emre’nin Menajeri Ahmet Bulut’un, Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal’ı da aradığını ve hakaret ettiğini söylerken, ortağı Ekrem Okumuş, bu suçlamalara cevap vermedi ve mazeret göstererek programdan ayrıldı.
İki hafta önce bu iddiaları gündeme getiren Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, bu konuları gündeme getirmiş, programa bağlanan Emre Belezoğlu’da, Göktaş’ı yalancılıkla suçlamıştı.
Program konukları yapılan açıklamalardan sonra Kemalettin Göktaş’ın haklılığı görüşünde birleştiler.
Konunun bu denli deşifre edilmesinden sonra yasal sürecin başlatılması gerektiği görüşü ağırlık kazanırken konunun mahkemede olduğunu ve bu konunu detaylarının ileride daha farklı ortaya çıkacağı görüşü ağırlık kazandı.
Programa daha sonra bağlanan Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal’da Emre’nin menajerinin kendisine küfür ettiğini ve tehditler savurduğunu belirterek, bunu Emre Belezoğlu’nun da bildiğini söyledi.
Mesut Bakkal’ın konuşma esnasında Emre’nin menajeri Ahmet Bulut, programa bağlanarak bu konudan bilgisi olmadığını, mesaj ile ilgili olarak yeni bilgisi olduğunu belirterek, “Bu gelişmeler olduğunda Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar beni aradı ve Kaan’ın arandığını iddia ederek bana hakaretler ve tehditler ederek ağır konuştu. Bunun üzerine Mesut Bakkal’ı aradım ve konuyu sordum. Sinirlenmiştim, farklı şeyler konuşmuş olabilirim” ifadelerini kullandı.

Daha sonra sorulara cevap vermeyen ve hayli sinirli olduğu belli olan Ahmet Bulut, sürekli Trabzonspor'un kendisini tehdit ettiğini öne sürerek sorulara cevap vermeden yayından ayrıldı.

Program sonunda yeniden söz alan Ankaragücü kulübü başkanı Ahmet Gökçek, "Mesaj atıldığında Ekrem Okumuş'un yanında Emre Belezoğlu'nun da olduğunu futbolcuları Kaan'ın bildiğini belirterek, "Ahmet Bulut, Ekrem Okumuş ile yollarını ayıracağını söylüyor. Eğer suç yoksa neden böyle bir uygulamaya girecek. Aziz Yıldırım'ın hırsttan gözü kör olmuş. Temiz futbol diyor. İşte fırsat, savcılığa suç duyurusunda bulunsun. Ankaragücü'nün suçu ne Teknik adamından futbolcuların tümü bu gelişmelerden olumsuz etkilendi. Böyle bir belge ortaya çıktı. Bakalım ne yapacaklar. Biz bize düşeni yapıyoruz ve yapacağız da.

Ekrem Okumuş'un açıklamasında Emre Belezoğlu'nun yanında olup olmadığı konusunda çelişkili konuşması üzerine Emre'nin ortamda olmasının çok vahim sonuçlar doğuracağı görüşünde birleşilirken, konunun Türkiye Büyük millet Meclisine taşınabileceği ve bu konuda Savcılık ve Türkiye Futbol Federasyonunun harekete geçmesi gerektiği vurgulandı.

Programın son bölümüne telefonla bağlanan AK Parti Trabzon milletvekili kemalettin Göktaş, bu iddiaları ortaya attıktan sonra gündemin bu noktaya geldiğini belirterek, "Türk futbolunda adaletsizlik var. Emre'ye cevap vermek benim konumuma yakışmazdı. Ama şimdi her şey ortaya çıktı. Kamuoyu ile paylaşmak zorunda olduğum bilgileri paylaştım. Futbolda derin yapılanma var. İtalya gibi bunun üzerine giderek temizlenmesi gerekiyor. Ayrıca bana konu ile ilgili olarak mektupta geldi. Bende ki dökümenleri mahkemeye de sunacağım. Telefon kayıtları ve mesaj atılırken İstanbul Bebek'te bulundukları kafeteryanın güvenlik kameralarından da orada bulunanlar ortaya çıkar. Emre varmışdı yokmuşdu belli olur" dedi.

Göktaş, ayrıca, "Şaibe olmasaydı, bu skandal yaşanmasaydı da bizde Fenerbahçe'yi kutlasaydık. Fakat bundan sonrasında konuşmanın da bir anlamı yok. bundan sonra ki süreç yüce yargıdır" dedi.

Göktaş, konuşmasının sonunda Kaan'ın aynı tarihte 21.25'te Kaan'ın, Emre ile konuştuğunu ve kendisine, "Abi dikkatli konuşalım telefonlar dinleniyor" ikazı yaptığını söyledi.

Bu dökümnların kendisinde mevcut olduğunu belirten Göktaş, hepsini savcılığa vereceğini söyledi ve bunların telefon kayıtları ile ortaya çıkacağını belirtti..

Programın sonunda ortaya atılan bir başka mesajda ise Ekrem Okumuş'un attığı ve, "Emre abin söz verdimi sözünü tutar" mesajı Kaan'a gelen mesajların iki kişi tarafından ayrı ayrı atıldığını da gündeme getirdi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, son olarak ta futbolcuları döha önceden uyardığını ve sert konuştuğunu belirterek, bu nedenle Emre'yi uyarmış olabileceğini söyledi. Gökçek, Ahmet Bulut'un kaan'ı Milli takıma da aldıracağı vaadinde bulunduğunu söyledi.

Son olarak ta programda çıkan ana fikir konunun savcılık tarafından incelenmesi ve konunun UEFA boyutlarına taşınabileceği şeklinde.
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda astaravisa'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.05.2011, 19:06   #7
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Günahların takımı...
Boşa mı?
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Metal Gear'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2011, 19:07   #8
burakkova
Usta Yiğido

burakkova - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

308 Mesajına 555 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 burakkova BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu haberin bizimle ne alakası var şimdi..
burakkova isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2011, 19:18   #9
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

Bilgiler için teşekkür ederim dostum..
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2011, 19:26   #10
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Fener'in internetteki haram oylarının grüntüleride yayınlanmış. O görüntülerde iki sivas maçıda var.birisi ilk yarıda oynanan ve mehmet topuzun ceyhuna attığı yumruk,diğeri son maçtaki çok açık olmayan Erman'ın pozisyonu gerçekten fener günahlarıntakımı olduğunu bir kez daha gösterdi.
Türk futbolunun temizlenmesi için soyunma odası basan,futbolculara mesaj çeken,hakemlerin kolladığı zihniyeti silmeli
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı favori58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
duman, fifaya, olay, ortalık, taŞinacak, toz

Seçenekler Arama
Stil