Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Özat'dan Sivas'a Övgüler
Alt 16.01.2013, 09:12   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Özat'dan Sivas'a Övgüler

Türk futboluna hizmet ettiği süre boyunca adından övgüyle söz ettirmeyi başaran ve 19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından teknik direktörlük ve spor yorumculuğuna soyunan Sivaslı eski milli futbolcu Ümit Özat'tan Sivas'a ve Sivasspor'a inciler yağdı. Kırmızı-beyazlıların yeni transferi Ümit Kurt ve takımın Süper Lig'deki gidişatını değerlendiren Özat, spor kamuoyundaki '3 Büyükler' hegomanyasından yakındı.

Bir dönem Türk Futbolu'nun efsanevi isimleri arasında gösterilen ve Fenerbahçe'de ki 7 yıllık kariyerinin ardından futbol hayatını sağlık problemleri nedeniyle Almanya'nın FC Köln takımında sonlandıran Sivaslı futbolcu Ümit Özat'dan Sivasspor'a övgü dolu sözler geldi.
19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından FC Köln'de Christoph Daum'un yardımcılığını üstlenen, sonrasında Ankaragücü ve Manisaspor'da teknik direktörlüğünün ardından spor yorumculuğuna soyunan Özat, Sivasspor'un Süper Lig'de ki gidişatını ve devre arası gerçekleştirilen Ümit Kurt transferini masaya yatırdı.

Kırmızı-beyazlıların devre arası renklerine kattığı genç savunma oyuncusu Ümit Kurt'un profesyonel futbol yaşantısına başlamasında başrol oynayan Özat; "Ümit iyi bir futbolcu. İyi bir kumaşı var. Ümit'i ben Ankaragücü'nde ilk A takıma almamın ardından 2 yılı aşkın bir süre geçti. O süre zarfında performansının üzerine koymasını bildi. Mevcut kadro nedeniyle pek fazla forma şansı bulamadı ancak A takım idmanları ve A2 takımda o eksikliğini giderdi. Malum olayların ardından ise bulduğu fırsatları iyi değerlendirdi. Geçirmiş olduğu bir sakatlık onu birazda olsa geriye attı. Eğer bu sakatlık süreci olmasaydı belki de sezona Ankaragücü ile değil Süper Lig'de ki bir takımla başlayabilirdi. Hem kişiliğiyle, hem performansıyla iyi bir futbolcu, adam gibi adam. Bazı eksiklikleri var. Onu da iyi bir çalışma temposuyla giderecektir. İyi bir hocanın, iyi bir takımın içerisine gitti. Bundan sonrası Ümit'e kalmış" dedi.

"SİVASSPOR BU LİGİN OLMAZSA OLMAZI"

Sivasspor'un Süper Lig'e yükseldiği günden bu yana önemli işler başardığını ifade eden Özat, kırmızı-beyazlıların ligde önemli bir yer edindiğinin altını çizdi.
Özat; "Sivasspor Süper Lig'e ilk çıktığı günden buyana, bu ligin gereksinimlerinden, olmazsa olmazlarından bir tanesi oldu. Başarıyı, iyiye giden işleri hiçbir zaman bozmamaya çalışan bir yönetimi var. Dolayısıyla Rıza hocada iyi işler yapıyor. Sivasspor çok daha iyi yerlerde olacaktır. Bu başarıda 3-5 günde gelmiyor. Ama Sivasspor bu ligin asansör takımları gibi bir takım değil. Bu ligin gereksinimi olan bir takım olmuştur. Ben Sivaslıyım. Ben Sivasspor Süper Lig'e çıktıktan sonra şehrimi daha yakından tanımaya ve daha çok gelmeye başladım.
Bundan sonra hem Sivasspor'a, hem yönetime hem de Sivas şehrine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"MAALESEF HERŞEY 3 TAKIM ARASINDA DÖNÜYOR"

Öte yandan Anadolu takımlarının kamuoyunda yeterince bahsedilmediğinden yakınan Özat, Türkiye'de her konunun 3 büyükler arasında döndüğünü ve bu anlayışın doğru olmadığını ifade etti.
Özat; "Ben Fenerbahçe'de oynadığım dönemde de bu konuları, yada Anadolu takımları ile oynadığımız dönemlerde oyuncuların vermiş olduğu mücadeleyi her zaman saygı duyduğumu ifade etmiştim. Maalesef bu ülkede her şey 3 tane takımın etrafında önüyor. Bunlar çok doğru bakış açıları değil. Onlar her zaman mazileriyle, taraftarlarıyla bu saygınlığı hak ediyorlar ama şu da unutulmamalı ki arkalarında 15-16 tane takım var. Onlar olmazsa mücadele edecek takımlarda olmaz. Ama bazı kalıntılar var. Onları yıkmak çok zor oluyor" dedi.

Son olarak futbol yorumcularına göndermede bulunan eski milli futbolcu; "Özellikle Sivas, Bursa, Kayseri ve Eskişehir gibi camialar yerel basınlarıyla bu tür gündemleri oluşturuyorlar. Ama bu takımların biraz daha ulusal basında yer bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bu konuları en azından kendi payıma her zaman ifade ediyor, her zaman dile getiriyorum. Ben bu işin her yerinde bulundum. Yorumculuk bir takımın yazarı olmak, bir takımı savunmak değil adaleti en eşit şekilde dağıtmak, icabında mensubu olduğu camianın da hatalarını herkesten fazla dile getirmektir. Kimsenin kimseyi korumasına ihtiyacı yok" şeklinde konuştu.

C.KAAN KARAGUŞ/Sivas'ın Sesi

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Özat'dan Sivas'a Övgüler
Alt 16.01.2013, 09:28   #2
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Özat'dan Sivas'a Övgüler

Ümit Özat bir Sivaslı olarak söylenmesi gerekenleri söylemiş.Zaten severdik ama boşuna sevmemişiz.Ankaragücünün hocasıyken taraftarla sürtüşmesi olmuştu,çok sıkıntılı bir süreçdi.Üzücü bir olaydı tabii bir hemşerimizin bu şekilde bir olaya maruz kalması.İlerde nasipse Sivasda görev alırsa memnun oluruz.Çünkü çok iyi bir kariyere sahip..
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.01.2013, 09:29   #3
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1024 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

kişiliğiyle ve futboluyla her zaman takdir ettiğim ve örnek gösterilebilecek bir şahsiyetsin...teşekkür ederiz Ümit ÖZAT...
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.01.2013, 09:31   #4
Rallim58
Gast

Malum İT'lerden (İstanbul Takımlarından) birini eze eze yensen, hiçbir zaman Sivasspor bu İT'i ezdi demezler, bu İT Sivasspora nasıl yenildi tartışılır.
Alt 16.01.2013, 09:42   #5
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 695 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bir Sivaslı olarak Sivaslı birinin cümlelerinden Sivası ve Sivassporu öven cümleler duymak çok güzel. Eğer işte böyle kenetlenirde hep birlikte olursak işte o zaman Sivasın büyüklüğünü isbatlarız. Kendisine yakışanı söylemiş
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ahwettt'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.01.2013, 10:18   #6
58MySouL
Yiğido

58MySouL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

142 Mesajına 230 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 679 58MySouL ist jedem bekannt58MySouL ist jedem bekannt58MySouL ist jedem bekannt58MySouL ist jedem bekannt58MySouL ist jedem bekannt58MySouL ist jedem bekannt

Adam gibi adam ÜMİT ÖZAT
58MySouL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2013, 11:27   #7
Kasim58
Tecrübeli Yiğido

Kasim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 455 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 698 Kasim58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Sivasli olsun çamurdan olsun.
Alt 16.01.2013, 11:30   #8
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 519 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

eyvallah ümit özat inşallah ileride daha başarılı kariyer geçirir
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2013, 12:05   #9
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 522 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
SivasSpor.Com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Türk futboluna hizmet ettiği süre boyunca adından övgüyle söz ettirmeyi başaran ve 19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından teknik direktörlük ve spor yorumculuğuna soyunan Sivaslı eski milli futbolcu Ümit Özat'tan Sivas'a ve Sivasspor'a inciler yağdı. Kırmızı-beyazlıların yeni transferi Ümit Kurt ve takımın Süper Lig'deki gidişatını değerlendiren Özat, spor kamuoyundaki '3 Büyükler' hegomanyasından yakındı.

Bir dönem Türk Futbolu'nun efsanevi isimleri arasında gösterilen ve Fenerbahçe'de ki 7 yıllık kariyerinin ardından futbol hayatını sağlık problemleri nedeniyle Almanya'nın FC Köln takımında sonlandıran Sivaslı futbolcu Ümit Özat'dan Sivasspor'a övgü dolu sözler geldi.
19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından FC Köln'de Christoph Daum'un yardımcılığını üstlenen, sonrasında Ankaragücü ve Manisaspor'da teknik direktörlüğünün ardından spor yorumculuğuna soyunan Özat, Sivasspor'un Süper Lig'de ki gidişatını ve devre arası gerçekleştirilen Ümit Kurt transferini masaya yatırdı.

Kırmızı-beyazlıların devre arası renklerine kattığı genç savunma oyuncusu Ümit Kurt'un profesyonel futbol yaşantısına başlamasında başrol oynayan Özat; "Ümit iyi bir futbolcu. İyi bir kumaşı var. Ümit'i ben Ankaragücü'nde ilk A takıma almamın ardından 2 yılı aşkın bir süre geçti. O süre zarfında performansının üzerine koymasını bildi. Mevcut kadro nedeniyle pek fazla forma şansı bulamadı ancak A takım idmanları ve A2 takımda o eksikliğini giderdi. Malum olayların ardından ise bulduğu fırsatları iyi değerlendirdi. Geçirmiş olduğu bir sakatlık onu birazda olsa geriye attı. Eğer bu sakatlık süreci olmasaydı belki de sezona Ankaragücü ile değil Süper Lig'de ki bir takımla başlayabilirdi. Hem kişiliğiyle, hem performansıyla iyi bir futbolcu, adam gibi adam. Bazı eksiklikleri var. Onu da iyi bir çalışma temposuyla giderecektir. İyi bir hocanın, iyi bir takımın içerisine gitti. Bundan sonrası Ümit'e kalmış" dedi.

"SİVASSPOR BU LİGİN OLMAZSA OLMAZI"

Sivasspor'un Süper Lig'e yükseldiği günden bu yana önemli işler başardığını ifade eden Özat, kırmızı-beyazlıların ligde önemli bir yer edindiğinin altını çizdi.
Özat; "Sivasspor Süper Lig'e ilk çıktığı günden buyana, bu ligin gereksinimlerinden, olmazsa olmazlarından bir tanesi oldu. Başarıyı, iyiye giden işleri hiçbir zaman bozmamaya çalışan bir yönetimi var. Dolayısıyla Rıza hocada iyi işler yapıyor. Sivasspor çok daha iyi yerlerde olacaktır. Bu başarıda 3-5 günde gelmiyor. Ama Sivasspor bu ligin asansör takımları gibi bir takım değil. Bu ligin gereksinimi olan bir takım olmuştur. Ben Sivaslıyım. Ben Sivasspor Süper Lig'e çıktıktan sonra şehrimi daha yakından tanımaya ve daha çok gelmeye başladım.
Bundan sonra hem Sivasspor'a, hem yönetime hem de Sivas şehrine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"MAALESEF HERŞEY 3 TAKIM ARASINDA DÖNÜYOR"

Öte yandan Anadolu takımlarının kamuoyunda yeterince bahsedilmediğinden yakınan Özat, Türkiye'de her konunun 3 büyükler arasında döndüğünü ve bu anlayışın doğru olmadığını ifade etti.
Özat; "Ben Fenerbahçe'de oynadığım dönemde de bu konuları, yada Anadolu takımları ile oynadığımız dönemlerde oyuncuların vermiş olduğu mücadeleyi her zaman saygı duyduğumu ifade etmiştim. Maalesef bu ülkede her şey 3 tane takımın etrafında önüyor. Bunlar çok doğru bakış açıları değil. Onlar her zaman mazileriyle, taraftarlarıyla bu saygınlığı hak ediyorlar ama şu da unutulmamalı ki arkalarında 15-16 tane takım var. Onlar olmazsa mücadele edecek takımlarda olmaz. Ama bazı kalıntılar var. Onları yıkmak çok zor oluyor" dedi.

Son olarak futbol yorumcularına göndermede bulunan eski milli futbolcu; "Özellikle Sivas, Bursa, Kayseri ve Eskişehir gibi camialar yerel basınlarıyla bu tür gündemleri oluşturuyorlar. Ama bu takımların biraz daha ulusal basında yer bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bu konuları en azından kendi payıma her zaman ifade ediyor, her zaman dile getiriyorum. Ben bu işin her yerinde bulundum. Yorumculuk bir takımın yazarı olmak, bir takımı savunmak değil adaleti en eşit şekilde dağıtmak, icabında mensubu olduğu camianın da hatalarını herkesten fazla dile getirmektir. Kimsenin kimseyi korumasına ihtiyacı yok" şeklinde konuştu.

C.KAAN KARAGUŞ/Sivas'ın Sesi
SİVASLI GEÇİNİP DE EN UFAK BİR TÖKEZLEMEDE YÖNETİMİ, TEKNİK EKİPİ BEĞENMEYEN, İSTİFA NARALARI ATAN, FUTBOLDAN NASİBİNİ ALMAMIŞLARA ARMAĞAN OLSUN BU AÇIKLAMA!..
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Poyrazcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 16.01.2013, 12:28   #10
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Geç bunları Ümit Özat! Bgüne kadar yüzlerce defa seni çeşitli kanallarda dinledim ağızından bir defa sivas ve sivassporla ilgili güzel sözler çıkmadı. Hep kendini Ankaralı olarak lanse ettin. Sivas televeziyonuna katıldığın için tabiki sivası öven sözler söyleyecen bizde yuttuk. Sivasspora nasıl mesafeli uzak olduğunu yönetime sorun onlar söylesin.bugün kalkmış övüyorsun. Sivassporun bugüne kadar bariz,skandal niteleğinde bir çok hakem kurbanı oldu,hangisinde ulusal tv.lerde bir cümle ettin
başkasını bilmem fakat ben yemedim bunları
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivasa, övgüler, Özatdan

Seçenekler Arama
Stil