Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Sivasspor Yönetimi Hakkında

Sivasspor Yönetimi Hakkında Sivasspor Yönetimi Hakkında Konular

Seçenekler Arama Stil

Başkan Odyakmaz savunmasını yaptı !..
Alt 29.06.2012, 15:51   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Başkan Odyakmaz savunmasını yaptı !..

"Futbolda şike" davasında Tayfur Havutçu ile Mecnun Otyakmaz mahkeme başkanına seslendi, beraat istedi..

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davada Tayfur Havutçu, mütalaaya karşı savunmasını yaptı.

Daha önce savunma yaptığını belirten Havutçu, “Sayın iddia makamının, iddialarını kabul etmiyorum. 5 ay ceza yattım. İtibarım zedelendi. İtibarımı geri istiyorum. Türk adaletine güveniyorum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

MECNUN OTYAKMAZ: NAMUSUM, ŞEREFİM VE ONURUM SİZLERE EMANET

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davada sanık Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz mütalaaya karşı savunmasını yaptı.

Otyakmaz savunmasında, “Ne Zeki Mazlum ne de Aziz Yıldırım tarafından bana teklif yapılmadı. Ben de bana teklif edilecek kadar hafif bir insan değilim. Sadece Mehmet Yıldız’ın bana söylediği bir konu vardı. Ona da daha önce anlattım. Yıldız’ın bana ilettiğini Zeki Mazlum’a söyledim. Bu mahkeme benim hayatımın mahkemesi. Bütün değer yargılarım ile yargılanıyorum. Allah’a şükür başımı öne eğecek bir fiil içinde olmadım" dedi.

Herhangi bir şike girişiminde bulunmadığını belirten Otyakmaz, “Maç satmak ile ilgili düşüncelerinde namusunun ortaya koyan birisi olarak, namusum, şerefim ve onurum sizlere emanet. Bu dava benim için varolmak veya yok olma davasıdır bu nedenle hükmün geri bırakılmasını talep etmiyorum! diye konuştu.

Kaynak: ajansspor.com

.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Başkan Odyakmaz savunmasını yaptı !..
Alt 29.06.2012, 15:54   #2
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Başkan Odyakmaz savunmasını yaptı !..

Artık bu işin sonuçlanması lazım. Biz bıktık bu işten. Ve sonuna kadar inanıyoruz başkanın suçsuz olduğuna. Ve inanıyoruz temiz olduğuna. Kendisi de canı gönülden söylüyor suçsuz olduğunu. Başka şeylere kurban edilmesini ne Sivas'lı, ne de insanlık olarak kabul etmiyoruz. Nihayetlendirin temiz olduğunu artık !...

.
Alt 29.06.2012, 15:56   #3
Kizilirmak58
Yiğido

Kizilirmak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

163 Mesajına 290 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 Kizilirmak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

sayın başkanım sivasında onuru namusu sana emanet . sizin gibi yiğido olan birinden en küçük şüphemiz yok başkanım... bu şehir seni seviyor
Alt 29.06.2012, 16:02   #4
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aziz yildirim ve diger 3 kisinin tahliye talepleri reddedildi.
Nihai karar Pazartesine kaldi!

Alıntı:
bu nedenle hükmün geri bırakılmasını talep etmiyorum! diye konuştu
Bunun anlami eger ceza cikarsa yargitaya götürebilecek. Kabul etseydi götüremiyordu.
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.06.2012, 17:14   #5
selimdelen
Tecrübeli Yiğido

selimdelen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

115 Mesajına 165 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 selimdelen isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sivasspor un en değerli en önemli insanı durusu konuşması yaptıkları ortada ona kimsenin bir tek kelime yanlış söz söylemesi kabul edilmez edilemez doğru dürust işini en layığı ile yapan biri iyi ki varsın iyi ki Sivasspor başkanısın seninle gurur duyuyor her zaman sana inanıyorum
selimdelen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.06.2012, 18:11   #6
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Başkanımız olması gereken açıklamasını yapmış, bilmeyenle için Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasının anlamı ;

İlk olasılıkta sanık hükmün açıklanmasının ertelenmesini kabul etmenin mahkeme üzerinde suçu işlediği şeklinde bir kanat oluşturacağını ve/veya isnat edilen suçu işlemediğini düşünerek, teklifi reddedebilir. Ceza muhakemesi, özünde savcılığın ve sanığın ( varsa müdafiiyle birlikte) hâkimi ikna çabasından başka bir şey değildir. İddia ve savunma makamları, hâkimin vereceği hükmü etkileyecek tez ve anti tezleri sunarak hâkimi ikna etmeye çalışmaktadırlar. Bu şartlar altında sanığın, hâkimi peşinen suçu işlediğini düşündürecek davranışlardan kaçınması son derece muhtemeldir. Bilindiği üzere hâkim, günümüzde dahi ceza adaletinin uygulanması için duygulu ve düşünceli bir araç sayılmaktadır. Bu nedenle her ne kadar profesyonel de olsa, insan psikolojisini etkileyen her durum, eninde sonunda hâkimi de etkileyecektir ve sanık da bunu bilmektedir. Ayrıca hükmün açıklanmasının ertelenmesi teklifinin kabulü ve denetim süresinin şartlara uygun olarak geçirilmesi halinde, hükmün hiç temyiz incelemesinden geçmeyecek olmasının, hakimin daha rahat davranmasını sağlayabilecek bir diğer etken olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Öyleyse sanığın hükmün açıklanmasının ertelenmesini daha duruşmanın başında kabul etmesinin hâkimi sanığın suçu işlediği hususunda etki altında bırakabileceğini kabul etmek zorunlu olmaktadır. Oysa bu durum sanığın savunmasını serbestçe belirlemesi imkânını elinden almakta ve onu iki bilinmez arasında bir seçim yapmaya yönlendirmektedir. Kanımızca bu durum hem Anayasa’da hem de AİHS’de ifadesini bulan adil yargılanma hakkına aykırıdır.
Bu durumda sanık mahkûm olduğu takdirde de iki olasılık ortaya çıkar. Eğer ortaya çıkan hükümdeki ceza temyiz sınırının altında ise, sanık hükümlü sıfatını alır ve cezasının infazına geçilir. Bu durumda hükümlünün tek yapabileceği kanun yararına bozma yoluna gitmektir. Kanımızca burada kanun yararına bozma kurumuna ilişkin bozma nedenlerinin düzenlendiği 309/4-b bendi uyarınca savunma hakkının kısıtlanmasını doğuran bir usul işlemi vardır ve hükmün kanun yararına bozulması gerekir. Bunun üzerine yeniden yapılacak yargılamada verilecek hüküm (ilk hükümle aynı dahi olsa) sanığa okunmalı ve açıklanmasını isteyip istenmediğinin sorulmalıdır.
Belirtmek gerekir ki tüm ceza davaları ve hükümler içinde küçük bir azınlık olan temyiz sınırının altındaki hükümler, zaten görece hafif suçları kapsamına alan hükmün açıklanmasının ertelenmesi kurumu bakımından ciddi bir oran teşkil etmektedir.
Eğer hükümdeki ceza temyiz sınırının üstünde ise, sanık hükmü temyiz edebilir fakat bu halde dahi dosya Yargıtay tarafından bozularak, ilk derece mahkemesi tarafından yeni bir hüküm verilmedikçe, hükmün açıklanmasının ertelenmesini talep edemez. Hükmün onanması halinde ise hüküm kesinleşir ve sanığı hükmün açıklanmasını talep etmesi imkânsız hale gelir.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Besyo_cu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.06.2012, 18:48   #7
kamışlı58
Tecrübeli Yiğido

209 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 578 kamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblick

başkanımızın şuçlu olduguna dünde inanmadım bugünde birileri bir dümenler çeviriyorlar ya ucunun derin yerlere battıgı kesin BEN TÜRKİYE DE ADALETİN OLDUGUNA İNANMIYORUM VARSA BİLE BAGIMSIZ DEGİL
kamışlı58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kamışlı58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.06.2012, 19:45   #8
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1278 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

BEN TÜRKİYE DE ADALETİN OLDUGUNA İNANMIYORUM VARSA BİLE BAGIMSIZ DEGİL

imza !
Alt 29.06.2012, 22:44   #9
izmirliyigido
Gast

BEN TÜRKİYE DE ADALETİN OLDUGUNA İNANMIYORUM VARSA BİLE BAGIMSIZ DEGİL

imza !

.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.06.2012, 23:34   #10
ozsivasli58
Acemi Yiğido

ozsivasli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65 Mesajına 98 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ozsivasli58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Altın Çöpe Düşmekle Değer Kaybetmez.Altının Kıymetini Sarraf Bilir.Senin Kiymeteni Biz Biliriz.Sayın Başkanımız Mecnun Otyakmaz. Meyve veren Ağaç Taşlanır.Biz sana sonuna kadar güveniyoruz Sevğili Başkanımız.Selamlarım Herkese Olsun

Etiketler
baŞkan, odyakmaz, savunmasını, yaptı