Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yiğido Gençlik

Seçenekler Arama Stil

Sivas Elazığ Kardeşliği..
Alt 20.05.2013, 13:15   #1
ygdgnçlk
Acemi Yiğido

ygdgnçlk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 314 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 ygdgnçlk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivas Elazığ Kardeşliği..

Bu sezonun ilk yarısında oynanan ve 1-0 yendiğimiz maçta grubumuzun Yılmaz Vural hocaya ve Elazığspor'a yaptığı tezahuratlarla filizlenen, Elazığspor taraftarının 58.dk'da Kayseriyi Sivas sesleriyle inletmeleri ile büyüyen ve son haftalardaki iki takım taraftarlarının plaka dakikarında karşılıklı olarak birbirleri lehine bağırmaları ile sağlamlaşan ve bu hafta Elazığ'da oynanan maçta bizleri maç öncesinde alıp misafir ederek, maça aynı tribüne girmemizi sağlayarak biletlerimize kadar alan ve maçtan sonra yemeğimizi yedirip güzel bir şekilde ağırlamarıyla birlikte daha da pekişen bu kardeşlik, İnşallah sonsuza kadar devam edecektir.

Burdan bizi en iyi şekilde ağırlayan Narkoz Taraftar Grubu'na ve tüm Elazığ halkına teşekkürü bir borç biliriz..

Sivas-Elazığ
Narkoz-Yiğido Gençlik..

Alt 20.05.2013, 13:19   #2
burak58as553
Usta Yiğido

burak58as553 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

550 Mesajına 1.071 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 burak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekannt
Standart Cevap: SivasElazığ Kardeşliği..

Anadolu'nun 2 mert şehri..E&S
Cevap: SivasElazığ Kardeşliği..
Alt 20.05.2013, 13:24   #3
turks
Yiğido

132 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 538 turks FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kardeş yanlız maçı 1-0 değil 3-1 yenmiştik
turks isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı turks'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2013, 17:31   #4
ygdgnçlk
Acemi Yiğido

ygdgnçlk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 314 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 ygdgnçlk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
turks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kardeş yanlız maçı 1-0 değil 3-1 yenmiştik
HAKLISIN 3-1 Dİ....
Alt 20.05.2013, 13:29   #5
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Bu kardeşlik nereden geliyor.Biri bana açıklar mı? Elazığspor'un ilk yarıdaki konumu nedeniyle son lig maçını bizimle kendi sahalarında oynayacakları için bu sempatinin ondan geldiğini düşünüyorum.Yani durumları kötü olursa,son maçta bizden medet bekledikleri hissi uyandı bende.Doğrusu da bu zaten.Yok sa durduk dururken bu yakınlaşma başka türlü izah edilemez.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Turan 59'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2013, 13:42   #6
poyrazer5858
Acemi Yiğido

99 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 435 poyrazer5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Turan 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu kardeşlik nereden geliyor.Biri bana açıklar mı? Elazığspor'un ilk yarıdaki konumu nedeniyle son lig maçını bizimle kendi sahalarında oynayacakları için bu sempatinin ondan geldiğini düşünüyorum.Yani durumları kötü olursa,son maçta bizden medet bekledikleri hissi uyandı bende.Doğrusu da bu zaten.Yok sa durduk dururken bu yakınlaşma başka türlü izah edilemez.
herşeye neden olumsuz açıdan yaklaşıyorsun be birader.
anlayamadığın şeyi sevabına ben izah edeyim , ibugüne kadar sivaslılarla elazığlılar arasında bir husumet yaşanmamıştır. ayrıca elazığla sivas insanının özellikleri birbirlerine benzer. milliyetçi, muhafazakar insanlardır.
poyrazer5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı poyrazer5858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.05.2013, 00:13   #7
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
poyrazer5858 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
herşeye neden olumsuz açıdan yaklaşıyorsun be birader.
anlayamadığın şeyi sevabına ben izah edeyim , ibugüne kadar sivaslılarla elazığlılar arasında bir husumet yaşanmamıştır. ayrıca elazığla sivas insanının özellikleri birbirlerine benzer. milliyetçi, muhafazakar insanlardır.
İzninizle ben biraz daha açayım...Anadolu genelinde milliyetçi muhafazakar bir yapıya sahiptir..Lakin tribün yakınlaşması bence bu yapıyla alakalı değil...Hemen hemen her ilde milliyetçi bir yapı bulabilirsiniz..Bu yakınlaşma bence seyirci profili ile alakalı...Elazığlı insanıda Sivas insanıda ağır kalıplı bir yapıya sahip ...Yani bir müsabakada ne rakip seyirciyi tahrik eder nede kendi takımına gerekli desteği verir.. Verse bile bence yeterli değildir.Amacı sadece beyefendi gibi müsabaka izlemek beyefendi gibi oradan ayrılmaktırBen bu yapıyı Denizli insanındada gördüm...O kadar sakin bir yapı vardırki yanlış hatırlıyor olabilirim ama stadlarında tel örgü bile yoktur..Bizim Bursada milliyetçidir.Ankarada öyle .. Ama ne acıdırki daha düne kadar bir çok müsabakada gelen rakiplerin bir çoğuyla harbe gidercesine bir oluşuma girmişlerdir..Rakibi bozmak rakip seyirciyi alt etmek için yapmadıkları olay kalmamıştır...Ben küme düştükten sonra süper lige çıktığımız ilk yıl b.jimnastik maçını hatırlarım ..hatırlamaz olayım..Rakip seyirci yoktu Allahtan ...Olsa idi felaket olurdu ..katliam olurdu...Konuyu fazla dağıtmadan şu söylenebilir Elazığ ve Sivas tribün kültürü aynı olmalı ki (istisnai hoş olaylarda vesile olmuş olabilir) bu iki tribün kardeş gibi yakınlaşmıştır...Bu harika bir olay devamını temenni ediyorum...
Alt 24.05.2013, 12:31   #8
nightmare58
Tecrübeli Yiğido

nightmare58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

251 Mesajına 468 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 nightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOKnightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İzninizle ben biraz daha açayım...Anadolu genelinde milliyetçi muhafazakar bir yapıya sahiptir..Lakin tribün yakınlaşması bence bu yapıyla alakalı değil...Hemen hemen her ilde milliyetçi bir yapı bulabilirsiniz..Bu yakınlaşma bence seyirci profili ile alakalı...Elazığlı insanıda Sivas insanıda ağır kalıplı bir yapıya sahip ...Yani bir müsabakada ne rakip seyirciyi tahrik eder nede kendi takımına gerekli desteği verir.. Verse bile bence yeterli değildir.Amacı sadece beyefendi gibi müsabaka izlemek beyefendi gibi oradan ayrılmaktırBen bu yapıyı Denizli insanındada gördüm...O kadar sakin bir yapı vardırki yanlış hatırlıyor olabilirim ama stadlarında tel örgü bile yoktur..Bizim Bursada milliyetçidir.Ankarada öyle .. Ama ne acıdırki daha düne kadar bir çok müsabakada gelen rakiplerin bir çoğuyla harbe gidercesine bir oluşuma girmişlerdir..Rakibi bozmak rakip seyirciyi alt etmek için yapmadıkları olay kalmamıştır...Ben küme düştükten sonra süper lige çıktığımız ilk yıl b.jimnastik maçını hatırlarım ..hatırlamaz olayım..Rakip seyirci yoktu Allahtan ...Olsa idi felaket olurdu ..katliam olurdu...Konuyu fazla dağıtmadan şu söylenebilir Elazığ ve Sivas tribün kültürü aynı olmalı ki (istisnai hoş olaylarda vesile olmuş olabilir) bu iki tribün kardeş gibi yakınlaşmıştır...Bu harika bir olay devamını temenni ediyorum...
Ankaragücü'nün yaşadığı sıkıntılar ortada ama şampiyonluğa oynadığımız sene Sivasspor'umuzu tribünlere çağırdılar, bu sene şampiyon Anadolu'dan şeklinde tezahürat yaptılar. Bence taraftar grupları adamına göre muamele yapıyor.
nightmare58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.05.2013, 19:35   #9
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
nightmare58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ankaragücü'nün yaşadığı sıkıntılar ortada ama şampiyonluğa oynadığımız sene Sivasspor'umuzu tribünlere çağırdılar, bu sene şampiyon Anadolu'dan şeklinde tezahürat yaptılar. Bence taraftar grupları adamına göre muamele yapıyor.
Araştırınız doğru olduğunu göreceksiniz... bu dediğiniz olayı Bursaspor taraftarı da yaptı üstelik sadece Sivasspor maçında değil Sivasspor şampiyonluğa oynadığı yıl Bursa da oynanan hemen hemen tüm Bursaspor maçlarında tribünümüzde ''Bu sene şampiyon Anadoludan'' tezahuratı yapıldı...Asla mümkün olmayacak bir olay daha oldu Bursada ..Ankaragücü haricinde tribünümüzde açılan tek bayrak Sivasspor bayrağı olmuştur...Bursasporlu olduğum için söylemiyorum ama her anını yaşayan biri olarak sizin şampiyonluğunuzu Bursa o kadar istediki bunu görmeniz lazımdı...
Alt 20.05.2013, 13:43   #10
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Turan 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
turan abi bu dostluk çıkar dostluğu değil...hatta bu dostluğun temelleri burada elazığla bir hazırlık maçı oynamıştık..onlar ermanı falan tribüne çağırmıştı...o maçta karşlıkılı olumlu tezahüratlar olmuştu...aslında bu dostluğun temelleri orada atıldı....velev ki senin dediğin gibi ligde konum nedeniyle böyle yakınlaşma oldu diyelim...kayseri denilen döneklerden onu da görmedik değil mi? nasıl birileri kendi ittifakını kuruyorsa bırakın biz de elazığ yozgat erzurum tokat ankaragücü gibi anadolu takımlarıyla kendi lobimizi kuralım...

Etiketler
elazığ, kardeşliği, sivas, sivaselazığ, yanyana, yiğidoandgakkoş

Seçenekler Arama
Stil