Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,
Alt 24.05.2016, 22:30   #61
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kıymetli Yiğido,

Hafızamı zorlayınca çocukluğumuzun efsanesi Ali Memmet hocayı çıkarabildim sanıyorum. 4 Eylül sporu çalıştırıyordu herhalde, şişman, içten ve yüksek sesle konuşan, futbolcuya parmağıyla bir şeyleri işaret ederek şunu yapmalısın, sen yaparsın vb. türünden motivasyonlar verirdi. Hafif esmer biriydi sanki. Yanılıyor muyum yiğido? Acaba şimdi nerelerde kıymetli hocamız Ali Memmet,
Kimler geldi kimler geçti, Şu ömür dediğimiz yolculuk ne garip değil mi kıymetli yiğido. Sivasspor ile anılarımızı saysak Sivastan İstanbula kadar yol olur öyle değil mi yiğido. Bazı nostalji isimleri hatırlatayım izninizle. Kaleci Şükrü desem, Dimitri Desem, Kıvırcık saçlı sarışın orta saha oyuncusu Özcan Desem, yada Sivaslı Harun desem acaba gözlerin dolar hüzünlenir misin yiğido? Daha kaleci İzzeti saymadım bile. Sivasspor bizim gerçekten ruhumuzdu.

En derin saygılarımla.
Ali Memmet hocayı görüyorum Sivas'a gidince.Sanırım Mehmetpaşa civarında oturuyor benim kayınpeder de orada oturduğu için rastlıyorum.
Cesim,Kökten,Fahri abileri Kel Mustafaları unutmak mümkün değil.Bilmukabele selam ve hürmetle..
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.05.2016, 01:56   #62
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her sezon başında aklımca takım hakkında yönetime ikazlarım olur,gerçi kimsede takmıyorya olsun ,eğer takım sil baştan yapılacaksa ve bunuda hoca yapacaksa bu hoca mesut bakkal olmamalıdır,çünkü bu şansı verdik beceremedi,ben kişiliğine laf etmem ancak hocalığını beğenmiyorum,tahminlerime göre pazar günü yönetim yoğun ısrarlara dayanamadık deyip göreve devam edecek ve macera aramamak için mesut hocayla devam edecek diye düşünüyorum,takım düşerse mesut hocanın suçu enaz olacak demiştim,ancak sivassporun eline öyle çok fırsatlar geçtiki ,bunu mesut hocayla kaçırdık,ptt lige baktığımızda,mesut hocanın yarısı bile etmeyecek adamlar takımları zirveye oynatıyor,sanıyorumki düşen takım büyük ölçüde korunmaya çalışılacak,vede bu takımı tanıyan hocayla devam edilecek,özellikle transferlerde tüm yetki mesut hocaya verilmemeli,ne çektiysek bu hocaların yanlış transferlerinden çektik,vede bu şekilde düştük,neticede ptt liginde sivassporu zorlayacak takım çok az,eğer kaliteli 3 4 oyuncu alınırsa eldeki oyuncular bu takımı hotlıya zıplıya tekrar ait olduğumuz süper lige çıkartabilirler ,mesut hocayı hernekadar eleştirsem ,hocalığını beğenmesemde,takımı tanıması münasebetiyle ptt ligede fazla bir hoca ,eğer daha kaliteli hocayla çalışmayacaksak mesut hocayada ses etmem çünkü biliyorumki bu yönrtim gider nerde daha dandik biri varsa onu takımın başına koyar ,sivasspor evindeki maçları kazansın,deplasmanların yarısını kazansın şampiyon olur mesut hoca bu kadroyla bu ligde bunu başarabilir
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.05.2016, 05:19   #63
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Her sezon başında aklımca takım hakkında yönetime ikazlarım olur,gerçi kimsede takmıyorya olsun ,eğer takım sil baştan yapılacaksa ve bunuda hoca yapacaksa bu hoca mesut bakkal olmamalıdır,çünkü bu şansı verdik beceremedi,ben kişiliğine laf etmem ancak hocalığını beğenmiyorum,tahminlerime göre pazar günü yönetim yoğun ısrarlara dayanamadık deyip göreve devam edecek ve macera aramamak için mesut hocayla devam edecek diye düşünüyorum,takım düşerse mesut hocanın suçu enaz olacak demiştim,ancak sivassporun eline öyle çok fırsatlar geçtiki ,bunu mesut hocayla kaçırdık,ptt lige baktığımızda,mesut hocanın yarısı bile etmeyecek adamlar takımları zirveye oynatıyor,sanıyorumki düşen takım büyük ölçüde korunmaya çalışılacak,vede bu takımı tanıyan hocayla devam edilecek,özellikle transferlerde tüm yetki mesut hocaya verilmemeli,ne çektiysek bu hocaların yanlış transferlerinden çektik,vede bu şekilde düştük,neticede ptt liginde sivassporu zorlayacak takım çok az,eğer kaliteli 3 4 oyuncu alınırsa eldeki oyuncular bu takımı hotlıya zıplıya tekrar ait olduğumuz süper lige çıkartabilirler ,mesut hocayı hernekadar eleştirsem ,hocalığını beğenmesemde,takımı tanıması münasebetiyle ptt ligede fazla bir hoca ,eğer daha kaliteli hocayla çalışmayacaksak mesut hocayada ses etmem çünkü biliyorumki bu yönrtim gider nerde daha dandik biri varsa onu takımın başına koyar ,sivasspor evindeki maçları kazansın,deplasmanların yarısını kazansın şampiyon olur mesut hoca bu kadroyla bu ligde bunu başarabilir
Kıymetli Yiğido,

Her zaman olduğu gibi o kadar gerçekçi analiz yapmışsınki ekleyecek tek kelime bulamadım. Sanki beynimin içini okuyorsun kıymetli yiğido. Artı ve eksileri birarada değerlendirip klubümüz adına her zaman gerçekçi bir sonuca ulaştığın için tebrik ediyorum. Özellikle bazı cümlelerin çok dikkatimi çekti.

1) Mesut hoca PTT ligide fazla bir hoca diyorsun örneğin. Sezarın hakkını Sezara verdiğin için çok etkilendim. Mesut hocaya kızgınız. Sonuçta takımımız alt lige düştü. Ama, 30 maçta Gençlerbirliğine 50 puan aldıran
(2005-2006 sezonu) bir hoca boş olamaz diye düşünüyorum. Ayrıca bizdeki bu yıl ki performansı eğer Akhisarspordan 3 dersek ve seyircisiz Antalyaspor maçından da 3 dersek toplam =17+4=21 puan eder. Maç başı 1.5 puan. Bunu 34 hafta ile çarpınca 34+17=51 puan ediyor yani Mesut hoca bu kadar düşük performansla bile bizi sezon başından beri çalıştırmış olsaydı STSL yi 5-6. bitirebilirdik. Bunlar matematiksel gerçekler. Asla hocayı savunmak için söylemiyorum. Sadece potansiyel gerçeklerden söz ediyorum. Bizde gerçekten çok baskı altındaydı. Her hafta her hafta durumlar an be an değişiyordu. Setkus topu ayağının altından kaçırınca aslında kaderimiz belli oldu. Öyle olmasaydı Kayserisporu deplasmanda da yenebilirdik. Maçı canlı izledim Kayseri de. Kayserisporun kaçırdığı bir iki pozisyon var ama gerçekten üstün olan taraf bizdik her zamanki gibi.

2)Takımı tanıması münasebetiyle diyorsun çok etkilendim. Yani zaman kaybetmeden devam edebiliriz. .

3) PTT liginde Sivassporu zorlayacak takım çok az diyorsun çok etkilendim. Çünkü sizde biliyorsunuzki kıymetli yiğido Sivassporun bu yılki gerçek puaanı 48-53 arası. (İçerideki ESK: maçı=3 puan gitti, içerideki Bursaspor maçı=1 puan gitti, içeride AkhisarS.maçı=2 puan gitti, Trabzonspor deplasmanı=3, Konyaspor deplesmanı=1, herkes M.Başakşehir deplesmanı 3 puan gitti diyor ama bence 1 puan aldık yeterli yani orada puan gitmedi bence, içeride BJK maçında 1p gitti, seyircisiz Antalyaspor maçında 2 puan gitti, içeride MİY maçında 2 puan gitti, dışarıda MİY maçında en 1 p gitti, Velhasılı bütün bunları toplayalım=31+16=47 oldu. Daha çok var da başınızı ağrıtmayım fazla. ) Yani kısaca aslında Sivasspor sadece formel olarak düştü. Gerçek güç olarak STSL nin 6-7. takımı hala. Bu anlamda bakılırsa PTT ligine gerçekten çok gelir takımımız. Bu kadroyla bile son maçta FB yi zorlayan takımımız var.

4) Eğer kaliteli 3-4 oyuncu alınırsa diyorsun çok etkilendim. Görecekseniz kesinlikle alınacak. Ancak aceleye gerek yok. Nefes ala ala düşüne düşüne transferler yapılacak. Aatif ta takımda kalırsa şaşırmam. Sivasspor sıradan bir takım hiçbir zaman olmadı. Potansiyeli her zaman çok güçlüydü. Burada kilit isim her zaman başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz'dır.

Son olarak bir soru sormak isterim izninizle. Kaleci Setkus'un sözleşmesi bitiyor. Bence sözleşme yenilenmeli. Yeni takımlara filan kaptırmamalı diyorum. Lütfen görüşlerini paylaşır mısın?

Bütün yiğidolara en derin saygılarımla.
Alt 25.05.2016, 08:50   #64
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Setkus kalmak ister ve kulübün şartlarına uyarsa kalabilir ama ona iyi bir yedek gerekir.Korcan bence yetersiz.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.05.2016, 08:59   #65
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim,benden yaşça büyük olduğunuzu,yıllarcada hem sivassporu ,hemde türk futbolunu yakından takip ettiğinizi tahmin ediyorum,öncelikle mesut bakkal için düşüncem,1.tercihim değildir,bülent uygun ve İsmail kartal gelmeyeceğine göre,yabancı bir hocaylada bu iş olmayacağına göre,bu takım büyük ölçüde de korunacağına göre,bu takımıda eniyi mesut hoca tanıdığınagöre,yönetimin şimdi macera arayabileceğini,okan gibi,sergen gibi artistleri takımın başına getirebileceğinivarsayarak mesut bakkal yeterli olur diye düşünüyorum,yardımcılığına bu ligi bilen bir hocanın getirilmesi şartıyla,çünkü özellikle analiz ekibinin çok iyi olması gerekiyor öyle salla parti maça çıkmak olmaz ,rakibin önemli oyuncuları kim ?nasıl taktikle oynuyorlar ?,maçlardan önce kasetlerden izleyip hocaya rapor verecek iyi bir ekip olması lazım ,40 yıldır futbolu takip eder sivassporu sever ,maçlarına İstanbul ve ankarada giderim,bu liglerde ,süper ligde dahil ,şampiyonluğa oynanacaksan,atanın ve tutanın iyi olacak,bugün elazığ finale çıkamadıysa kalecisinin yüzünden,sivasspor ptt ligden 1 yıl geç çıktı,belki şikeye filan kurban gittikte,o hadde bırakmayacaktık,bunun en büyük nedeni kalecinin yetersiz kalmasıydı,akın ısrarıydı,şimdi bakıyorum korcan oynarmı ?oynamazmı?oynarsada yeterli olurmu?diğer takımların kalecilerine bakınca korcanda iyi oynar diyorumda yinede pek güven vermiyor,şimdi işi yönetime bıraksak belediyenin kalecisi serkanı alırlar 3 30 paraya,yabancı statüsüne göre aynı anda 5 yabancı oynatılıyormuş,1 hakkın setcusdan yana kullanılmasıda pek mantıklı gelmiyorda ,kaleyi sağlama almak adına kalmasından yanayım,diğer yabancı haklarını kimden yana kullanacağımızı bilemiyorum,j.boye,omari,texse ra,baroles,setcus,kalmasından yana olduğum yabancılar ,tanese ve etsaz gidebilir,bu saydığım oyuncular fedakarlık yaparlarmı?yada ptt ligde kalırlarmı?istedikleri parayı bu gelirle sivasspor ödeyebilirmi?kafam çok karışık,ALLAH yönetimin yardımcısı olsun,ben henüz ptt liginin havasına ,moduna giremedim,takımın göz göre göre düşürülmesini henüz hazmedemedim,sivassporu bilerek ,isteyerek küme düşüren 1 zihniyetin ptt ligde şampiyon yapacağınada inancım yok aslında ,sadece seyrettiğim takımlardan kadro olarak üstün olduğumuza inanıyorum ,neticede setcusun ptt lige fazla bir kaleci olduğunu düşünüyorum,o bölgeye yerlide alsak enaz setcusa ödediğimiz parayı vereceğiz,hernekadar ölümcül bir hata yapmışsada kalması sivasspor için hayırlı olur diyorum,setcusla kaleyi sağlama almış oluruz.2 yabancı hakkının stoperden yana kullanılmasınıda doğru bulmuyorum,hele bir yönetim seçilsin ,hoca belli olsun ,giden kalan oyuncular belli olsunda bu konuda daha sağlıklı düşünürüz .
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.05.2016, 09:42   #66
yadel
Acemi Yiğido

yadel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

39 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 yadel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mesut Bakkal ın yetenekleri Sivasspor u kurtarmaya yetmedi. Devam ederse Sivassporumuz düşüren hoca olarak hep itham edileceğinden düşünme ve basiret hatasını her zaman yapacaktır ve Mesut hoca artık bize yaramaz. Fethiyespor ve Adanaspor da cok başarılı olmuş olan Engin İPEK hoca bence kacırlmamalıdır adamda değişik bir hava var. Bence ilk yılımızda ptt ligden cıkarız.
Alt 25.05.2016, 09:50   #67
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Alıntı:
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim,benden yaşça büyük olduğunuzu,yıllarcada hem sivassporu ,hemde türk futbolunu yakından takip ettiğinizi tahmin ediyorum,öncelikle mesut bakkal için düşüncem,1.tercihim değildir,bülent uygun ve İsmail kartal gelmeyeceğine göre,yabancı bir hocaylada bu iş olmayacağına göre,bu takım büyük ölçüde de korunacağına göre,bu takımıda eniyi mesut hoca tanıdığınagöre,yönetimin şimdi macera arayabileceğini,okan gibi,sergen gibi artistleri takımın başına getirebileceğinivarsayarak mesut bakkal yeterli olur diye düşünüyorum,yardımcılığına bu ligi bilen bir hocanın getirilmesi şartıyla,çünkü özellikle analiz ekibinin çok iyi olması gerekiyor öyle salla parti maça çıkmak olmaz ,rakibin önemli oyuncuları kim ?nasıl taktikle oynuyorlar ?,maçlardan önce kasetlerden izleyip hocaya rapor verecek iyi bir ekip olması lazım ,40 yıldır futbolu takip eder sivassporu sever ,maçlarına İstanbul ve ankarada giderim,bu liglerde ,süper ligde dahil ,şampiyonluğa oynanacaksan,atanın ve tutanın iyi olacak,bugün elazığ finale çıkamadıysa kalecisinin yüzünden,sivasspor ptt ligden 1 yıl geç çıktı,belki şikeye filan kurban gittikte,o hadde bırakmayacaktık,bunun en büyük nedeni kalecinin yetersiz kalmasıydı,akın ısrarıydı,şimdi bakıyorum korcan oynarmı ?oynamazmı?oynarsada yeterli olurmu?diğer takımların kalecilerine bakınca korcanda iyi oynar diyorumda yinede pek güven vermiyor,şimdi işi yönetime bıraksak belediyenin kalecisi serkanı alırlar 3 30 paraya,yabancı statüsüne göre aynı anda 5 yabancı oynatılıyormuş,1 hakkın setcusdan yana kullanılmasıda pek mantıklı gelmiyorda ,kaleyi sağlama almak adına kalmasından yanayım,diğer yabancı haklarını kimden yana kullanacağımızı bilemiyorum,j.boye,omari,texse ra,baroles,setcus,kalmasından yana olduğum yabancılar ,tanese ve etsaz gidebilir,bu saydığım oyuncular fedakarlık yaparlarmı?yada ptt ligde kalırlarmı?istedikleri parayı bu gelirle sivasspor ödeyebilirmi?kafam çok karışık,ALLAH yönetimin yardımcısı olsun,ben henüz ptt liginin havasına ,moduna giremedim,takımın göz göre göre düşürülmesini henüz hazmedemedim,sivassporu bilerek ,isteyerek küme düşüren 1 zihniyetin ptt ligde şampiyon yapacağınada inancım yok aslında ,sadece seyrettiğim takımlardan kadro olarak üstün olduğumuza inanıyorum ,neticede setcusun ptt lige fazla bir kaleci olduğunu düşünüyorum,o bölgeye yerlide alsak enaz setcusa ödediğimiz parayı vereceğiz,hernekadar ölümcül bir hata yapmışsada kalması sivasspor için hayırlı olur diyorum,setcusla kaleyi sağlama almış oluruz.2 yabancı hakkının stoperden yana kullanılmasınıda doğru bulmuyorum,hele bir yönetim seçilsin ,hoca belli olsun ,giden kalan oyuncular belli olsunda bu konuda daha sağlıklı düşünürüz .
Kıymetli Yiğido,

Evet sizden biraz daha büyüğüm. Şöyleki, 70 li yıllara özellikle 70 lerin orta ve ikinci yarısında Sivassporun hiçbir antremanını kaçırmazdım. Söylemesi ayıp futbolcuların küçük kardeşi gibiydim. Ailecekte maçlara gittiğimiz çok olmuştur, anne, baba, kardeşler vb. 80 yıllar üniversite hayatı Ankarada, İstanbulda derken daha sonra 7-8 yıl Yalovada yaşanmışlık var. Avrupada kalmışlık var 3-4 kadar. Bu yıllarda SS yi çok yakından izleyemedim doğrusu. 90 lı yılların ikinci yarısında tekrar yakından izleme sonra gevşeme. Ancak, Mecnun Başkan döneminde ise nefes nefese izledim biricik takımımızı. Her neyse başınızı fazla ağrıtmayayım. Ben her zaman her işe mutlaka hayır yönünden bakmaya çalışırım Allahın izniyle.

Ben de Setkus'un birinci kaleci olmasından yanayım. Korcan gidebilir Ferhat06 yiğidonun belirttiği gibi. Ama yerine kim gelecek. Kalacaksa da mutlaka ama mutlaka kilo vermelidir. Setkus çok fit. Aslında MİY den Nihat Şahin olmaz mı? Tanase den çok ümitliydim ama çok ağır mübarek. Yoksa kumaşı gerçekten iyi. Artık ona hocamız Sayın M.Bakkal karar verir. Etzaz Hussain ise kapalı kutu ama iyi niyetli bir insan olduğuna inanıyorum. Aslında gelen gençlerin hepsi pırıl pırıl. Hiç kimse (belki Aatif dışınsa SS den gitmek istemez. Gittikleri yerde altın mı bulacaklar? Erman Kılıç ne bulabildi? Ziya Erdal var, Kone var, Qumari var, Çağatay var, Adem Koçak var, Texeira var var oğlu var derler ya) Şu gerçeği tespit edelim biz PTT ye alltan gelen korkak bir takım değiliz, STSL den aslında düşmemiş ama sınava giremedği için ertesi yıla kalmış mazaretli bir öğrenci gibiyiz. Takımımla her zaman büyük bir gurur duyuyorum. Mesut hoca zamanında gerçekten savaşmaya başladı takım. Biz yeniden savunma ağırlı saldırı futbolu oynamalıyız diye düşünüyorum. Sergen Yalçın sadece güzel konuşur ve futbolu çok basite alır. Evet, uçak sürmekte çok kolaydır teorik olarak ama hadi kullan bakalım. Ancak ve ancak yeterince alın teri döktükten sonra kolaydır. Bu anlamda Ertuğrul Sağlamı takdir ediyorum. Benim için pratik her zaman son sözü söyler.

İşte böyle yiğido. Herşey için yeniden teşekkür ederim.

Bütün yiğidolara saygılarımla. Siz olmasaydanız Sivasspor olmazdı. O nedenle hepiniz iyiki varsınız.
Alt 25.05.2016, 11:28   #68
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Kimse kaale alınıyor meselesinden bahsedersek kesinlikle size katılmıyorum. Kaale alınıyoruz ve kesinlikle hem Sivasspor Yönetimi hemde bir çok futbolcu ve hocamız bu yazdıklarımızı bire bir okuyor ve değerlendiriyor yada eleştiriyor. Bu yüzden bize karşı bakış açıları mevcut. Bunu belki hiçbir üyemiz bilmiyor olabilir ama bizler biliyoruz. Bizler birçok zorluğu göğüsleyebiliyoruz. Unutmayalım sitemiz onbinlere hitap eden ve çoğu gurbette yaşayan çok nadide kişiliklere ve Sivasspor aşıklarına hitap ediyor. Kim sizin bizim onların görüşlerini kulak arkası edebilir. Ayrıca o kadar çok üye olmadan yorumları okuyan var ki üye sayısından fazla. Bunu biz yılların birikiminin verdiği tecrübeyle etüt ettik. Vel hasılı kelam Kimse sözlerinizi sümen altı yapmıyor emin olabilirsiniz.

Hoca meselesinde de durum önceki yorumumdaki gibidir. Mesut Hocayı ve Bülent Uygunu (Okan hoca ve Sergen hoca hariç) bir kenara koyarsak bizi şu anda kimler çalıştırabilir. Hiç bunu düşündükmü... Hoca devre arasında geldiğinde elinde bir Etzaz Ussain (kondisyonu olmayan 1,5 ay antreman yapmayan, ismi olan, fakat 10 metre ile top taşıyamayan) gibibir oyuncu alındı. Bu oyuncunun devamlı oynaması lazım ama Sivassporun buna zamanı yok. Devid Texeria hazır ama ülkeyi tanımayan bir oyuncu ve geçen yıl istediğimiz Christian Tanase ve Joan Oumariyi elinde buldu.. Bunların içinden sadece Etzaz konusunda riske girmedi. diğerlerini öyle yada böyle oynattı. Biz sadece isimlere baktık eleştirdik. İbrahim akın konusunda hepimiz haklıyız ama Hasan konusundan denize düşen yılana sarılır misali umutlanmak istedi Mesut hoca... Sizin anlayacağınız göreve geldiğinde doğru dürüst bir transferle takım alamadı hocamız. Bunu hepimiz kabullenmeliyiz. Biz kapalı kapılar arkasında neler oluyor onun kadar bilemeyiz. Bu yüzden hele Mesut Hocaya bu ligde bir şans verilmesi taraftarıyım.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.05.2016, 11:54   #69
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

NET SÖYLÜYORUM. BAKKAL ILE DEVAM EDILIRSE, BAKKAL SEZON SONUNU GÖRMEZ. Ve yönetimin vizyonsuzlugunun bir baska ispati olur.

Bakkal ilk calistigi takim Genclerbirligi disinda hic bir zaman bir sezonu bir takimda tamamlamamis bir hocadir.

* ya lig basinda takimi alir, lig sonunu görmez
* ya lig ortasinda alir, sezon sonu gider
* ya lig ortasinda alir, sezon sonunu görmez
* tam sezon olarak sadece 1 defa calismis o da ilk hocalik döneminde Genclerbirliginde.
* calistirdigi takimlarin puan ortalamasina bir bakin. En iyi ortalamasi 1,46 ile küme düsürdügü Samsunspor.
Alt 25.05.2016, 12:15   #70
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kıymetli Yiğido,

Evet sizden biraz daha büyüğüm. Şöyleki, 70 li yıllara özellikle 70 lerin orta ve ikinci yarısında Sivassporun hiçbir antremanını kaçırmazdım. Söylemesi ayıp futbolcuların küçük kardeşi gibiydim. Ailecekte maçlara gittiğimiz çok olmuştur, anne, baba, kardeşler vb. 80 yıllar üniversite hayatı Ankarada, İstanbulda derken daha sonra 7-8 yıl Yalovada yaşanmışlık var. Avrupada kalmışlık var 3-4 kadar. Bu yıllarda SS yi çok yakından izleyemedim doğrusu. 90 lı yılların ikinci yarısında tekrar yakından izleme sonra gevşeme. Ancak, Mecnun Başkan döneminde ise nefes nefese izledim biricik takımımızı. Her neyse başınızı fazla ağrıtmayayım. Ben her zaman her işe mutlaka hayır yönünden bakmaya çalışırım Allahın izniyle.

Ben de Setkus'un birinci kaleci olmasından yanayım. Korcan gidebilir Ferhat06 yiğidonun belirttiği gibi. Ama yerine kim gelecek. Kalacaksa da mutlaka ama mutlaka kilo vermelidir. Setkus çok fit. Aslında MİY den Nihat Şahin olmaz mı? Tanase den çok ümitliydim ama çok ağır mübarek. Yoksa kumaşı gerçekten iyi. Artık ona hocamız Sayın M.Bakkal karar verir. Etzaz Hussain ise kapalı kutu ama iyi niyetli bir insan olduğuna inanıyorum. Aslında gelen gençlerin hepsi pırıl pırıl. Hiç kimse (belki Aatif dışınsa SS den gitmek istemez. Gittikleri yerde altın mı bulacaklar? Erman Kılıç ne bulabildi? Ziya Erdal var, Kone var, Qumari var, Çağatay var, Adem Koçak var, Texeira var var oğlu var derler ya) Şu gerçeği tespit edelim biz PTT ye alltan gelen korkak bir takım değiliz, STSL den aslında düşmemiş ama sınava giremedği için ertesi yıla kalmış mazaretli bir öğrenci gibiyiz. Takımımla her zaman büyük bir gurur duyuyorum. Mesut hoca zamanında gerçekten savaşmaya başladı takım. Biz yeniden savunma ağırlı saldırı futbolu oynamalıyız diye düşünüyorum. Sergen Yalçın sadece güzel konuşur ve futbolu çok basite alır. Evet, uçak sürmekte çok kolaydır teorik olarak ama hadi kullan bakalım. Ancak ve ancak yeterince alın teri döktükten sonra kolaydır. Bu anlamda Ertuğrul Sağlamı takdir ediyorum. Benim için pratik her zaman son sözü söyler.

İşte böyle yiğido. Herşey için yeniden teşekkür ederim.

Bütün yiğidolara saygılarımla. Siz olmasaydanız Sivasspor olmazdı. O nedenle hepiniz iyiki varsınız.
Kıymetli Yiğido,

Biz taraftar olduğumuza göre taraf (SivassporFK) bizi ciddiye almak zorundadır. Bizler ev sahibiyiz. Görüşlerimizin etki yapma potansiyeli olduğunu bilmek gerçekten çok mutluluk verici. www.sivasspor.com a teşekkür ederiz bu iletişim ortamı için. 34MUAMMER58 sizin görüşlerinizin kaale alınmaması mümkün mü? Her zaman pozitif, her zaman gerçekçi, her zaman yapıcı ve içten. Siz gerçek bir yiğidosunuz. Sivassporumuz için düşünmeye devam.

Saygılarımla.

Etiketler
bakkalla, Çünkü, devam, edilmelidir, mesut

Seçenekler Arama
Stil