Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,
Alt 25.05.2016, 20:30   #81
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 938 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

bu adam hala sivasta mı
Alt 26.05.2016, 01:05   #82
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Anladığım kadarıyla birileri kim olduklarını bilmiyorum Mesut Bakkal'ın gelmesini çok istiyor...Umarım gelmez...İyi niyeti konusunda eminim ama hocalığı konusunda vizyonu olan iyi bir hoca olduğunu kesinlikle düşünmüyorum..Yıllardır bir çok kulübü çalıştırmasına rağmen kendini geliştirememiş bir hoca...Çalıştırdığı takımlar içinde en başarılısı ilk çalıştırdığı takım olan G.Birliği gözüküyor...Burada yardımcı hocası Bülent KORKMAZ'dı..Birlikte o sezon G.birliği ligi galiba 6. sırada bitirmişti..Ertesi yılda İlhan CAVCAV tarafından gönderilmişti...G.Birliği takımında başarılı olmasının sebebine gelince;o takım Ersun Yanal tarafından kurulan bir takımdı galiba...Ersun Yenal tam hatırlamıyorum milli takıma mı gitmişti yoksa başaka bir takıma mı gitmişti;takımın başına Mesut BAKKAL getirldi..Mesut BAKKAL Ersun YENAL ın önceki dönemlerde yardımcısıydı..Hazır,kadrosu oturmuş bir takımın başına gelmişti;takımı zaten tanıyordu; o yıl başarılı oldu.....Mesut Hoca sonraki yıllar bir çok takımda çalıştı;sivassporu da ligde bıraktı ama bazı takımları da ligden düşürdü....Sivassporu ligde bırakınca kendisiyle ödül olarak ertesi yılda devam edildi..Ama 5. ya da 6. haftada takım sadece G.S maçını kazanınca yerini Rıza ÇALIMBAY'A bırakmıştı...Sonraki yıllarda bir ara Konya yı ,daha sonra da Mersin i çalıştırdı başarılı olamadı diye gönderildi...Sonrasında tekrar sivasspora geldi ama takımı ligde bırakamadı...Sözleşmesi bitmiş durumda..Tekrar söylüyorum ptt ligi süper lige hiç benzemeyeyn oyuncuları farklı,hocaları farklı olan değişik bir lig..Oyunu kuaralıan göre oynamak lazım...Takımı tanıyor diye bu ligi tanımayan bir hocayı getirirseniz sonrasında başarısızlık gelirse filmi geriye sarmış olursunuz..Aman Dikkat! diyorum....Sivasspora vizyon sahibi, doymamış,başarıya aç,oyunu okuyan,gençlere kucak açan,genç oyuncu oynatan hırslı bir hoca lazım...Onu bulmak da yönetimin birinci vazifesi...Umarım istenen hoca tez zamanda bulunarak transfer çalışmalarına başlanılır..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.2016, 06:50   #83
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Böse Cevap: Mesut Bakkalla devam edilmelidir. Çünkü,

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Anladığım kadarıyla birileri kim olduklarını bilmiyorum Mesut Bakkal'ın gelmesini çok istiyor...Umarım gelmez...İyi niyeti konusunda eminim ama hocalığı konusunda vizyonu olan iyi bir hoca olduğunu kesinlikle düşünmüyorum..Yıllardır bir çok kulübü çalıştırmasına rağmen kendini geliştirememiş bir hoca...Çalıştırdığı takımlar içinde en başarılısı ilk çalıştırdığı takım olan G.Birliği gözüküyor...Burada yardımcı hocası Bülent KORKMAZ'dı..Birlikte o sezon G.birliği ligi galiba 6. sırada bitirmişti..Ertesi yılda İlhan CAVCAV tarafından gönderilmişti...G.Birliği takımında başarılı olmasının sebebine gelince;o takım Ersun Yanal tarafından kurulan bir takımdı galiba...Ersun Yenal tam hatırlamıyorum milli takıma mı gitmişti yoksa başaka bir takıma mı gitmişti;takımın başına Mesut BAKKAL getirldi..Mesut BAKKAL Ersun YENAL ın önceki dönemlerde yardımcısıydı..Hazır,kadrosu oturmuş bir takımın başına gelmişti;takımı zaten tanıyordu; o yıl başarılı oldu.....Mesut Hoca sonraki yıllar bir çok takımda çalıştı;sivassporu da ligde bıraktı ama bazı takımları da ligden düşürdü....Sivassporu ligde bırakınca kendisiyle ödül olarak ertesi yılda devam edildi..Ama 5. ya da 6. haftada takım sadece G.S maçını kazanınca yerini Rıza ÇALIMBAY'A bırakmıştı...Sonraki yıllarda bir ara Konya yı ,daha sonra da Mersin i çalıştırdı başarılı olamadı diye gönderildi...Sonrasında tekrar sivasspora geldi ama takımı ligde bırakamadı...Sözleşmesi bitmiş durumda..Tekrar söylüyorum ptt ligi süper lige hiç benzemeyeyn oyuncuları farklı,hocaları farklı olan değişik bir lig..Oyunu kuaralıan göre oynamak lazım...Takımı tanıyor diye bu ligi tanımayan bir hocayı getirirseniz sonrasında başarısızlık gelirse filmi geriye sarmış olursunuz..Aman Dikkat! diyorum....Sivasspora vizyon sahibi, doymamış,başarıya aç,oyunu okuyan,gençlere kucak açan,genç oyuncu oynatan hırslı bir hoca lazım...Onu bulmak da yönetimin birinci vazifesi...Umarım istenen hoca tez zamanda bulunarak transfer çalışmalarına başlanılır..
Kıymetli Yiğido,

Gerçekten kapsamlı bir analiz yaparak bir sonuca ulaşmışsınız. Canı gönülden tebrik ediyorum. Analizinizde katıldığım bir çok gerçeklik var bu konu başlığını açan kişi olarak. Zaten izleme imkanınız olduysa eğer, daha sonraki bazı cevabı yorumlarımda Sivassporu STSL den düşürmüş bir TD olarak yiğidolara antipatik gelecek ve tepki çekecek bir öneri diye açıkça belirtmiştim. Bu apaçık negatif başlangıç durumuna rağmen M.Bakkal hocamızla niçin devam edilmesini arzuladığımı 10-12 adet neden sayarak anlatmaya çalıştım. Bazı kıymetli yorumcular alel acele karşı çıkarak 'ne yapacak şehri tanıyorsa turitst mi gezdirecek , yada iyi insan olmak yeterli kriter değil futboldan anlamak gerekir vb. anlamında' negatif görüş belittiler. Ancak ben bu iki kriteri (şehri tanıma, iyi niyetli bir kişilik olma vb) sadece destekleyici unsur olarak ana unsur olarak değil olarak analizimde kullandım. Kısaca kıymetli yiğido sizin de analizinizde ana unsurlar olarak vurgulamış olduğunuz, 1)genç olma 2) başarıya aç olma 3) genç yeteneklere yer verme vb . gibi kriterlere ben de canı gönülden katılıyorum. Ancak, yinede Sivassporun buradan başlayarak dünyanın en büyük FK olması yolculuğunun doğal bir adımı olarak önce düştüğü yerden hep birlikte kalkılması, sonra yürünmesi ve daha sonra koşulması için en son halinden başlanılması gerektiği kanısındayım. Beni en iyi ben bilirim. Sivassporun neden STSL den kıl payı düştüğünü en iyi Sayın Mesut Bakkal ve bugünkü çok kıymetli futbolcularımız bilmektedir. Hırslılar ve inanıyorlar. Yeniden STSL ye muhteşem bir biçimde döneceklerdir diye düşünmekteyim. Hatta ve hatta daha ileri giderek 34 maçın en az 28-29 unu kazanarak tarih yazabileceğiz diye düşünüyorum. Ve böylece 50. kuruluş yıl dönümünde adından en çok söz ettirecek FK olabileceğimizi şimdiden görür gibi oluyorum. Unutmayalım Alex Ferguson (M.United-İngiltere), Arsen Wenger (Arsenal-İngiltere) gibi isimler de yaşılılar ve 20-30 yıl takımın başında kaldılar. Sivasspor aslında STSL yi 50-55 puan durumunda bitirerek 31 puanla PTT ligine düşmüş bir takımdır. Yani öğrenci deyimiyle 70-75 lik sınav kağıdı (yada kısaca kağıt) vererek bazı son hesap hataları vb. nedeniyle kağıdından hocanın da istememesine rağmen 35-30 civarı notla o dersten kalmış bir öğrenci gibidir. Yani PTT ligindeki hocalar Sivassporumuza gerçekten uyuşumsuz gelebilir. Tarihte Fetih edenin fetih edilmesi yasasında olduğunda gibi (eğer yerleşik kültür fetih edenin kültürden daha fazla gelişme potansiyeli içeriyorsa fetih eden fetih ettiği tarafından bir süre sonra fetih edilir) PTT ligi hocaları ne yapacağını bilemez hale gelebilir. Sonuçta dev futbolcular var Burhan Eşer, Ziya Erdal, Setkus, Yiğit İncedemir, kalırsa Aaatif, John Boye, Beykan Şimşek vb.). Evet 50-55 puanlı dev bir takımdan söz ediyoruz, bu takım üzerinde PTT ligine ait alt başarı kriterleri kurmak gerçekten zor olacaktır. Yeni arena stadyumu, kendisini başarıya adayacak deneyimli TD Mesut Bakkal, çıkış için gün sayan genç yetenekler , Çağatay Çeken, D.Texeira, Etzaz Hussain, süper lige tam konsantre olmuş yiğido taraftar kitlesi, üzgün ama başı dimdik bir klüp başkanı Sayın Mecnun Otyakmaz ve daha birçok nedenle Sivasspor 2017-2018 sezonunda STSL den kaldığı yerden yoluna devam edecektir inşallah.

Saygılarımla.
Alt 26.05.2016, 08:39   #84
MOS-BY-58
Tecrübeli Yiğido

MOS-BY-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

91 Mesajına 163 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 740 MOS-BY-58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Madem tarih tekerrür etsin Süper Lig'e cikalim istiyoruz, hatta bir kesim de baskan gitmesin, bizi düsürdügü gibi cikarsin istiyor. O zaman hoca da Ismail Kartal olmali. Hem bizi hem de ligi taniyor, hem de bosta. ;-)
MOS-BY-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.2016, 08:52   #85
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
MOS-BY-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Madem tarih tekerrür etsin Süper Lig'e cikalim istiyoruz, hatta bir kesim de baskan gitmesin, bizi düsürdügü gibi cikarsin istiyor. O zaman hoca da Ismail Kartal olmali. Hem bizi hem de ligi taniyor, hem de bosta. ;-)
İsmail artık gelmez büyüdü koca feneri çalıştıran adam ptt ye gelir mi.Kendilerini dev aynasında görürler.Ayrıca farklı bir müktesabatı olduğunu düşünmüyorum.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.05.2016, 10:39   #86
Soyözen
Tecrübeli Yiğido

440 Mesajına 1.173 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 503 Soyözen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mustafa Ateş az önce twitterdan Bakkal ile yolların ayrıldığını duyurdu.
Soyözen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı Soyözen'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.05.2016, 11:12   #87
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Bakkal ile yollarin ayrilmasi isabetli karar olmus.
Ya Ptt ligi tecrübesi olan bir hoca ya da basariya ac, potansiyali olan genc bir hoca ile anlasilmasi gerekir.
Alt 26.05.2016, 11:12   #88
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Orta da Başkan, Yönetim Kurulu yokken bu haberleri yapanlarda mı bir sakatlık var.. Yoksa biz "aday olmayacağız" deyip, nabız yoklama sortileri yapanlar da mı sakatlık..? anlamadım gitti..
Bu Konuda Murad_Kelleci58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.05.2016, 11:19   #89
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Murad_Kelleci58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Orta da Başkan, Yönetim Kurulu yokken bu haberleri yapanlarda mı bir sakatlık var.. Yoksa biz "aday olmayacağız" deyip, nabız yoklama sortileri yapanlar da mı sakatlık..? anlamadım gitti..
Başkan gitmez demiştik. Başkanın ayrılmayacağını biliyoruz zaten. Hem yeniden aday olup tek liste yola devam kararı alındı. Yani Başkan devreleri ve bağlantıları devam ediyor.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.05.2016, 11:21   #90
karasarlıyiğido
Yiğido

77 Mesajına 114 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 525 karasarlıyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tabiki her fikre saygı duymak zorundayız ama konu mesut hoca olunca bir kaç kelimede ben yazayım dedim mesut hoca ile devam etmenin anlamı olması için ligde kalmamız gerekmiyormu sizce bu başarısızlığı ödüllendirmek olur bize ve özelilkle ptt birinci liğe daha agresif modern futbolu olan ve vizyon sahibi biri olmalı yoksa o heyecanı taraftara veremez durum böyle olursa gerçek yiğidoların bile içindeki heyecanı ve takım sevgisini öldürmüş olurlar hiç gerek yok bence biran önce yaşlı ve miadını doldurmuş futbolcularla yollar ayrılmalı ve taraftarı yeni stadın heyecanını da ekleyerek zirveye oynayacak bir hoca ve futbolcu ekibi kurulmalı
karasarlıyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bakkalla, Çünkü, devam, edilmelidir, mesut

Seçenekler Arama
Stil