Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."
Alt 10.11.2014, 20:20   #1
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Brezilya basınına özel açıklamalarda bulundu.

-SPORX DIŞ HABERLER-

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, teknik direktörlük kariyeri ile ilgili Brezilya basınına açıklamalarda bulundu. Genç teknik adam, Türkiye'ye geliş süreci ile ilgili ilginç itiraflarda bulundu.

Teknik direktör olmasında Mourinho'nun etkisi olduğunu belirten Brezilyalı hoca, "Teknik direktör olmadan önce Zico ile konuştum ve tavsiyelerini dinledim. Mourinho ve Scolari ile de konuştum. Mourinho bana, yapmış olduğum kariyer nedeniyle yardımcı antrenör değil, teknik direktör olmam gerektiğini söyledi. Bu konuşma bana güç verdi. Bunun yanında Lüksemburgo, Zagallo, Capello ve Del Bosque ile de görüştüm" dedi.

"F.BAHÇE'DEKİ ÇEVİRMEN ARKADAŞIMLA KONUŞTUM..."

Anzhi'de çalışırken, Türkiye'ye gelmek için çalışmalara başladığını belirten 41 yaşındaki çalıştırıcı, "Türk futbolunu önceden de biliyordum, 3 yıl Fenerbahçe'de oynadım. Farklı hocalarla çalıştım ve oyun sistemini de öğrendim. Burayı seçmemin sebebi buydu. Anzhi'deyken, Fenerbahçe'deki çevirmen arkadaşım ile görüştüm ve Türkiye'de teknik direktör olmak istediğimi söyledim. O bazı kulüplerle temasa geçti. Sonra Sivasspor başkanı Rusya'ya geldi ve konuştuk. Türkiye'de Brezilya Ligi'ni izliyorlar, Brezilyalıları seviyorlar. O yüzden adaptasyon hızlı oluyor. Türkiye'deki futbol ortamı, Brezilya'dakine benziyor" ifadelerini kullandı.

BREZİLYA'YA DÖNECEK Mİ?

Brezilya'ya dönmeyi şu anda düşünmediğini kaydeden Carlos, "İleride birgün Brezilya'da dönerek kısa bir dönem görev alabilirim. Ancak iyi bir kontratım var burada ve yaptığım işten de memnunum. Teknik ekibim de bana çok yardım ediyor. İlk yılımda takımı 5. yaptım." diye konuştu.

MİLLİ TAKIM YORUMU...

Son olarak milli takımı da değerlendiren antrenör, "Dunga şu anda ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyor. Farklı isimlere de şans vermeye çalışıyor. Böylece, zamanla takım daha güçlü olacak ve bir yola girmiş bulunacak. Umarım en iyi takımı bulur. Brezilya olarak, tarihimize yakışır şekilde oynamalıyız." diyerek sözlerini noktaladı.
Cevap: Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."
Alt 11.11.2014, 15:13   #2
rezi
Yiğido

141 Mesajına 258 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 574 rezi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."

'' Ancak iyi bir kontratım var burada ve yaptığım işten de memnunum.''Böylesi bir durumda kimse gitmek istemez ama yeter git artık.
''Mourinho bana, yapmış olduğum kariyer nedeniyle yardımcı antrenör değil, teknik direktör olmam gerektiğini söyledi. Bu konuşma bana güç verdi.''Adam seni kendi gibi görmüş,çalıştığı hocalardan hep bir şeyler kaptığını düşünmüş ama gel gelelim senin futbol yaşantında hiç öyle bir şey olmamış yeter git artık.
''Anzhi'de çalışırken, Türkiye'ye gelmek için çalışmalara başladığını belirten 41 yaşındaki çalıştırıcı, "Türk futbolunu önceden de biliyordum, 3 yıl Fenerbahçe'de oynadım. Farklı hocalarla çalıştım ve oyun sistemini de öğrendim.''Tercümenin tercümesi yani açıklaması sizin liginizden daha basit yer yoktu buradan daha iyi tecrübe kazanacağım yer olmaz dedim geldim diyorsun ama yeter git artık.
''Teknik ekibim de bana çok yardım ediyor. İlk yılımda takımı 5. yaptım."Lafı ağzımdan alıyor bu adam geçen yıl beşinci yapan sen değil gönderilen memleketlin di,o olsaydı Toraman'ın yerine Batuhan'ı değil defans oyuncusunu alır ve Cihan'ı sağ bekten kurtarırdın yeter git artık.
Yönetimdeki saygıdeğer büyükler,ağbiler,kardeşler geç kalmayın rica ediyorum,bu işi de transfere benzetmeyelim bir an önce gerçekleştirin.Toplayamadığımı z puanlarla elimizden giden paraları düşünün ve öyle hareket edin.
rezi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı rezi'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."
Alt 12.11.2014, 07:39   #3
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 522 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Carlos: "Mourinho bana dedi ki..."

Carlos sempatik, OYUNCU OLARAK kariyerli, dürüst insan... Maalesef Sivasspor da teknik direktör olmak için bunlar yetmiyor.
İtiraf etmeliyimki; Acaba düşermiyiz? Diye uykularım kaçmıyor değil...
Eğerki Roberto takımın başındayken küme düşersek -( "BEN SÖYLEDİYDİM" diyenler çok olacaktır.
Bu manada yönetimin işi gerçekten zor ve bu bir kumar.
Hep birlikte göreceğiz... Yönetim bu kumarı nasıl oynayacak...
Kolay gelsin.
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
carlos, mourinho bana dedi ki

Seçenekler Arama
Stil