Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Sakıncalı (!) Pankart...
Alt 11.12.2012, 08:20   #1
Rallim58
Gast

Standart Sakıncalı (!) Pankart...

Sivasspor taraftarlarının Galatasaray maçında tribünde açtığı ve üzerinde "Sultan şehrin kral çocukları" yazan pankartın içeri alınması problem oldu.

Emniyet yetkilileri, henüz anlaşılmayan nedenden dolayı sözkonusu pankartı uzun süre bekletti. Başkan Mecnun Otyakmaz’ın devreye girmesinin ardından pankart içeri alındı.

Şimdi taraftarlar soruyor "Bu pankartta ne gibi aykırı bir durum var da güçlük çıkarıldı?”

Hürdoğan

Bu pankartta, 2009 yılının Ekim ayında (Sivasspor-Antalyaspor), İzmir'den gelen ve sitemizin İzmirliyiğidolarının pankartı da "sakıncalı" damgası yiyerek içeri alınmamış idi.
Cevap: Sakıncalı (!) Pankart...
Alt 11.12.2012, 08:31   #2
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 806 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sakıncalı (!) Pankart...

Ben artık iyice kanaat getirdim. Herşey Sivas'lıyı sindirmek için yapılıyor. Rallim 58'in dediği gibi Ekim 2009 yılındaki Sivas-Antalya maçında pankartımızın içeri alınmaması, maç çıkışı paçavra gibi bize iade edilmesini hiç unutmuyorum. O olaydan sonra bu hafta Sivas-G.Saray maçındaki pankart olayının üstüne içeri girdiğimizde meşale yakılmaması vs. vs. kaç sefer anons yapıldı ve maç başladı oyunun ilerleyen dakikalarında İT G.Saray taraftarları nasıl içeri soktularsa (münasip yerlerinde sakladılar herhalde) meşale yaktılar. Her şey mi Sivas'a, Sivas'lıya yasak anlamıyorum, çözemiyorum.

ALLAH rızası için artık şu taraftara kulak verin, sesimizi duyun, sahip çıkın ki taraftar kaybetmeyesiniz. Artık Başkan mı sahip çıkar? Yönetim mi? Vali mi? Sahip çıkın da kan kaybetmeyelim. Taraftar yapılanlardan şikayetçi ve tribünden, staddan kaçıyor, yerine gelirse seyirci geliyor. Sonuç ortada SİVASSPOR'u ateşleyen tribünler yok. Bunu, bu maçta bir kez daha gördük.
Alt 11.12.2012, 08:35   #3
YiğidoGençlik
Usta Yiğido

YiğidoGençlik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

587 Mesajına 1.806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 713 YiğidoGençlik BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bu konuya değinen başta Abdullah abi olmak üzere bu konuyu açan kişiyede ayrıca teşekkür ediyorum..

Bu pankartı Yiğido Gençlik Grubu olarak içeride kırmızı kartonlarla birlikte güzel bir görüntü olması açısından stadyumda açmak için biz hazırladık.

Gerçekten pankartın içeri alınması bir hayli zor oldu..

Grup liderimiz Mesut Daştan yönetimle görüşmek zorunda kaldı ve sağolsun başkanımız ve yönetimimiz arkamızda durarak pankartın içeri alınmasına yardımcı oldular.

Şimdi Sivas Emniyeti'ne soruyoruz Türkiye'nin her yerinde her türlü pankart serbestte bir Sivas'ta mı yasak..?

Kim bunlar neyi kaşımak istiyorlar gerçekten gruptaki kardeşlerimizin sağduyusu sayesinde herhangi bir olay çıkmadı.Bu da kulübümüzün menfaatleri içindir.Biz grup olarak bu tür kaşımaların önüne geçmek için sağduyulu davranışımızı segilemeye devam edeceğiz.Ama şunuda söylemek istiyiyorum ki kimse Sivasın Sivaslının sabrını ölçmeye kalkmasın..!!
YiğidoGençlik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı YiğidoGençlik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2012, 08:40   #4
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1579 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Bu maçta içeri alınmak istenmeyen pankartlar ''Sultan Şehrin kral çocukları''diğeri ise
''Dayan Ankaragücü dayan''yazıyormuş bu sakıncalı bulunmuş bunların neresi sakıncalı anlayamadım.
Bu maçta Galatasaray tribünlerinde yakılan meşaleler nasıl yasak kapsamına girmedi içeri alındı oda ayrı bir konu.

Ayrıca İzmirliyiğidoların pankartı da alınmamıştı ona bizzat şahit olmuştum yok efendim pankarta izin alacaksınız ana girişe götüreceksiniz orada gerekli inceleme yapılacak uygun görülürse alınacak vs.vs sonunda pankartı bıraktılar maç çıkışında tekrar aldılar. Bu kadarda olurmu demeyin başka illerde olmasada Sivas'ta malesef oluyor..
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2012, 10:33   #5
ROMANTİK KATİL
Usta Yiğido

ROMANTİK KATİL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

774 Mesajına 1.527 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 535 ROMANTİK KATİL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Stat içerisinde diyalog olmuyor sanırım. Kardesim mac saatinde taraftar içeri girerken turnike baslarında neden yöneticiler olmazki. Orda cakılı kalıp beklesin demiyoruz. Ama insan bir dolasmazmı neler oluyor diye. Bu nasıl birseydir anlaması cok zor. Kayserililer bile nasıl pankart hazırlayıp sokuyolar. İzmirli Yigidolar Sultan Şehrin Kral Cocukları Dayankaragücü yazılı pankartlar alınmıyor. Ben gene diyorum Sivas tarafı efendi temiz yürekli saf misafirperver oldugu için böyle davranılıyor. İllaki olay cıkartacan bagıracan kavga edeceksin. Bunların hepsi ulusal medyaya düsecek. Bütün kanllarda bunlar konusulacak ondan sonra serbest olacak sanırım. Bunların anladıgı dil aslında bu. Ama genede sakin olup konunun baska türlü cözümlerle sonuclanmasını beklemeliyiz.

Memleketsiz Köpekler İstanbulu Destekler Tek Gercek SİVASSPOR
ROMANTİK KATİL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ROMANTİK KATİL'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2012, 13:08   #6
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

nedense heryerde serbest olan kurallar en katı şekilde sivasta uygulanıyor yasaklanıyor benim hemşerilerim 600 km yoldan takımlarını desteklemek için gelip içeri davul tokmağını davulu bayrağını pankartını sokamazken başkaları bando takımıyla mehter takımıyla elbombası gibi duman mesalesiyle mızrak gibi bayrak sopasıyla hertürlü bayraklarla girebiliyor bu işte işgüzarlık var yada emniyet sivaslılara terörist muamesi yapıyor başka izahati yok bunun
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2012, 13:38   #7
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

harbıden her konuda gerıyız bızım sehrımıze yakışmıyor boyle ufak işler
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2012, 13:53   #8
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

Emniyet taraftstı sindirmek için herşeyi yapıyor buna emim olun,ulan stadyum bayrakla pankartla güzeldir
Alt 11.12.2012, 16:42   #9
''Samed58''
Yiğido

''Samed58'' - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

84 Mesajına 127 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 506 ''Samed58'' FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her takim istedigi seyleri yapiyor bizim taraftarlarimiza gelince hic duyulmayan yasaklar ortaya cikmaya balisiyor, ondan sonra da taraftar felan gelmiyor diye soyliyorlar
''Samed58'' isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ''Samed58'''a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.12.2012, 20:49   #10
nuri_58
Usta Yiğido

nuri_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

582 Mesajına 801 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 931 nuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekannt

Herşeye bir bahane...
nuri_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
pankart, sakıncalı