Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Fikstür mü Düşürüyor?
Alt 05.05.2016, 13:30   #1
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

301 Mesajına 609 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 576 sawyer5892 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Fikstür mü Düşürüyor?

Uğur Meleke'nin bugün Hürriyet'teki yazısında şunlar yer alıyor;

2009'DA KONYASPOR DÜŞTÜ
2009'da rakipleriyle standart sırayla oynamayan, karışık fikstüre sahip olan takım Konyaspor'du ve küme düştü.

DENİZLİSPOR, MERSİN VE SİVAS...
2010’da serbest fikstürün sahibi Denizlispor’un kaderi de aynıydı: PTT 1. Lig yolu... 2013’te bu kez serbest fikstür Mersin’deydi ve düşen onlar oldu! 2015-16’da da serbest fikstüre sahip takımın Sivas olması ve onların da can çekişmesi acı bir tesadüf mü acaba? Yoksa küme düşen ilk takım Mayıs’ta değil de, aslında Ağustos’ta mı belirleniyor?

FİKSTÜR ADALETSİZLİĞİ
Bu sütunu göz ucuyla takip edenler bilirler; fikstür adaletsizliği uzun yıllar savaştığımız konulardan biriydi ve ne mutlu ki son 5-6 yılda o aldatmacalar ortadan kalktı. Özgener döneminden beri fikstür çekiminde üç büyüklere büyük ayrıcalıklar tanınmıyor, derbi haftaları ezberden belirlenmiyor. Yani fikstür, şans eseri belirleniyor artık... Gerçi şans eseri belirlenen şey de 34 haftalık fikstürün tamamı değil tabii ki. “Fikstür çekildi” lafını aslında alışkanlık icabı kullanıyoruz, Avrupa’nın hemen hemen hiçbir liginde fikstür çekilmiyor. Türkiye’deki 34 haftalık veya İspanya’daki 38 haftalık fikstür önceden belli ve kulüp temsilcileri sadece ilk hafta tablosundaki yerlerini kurayla tespit ediyorlar. Birinci hafta fikstürü belli olduğu anda zaten 34 haftalık fikstür de belirlenmiş oluyor. Yani fikstür çekimi dediğimiz şey esasında yalnızca bir kâsenin içinde 1’den 18’e kadar topların konulması ve 18 Süper Lig ekibi temsilcisinin sırayla gelip birer top çekmesinden ibaret...
yazının tamamı :http://kralspor.ensonhaber.com/ugur-...016-05-05.html
sawyer5892 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: FiKSTÜR MÜ DÜŞÜRÜYOR?
Alt 05.05.2016, 13:56   #2
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: FiKSTÜR MÜ DÜŞÜRÜYOR?

Ugur Meleke'yi genelde begenirim. Ama bu sefer zirvalamis.
Eger fikstür düsürüyorsa, diger 2 takim niye düsüyor?
Fikstürün getirdigi bazi avantajlar/dezavantajlar olabilir, örnegin Sivasspor'un son 4 macinin 3'ünü icerde oynamasi avantaj oldugu gibi. Ama bir takimin küme düsmesini fikstüre baglamak sacmalik...
Cevap: Fikstür mü Düşürüyor?
Alt 05.05.2016, 14:17   #3
yiğido58sinan
Tecrübeli Yiğido

yiğido58sinan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

206 Mesajına 377 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 yiğido58sinan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Fikstür mü Düşürüyor?

La bi yürüyün gidin. Yönetiminden tut kalecisine kadar düşmeyi hakettik kabul edin. Böyle bir takımin PTT de kalması bile mucize olur.
Alt 05.05.2016, 14:32   #4
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bizim başımıza bir kere daha geldi bu farklı fikstür, onda da az kalsın düşüyorduk
ya Mesut Bakkal ile tamamladığımız sezon ya da bir sonraki sezon
yine 15. olarak paçayı zor kurtarmıştık

şampiyonluğa oynadığımız sezon ise fikstürde fb yi takip ediyorduk
fb nin puan kaybettiği takımları ertesi hafta hep yeniyorduk

fikstür konusunda şansın en büyüğü bir İTİ takip etmek, tabi sen iyi isen havada karada karşına kim çıkıyorsa yeniyorsun
Alt 05.05.2016, 14:37   #5
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

İçerdeki Mersin maçını seyredemedim sadece skoru takip ettim.2-0 dan 2-2 olunca eyvah düşüyoruz dedim.Bu sene hakettik düşmeyi ama bir umut lig 20 takıma çıkarılır diye bekliyeceğiz.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2016, 15:08   #6
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1024 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

3 maçımız 2-0 dan 2-2 oldu..son dakikalarda kaç puan bıraktığımız ortada..fikstür hikaye, başarısızlığa kılıf uydurmak için bir bahane..
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2016, 17:51   #7
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1247 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Uğur Meleke aynı konuyu 2010 yılında da yazmıştı. Bende Serbest fikstürün dezavantajına inananlardanım.

http://spor.milliyet.com.tr/su-fikst...90/default.htm
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2016, 01:15   #8
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takımı adam gibi kurarsan ,f.xtür dezavantajı diye bir şey olmaz,nasılsa tüm takımlarla oynanacak,haaa nevar bu şanstır,üst üste 4 5 güçlü takımla oynarssın ,takımda zayıfsa başarısızlık var diye takımda kriz olur,dağınık bir fixtür iyidir,kaçyıldan beride son hafta hep fb ye denk geliyor ne ilginç,uğur meleke iyi gazetecidirde,ben bu yazısına katılmıyorum,düşen takımlar f.xtürden değil yanlış transfer politikasından,yanlış yönetim şeklinden,bir kısmıda kendi elinde olmayan ,kendi iç sorunlarından düşüyor,mesela sivasspor ,inşallah o mucizede gerçekolur düşmezde,eğer düşerse,f.xtürden değil,tamamen yönetim yanlışından düşmüş olacak,bazı müneccim,arkadaşlar takımı taaa sezon başında küme düşürmüşlerdi zaten ,boşuna mücadele etmeye gerek yok ptt lige hazırlık yapalım demişlerdi,onları tebrik ediyorum,aslında bende demiştim sezon başı karabükten oyuncular alınınca ,o mesejı bulamadım,anlaşılan yönetim bu takımı küme düşürmeyi kafaya koymuş yazmıştım,ben futbol cahili olarak bunu görüyorsam,birileri görmüyorsa f.xtür mükxtür bahane,hani başkan dediya yönetim körlüğü olabilir ,aynen öyle oldu,zaten tff de özel çaba sarfediyordu küme düşürmek için,yıllardır hakemlerden çektiğimizi,biz biliriz.
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.05.2016, 09:15   #9
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

hakem hatları ile 15 puanımızı çaldılar. bizede 5 puan hata ile geldiyse 10 puan zarardayız. bu kısa matematik uğur meleke yi haklı çıkarıyor
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2016, 23:57   #10
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Uğur Melekeye itibar etmeyiniz kendisi bir şeyler kesin olduktan sonra konuşan tüm öngörüleri genelde boşuna çıkmış... Kibar uslubuyla ist yalakası bir kişiliktir...Spor yazarlığınada futbol bilgisinede itibar etmemenizi öneririm..

Etiketler
dÜŞÜrÜyor, fikstür

Seçenekler Arama
Stil