Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Anadoluda En İyi Yer Burası
Alt 07.03.2013, 08:49   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Anadoluda En İyi Yer Burası

Sivasspor Teknik Direktörü Çalımbay, sezon başında Beşiktaş’ın kapısından döndüğünü açıkladı, “En çok istediğim şey yurt dışı... İçimde ukdedir. Avrupa olsun da neresi olursa olsun. Almanya olabilir, İsviçre olabilir. Yurt dışı için yeterliyim, hatta fazlayım bile” dedi

Beşiktaş’ta çalışkanlığıyla, devamlılığıyla, bitmek tükenmek bilmeyen hırsıyla öne çıkan ve taraftarların ‘Atom Karınca’ diye ünlendirdiği Rıza Çalımbay, şimdi Sivasspor’un başında...
On bir yaşına kadar burada yaşadı, sonrası malum, 20 yıllık Beşiktaş serüveni... Kupalar, kaptanlıklar derken teknik adamlık... Başarıya alışmış bir kişinin burada da iddiasız olması beklenemezdi. Bunu merak ettik ve sorduk, Rıza Çalımbay, geleceğe dönük hedeflerini Sivas’ta yakalar mı, yakalamaz mı? O başladı anlatmaya:

BİLAL MEŞE - ÖZEL RÖPORTAJ

Hedefim çok... Ancak kimse sakın alınmasın, gücenmesin, kafamdaki hedeflere burada ulaşmam gerçekten zor.”

Rıza, Türkiye’de şampiyonluk yaşamak, çalıştırdığı takımı Avrupa’ya taşımak istiyor:
“Geldiğimde takım küme düşmemeye oynuyordu. İlk hedefimiz takımı o girdaptan çekip almaktı, bunu başardık. İkincisi, play-off’a sokmaktı, bunu da gerçekleştirdik. Bu sezon ki en büyük hedefim Türkiye Kupası’nda çok iyi bir yere gelmek. Kupayı Sivas’a taşımak istiyoruz. Bunu da başaracak potansiyelimiz var. Yani işin özeti, Sivas’ı Avrupa’ya çıkarmak istiyorum”.
Bursa şampiyon oldu, Sivas niye olmasın?
“Tabii ki her teknik adam gibi, biz de Sivas’ı şampiyon yapmak istiyoruz. Ancak şu aşamada bunun çok zor olduğunu söyleyebilirim. Böylesi büyük hedefi yakalamak plan ve programlarla olur. Öyle pat diye olacak iş değil. Yani yönetim, takım ve kent olarak bu işe odaklanacaksınız. Altyapınız, kadronuz sağlam olacak. Alternatifi bol bir ekip olacaksınız”.
Kent olarak dezavantajların var sanırım.
“Var. Beğendiğiniz her oyuncuyu buraya getiremiyorsunuz. Ekonomik sorun önünüze çıkıyor. Bol paralı kulüp değiliz. Büyük takımlar istedikleri oyuncuları alabiliyor ya da başka Anadolu takımları. Ama yiğidi öldürüp, hakkını vermek gerekir. Türkiye‘de, Anadolu takımları içinde en iyisi burası... Hiçbir futbolcunun, ne parası kalır, ne primi... Buranın bir handikapı var. Sosyal yönden zayıf. Yabancı gelmiyor. Mesela beş verdiğiniz oyuncu, üçe İstanbul’a gidebiliyor. En önemlisi çocukları... Okul yok diyorlar, gelmiyorlar”.

Hocam Beşiktaş:
“Benim için ayrıdır, özeldir. Hayatımda tek forma giydim, o da SİYAH-BEYAZ’dır. Orada başladım, orada noktaladım. Yirmi yıl oynadım, en çok oynayan benim, en çok şampiyonluklar yaşayan benim, en çok formayı giyen benim. En uzun kaptanlık yapan yine benim. Her şeyimi Beşiktaş’a borçluyum. Çocuklarım orada doğdu, orada büyüdü. Beşiktaş’ı anlatmaya ne zamanım, ne de sayfalar yeter.”
Uzun vadede yine Beşiktaş’a döner misin?
“Dönerim, sezon başı zaten dönüyordum, ufak bir aksilik oldu, olmadı.
Aksilik...
“Bunu söylemek çok zor olur. Çünkü orada yıllarca kaptanlığımı yapmış Samet ağabeyim var. Yönetim kanadında kararsızlık oldu sanırım, ondan olmadı. Teklif geldiğinde Samet ağabeyim yoktu. Yani ismi gündeme gelmemişti. Bu kısmet meselesidir. Yani mutlaka Beşiktaş’a hoca olacağım gibi saplantım yok. En çok istediğim şey yurt dışı...Avrupa olsun da neresi olursa olsun. Almanya olabilir, İsviçre olabilir.”
Peki , yurt dışı için de yeterli olduğuna inanıyor musun?
“Evet inanıyorum. Yeterliyim, hatta fazlayım bile... Bütün Türk antrenörleri rahatlıkla yurt dışında çalışabilirler.”
Hocam, ligin ilk yarısındaki futbol?
“Futbol olarak kötüydük. Hiçbir takım üst üste galip gelemiyordu. Büyük takım diyorsun, bir bakıyorsunuz, evinde yeniliyor. Maalesef futbolumuzda istikrar yok. Sahasında yenilmeyen büyük takım var mı, yok. Eskiden büyük takımların sahasında puan almak mucizeydi. Şimdi gidiyoruz Fener karşısında galibiyete oynuyoruz”.
Ne değişti hocam?
“Bir kere kendilerine güveniyorlar. Artı, tüm teknik adamlar takım savunmasından çok ofansif oyunu tercih ediyorlar. Bir galibiyete 900 bin lira alıyorsunuz. Çok önemli ve ciddi bir rakam. Tabii ki güçlenmeleri de işin başka yönü. Büyük takımlar kadar büyük transfer yapma şansları yok, ama kimin kimi yeneceği belli olmayan bir lig yaşıyoruz.
Ligde müthiş Beşiktaş patentli teknik adam bolluğu var. Neye bağlıyorsun?
“Bir döneme damgasını vurmuş, başarılarla kucaklaşmış oyuncuların tamamı şimdi çalıştırıcı pozisyonunda olmaları. İyi insanlar, ahlaklı ve işine çok düşkünler. Bizler iyi hocaların elinde yetişmiş, iyi dersler almış öğrencileriz”.

Anadolu aslanları

Sivas’a gidilir de, kangal çiftliğine uğranmaz mı? Rıza hoca, ben ve takım arkadaşım Cengiz Malgır ile birlikte dağın tepesinde olan bir Kangal çiftliğinin yolunu tuttuk. Aman Allahım ne çiftlik... Müthiş bir hareketlilik yaşandı, her taraftan Kangal çıkıyor, irili, ufaklı, siz deyin elli, biz diyelim yüz... İnanılmaz köpekler... Önce biraz ürker gibi olduk, ama çiftliğin sahibi Hüseyin Yıldız, “Korkmayın, onlar dostturlar” dedi.

Kimlerden ne öğrendi?

Mustafa Denizli: Hırsı, yönetmeyi, sakin olmayı öğretti,
Fatih Terim: Hem hırsı, hem rahatlığı aldım.
Gordon Milne: Disiplin ve sakinliği alırsınız, Branko Stankoviç: Tam bir liderdi... Dört dörtlük bir insan, müthiş bir hocaydı, Christoph Daum: Antrenmanları on numaraydı,
Sepp Piontek: Türk futboluna en büyük katkıyı o verdi... En önemlisi bize güven aşıladı,

Sen hangisine benziyorsun peki?
“Ben kimseye benzemem... Yenilgiyi kabul edemem. İşimi ve de futbolu çok seviyorum. Başka bir işim yok, bundan başka bir iş de yapamam, beceremem.”

‘Fernandes’e hayranım’

Sivas’ta olmasına rağmen Beşiktaş’ın içinde biri olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, “Çok uzak sayılmam. Samet ağabey, Recep , Ulvi hepsi arkadaşım. Samet hoca ile sürekli görüşüyoruz, her fırsatta birbirimizi arıyoruz. Başkanı çok seviyorum, babasını da çok severim. Çünkü babasının yöneticiliği döneminde top oynuyordum Beşiktaş’ta... Fikret Orman ile çalışmak isterdim. Başkan bence başarılı, daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Takım, bence beklenenden daha iyi olabilir. Tek sorunları; şanssızlar. Üst üstte sakatlıklar yaşadılar. Şimdi Mustafa Pektemek, İsmail, Almeida olsa, bugün burada mı olurlardı? Almeida iyi forvet... Tabii ki havaya girerse... Pektemek, Türkiye’nin en iyi forvetlerinden birisidir. Ahh o sakatlık ahh!” dedi.
Fernandes’i öven Rıza hoca, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hayranım. Bu kadar sorumluluk alan bir oyuncu hayatımda görmedim. Top nerede, o orada. Kaçmıyor, saklanmıyor, topu sürekli istiyor. Onu belli kalıba koyamazsınız, serbest olduğu zaman yararlı olur. Kangal köpeğini evde beslemeye benzer. O da doğanın içinde olacak. Hilbert, görünmeyen kahramandır. Beşiktaş’ın en büyük artısı, takım ruhunu yakalamış kadrosu var.”

ÇALIMBAY’IN GÖZÜNDEN...

GALATASARAY
Geniş bir kadrosu var. İnşallah Avrupa’da başarılı olurlar. Geniş kadro elbette iyi, ama bazen de kötü... Herkes, Galatasaray şampiyon olur diyor ama demekle bu işler olmuyor. Her şey sahada bitiyor.
FENERBAHÇE
Aykut hoca çok taktir ettiğim bir fotoğraftır. Sıkıntılı dönemlere karşın ayakta kalmasını bildi. Fenerbahçe büyük bir camia ve çok farklı bir kulüp. Üç büyüklerden hep başarı bekleniyor. İkincilik ve üçüncülük taraftarı asla tatmin etmiyor, haklılar.
TRABZONSPOR
Şenol hocamız, Trabzon’un yetiştirdiği ender kişilerden biridir. Öyle bir karar aldığına göre, canını sıkan birşeyler olmuştur. Tolunay hocanın göreve gelmesi bence Trabzon için büyük bir şans. Şu aşamada ondan fazla bir şeyler beklemek yanlış olur. Çok hırslı yapısı var, biraz sabır göstermek şart.
ANTALYASPOR
Bir mağlubiyet alırsınız, o mağlubiyetten sağlam dersler çıkarırsınız, en az beş maçı kazanırsınız .Ders çıkaramıyorsanız, ne yaparsanız yapın, başarısız olursunuz. Biz Samsun’u yendik, Antalya kümede kaldı. Mehmet Hoca o kötü sezondan müthiş dersler çıkardı, bugünkü başarısını da o derslere borçludur

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası
Alt 07.03.2013, 09:17   #2
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası

Tabii ki en iyi yer burası, kimsenin ne parası kaldı ne de alacağı, tüm oyuncuların parası zamanında tıkır tıkır ödeniyor. Ancak şehir olarak istanbul'la kıyaslamak doğru değil. Biz Sivas'lılar için Sivas da sosyal aktivite bol ancak yabancı oyuncular Paşa fabrikasında Sivas köftesi yapıp pijamalarıyla uzanmayı pek bilmiyorlar yada Sıcak Çermiğe gidip sıcak havuza koşarak dalmak yada havuzun içinde deve güreşi oynamak onlar için pek eğlenceli değil ve bunu da anlayışla karşılayabiliyoruz, çünkü onların çocukları farklı aktivetelerle doluydu ve buna en yakın hayatı istanbul'da bulabiliyorlar. Ancak bu gibi durumlarda yönetim paraya kıyıp biraz daha fazlasını teklif etmelidir, çünkü şehrimizi beğenmeseler de parayı beğenirler.

Biz şehrimiz çok seviyoruz, çünkü burada amcamız, halamız, teyzemiz, dememiz, komşumuz, okul arkadaşımız ve daha birçok tanıdığımız var, bir istasyon caddesinde yürürken en az 50 tanıdık kişiyle selamlaşabiliyoruz, ancak yabancı oyuncuları bu şehire bağlayan böyle yakınları da yok, bu açıdan bakınca onlara kızmamıza gerek yok, çünkü kimimiz kızıyoruz bizim şehrimizin neyini beğenmiyorlarmış diye
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 09:56   #3
silverli
Acemi Yiğido

silverli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

51 Mesajına 94 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 silverli FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rıza hocam;biz zaten neden istanbula gidiyor demiyoruzki..
neden karabük e, orduya, elazığa gidiyor diyoruz. konuyu saptırmayalım lütfen..
galibiyet 900 milyar diyorsun, hemde paramız yok diyorsun.
çok çelişkili ifadeler bunlar..
bide son olarak hala beşiktaştan bahsediyor.gidecektim gidemedim.yeter yaa..bunları bırakta takımla ilgilen artık..
silverli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı silverli'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 10:11   #4
Elbeyliliyiz
Tecrübeli Yiğido

189 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Elbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer AnblickElbeyliliyiz ist ein wunderbarer Anblick

Basarilarinizin devamini dileriz Sayin Riza Hoca elele büyük Basarilara
Elbeyliliyiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Elbeyliliyiz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 10:16   #5
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 760 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

sivastan çok beşiktaş demişsin hocam
Istanbul medyasına hala eskisi gibi konuşuyon
Hep şikayet hep şikayet

Eski tas eski hamam
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı sivaslıadem'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 10:18   #6
keko 58
Tecrübeli Yiğido

keko 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

612 Mesajına 1.144 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 keko 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Uzun vadede yine Beşiktaş’a döner misin?
“Dönerim, sezon başı zaten dönüyordum, ufak bir aksilik oldu, olmadı.
Aksilik...
“Bunu söylemek çok zor olur. Çünkü orada yıllarca kaptanlığımı yapmış Samet ağabeyim var. Yönetim kanadında kararsızlık oldu sanırım, ondan olmadı. Teklif geldiğinde Samet ağabeyim yoktu. Yani ismi gündeme gelmemişti. Bu kısmet meselesidir. Yani mutlaka Beşiktaş’a hoca olacağım gibi saplantım yok. En çok istediğim şey yurt dışı...Avrupa olsun da neresi olursa olsun. Almanya olabilir, İsviçre olabilir.”
Peki , yurt dışı için de yeterli olduğuna inanıyor musun?
“Evet inanıyorum. Yeterliyim, hatta fazlayım bile... Bütün Türk antrenörleri rahatlıkla yurt dışında çalışabilirler.”

LÜTFEN GIT ARTIK!!!!!

Ne diyim artik?? Hala Bjk gitmek istiyo anlamiyorum ve burda

neden okadar kisi bunun pesinde daha?? ne yapiyorki?? bana biri

anlatabilecek mi?? Hoca moca brak artik sen bana göre

Terknikdirektör DEYILSIN!! Git artik seni görünce Morelim bozuliyo

KAMIL GROSICKI
Tęsknimy za tobą
keko 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı keko 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 10:32   #7
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

hocam avrupada villareal gibi Sivas'ın yarısı kadar bile olmayan, akşam 6'dan sonra sokaklarda insan bulamadığınız ve sadece insanların hafta sonlarında eğlenmek için açık birkaç yer bulabildiği birçok yer sayabilirim..gerçek profosyonel futbolcu zaten gelirken bunları düşünmez....aklında bunlarla gelen bir futbolcuda zaten başarılı olamaz...istanbul takımlarının milyon dolarlar dökerek getirdikleri hayal kırıklığı yaratan birçok futbolcuyu bir çırpıda sayabiliriz...

BU ŞEHRİN FUTBOL OYNAMAK İSTEYENE SUNDUĞU BİRÇOK YERE GÖRE ARTISI VARDIR EKSİSİ YOKTUR....

BIRAKIN ARTIK BU ŞEHRİ ULUSAL MEDYADA KARALAMAYI...

BURASI KÖY DEĞİL HOCAMMMMM!!! BURASI SİVAS...
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 10:37   #8
slasher//z
Tecrübeli Yiğido

slasher//z - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

171 Mesajına 232 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 slasher//z FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

RIZA hocam türkiye kupasını istiyoruuuzzz
ligdede ilk 8 e girsek yeter gibi görünüyor.
slasher//z isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı slasher//z'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 11:05   #9
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1042 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

"Geldiğimizde Sivas kümeye oynuyordu" demiş hoca şuan değişen ne merak ediyorum
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı GokhanTurna'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 11:18   #10
chatlaq
Yiğido

92 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 530 chatlaq FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geldiğinde sivas kümeye oynuyordu ve gittiğinde(bu sezon) de kümeye oynuyor.

Anadoluda en iyi yer tabi ki sivas olacak. Senin konuşman dahil hiç bir hareketine karışmadılar kulüp yöneticileri. Bunu da yöneticilikten pek anlamadıklarından yaptılar.

Üzerinde sivassporu andıran bir ürün göremedik. (logolu eşofman hariç). Bjk de yada eses de olacaktında bu kadar rahat giyinebilecektin.

yaklaşık 10 aydır bejeke, bejeke diye tutturdun kimse bişey demedi. Gazeteci puştluğuna malzeme çıksın diye sorar ama sen bjk duyunca heyecanlandın. Biliyoruz bejekenin hoca değişme durumu olsa kalbin yine güm güm atar.

geldiğin sezon kadro senin değil dedik sabrettik. 2. sezon yine pek bişey yapamadan takıma alışıyor. başkana içerde dedik bişey olmadı. eee bu sezon hiçbir olumsuz şey yok ama olumlu sonuçlarda yok. belki sitediklerim alınmadı diyebilirsin. e o zaman istediğin olmuyorsa ne duruyorsun.
chatlaq isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı chatlaq'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
anadoluda, burası, yer, İyi