Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor'un Vedası
Alt 20.05.2016, 07:53   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Sivasspor'un Vedası

2005-06’da Süper Lig’e merhaba diyen Yiğido, tam 11 sezon aralıksız burada oynadı. 2008-09’da şampiyonluk mücadelesi verip ligi ikinci sırada tamamlayan Sivasspor’un Süper Lig macerası dün akşam Fenerbahçe maçıyla noktalandı.

Sivasspor, 2004-05 sezonunda 1. Lig’de İsmail Kartal yönetiminde oldukça başarılı bir sezon geçirmiş ve Süper Lig’e yükselmişti. Türk futbolunun en yüksek seviyesindeki ilk senesine bocalayarak başlayan Yiğido, sonradan toparlanarak ligi 8. sırada bitirdi. Bülent Uygun yönetiminde her sezon yükselişine devam etti. 2006-07’yi 7. sırada bitiren Kırmızı-Beyazlılar, 2007-08’de 3. oldu. Bir sonraki sezon ise tarihi bir başarıyla şampiyonluk yarışı veren Sivasspor, Beşiktaş’ın ardından 2. olurken, tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi vizesi aldı. Yiğido’nun aralıksız 11 sezon süren Süper Lig serüveni dün noktalandı.

Galibiyet yetmeyecekti

Kırmızı-Beyazlılar’ın ligde kalması için Fenerbahçe’yi yenmesi, Gaziantepspor’un Antalya’ya yenilmesi, Eskişehir’in puan kaybetmesi gerekiyordu. Sivas, Aatif ve Oumari’nin golleriyle 2-0 öne geçti. Ancak önce Abdoulaye, ardından da Meireles ağları sarsarak skora dengeyi getirdi. Diğer taraftan Gaziantepspor ise Antalyaspor’u 2-0 yenince, Yiğidolar lige veda etti. Zaten Fenerbahçe karşısında galip gelse de Sivas’ın kaderi değişmeyecekti.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Sivasspor'un Vedası
Alt 20.05.2016, 08:54   #2
Travis Bickle
Yiğido

Travis Bickle - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

121 Mesajına 215 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 355 Travis Bickle FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor'un Vedası

dun aksam oturup ağladık en azından kendım ıcın soylıyım ama bugunden ıtıbaren ağlamayı bırakmamız lazım onumuze bakmalıyız oncelıkle pazar gunu kongre var ve bıldıgım kadarıyla aday çıkmadı henuz ben mecnun başkanı artık bu takımın basında gormek ıstemıyorum onu soylıyım ve suana kadar yenı bır aday çıkmadıgı ıcınde yazıklar olsun dıyorum lafa gelınce mılyonlarca sıvaslı var dıyoruz ya....

saha içine inersek mesut bakkalla yollar ayrılmalı daha doğrusu bu sezonda emeğı geçen 3 teknık dırektorunde tek tek ısım yazmıycam artık sivassporda işlerı olmamalı 2. x donemı başladı lafını duymak ıstemıyorum artık mesut bakkal da bunu gorduk tek suclu o değil ama o da diğer vasıfsızlar kadar emek verdı bu duşute

bank asyadakı yabancı kuralıdan haberım yok ben ızlemeyı bıraktıgımda sarıyer felan vardı 2.ligde dardanelspor vardı o zamandan bu zamana cok değişti tabiki her neyse kadroya gelıcek olursam oncelıkle kımın futbolcu kımın adam oldugunu gorucez bu sezon

herkesın takımda kalmak ıstıycegını varsayarak oncelıkle setkus--ibrahim öztürk---mehdi---adem----ibrahım akın ve hasan kabze ile yollar ayrılmalı

yabacı sınırı azalacagı ıcın cicinho ıle devam edılmeyebılır belkı cok tepkı cekıcem ama adam 36 sına geldı o ağır sakatlıktan sonra sağlıklı donucegını sanmıyorum artık futbolu bırakmalı bence teknık ekıbe katılabılır

texeira ve hussain kiralanmalı kesınlıkle

tabı bunları herkesın kalıcagını varsayarak yazıyorum

bız taraftar olarak burdayız hıç bır yere gıtmıycez....
Travis Bickle isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Travis Bickle'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.05.2016, 10:17   #3
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Dramatik şekilde süper lige veda ettik,bunun nedenlerinide saymaya kalksak romanolur,sezon başında zaten karabükten oyuncular alınırken,sergenle anlaşılırken küme düşeceğimizi neredeyse çoğumuz öngördü,anlaşılan yönetim bu sezon bu takımı küme düşürmeye kararlı diye yazılarım orda duruyor,neticede 12 yıl takımı sahipsiz bırakmıyan yöneticilerde yorgunluk,bıkkınlık başgösterdi,taraftardan kopuk bir yönetim tarzıyla yönetildi,yıllardır uygulanan yanlış transfer politikası bu sezon iflas etti,herşeye rağmen emekleri için teşekkür ederim hepsinede ,süperligde bize acıları ,sevinçleri yaşatan tüm hoca ve futbolcularada teşekkür ediyorum,yakışıyorduk süper lige, maalesef ,bazılarına çok geldi sivasspor,bu lig için fazla temiz ve saf kaldıK,diğer takımlara devletin tüm kurumları ,belediyeler,devletin kaymağını yiyen şirketler destek olurken,sivasspor bu desteklerden hiiiç yararlanamadı,bu sezona kadar idare ettik ancak bu sezon yetmedi,yetmeyedcektide,ne olursa olsun,süper lige çıktığımızdan beri namusumuzla ,şerefimizle mücade ettik,sivasa gelen hiç bir taraftarın ,takımın otobüsünü taşlamadık,kurşunlamadık,otobü süne siymedik,sahaya girmedik,hakem dövmedik ,gaspetmedik,tehdit etmedik,hiçbir zaman hakemlerin ardına sığınmadık,onlardan medet ummadık,futbolcularımız hiçbir zaman sahtekarlık yapıp penaltı kazanma yollarına gitmedi,vakit kazanmak adına yerlerde yatmadı,rakibine kasti hareketler yapmadı,rakip seyirciye orasını burasını göstermedi,sahada bugüne kadar kimseye ezilmedi,6-0,5-0,6-1 yenildiğimiz maçlarda oldu,maçın tamamını izlersek o maçlarıda busezonki gibi basit hatalarla kaybettik,taraftarımız istiklal marşını ıslıklamadı,stadı yakmadı,rakip koltuklarını kırıp dökmedi,kalecimiz takımı küme düşüren hata yaptı ,en ufak bir fiziki saldırı olmadı,futbolcular yaptıkları hatalarla takımı küme düşürdü,kimse sahaya girmedi,çağırdı bağrına bastı ,neticede böyle 1 takım küme düştü,tff böyle bir takımı çok arayacak,süperlig takımlarının çoğu bu sivassporu çok arayacak,sivaslı olupta kalbi 3 büyütülmüşler için atanlar çok arayacak,süperligin havasına alışmış sivas halkı bu takımıçokk arayacak,sivasın o lanet olası esnafı ,vermediği destekler için ,çokkk pişman olacak,bunu 1yılda herkes görecek,bu düşüş sadece futbol takımının 1 .ligden alt lige düşmeside değil,şehir komple düştü diyebilirim,eğitimde,sağlıkta, tarımda ,siyasette,sosyal ve ekonomik alanlarda küme düşmüş birşehir ,sporda başarılı olamazdı ,sivasspor tüm bunlara rağmen 12 yıl süper ligde kaldı,neticede bu biyere kadar olurdu busezon rüya bitti .TEHE END
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2016, 12:16   #4
CagkiranD
Yeni Yiğido

CagkiranD - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 CagkiranD COK SEVILEN BIR KISICagkiranD COK SEVILEN BIR KISICagkiranD COK SEVILEN BIR KISICagkiranD COK SEVILEN BIR KISI

Dustuysek kalkarız napalim.Cenaze havasına gerek yok.
CagkiranD isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2016, 12:27   #5
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Digitürk üyeliği iptal etmemek için engel çıkarıyor.Bayiye yönlendiriyor.Faks çek diyor.Başaracağım mutlaka.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2016, 12:32   #6
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Dost düşman gördü taraftarın soylu davranışını.Adamlık parayla alınmaz.Böyle bir veda tarihe kaydoldu.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2016, 16:34   #7
sivasım:D
Yeni Yiğido

sivasım:D - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 584 sivasım:D FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
CagkiranD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Dustuysek kalkarız napalim.Cenaze havasına gerek yok.
Öyle deme deme öyle , kolay mı sanıyorsun kalkmayı , kolay mı sanıyorsun tekrar çıkmayı...
Bak ne güzel saydı yukarıda garibanız biz :( Bizi tutan bi cumhurumuz yok ki bi el atsın .. Bak fb o kadar maçta şike yaptı ama ne dedi sevgili cumhurumuz 25 milyon taraftarı üzemeyiz. Bizim kimimiz var ki üzmesinler bizi :(

Ah Sivas ahh yaktın içimi :(
Alt 20.05.2016, 21:41   #8
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

"SİVASSPOR" SEN AĞLAMA,DAYANAMAM GÖZ YAŞLARINA.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Turan 59'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.05.2016, 21:00   #9
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

deneme signatüre
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.05.2016, 02:54   #10
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Digitürk üyeliği iptal etmemek için engel çıkarıyor.Bayiye yönlendiriyor.Faks çek diyor.Başaracağım mutlaka.
..Aynısını bana da yaptılar;ben bayiye gidip nüfus cüzdanın fotokopisini verip kapatmak istediğimi beyan ettim...Bu sefer de cep telefonuma mesaj göndermişler..Tekrar beni arayıp teklif sunacaklarmış...İstedikleri teklifi sundular;sivasspor süper ligde olmadıktan sonra diğer takımların maçı beni hiç ilgilendirmiyor..Kapatmayı düşünüyorum..Haydi Hayırlısı!
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivassporun, vedası

Seçenekler Arama
Stil