Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Tunç Kayacı, çok teşekkürler alkışlar senin için!
Alt 24.02.2009, 11:30   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Tunç Kayacı, çok teşekkürler alkışlar senin için!

Bilmem benim gibi yıllardır takip eden var mı? Bir yazar varki, Sivassporumuz ilk olarak 2001-2002 sezonunda 2. Lig A Kategorisinde oynarken dikkatimi çekmişti. Her maçını, hemen hemen antrenmanlarını ve kampının yakın takibe alıp iyisiyle, kötüsüyle yazıp, çizen eleştirilerini yapıcı yönde yapan bir yazar vardı. Ve O yazar aradan geçen bunca yıla rağmen aynı tutarlığında her zaman yanımızda ve bizim ulusal sesimiz. TUNÇ KAYACI !...

Yıllardır aynı çizgisinde ve hatta daha olumlu yönde içimizden biri gibi hep bizi yazıp çiziyor. Sanki bir Sivas'lı gibi hissediyor, destekliyor ve yorumluyor. Ben daha bir kez bile olsun sırf "dikkat çekeyim, Sivasspor'u kötüleyeyim veya kötü iken bile abartayım, iyi diyeyim" duygusuna kapılmadan her zaman objektif olarak yanımızda olmuştur. Maçlarımızda ki yorumlarını özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Kendisine yaptığı mesleğin ahlaki kurallarını uyguladığı için ve kişilik olarak hayranım. Kendisine sitemizden çok teşekkür ediyorum.

Sayın Tunç Kayacı'yı "İzmirli Yiğidolar" olarak Yılın Spor Gazetecisi ve Yorumcusu ilan ediyorum. Site olarakta kendisine ödül verilmesini talep ediyorum.

Kendisini İzmir'e geldiği zamanda ağırlamaktan onur duyacağım.

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Tunç Kayacı, çok teşekkürler alkışlar senin
Alt 24.02.2009, 11:33   #2
myway
Usta Yiğido

978 Mesajına 2.692 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1042 myway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Tunç Kayacı, çok teşekkürler alkışlar senin

Tunç Kayacı yı bende senelerdir takip ediyorum..Sivassporumuzu çok iyi reklam ediyor..Sitemiz nezdinde kendisine bir plaket verilmesi çok güzel bir fikir...Sivasspor.com un da güzel bir reklamı olur
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda myway'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.02.2009, 11:34   #3
izmirliyigido
Gast

Alın işte, size yazarımızın bugünkü yazısı...

Tünelin ucundaki ışık göründü

Sivasspor rüzgarı, bütün Türkiye’yi sarmış durumda. Bu konuda yakın zamanda o kadar çok şey yazıldı, çizildi ki, bundan sonra söylenecekler, tekrardan ibaret gibi... Artık bu saatten sonra ne yaptıkları değil, ne yapacakları önemli. Genelde seslendirilmiyor ve yazılmıyordu ama kapalı kapılar ardında anlı şanlı otoritelerimiz, “Bu takım bu işi götüremez, bir yerde lastik patlatır” diyordu.

Bu düşüncenin sahipleri biraz da, “Ya sezon sonunda Sivasspor ipi göğüslerse, biz de patlarız” diye korkuyor. Ben kendi adıma çok rahatım. Çünkü bu takımı yaz kış demeden, her zaman, her yerde, her şartta takip ettim. Kötü gününü de gördüm iyi gününü de... O nedenle, görüş belirtirken; iyi de yazsam kötü de yazsam, hiç bir Sivaslı benim eleştirimden rahatsız olmaz. Tam aksine bunu yapma hakkını kendileri bana teslim eder.

Şu anda 3 puan farkla lider olan Sivasspor’un aklı; hem Süper Lig şampiyonluğunda hem de Türkiye Kupası’nda. Bu iki hedefe ulaşmak, tabi ki zor bir iş... Bu ikisini de elde etmek, müthiş bir başarı. Bir tanesini elde etmek bile, yine büyük başarı. Eğer hangisi olsun diye tercih noktasına gelinirse, sanırım tabi ki “Süper Lig Şampiyonluğu” tercih edilecektir.

Bitime 13 maç kaldı. Yani, Sivasspor’un önünde 39 puan var. Elde 45 olduğuna göre, bir kere Şampiyonlar Ligi şansı, oldukça yüksek. Hele hele Beşiktaş ve Trabzonspor ile içeride oynacakları maçları kazandıkları ya da kaybetmedikleri takdirde, bu şans daha da yükselecek.

Bu hafta Fenerbahçe ile cumartesi Kadıköy’de lig, çarşamba günü yine aynı statta bu kez kupa için karşılaşacaklar. Zamanın, Yiğidolar’ın lehine işlediği kesin. Futbol iklimi ve büyüklerin durumu, fazlasıyla Sivasspor’u şampiyonluğa itiyor. Bir kere iplerin elinizde olması önemli bir koz.

Gelelim bu iş nasıl olura; Sivasspor bir kere Trabzonspor’un tarihini iyi incelemeli. “Trabzonspor nasıl şampiyon oldu”, buna iyi bakmalı. Belki diyebilirsiniz ki; takım oluşumları, kent yapıları çok çok farklı... Ama Trabzonspor’un, şampiyonlukları yakalarken, yürek ve inanç bütünlüğü mükemmeldi. Şimdiki Sivasspor’a baktığımızda da; yürek ve inanç bütünlüğünün üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Ama o zamandan bu zamana, Türkiye, bir futbol devrimi gerçekleştirdi. Anadolu’da bu devrimin öncülüğünü yapmak da artık Sivasspor’un işi...

Bence tünelin ucundaki ışık göründü, gerisi bu tüneli geçmeye kalıyor...

Alıntı: Fanatik Gazetesi (fanatik.com.tr) - 24.02.2009

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.02.2009, 11:38   #4
by_hunter
Usta Yiğido

by_hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

516 Mesajına 1.183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 817 by_hunter FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

samimi bir kişiligi var ne görürse yazıyor abartısı yok ve takıpcı bır kişi istanbuldan oturup yazı yazmıyor arkdasında bahsettıgı gıbı antremanlarda gormek mumkun kendısını ...
Alt 24.02.2009, 11:38   #5
memet24
Tecrübeli Yiğido

memet24 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

205 Mesajına 309 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 681 memet24 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tunç Kayacı gerçekten de yıllardır sivasspordan bahsediyor 3 ligde oynadımızda bile sivasspordan bahsetiyordu gerçek ödül verilmesi güzel olur .............................. .
memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.02.2009, 13:31   #6
35fulya58
Tecrübeli Yiğido

35fulya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

385 Mesajına 1.434 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 35fulya58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Tarafsız ve gerçekleri yazan kalemi hep var olsun. Teşekkürler Tunç Kayacı abi.
35fulya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.02.2009, 13:37   #7
SempaticH
Tecrübeli Yiğido

SempaticH - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 744 SempaticH isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Tunç Kayacının sivası ve sivassporu senelerce takip ettiğini biliyoruz kendisinin yeri gelince uyardığı sivassporumuzu bu durumlara gelmesinde ve sivasımızı dışarda çok iyi tanıttığını hepimiz biliyoruz onun için her zaman taktir ettiğimiz bir kardeşimizdir kendisine teşekkür ederiz sağolsun var olsun
SempaticH isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
alkışlar, çok, icin, kayacı, senin, teŞekkÜrler, tunç

Seçenekler Arama
Stil