Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Nostalji Sivasspor

Nostalji Sivasspor Sivasspor Nostalji, Futbolcular, Amigolar, Yönetim, Taraftarlar vs.

Seçenekler Arama Stil

Alt 29.07.2005, 21:28   #11
alpingen
Acemi Yiğido

alpingen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 10 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 689 alpingen isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

çok güzel olmuş...daha ne demeli...aynen imza...eski sivassporlu tamerle ile ilgili bölüm çok güzel..
alpingen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bahaleeee... Dolmaya gızartmaya bibeeerrrr...!!!!
Alt 12.08.2005, 00:28   #12
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft
Standart Bahaleeee... Dolmaya gızartmaya bibeeerrrr...!!!!

Arkadaşlar tam olarak inceleyemedim burayada yazmam doğru olurmu bilmem ama Sivasımız 1.Süper Lige çıktı. Şu an Sivasta kalmıyorum. Ama bir enteresanlıkta sezmiyor değilim. Anlatmak istediğim şu. Eskiden bir başka idi Sivassporun havası yada bize öyle geliyor. Bir coşku sanki yok gibi. Neyse ben size Sivassporla ilgili hayal meyal bir anımı anlatmak istiyorum. Sene tam olarak bilmiyorum ne zamandı galiba 87 falan... Sivasspor 2.Lig'de mücadele ediyor. İlk hafta galip 2 Puan....İkinci hafta galip 2 puan... deplasmanda berabere 1 puan derken.. Gazeteler de boy boy Sivasspor yazıları dört haftanın en başarılı takımı ve Ligin en önemli takımı ile oynayacak. Petrolofisi... Çok kuvvetli 1.Ligde mücadele etmiş bir takım Sivasta iğne atsan yere düşmüyor. Tıklım tıklım. Kalede Ayhanmı dersin Efo Cin İsmail Namık Tamer(yavrum oğlan).. Neyse bizim kiler tek kale bastır yavrum bir türlü gol yok maç 0-0 ama ilkyarı galiba böyle bitti. Neyse bizim Cin İsmail (Kaptan) acaip ofsayt taktiği yapıyor hakemlerde yiyor tabi. Adamlarda hala hatırımdan çıkmaz sarışın uzun saçlı bir 9 numara var abi fırtına Cin İsmail bir çıkar ofsaytı bir bozar adam Kaleci Ayhanı bir solladı bomboş kaleye goLL ama stadda çıt yok. Kulakları çınlasın bir Faruk vardı biraz o zamanlar deli doluydu sadece onun sesi var koca stadda her yerden duyuldu. BAHALEEEE... DOLMAYA GIZARTMAYA BİBEEEERRR... Yaw maç gitti gülelimmiii ağlayalımmı. Bu bende bir anı olarak aklımda kalmış arkadaşlarla paylaşmak istedim. İnşallah aklıma geldikçede paylaşırım. Saygılarımla..
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 12.08.2005, 01:48   #13
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.514 Mesajına 3.999 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Gardas,
o andaki durumu tahmin edebiliyorum, gözümün önüne getiriyorum.
Su anda gülmemek icin kendimi zor tutuyorum

Annat gardas, annatda biraz eskileri bilelim.
Ben 1978 de 8 yasinda Yurtdisina geldigim icin maalesef o günleri yasayamadim.
Benim gibi o günleri yasayamamis kisiler icin o zamanlari bizlere anlatta gardas, eskilerden haberdar olalim.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çarşamba Deplasmanı
Alt 12.08.2005, 13:40   #14
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Çarşamba Deplasmanı

3.Ligde lider oldugumuz ve sezona cok iyi girdigimiz bir sene (Timuçin ÇUĞ TD) Çarşamba deplasmanı vardı. Tam 5.000 yigido Carsamba'nın sahasını kapatmıştı. Maç son derece çekişmeli geçmiş ama biraz da hakemin etkisi ile maçı 1-0 kaybetmiştik. (Hakemin kafasının Sivasspor tarafından gelen bir taş ile yarılmasından tam 15.dk sonra golu yememiz de ayrı bir tesadüf tabi !)

O sene Çorumspor şampiyon oldu. Ne günlerdi ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.08.2005, 22:01   #15
serhankaburcuk
Usta Yiğido

serhankaburcuk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

30 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1273 serhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekannt

Alıntı:
Kokomo Nickli Üyeden Alıntı
3.Ligde lider oldugumuz ve sezona cok iyi girdigimiz bir sene (Timuçin ÇUĞ TD) Çarşamba deplasmanı vardı. Tam 5.000 yigido Carsamba'nın sahasını kapatmıştı. Maç son derece çekişmeli geçmiş ama biraz da hakemin etkisi ile maçı 1-0 kaybetmiştik. (Hakemin kafasının Sivasspor tarafından gelen bir taş ile yarılmasından tam 15.dk sonra golu yememiz de ayrı bir tesadüf tabi !)

O sene Çorumspor şampiyon oldu. Ne günlerdi ...

Evet ya o maç unutulurmu???Sivastan tahmini seninde dediğin gibi yaklaşık 5000 ne yakın insan Çarşambaya akın etmişti..Ama maçı 1-0 kaybetmiştik..Hatta Çarşamba maçı 3.hafta idi ve biz ilk iki hafta 6 şar gol atmıştık rakiplere..Ama o sene Çorum şampiyon olmuştu...Nerden nereye...
serhankaburcuk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2005, 14:20   #16
1967_Dernek_Ayhan
Tecrübeli Yiğido

1967_Dernek_Ayhan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 1967_Dernek_Ayhan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
serhankaburcuk Nickli Üyeden Alıntı
Evet ya o maç unutulurmu???Sivastan tahmini seninde dediğin gibi yaklaşık 5000 ne yakın insan Çarşambaya akın etmişti..Ama maçı 1-0 kaybetmiştik..Hatta Çarşamba maçı 3.hafta idi ve biz ilk iki hafta 6 şar gol atmıştık rakiplere..Ama o sene Çorum şampiyon olmuştu...Nerden nereye...
AHHHHHHHH AHHHHHHHHH NE GÜNLERDİ O GÜNLER
1967_Dernek_Ayhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2005, 16:10   #17
drummer
Usta Yiğido

drummer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

84 Mesajına 167 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 850 drummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDI

biz 70 li yıllarda çocukluk ve sonlarına doğru gençlik dönemlerimizi yaşadık.
70 li yılların başı televizyonsuz,ortalarından biraz sonra televizyonlu hayata geçiş.
sağ sol çatışmaları,
sokaak muhabbetleri.
arsalardaki futbol voleybol muhebbetleri ,oyunları.
aslında yazacak çok şey var oyıllara dair.
fırsat bulursam yazaar sizinle paylaşırım.
Alt 09.10.2005, 16:23   #18
drummer
Usta Yiğido

drummer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

84 Mesajına 167 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 850 drummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDIdrummer TAM BIR BEYEFENDI

Amigo Ehsan

Takım Sivas'ın sevgilisi. Tribünler Kırmızı-Beyaz çekiyor; ama önlerinde, yanlarındaki kardeşleri rahmetli Amigo Ehsan'ın gayretleri unutulur cinsten değil.
Es - Eslerin Amigo Orhan'ı var, Sivaslıların Ehsan'ı. Bir şenlik yerine çeviriyor Amigo Ehsan maç saatlerinde stadyumu; "Kırmızı - Beyaz - Üç Yıldız - Sivas - Hey hey hey". Kırmızı - Beyaz giysilerini maç günlerinde geçiriyor sırtına Ehsan ve önce sokakları dolaşıyor, ardından yarattığı memnunluk verici havanın etkisini stadyuma, tribünlere taşıyor...
Rivayet o ki taraftarın soğuktan - ya da isteksizlikten - durduğu, sus pus olduğu bir maçta tribünden bir yiğit seslenmiş bas bariton; "Ehsan la, bizi eccük bağırdırdsene la!" Ve başlıyordu Amigo Ehsan: Kırmızı - Beyaz / Üç Yıldız Sivas / Hey Hey Hey...
Ve elbette ki sevgili hocaları Hilmi Kiremitçi'ye yaptıkları ve hiç tükenmeyen tezahürat: "Heelmi Heelmi Heelmi!". Antrenör Hilmi Kiremitçi onlar için takımın çalıştırıcısı olmaktan çok, uzak diyara lütfedip gelmiş öğretmen ya da doktor gibi
Bu Konuda drummer'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
BEKLIYORUZ
Alt 09.10.2005, 16:27   #19
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.514 Mesajına 3.999 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart BEKLIYORUZ

Alıntı:
drummer Nickli Üyeden Alıntı
biz 70 li yıllarda çocukluk ve sonlarına doğru gençlik dönemlerimizi yaşadık.
70 li yılların başı televizyonsuz,ortalarından biraz sonra televizyonlu hayata geçiş.
sağ sol çatışmaları,
sokaak muhabbetleri.
arsalardaki futbol voleybol muhebbetleri ,oyunları.
aslında yazacak çok şey var oyıllara dair.
fırsat bulursam yazaar sizinle paylaşırım.
SABIRSIZKLIKLA O GÜNLERIN HATIRALIRINI BEKLIYORUZ.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 eylülü anımsamak demek
Alt 11.10.2005, 00:26   #20
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 440 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 905 abircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDI
Unglücklich 12 eylülü anımsamak demek

seksenli yıllar kenan evrenli, özallı, atatürkçülük nutukları atılarak içi boş atatürkçülük yılları demek, 78 sivas iç yangının külleri dumanları demek, şehrin bıçakla kesilir gibi ikiye ayrılma yılları demek, en iyi arkadaşların sivastan teker teker göç olup gitmesi demek, bende hiç iyi anıları yok kayıp kuşağız seksenli çoçuklar sanşsızdı, evet tek hatıramızı besleyen şeyler sokak oyunlarımız gece yarılarına kadar süren doyumsuz oyun oynamalarımız 69- 85 sivası adım adım yaşadım her sokağına girip çıktım, sadece buruk özlem var bizim gibi itilmişler için pek hoş anıları yok sivasımın, aa sen aslında ne kadar iyi çoçuksun biz senin a....i olduğunu bilmiyoduk şokunu defalarca yaşamış olmak pek hoş olmasa gerek sivasın bizim gibilere bir özrü var ama canın sağolsun hakkını helal et sivasım benden yana helal olsun.
seksen demek
tv nin hayatımıza girişi demek, renkli tv beklentisiyle geçen çoçukluk demek,
komşularda ite kakıla başlayan tv macerası demek
eve telefon almak için 10 - 15 yıl sıra almak demek
tv de pazar gecesi eğlencesi demek, orhan boran, kutu kutu yarışması demek,
barış manço demek, ali rıza binboğa demek
sabaha karşı muhammed ali maçı izlemek demek
eurovısıon yarışmaları demek
vadideki hayat, bonanza , tekerlekler, dallas, kökler dizisi demek
pinokyo, peter, şeker kız candy
adile naşitten masallar, kdv fişli yıllar demek, vergi iadesinin başlangıç yılları demek
üniversitelerin iki aşamalı yarış maratonları demek
dersanecilik olayının başlaması demek
seksenler
sivasta atölyenin küçülüp sivasın boşalmaya başlaması demek,
almancıların yazın sivasa akını demek
sokaklarda mahalle çeşmelerinin ve tatlı su çeşmelerinin yavaş yavaş sonunun gelmesi demek,
müteahhitli yılların başlayıp yolsuzluğun ne olduğunu ilkdefa şaşırarak anladığımız, yolsuzluğun adını bile söylerken yüzümüzün kızardığı yıllar demek
anayasayı bi kere delmekle bişey olmayacağını bir başbakandan duyduğumuz yılların başlangıcı demek
benim memurumun işini bileceği yılların başlangıcı demek
köşe dönmenin temellerinin atıldığı yıllar demek
malasef iyi hatırlamıyorum sksenli yılları
not: 67 doğumluyum malasef, sekseni ilk gençliğimin umutsuzluğuyla yaşadım
Bu Konuda abircan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
kuŞaĞi

Seçenekler Arama
Stil