Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: YENİ LİG ESKİ MANTIK!!!!!
Alt 04.06.2016, 01:39   #21
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 789 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: YENİ LİG ESKİ MANTIK!!!!!

Bu kadar olumsuzluklardan ders çıkarmayıp da aynı hatalar yapılırsa ki ben yapılacağına ihtimal vermiyorum, nedenine gelince; bizi Süper ligden düşüren yönetim, bırakacağım dediği halde prestijini kurtarmak adına takımı tekrar Süper lige çıkarmak için devam kararı aldı. Bu nedenle aynı hataya düşmeyip iyi transferler yapacaklarına inanıyorum. Sabredip transfer gününü bekleyip göreceğiz.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ihtiyar yiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.06.2016, 01:53   #22
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Önce şu adı geçen transferlerden bazılarının imza attığını görelim;ondan sonra daha iyi tartışırız...Adı geçenlerden Pote yi geçen yıl PTT de neredeyse yayınlanan bütün maçlarda izledim..O lig için oldukça iyi bir oyuncu..Bize gelirse ne yapar bilemiyorum..Osman Hoca söylendiği gibi eski oyuncularından bilhassa Rakıp gibi,Edinho yaşı 35 leri geçenleri takıma dahil ederse neler olur;şimdiden kestirmek güç...Osman Hoca bence bindiği dalı kesmemeli;takımda yaşı 30 un üzerinde en fazla 1-2 tane oyuncu olmalı;takımımızda genç,koşan,mücadele eden,doymamış oyuncular ön planda olmalı diye düşünüyorum ..Bence Osman Hoca eğer adı geçen oyunculara gerçekten talipse bizim takım toplama takıma döner..Geçen yıl Karşıyaka'da Cüneyt Dumlupınar Hoca'da bu tür bir hataya düşmüş; eski kaşarlardan Necati,Gökhan başta olmak üzere daha önce süper ligde oynamış ama şimdi bonservisi elinde olan birçok şöhretli oyuncuyu almıştı..Sonuç gerçekten çok kötü oldu;Karşıya 2. lige düştü...Eğer bizde aynı hataya düşersek açık söyleyeyim zor toparlanırız...Osman Hoca Erciyes i süper lige çıkardığı sene aldığı yabancılardan Fildişili Gohou ve orta sahada oynayan ve şu anda Belçika'da oynayan yabancıları kimsenin tanımadığı genç,doymamış,başarıya aç oyunculardı..Geçen yıl A.Demirspora aldığı yabancılardan Pote de ülkemizde tanınmayan bir oyuncuydu...Ortada bir de Bşakaşehir örneği var;Başakşehir düşen takımın iskeletine alınan 5-6 yeni oyuncuyla süper lige çıktı..Bu yıl süper lige çıkan Adanaspor ise geçen yıl altyapıdan A takıma çıkarılan oyuncularla bu yıl bu oyuncuların yanına alınan genç,dinamik 4-5 yabancı ile süper lige çıktı..Adanaspor bir önceki yıl kümede zor kalmıştı...Bu yıl ise geçen yıl riske edilip A takıma çıkarılan 19-20 yaşındaki 5-6 oyuncuya sabredilip, A takımdaki yabancılarla olan uyumu ile süper lig bileti alındı..Adanasporda 30 yaş üzeri en fazla 2-3 oyuncu vardı;bunlardan 1-2 tanesi ilk 11 deydi..Anlatmak istediğim takım şablonu ile fazla oynanmamalı..Takımı sadece bu ligin oyuncularıyla kurmaya kalkarsan hesap tutmazsa ,işler ters giderse olan sivasspora olur...Ben olsam Pote yerine ondan biraz daha genç farklı ülkelerden oyunculara yönelirim...Maliyeti de yüksek gözüküyor;araştırsan,izletirse n Fransa da ne Poteler ne Atıflar ,Ne Enaramolar,Groseckiler var..Dikkatli olmak lazım...Bu lig sivassporun 11 yıldır uğramadığı,şehir takımlarının birbirini yediği çok farklı bir lig..Bu ligde başarılı olmak istiyorsan çok koşup,çok mücadele edeceksin..10 yabancının olduğu bir ligde 5 tane oynatabiliyorsun;yabancılarda daha titiz seçilmeli...Yerlilerden mümk
n mertebe 30 demiyorum;27-28 altındakilere daha fazla yönelinmeli...Geçmişten ders alınıp geleceğin kadrosu kurulmalı...Unutmamalı ki A takımında iyi oynayan bir oyuncu sitem değişikliği veya şehir değişikliği olursa,istediği havayı yakalayamazsa başarılı olamayabiliyor...Umarım Osman Hoca eski kaşarlardan çok ,başarıya aç,hedefi olan genç,doymamış oyunculara yönelir.....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!
Alt 04.06.2016, 10:21   #23
rezi
Yiğido

141 Mesajına 258 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 574 rezi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!

Başkan'ın kongrede söylediği''Her sezon olduğu gibi bu sezon da idare ederiz diye düşündük ama yanılmışız''sözü beni bir parça umutlandırıyor.Ancak takım bütcesine baktığımızda alınacak oyuncu için ayrılan para çok az.Ayrıca gene bütcede stad geliri olarak ayrılan para ise ortalama 75 tl lik bir fiyata kombine satılırsa çıkabiliyor.
rezi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.06.2016, 12:29   #24
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Önce şu adı geçen transferlerden bazılarının imza attığını görelim;ondan sonra daha iyi tartışırız...Adı geçenlerden Pote yi geçen yıl PTT de neredeyse yayınlanan bütün maçlarda izledim..O lig için oldukça iyi bir oyuncu..Bize gelirse ne yapar bilemiyorum..Osman Hoca söylendiği gibi eski oyuncularından bilhassa Rakıp gibi,Edinho yaşı 35 leri geçenleri takıma dahil ederse neler olur;şimdiden kestirmek güç...Osman Hoca bence bindiği dalı kesmemeli;takımda yaşı 30 un üzerinde en fazla 1-2 tane oyuncu olmalı;takımımızda genç,koşan,mücadele eden,doymamış oyuncular ön planda olmalı diye düşünüyorum ..Bence Osman Hoca eğer adı geçen oyunculara gerçekten talipse bizim takım toplama takıma döner..Geçen yıl Karşıyaka'da Cüneyt Dumlupınar Hoca'da bu tür bir hataya düşmüş; eski kaşarlardan Necati,Gökhan başta olmak üzere daha önce süper ligde oynamış ama şimdi bonservisi elinde olan birçok şöhretli oyuncuyu almıştı..Sonuç gerçekten çok kötü oldu;Karşıya 2. lige düştü...Eğer bizde aynı hataya düşersek açık söyleyeyim zor toparlanırız...Osman Hoca Erciyes i süper lige çıkardığı sene aldığı yabancılardan Fildişili Gohou ve orta sahada oynayan ve şu anda Belçika'da oynayan yabancıları kimsenin tanımadığı genç,doymamış,başarıya aç oyunculardı..Geçen yıl A.Demirspora aldığı yabancılardan Pote de ülkemizde tanınmayan bir oyuncuydu...Ortada bir de Bşakaşehir örneği var;Başakşehir düşen takımın iskeletine alınan 5-6 yeni oyuncuyla süper lige çıktı..Bu yıl süper lige çıkan Adanaspor ise geçen yıl altyapıdan A takıma çıkarılan oyuncularla bu yıl bu oyuncuların yanına alınan genç,dinamik 4-5 yabancı ile süper lige çıktı..Adanaspor bir önceki yıl kümede zor kalmıştı...Bu yıl ise geçen yıl riske edilip A takıma çıkarılan 19-20 yaşındaki 5-6 oyuncuya sabredilip, A takımdaki yabancılarla olan uyumu ile süper lig bileti alındı..Adanasporda 30 yaş üzeri en fazla 2-3 oyuncu vardı;bunlardan 1-2 tanesi ilk 11 deydi..Anlatmak istediğim takım şablonu ile fazla oynanmamalı..Takımı sadece bu ligin oyuncularıyla kurmaya kalkarsan hesap tutmazsa ,işler ters giderse olan sivasspora olur...Ben olsam Pote yerine ondan biraz daha genç farklı ülkelerden oyunculara yönelirim...Maliyeti de yüksek gözüküyor;araştırsan,izletirse n Fransa da ne Poteler ne Atıflar ,Ne Enaramolar,Groseckiler var..Dikkatli olmak lazım...Bu lig sivassporun 11 yıldır uğramadığı,şehir takımlarının birbirini yediği çok farklı bir lig..Bu ligde başarılı olmak istiyorsan çok koşup,çok mücadele edeceksin..10 yabancının olduğu bir ligde 5 tane oynatabiliyorsun;yabancılarda daha titiz seçilmeli...Yerlilerden mümk
n mertebe 30 demiyorum;27-28 altındakilere daha fazla yönelinmeli...Geçmişten ders alınıp geleceğin kadrosu kurulmalı...Unutmamalı ki A takımında iyi oynayan bir oyuncu sitem değişikliği veya şehir değişikliği olursa,istediği havayı yakalayamazsa başarılı olamayabiliyor...Umarım Osman Hoca eski kaşarlardan çok ,başarıya aç,hedefi olan genç,doymamış oyunculara yönelir.....
umarım yönetimde burdaki tutarlı aklıselim yorumları okuyup kendilerinde olmayan ufuğa ulaşmaya çalışır. yaşadığımız yönetimsel körlük yüzünden düştüğümüz ptt liginden ilk senede çıkmak için nokta transferler yapmamız lazım. poteyle falan olacak iş olmadığı aleni ortada... umarım böylesi hatalara düşülmez potenin elimizdeki hasan kabzeden üstün hiç bir tarafı yoktur . tesadüfi bir başarısı olduğunu düşünüyorum. bu adamla kontra falanda oynayamazsınız.
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı stain'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!
Alt 04.06.2016, 12:53   #25
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yeni Lig Eski Mantık!!!!!

ptt 1. ligin mantığını iyi kavaramak lazım. her takımın eşit şansı olduğu bir lig. öyleki bu sene düşer denen adananın şampiyon olarak çıktığı , kesin çıkar denen adanademirin ise çıkamadığını düşünürsek akıllı yönetilmediğimiz zaman bu ligdede tutunamayabileceğimizi düşünüyorum.

ligin takımları genel olarak fizik gücüne dayalı tekniğin çok fazla olmadığı hızlı afrikalıların fark attığı bir ortam.

bu ligde başarılı olmak istiyorsanız öncelikli olarak sezon içinde ligde kalacak kadar puanı almanız işiniz iyi giderse play off için mücadele etmeniz, işi biraz daha sıkı tutarsanızda her maça final havasında çıkmanız ve maçına göre oyun mantalitesi geliştirmeniz lazım ki lige direkt çıkabilesiniz. çünkü ligde çıkma ihtimali olan 8-10 takım düşme ihtimali olan 6 takım oluyor . buda demek oluyor ki 15-16 takım sürekli yarış halinde kendi hedefine kilitlenmiş bir vaziyette her maça bir hedef istikametinde çıkıyor .

yani bizim çok iyi kadro planlaması yapmamız lazım . kumar oynamaya riske girmeye gerek yoktur. elinizdeki mevcut takımın üzerine 4-5 takviye ile ilerlemeniz lazım .

savunma dörtlümüzün fena olmadığını düşünüyorum. buna karşın çok dirençli ve alternatifli bir orta alanımız olması gerek. ileri hattımızda ise kesinlikle sağlam fizikli bir forvet olmalı onun yanındada çok hızlı kontraya çıkan oyuncularımızın olması lazım .

içerdeki maçlarda kontrollü atak futbolu oynarken deplasmanlardaki maçlara kontra atak futbolu oynamalıyız. bu mantalitede bir kadro kuramazsak ilk senede çıkmak hayal olur.
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı stain'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
eski, eskİ, lig, lİg, mantik, mantık, yeni, yenİ

Seçenekler Arama
Stil